ACH VADERLIEF TOE DRINK... GYMZAAL IN GEBRUIK DOOR O.S.S. PRINSHEERLIJK FEEST VOOR KINDEREN HOE WORD JE CHINEES? AANHOUDING NA MISHANDELING ZEVEN HTHZE^nvlOERKAPlkkL! Lampionnenoptocht Zevenhuizen DIPLOMAZWEMMEN IN DE K00RNM0LEN KAMERKOOR ZOEKT TENOREN BIJBELSTUDIE CREATIEF MET WIEROOK BIJ WERELDWINKEL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 januari 2007 Voor een paar boodschappen moest ik vorige week vrijdag op het dorp zijn "Breng gelijk een gebakken vissie mee", zei Hendrika. Ik reed naar het dorp eerst naar de bank waar ik geld wilde opnemen. Ik ging de bank binnen en zag daar tot mijn verbazing mijn visvriend Gijs Gewoon. "Krijg nou wat, ik dacht dat jij in Spanje aan het overwinteren was", zei ik. "Dat was ook de bedoeling, maar we zijn eerder terug gekomen", zei Gijs. "Toch geen narigheid" .ver onderstelde ik. Gijs schudde zijn hoofd en vervolgde: "We gin gen naar Spanje om de kou te ontvluchten, want Gerda zit met haar reumatiek dat weet je, ze ken slecht tegen de kou." ,"Was het weer dan slecht in Spanje?", vroeg ik. "Man hou op, 's nachts vroor het dat het kraakte en op de dag waaide het en regende het pijpenstelen." "Hier was het juist heel zacht weer voor de tijd van het jaar, de bollen schieten de grond uit,"zei ik en haalde mijn pasje uit de geldautomaat en stak het geld in mijn zak. "We zijn al weer twee weken thuis", zei Gijs. "Dus je ben ook al een beetje op de hoogte wat er in het dorp speelt?", vroeg ik. "Ja, en daar word ik niet vrolijk van." Ik keek hem niet begrijpend aan. "Hebbie dan niet gelezen over het zorgwekkende drankgebruik in ons dorp; 24 procent van de volwassenen vindt zich 'een zware drinker'." "Ik heb daar nog nooit wat van gemerkt", zei ik met enige verbazing in mijn stem. "Het is daarom van het grootste belang dat de fusie met Nieuwerkerk en Moordrecht doorgaat", beweerde Gijs. Ik be greep het verband tussen het drankgebruik en de fusie niet: "Hoe bedoel je "Het een kwestie van rekenen", vond Gijs. "Luister Hendrik. Wan neer we gefuseerd zijn tellen we het aantal inwoners bij elkaar daardoor daalt dan het gemid delde drankgebruik van de nieu we gemeente en is het probleem in Zevenhuizen-Moerkapelle op gelost." Terwijl ik naar de visboer reed bedacht ik 'een matig mens is zijn vrijheid waard'. Hendrik Hennipsloot. Zevenhuizen - Na het Vulkanisch Grill Restaurant, de Onderwaterbi stro en Brasserie Het Luchtkasteel, wordt het tijd dat de zussen Joost en Daan iets gaan doen dat niet kan mislukken: een Chinees! Maar hoe word je Chinees? En hoe kan een oprechte dierenvriend in de keuken de scepter zwaaien? Onder Joost's bezielende leiding ontwikkelt de keuken zich tot een dierenparadijs. De kreeft, die niet de soep in wil, wordt liefdevol op gevangen; rattenfamilies vinden asiel; zelfs kakkerlakken verdie nen, na een vrolijk lied over hun treurig lot, een veilig plekje. Tot de geldnood toeslaat. Joost wil de beesten redden, Daan het res taurant. Met behulp van de dieren én de kinderen loopt het hopelijk toch nog goed af. Een interactieve, muzikale en hila rische kindervoorstelling, zaterdag om 15.00 uur in theater Swanla. Zevenhuizen - Door de storm is de gymzaal bij het nieuwe schoolge bouw een aantal dagen eerder in gebruik genomen dan de bedoe ling was. Woensdagavond werd er voor de eerste keer aerobides gegeven en op donderdag was het de beurt aan de kinderen van de gymles. Er is door de vrijwilligers van gymnastiekvereniging O.S.S. keihard gewerkt om de lessen vo rige week al mogelijk te maken. Gymmen was door het afgewaaide dak van de oude gymzaal, die tij dens de heftige storm los kwam, echt niet meer mogelijk. De ge plande verhuizing is daarom een aantal dagen vervroegd. Het oefenen is voor de leden van O.S.S. in deze periode juist erg belangrijk. Op zaterdag 10 febru ari worden in dorsphuis Swanla de onderlinge wedstrijden gehouden. Door de problemen met het dak was er al een training vervallen, nog een week niet oefenen heeft natuurlijk direct effect op de resul taten van de wedstrijden. Zevenhuizen - De politie heeft zondagnacht 28 januari rond 03.30 uur in een uitgaansgelegenheid twee mannen uit Moordrecht van 18 en 25 jaar aangehouden. De twee worden er van verdacht daar een 19 jarige man uit Bieiswijk te hebben geslagen en geschopt waardoor deze zich voor onder zoek en de behandeling van licht gezichtsletsel moest laten behan delen in het Groene Hart Zieken huis. De portiers van de gelegen heid hadden al ingegrepen door de verdachten in afwachting van de gewaarschuwde politie aan te houden. Beiden zitten in verband met het onderzoek nog vast. Door Mariska van Bommel Zevenhuizen -Koningin Beatrix is op 31 januari jarig. Om dat te vie ren, organiseert het oranjecomité Zevenhuizen ieder jaar een lampi onnenoptocht voor kinderen. Dit jaar de zaterdag voorafgaand aan de verjaardag van de Koningin. Het weer was goed, de opkomst groot. Prijs voor kokkie Bram. Zij zongen een liedje: 'Maar ja, ik heb geen bananen, ik heb geen bananen vandaag'. Dit klopte niet helemaal, want ze deelden wel de gelijk (snoep)banaantjes uit aan de deelnemertjes. Ter hoogte van de Leliestraat ston den heksen kinderliedjeste zingen. In de Goudsbloemstraat speelde een trompettist 'ik zag twee be ren'. Er werd volop meegezongen door de voorbijgangers. En onder de voetgangerstunnel bij de Bur gemeester Klinkhamerweg stond een dwarsfluitiste te spelen. Smaakpapillen Het was niet alleen een lust voor oren en ogen, de smaakpapil len kwamen ook ruimschoots aan bod; er werden oranjemuffins uitgedeeld aan de deelnemers. Tot slot liep de stoet richting de nieuwe basisscholen, waar de op tocht werd afgesloten met warme chocolademelk. Enkele prinsjes en prinsesjes maakten dit echter niet meer bewust mee; zij hadden let terlijk gehoor gegeven aan het thema en lagen prinsheerlijk te slapen in de buggy. Voor meer informatie: www.oranjezevenhuizen.nl Prinsheerlijk Het thema - hetzelfde als voor de viering van Koninginnedag 2007 - Zevenhuizen, Prinsheerlijk was niet zomaar gekozen. In Zevenhuizen wordt jaarlijks een culinaire markt gehouden die alles te maken heeft met eten en proeverijen; boven dien wordt Prins Willem-Alexander dit jaar 40 jaar. Volg de doelzakspeler.... als prins of prinses of als iets wat met eten te maken heeft. Aan die oproep werd massaal gehoor ge geven. Prinsjes, prinsesjes, kleine koks en zelfs een levend snoepje werden gesignaleerd. De kinderen die op de meest originele manier gehoor gaven aan deze opdracht, konden een prijs winnen. In de jury had burgemeester Fijen zitting, hij werd door Kokkie Kleinbuik ge bombardeerd tot koning van deze avond, hij miste alleen een kroon. De prijsjes gingen naar Marit Ver schoor, Rachelle Stormbroek, Char lotte Kurs, Rik Doodkorte, Joep Oosterlee, Sara Hoekstra, Bram van der Heijden, Oliver Zorg, Bo Meerburg en Demi en Noa Bakker. Lekkernijen na afloop; dankzij plaatselijke winkeliers. Als muziek in de oren Op de route van de tocht was er allerlei vermaak voor de oren en ogen. Een doedelzakspeler blies een mooi deuntje, een accordeo nist speelde een liedje. Ter hoogte van de wijk Swanla, trof men zin gende kokkinnen aan, niet te ver warren met de bekende dropjes. basisscholen om de kinderen te vertellen over de tocht. Kinderen werden door hen opgeroepen zo veel mogelijk verkleed te komen De tocht werd om 18.45 uur ge start door Prinsesje Diademia en Kokkie Kleinbuik. Zij waren eer der die week gesignaleerd op de pagina 09 Zevenhuizen - In de afgelopen periode hebben 47 kinderen het examen afgelegd voor de verschil lende zwemdiploma's: Diploma A (zwem ABC): Tom Czerniak, Aaron Bos, Charlotte Koenen, Arjen Visser, Fabjon Hila, Jelle Grouw, Juliette van Putten, Bart Zwinkels, Maarten van der Spek, Mischa Molenaar, Stefan Noort, Nina Holander, Christy Mets, Manon Helmink, Simon van der Knaap, Claire van der Gaag, Fabienne van Vliet, Daphne Hulst, Giovanni Jansen, Ilse Hengel, Ri chard van Knotsenburg, Maxime Noordermeer, Wijnand Kalisvaart en Femke Kautz. Diploma B (zwem ABC): Amber Poeze, Devin Westerhof, Wouter Hoogwerf, Olaf Wensveen, Ro bert van Daalen, Indi Simin, Tonke van de Laar, Nikita van de Velde, Jette van Rijn, Shania van de Berg, Jay-Mark Aquino, Suzanne Zeven huizen, Iris de Zwart, Michel de Leeuw en Timo Maitimu. Diploma C (zwem ABC): Tom Jan sen. Diploma B (Groene Hart): Pel- le van Alphen en Kiek Schulte. Snorkelen: Sven Jongenelen, An- nick Meijers, Nienke Scholte, Bruna van Riet en Derek van der Gaag. Zevenhuizen - "De Zingerij" is een kamerkoor met 22 leden. Eenmaal per veertien dagen wordt er op woensdagavond in het Vrijzinnig Hervormde Kerkje aan de Dorps straat gerepeteerd. In maart 2007 bestaat "De Zingerij" 12,5 jaar. Dit wordt gevierd met een jubileum concert medio mei 2007, waarin het koor een compilatie zingt van werken uit deze 12,5 jaar, onder andere Ave Verum van E. Elgar, een Pavana uit 1500, gedeelten uit de Missa Brevis in C van Ch. Gou nod, I am a small part of the World, Shalom Aleichem en Evening. Ter versterking van de enige tenor, is het koor op zoek naar twee tot maximaal vijf tenoren. Ervaring met zingen is gewenst. Voor meer informatie: telefoon 0180-632829. Zevenhuizen - In huiselijke kring worden er vanaf dinsdag 30 janu ari wekelijks gespeksavonden ge houden. Naast het bestuderen van de Bijbel, wordt er ook gezongen en gebeden. Voor meer informa tie: telefoon 010-4653112. Zevenhuizen - Wellicht wordt het een nieuwe trent om wierook te maken naar eigen smaak. Dit is mogelijk met behulp van de "Maak-je-eigen-wierook-doos", nu in het assortiment van Wereld winkel Zevenhuizen-Moerkapelle. Deze doos bevat acht verschillen de oliën, zeven wierookpoeders, gereedschap om lange of korte stokjes of kegeltjes te maken en een instructieboekje. Door men gingen kan de geur naar wens ver kregen worden. Uiteraard kan men ook kiezen voor een kant en klaar product. Wierook is er in diverse soorten en maten, losse pakjes en als ge schenkpakketje, al of niet met een wierookhoudertje erbij. Nieuw zijn ook de geurkussentjes, die gebruikt kunnen worden in de lin nenkast, de badkamer of toilet. In de vitrine staan diverse aroma lampjes, waarin een waxinelichtje een schaaltje olie bovenop ver warmt. Zo wordt gelijktijdig licht en geur verspreid. Alle wierook en oliën zijn van natuurlijke ingre diënten gemaakt. De geuren zijn niet zwaar en blijven niet te lang hangen. De Wereldwinkel is te vinden op Dorpsstraat 202D en elke woens dag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 9