Zevenhuizen- Gemeente Nieuwsbrief voor ondernemers nummer twee Ruimtelijke Ordening Berichtgeving over dierziekte bluetongue Oude ambachten zijn de nieuwe staatnamen van Groot Swanla Aanvragen bouwvergunning Bekendmaking Wet milieubeheer Nieuwe straatnamen voor Nieuwbouwproject Groot Swanla Bouwvergunningen Vrijstelling bestemmingsplan pagina 4 Hart van Holland 31 januari 2007 WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLF.NT Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 5 Medio volgende week is de nieuwsbrief voor ondernemers gereed. In dit tweede nummer veel nieuws over onderwerpen als economische visie, Project Prima, etc. Daarnaast interviews met twee on dernemers op het bedrijfsterrein van Moerkapelle en wethouder De Jong over de infrastructuur. De nieuwsbrief is te downloaden via de website www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Ook zal hij verkrijgbaar zijn op het gemeentehuis. Ondernemers die zich hebben aangemeld, krijgen de nieuws brief over de mail in de bus In de periode van 18/01/2007 t/m 25/01/2007 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengeko men: Ambachtssingel, Wagenmaker, Molenma ker, Tuigenmaker, Mandenmaker en Hoe denmaker, dat zijn de straatnamen die de nieuwe inwoners van woonwijk Groot Swanla straks op hun adresgegevens kun nen gaan invullen. Daarmee wordt een mooie verbinding gelegd tussen traditi oneel en eigentijds. Want hebben de wo ningen juist een eigentijdse uitstraling, zij staan in een straat waarvan de naam verwijst naar de oude ambachten die in de kernen werden uitgeoefend. De stich ting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle deed hiernaar onderzoek. Om de oude ambach ten een eigentijdse klank te geven zijn er geen toevoegingen als straat of laan gebruikt. Alleen de singel die de overgang vormt tussen de bestaande wijk Swanla en de nieuwe wijk kreeg de naam van het gehele thema: Ambachtssingel. Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit Dit bericht is bestemd voor de bedrijfs matige en hobbymatige houders van herkauwers in het '20-kilometergebied Nederland'. Op 16 januari j.l. is de regelgeving versoepeld. Door de koudere weeromstandighe den van de afgelopen weken is het aantal knutten sterk gedaald en is er nagenoeg geen knuttenactiviteit meer. Daardoor is de kans op verspreiding van het Bluetongue-virus nagenoeg verwaarloosbaar. De tweedeling van Nederland in het 20-km gebied Nederland en een beper- kingsgebied blijft gehandhaafd. De volgende versoepelingen zijn per 16 januari j.l. van kracht: Herkauwers die na 17 december zijn Vergunning Het college van burgemeester en wet houders van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt het volgende besluit bekend: Beschikking - VG Safety support inzake het verle nen van een oprichtingsvergunning voor een brandoefencentrum op het perceel Bredeweg 39 b, c en d, 2751 GH Moerkapelle. Deze beschikking kan vanaf 1 febru ari tot en met 16 maart 2007 worden ingezien bij de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Beroep tegen een beschikking kan tot en met 16 maart 2007 worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,. 2500 EA Den Haag. Wanneer u beroep instelt blijft een beschikking van kracht, tenzij een voorlopige voorzie ning wordt aangevraagd bij de Voor zitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. In beide gevallen is griffierecht verschuldigd. Beroep kan worden ingesteld door: - belanghebbenden die eerder ziens wijzen hebben ingebracht tegen een ontwerpbeschikking; - belanghebbenden die zienswijzen geboren mogen, zonder nadere beper kingen, vanuit het 20-kilometer gebied naar de beperkingsgebieden in Neder land en in de andere door bluetongue getroffen lidstaten worden vervoerd; Herkauwers mogen voortaan tevens onder voorwaarde van een serologi- sche test worden vervoerd vanuit het 20-kilometergebied naar de beperkings gebieden in Nederland en in de andere betrokken lidstaten; Herkauwers mogen, zonder nadere beperkingen, vanuit het beperkings- gebied, niet zijnde het 20-kilometerge bied, naar een slachthuis in de blue tongue vrije gebieden in de betrokken lidstaten worden vervoerd. Het totaaloverzicht van de maatre gelen, de begrenzing van de 20-kilo- metergebieden en andere informatie omtrent de dierziekte Bluetongue, hebben met betrekking tot de wijzigin gen ten opzichte van een ontwerpbe schikking; - belanghebbenden die redelijkerwijs niet in staat waren hun zienswijzen in te brengen tegen een ontwerpbeschik king. Inzage Voor inzage en informatie kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis van Zevenhuizen- Moerkapelle te Zevenhuizen (telefoon 0180-637725). Voor inzage buiten kantooruren kan een afspraak worden gemaakt. Op 23 januari 2007 heeft het college van burgemeester en wethouders op advies van de commissie naamgeving de volgende zes straatnamen toege kend: Ambachtssingel Wagenmaker Molenmaker Tuigenmaker Mandenmaker Hoedenmaker Deze nieuwe straten worden gereali seerd binnen het nieuwbouwproject zoals de maatregelen in het beper- kingsgebied (rest van Nederland), staan op de website van het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwa liteit (www.minlnv.nl/bluetongue). Op deze website wordt de informatie voortdurend actueel gehouden. Het is namelijk mogelijk dat als gevolg van ontwikkelingen omtrent de dierziekte de beperkende maatregelen gewijzigd worden. Het ministerie van LNV begrijpt dat u mogelijk vragen heeft over de conse quenties van de maatregelen voor uw bedrijf. U kunt dan contact opnemen met het LNV-loket (0800-2233322). Openingstijden: op werkdagen van 8.30 -16.30 uur. Voor meer actuele informatie kijk op www.minlnv.nl/bluetongue. "Groot Swanla" en zijn gelegen binnen het streekplan "Zuid-Holland oost Voor de nieuwe namen is gezocht naar een thema dat recht doet aan de loca tie en een duidelijk herkenbare klank heeft voor een oud dorp als Zevenhui zen. De stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle heeft daarom onderzoek gedaan naar de oude ambachten die in onze kernen van oudsher voorkomen. De nieuw te graven singel ten noorden van de huidige Perkstraat vormt een fy sieke scheiding tussen het oude Swanla en het nieuwe Groot Swanla. Om een overgang te maken tussen de bestaande wijk met namen van dichters en schrij vers en de nieuwe wijk is besloten om de naam van de singel de naam van het thema mee te geven. Om toch een moderne uitstraling te geven aan de straatnamen is er bewust voor gekozen om geen gebruik te maken van de toe voegingen als: -straat, weg of plein. Indien u bezwaren heeft tegen het tegen dit besluit wordt u in de gelegen heid gesteld gedurende 6 weken na deze publicatie bezwaar aan te tekenen bij het college van burgemeester en wethouders. Voor inlichtingen over het bezwaar kan contact worden opgenomen met Dhr. E. Kooistra van de afdeling VROM, Telefoon 0180-637717. Het besluit met de daarbij behorende stukken ligt ter inzage op het gemeentehuis, afdeling VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Perkstraat 71 te Zevenhuizen, plaatsen houten berging (BL/2007/0002) -Julianastraat 34 te Moerkapelle, vergroten van een woonhuis/berging (BR/2007/0004) - Oogstpad 7 te Moerkapelle, oprichten WOT, trafo en 2 silo's (BR/2007/0005) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informa tie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een bouwvergunning is verleend of als een vrijstellings procedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning/vrijstelling verleend: verzonden 19/1/2007: - Staringstraat 60 te Zevenhuizen, vergroten woning (BR/2006/0044); - Nijverheidscentrum 16 te Zevenhuizen, gedeeltelijk ver groten bedrijfsruimte (BR/2006/0069); Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergun ning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moer kapelle zijn voornemens met toepassing van: artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling te verlenen van het geldende bestemmings plan "Dorpsgebied Zevenhuizen" voor het tijdelijk plaatsen van een woonunit op het perceel Kratonlaan 9 te Zevenhuizen; artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "Dorpsgebied Moerkapelle" voor de bouw van een twee onder éénkapwoning op het perceel tussen de Herenweg en het Weideplantsoen te Moerkapelle. De ontwerpbesluiten en de daarop betrekking heb bende stukken liggen vanaf 1 februari 2007 gedu rende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen in dienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180-637733. Werkterreinverguirning plaatsen bouwhek Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat er vergunning wordt verleend voor het plaatsen en in stand houden van een bouwhek: Aanvraagdatum 23 januari 2007, no.295: Van der Kooij en Zwemer, Postbus 34, Moerkapelle, voor een bouwhek langs het winkelpand Burg. Boerstraat 2 Zevenhuizen. Tegen dit besluit kan een ieder die rechtstreeks in zijn of haar belang is getroffen, op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht, binnen zes weken na datum van bekendmaking van de beschikking aan betrokkene een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders, Postbus 30, 2670 AA Zevenhuizen. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Publiekszaken Is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie Brandweer 0900-8844 0172-550550

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4