TON DE BRUIJN LEEFT VOOR FOTOGRAFIE KLINKENDE NAMEN: PRINS, DE MUNNIK EN DEN TEX OP ÉÉN PODIUM REDACTIE-ADRES NATURISTISCH ZWEMMEN DIER VERMIST OF GEVONDEN? V zeVEN HlIÏZÉfr^MOERKAPELLE Theater Swanla - vrijdag 2 februari Verenigingen, instellingen, scho len, politieke partijen, particulie ren, peuterspeelzalen etcetera kunnen hun aankondigingen en verslagen die bestemd zijn voor de redactie van Hart van Holland sturen naar: redactie@hart-van-holland.nl Diploma-uitreiking? Opening? Vernieuwd clubhuis? kampioen schap? Bijzondere clubavond? Jubileum? Stuur een e-mail naar: redactie@hart-van-holland.nl of bel: 0180-632289 voor meer informatie. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 januari 2007 pagina 05 Door Paulien de Graaf Moerkapelle - Dat Ton de Bruijn is gefascineerd door fotografie, is duidelijk te zien in zijn huis: over al hangen foto's, er staan rijen fotoalbums en boeken over fo tografie en in vitrinekasten staan antieke camera's opgesteld. On langs richtte hij een tentoonstel ling in over fotografie in museum 'Ons Verleden'. Hij maakt fotore portages van zijn reizen en pre senteert die door het hele land. Hij geeft cursussen fotografie bij de 7 Muzen en binnenkort vult hij met de regionale fotoclub PixAna een programma voor het Museon in Den Haag. Al op zijn tiende jaar raakte hij gefascineerd door de straat fotografen, die het café van zijn vader in Utrecht bezochten. "Van hen leerde ik hoe je een film moest ontwikkelen. Ik heb de spullen vervolgens bij de drogist gekocht en ontwikkelde toen zelf de films van mijn boxcameraatje", vertelt De Bruijn. "In de eerste klas van de MULO had ik een eigen doka en tijdens mijn studie heb ik jarenlang ineenfotozaakgewerkt. Voor het wetenschappelijk werk dat hij na zijn studie ging doen, moest ook veel op dia gezet en ook daar wist hij de fotografie weer naar zich toe te trekken. "In 1999 ben ik gestopt met het wetenschappelijk werk en kreeg de kans om in een professioneel fotolab te werken. Daar heb ik ontzettend veel geleerd over de nieuwste ontwikkelingen binnen de (digitale) fotografie." Reizen Naast zijn werk maakte hij ook trouwreportages: "De uitdaging daarbij is de creativiteit in de foto's: hoe iemand op een foto staat is belangrijk. Op een gegeven moment ben ik daarmee gestopt en me gaan toeleggen op foto's van onze reizen in Europa en Amerika. Ik probeer met mijn foto's een impressie van het land te geven." De Bruijn maakt dia's op middenformaat en projecteert deze met twee professionele projectoren, die aangestuurd worden door een computerprogramma en begeleid door muziek. Hij werkt nog steeds met dia's omdat hij van mening is dat de huidige beamers nog niet geschikt zijn om digitale foto's in voldoende kwaliteit te tonen. Inmiddels geeft hij door het hele land presentaties. "Bij de aanschaf van de projectoren werd ik lid van Stumpfl gebruikersgroep. Ik vond de sfeer daar niet prettig en toen er een uitnodiging kwam van Ed Diersman en Robert Bleekrode uit Moordrecht om een eigen club op te richten, heb ik me bij hen aangesloten. De naam werd PixAna (opgebouwd uit Pixels, van de digitale fotografie en Analoog) en met leden van deze groep geeft hij op 24 april in het Museon in Den Haag een presentatie van een aantal korte fotoseries over verschillende landen. Fotoclub en cursussen Ook in zijn vrije tijd is hij bezig met fotografie: "Toen wij in 1968 in Moerkapelle kwamen wonen, raakte ik betrokken bij de oprichting van een fotoclub. Ik ben ongeveer tien jaar voorzitter geweest. Daarna ben ik gestopt, omdat ik van mening was dat er een jonger bestuur moest komen." De fotoclub is nog steeds actief in Moerkapelle. "Sinds 2001 geef ik bij de 7 Muzen een cursus digitale fotografie. Er is veel animo voor: er is een nieuwe generatie fotoamateurs met digitale camera's, die wel goede kwaliteit wil. Zij vroegen ook naar de basiskennis en vervolgens hebben we een aantal workshops gehouden waarin de cursisten zelf foto's gingen maken en ook digitale beeldbewerking is aan bod gekomen." Inmiddelsgeefthij de cursus ook in Krimpen en geeft hij lezingen over dit onderwerp in regionale bibliotheken. Zijn passie voor de fotografie weet hij op deze manier over te brengen op anderen. KERKDIENSTEN - 4 februari Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds. H.G.J. van Dolder; 19.00 uur jeugddienst. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. C. Haasnoot. Geref. kerk 9.30 uur ds. H. IJzerman. R.K. Gem. 10.15 uur Jeanne en Marianne in Dorpshuis Zwanla. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 15.30 uur ds. W. Harinck. Herv. Gem. 9.30 uur C. Boele; 18.30 uur ds. D.J van Eckeveld. Herst. Herv. Gem. 11.00 uur kand.J.P. Stoel; 18.30 uur ds. J.P. Stoel. MEDISCHE WEEKENDDIEN STEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumont- straat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-lo- catie van het Groene Hart Zie kenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek- Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079- 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad maatschappelijke dienstverle ning, Dorpsstraat 75 (gebouw Vierstroom), tel. 0180-631280. Telefonisch- en inloopspreekuur ma. 9.00-10.00 uur. www.stich- tingkwadraad.nl, www.info@ stichtingkwadraad.nl. Inloop spreekuur in de huisartsenprak tijk Moerkapelle (Weideplant- soen 20) do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren dringend hulp van het maatschappelijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Spoedeisende hulp voor dieren. Dierenkliniek Zevenhuizen, Nij verheidscentrum 10, 2761 JP Ze venhuizen, tel: 0180-631458. Zevenhuizen - Ook in de win termaanden kan men voor na- turistisch zwemmen terecht bij een van de drie afdelingen van de naturistische zwemvereni ging NPN. Er wordt wekelijks gezwommen in Zevenhuizen (op zaterdag) en in Alphen aan den Rijn en Maassluis (op zon dag). Kijk voor meer informatie op www.npn.nfn.nl. Stichting AMIVEDI, kosteloze registratie vermiste en gevon den huisdieren. Hulppost 3B- Hoek - Zevenhuizen-Moerka pelle - Pijnacker/Nootdorp. Vermist: -Kater, rood/witte voetjes, buik, beetje in snoet. Knibbelweg, Zevenhuizen; -Kater, zwart. Regulus, Wad dinxveen. Gevonden: -Kater, zwart, klein wit befje, vrij jonge kat. Babsloot, Bos koop; -Poes, cypersgrijs,/witte borst, buik, pootjes achter. Zuidelijke Dwarsweg, Waddinxveen. ledereen die vragen heeft of in formatie kan geven kan bellen naar 010-5121937. www.amivedi.nl Zevenhuizen - Kees Prins, Paul de Munnik en JP den Tex trekken ge drieën langs de Nederlandse the aters met 'Op weg naar huis', een Nederlandstalige 'strakke show met ingebakken speelsheid'. Thea ter Swanla is vrijdag aan de beurt. "Wat mij vooral aantrok was het idee van die drie namen op een af fiche. Datje denkt: wat hebben die nou weer met elkaar te maken?" Kees Prins verwoordt wat er voor hem -en hopelijk voor het publiek- spannend is aan 'Op weg naar huis'. Drie grote talenten met bijna honderd jaar ervaring staan voor het eerst samen op het toneel. Multitalent Kees Prins is vooral bekend van Jiskefet. Singer/song writer JP den Tex komt al decennia met de ene show na de andere cd met eigen werk. De eveneens zeer muzikale Paul de Munnik is 'die knappe man aan de piano naast Thomas Acda'. Hun gemeenschappelijke gebied is de muziek, met voorbeelden als Tom Waits, Neil Young en Frank Zappa. Maar 'Op weg naar huis' is geen liedjesprogramma waarin de drie, gezeten op barkrukken, elkaar glimlachend aankijken tij dens het spelen. "Het is geen mu ziektheater. Maar het is ook geen bandje, dat aftikt en begint. Wat is het dan?", vraagt Paul de Munnik zich af. Ze noemen het een tour de chant. De keuze van eigen en be werkte songs vertelt een verhaal met hetzelfde onderwerp als de rock-'n-roll: altijd doorgaan, altijd zoeken naar beter. "Die on the road romantiek vertalen we uit de grote Amerikaanse traditie naar de intieme Nederlandse", zegt JP den Tex. "Je deelt met het publiek je gevoel over dingen die je tegen komt in het leven. Wij staan daar eerlijk en open op het podium en het publiek herkent waar we het over hebben", aldus Kees Prins.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 5