®u6t lifócn licrlEoen. LAMPI0NNEN0PT0CHT genda MEVROUW VERBOOM-VAN GELDEREN (GEBOREN 1914) VERTELT: UITSLAG BRIDGE PARENCOMPETITIE mém M nieuwérkeriT THEMA NIEUWERKERK KEES VAN BEIJNUM OP BEZOEK POLITIE VORDERT RIJBEWIJS IN SAMEN SPELEN DOCENTENCONCERT MUZIEKSCHOOL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 februari 2007 De Moordrecbtse Elly van Gelderen vaat voor Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrecbtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verbaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steen plaatsen en touwbanen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvissers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Door Elly van Gelderen "In Kortenoord vlak bij de molen hadden mijn vader (1870- 1952) en opa Job van Gelderen (1832-1876) een kruidenierszaak. Mijn moeder was Cornelia Tom, zij werd 78 jaar. Zij kregen 13 kinderen, twee daarvan overleden als baby. Toen mijn broer Job (1895-1965) de zaak overnam, verhuisden wij met het gezin naar de 'Huttenbuurt', die hoorde bij de 'glashut' (glasblazerij) van Sauerbier en Mijnlief op Kortenoord waar vader ging werken. Deze fabriek - De Struischvogel - ging rond 1920 failliet. We gingen daar vaak kijken en zagen hoe de mannen met hun mond de flessen bliezen en vroe gen om glazen stuiters die in een hengsel als stop fungeerde. Het stonk en het was warm daar, voor de longen slecht werk, som migen kregen een longkwaal. De 'Huttenbuurt' liep vanaf de 's Gravenweg tot de oude spoor baan waar de treinen nog reden. Het was een gezellig buurtje waar iedereen elkaar hielp en nooit ruzie was, waar de familie van Arend Ames de groenteboer en Douwe Valekamp de melk boer woonde. Ook Nico Vrijen- hoek, Daan van Willigenburg, Willem en zijn neef Wijnen, Dirk en Hannes Markestein, Slootjes en Jan Seelen woonden daar. Hannes Markestein heeft eens een prachtige houten maquette gemaakt van de glashut van wel één meter groot met deurtjes en ramen, een dochter gooide hem jaren later weg met de grote schoonmaak, dat is jammer. Bij een familielid is nog een gla zen sierwandelstok die op de giashut gemaakt is. Er was een grote zolder waar alle elf kinderen van mijn ouders slie pen, beneden was een bedstede, we hadden een tuintje en een bleekveldje. Oma Tom woonde ook bij ons in een apart kamer tje, bejaardenhuizen waren er weinig in die tijd. Later begon Job van Gelderen, de zoon van mijn broer Jan, een kruidenierszaak aan de Gravenweg 121, vlakbij dokter "lage. Ook was er een kruide nierswinkeltje naast onze school od de zelfde weg waar wij voor sén cent snoep kochten. Recht tegenover de 'Huttenbuurt' was het winkeltje van Antje van •"iet. Mijn broer Job bouwde in 1930 op Kortenoord een nieuwe kruidenierszaak, wat ter onder scheiding 'Ouwe Joppie' ging heten. Er zijn vele Joppies in de familie, allemaal vernoemd. Dit pand, Kortenoord 8, staat er nog met in de voorgevel de door zijn dochter Elizabeth van Gelderen gelegde eerste steen. Mijn broer Arie van Gelde- ren(1897-1970) heeft jarenlang als doodgraver in Nieuwerkerk gewerkt, hij woonde ook op Kor tenoord. Op de oude begraaf plaats staat het zelfs op zijn graf steen: "Voor 38 jaren gemeente werkman en doodgraver alhier". Broer Johannes (Hannes) van Gel deren begon een textielzaakje in Moordrecht wat er nog steeds is, voordien werkte hij met broer Kees aan de verzakte spoorbaan in de Zuidplaspolder in Nieuwer kerk. Daar is broer Kees veron gelukt op 27-jarige leeftijd, ook mijn zus Betje, moeder van twee kinderen, overleed op 27-jarige leeftijd aan de zogenaamde vlie gende tering. Iktrouwde metCorVerboom, een tuinder in groenten, tomaten en komkommers. We begonnen een bedrijf aan de Bermweg waar we ook gingen wonen.We verhuis den later naar de Westringdijk 24 waar we twee bungalows lieten bouwen, ook voor onze zoon Cor die later het bedrijf overnam. Tot ons pensioen hebben we daar gewoond. Later verkocht Cor het bedrijf; hij woont in het dorp, hij zorgt goed voor mij. We verloren twee gehandicapte kinderen, Nelly van elf en Jobje van negen tien, dat was een verdrietige tijd. We kerkten in de oude hervorm de kerk in het dorp waar ik nog steeds lid ben en mijn man jaren ouderling was. Als enige ben ik nog over van het gezin van mijn ouders. Nu woon ik als weduwe al weer een poosje in Chrisantheum." a Nieuwerkerk aan den IJssel - Ter ere van de 69e verjaardag van koningin Beatrix vertrok woensdagavond vanaf het Raadhuisplein een lampi- onnenoptocht. Ondanks het druilerige weer liepen er ruim negentig kinderen en ouders mee Nieuwerkerk aan den IJssel - De derde ronde van de derde pa rencompetitie van het seizoen 2006-2007 van de Nieuwerkerkse Bridgeclub is maandag 29 januari gewonnen door Marike en Gerda. In de B-poule waren Leny en Elisa beth de winnaars. Verdere uitslag: Poule A 1. Marijke Blok-Gerda Goedhart 62.80, 2. Gerda Vissers- Cor Lageman 62.20, 3. Jaap Severs- Trudi Kerkhoven 61.01, 4. Lenie Kreek-Kees van Winden 59.82, 5. Anneke Jansen-Marianne Verhoeff 51.79, 6. Ada vd Linde-Wim Korte- kaas 50.89, 7. Joan Sipman-Martha Boers 49.70, 8. Wim Schreuder-Ton Vissers 49.11, 9. Wim Verhoeven- Ron van Domburg48.51,10. Frithjof Blok-Michiel de Korver 48.21, 11. Martha Verhoeven-Rob van Leeu wen 47.02, 12. Betty Geurts-Karen Schuddeboom 46.43, Peter Bijster- Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eerste half uur van de februari- bijeenkomst van de PCOB afde ling Nieuwerkerk aan den IJssel op woensdag 14 februari wordt besteed aan de jaarvergadering. Het jaarverslag van de secretaris en het verloop van de diverse ac tiviteiten passeren de revue. Het themagedeelte van de bijeen komst staat geheel in het teken van het eigen dorp. Voor de pauze wordt aan de hand van een film verslag getoond hoe de bouw van de molen Windlust zich heeft vol trokken. Ook na de pauze speelt het programma zich dicht bij huis af en wel in de vorm van een quiz met vragen over Nieuwerkerk. De bijeenkomst wordt gehouden in de grote zaal van Chrysanthemum aan de Boslaan 1. De zaal is open vanaf 13.30 uur het programma vangt aan om 14.00 uur. ledereen is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Schrij ver Kees van Beijnum verzorgt donderdag 8 februari in de biblio theek Nieuwerkerk aan den IJssel een lezing over zijn boeken. Sin ger/songwriter Selma zal de avond met gitaar en zang muzikaal om lijsten. Kaarten zijn verkrijgbaar in de bibliotheek. veld-Maarten Goedhart 46.43, 14. Wim van Hoorn-Nenneke de Regt 44.35, 15. Renate Tournier-Lucy Wijnen 36.90, 16. Thea Michels-Sel- ma vd Berg 34.82; Poule B 1. Leny Hoogland-Elisabeth Tump 61.46, 2. Wil Blok - Wil Valk 56.94, 3. Tiny van Winden-Frans Bijl 54.17, 4. In eke vd Heuvel-Lucy Eldering 53.82, 5. Hans vd Heuvel-Elly Timmerman 53.13, 6. Rina Koolhaas-Adele Flo- res 52.43, 7. Irma en Ab Sonneveldt 49.65, 8. John Jansen-Ad Verhoeff 49.31, 9. Arie vd Linde-Evelien Dolk 48.61, Alice vd Heuvei-To Schreu- der 48.61, 11. Else Jansen-Stella de Wit 45.49, 12. Arie van Veen-Rob Moelker 44.79, 13. Freek Bijlsma- Ruud Rijks 42.01, 14. Helen en Her man Voorwinde 39.58. Uitslagen en tussenstanden staan ook op www.denieuwerkerk- sebridgedub.box.nl. pagina 25 Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft het rijbewijs inge vorderd van een 38 jarige man uit Den Haag. Agenten zagen dat de man op dinsdag 30 januari rond 23.55 uur op de Schielandweg met zijn auto de berm in reed en daar een verkeersbord ramde. Bij het aanspreken van de man bleek van drankgebruik. Hij werd dan ook aangehouden en een ademanaly se volgde. De uitslag daarvan was 620 ug/l (limiet 220 ug/l). De poli tie maakt proces-verbaal op. Nieuwerkerk aan den IJssel - On der de titel 'Samenspelen is leuker dan alleen' start Symfonisch blaas- orkest Da Capo een meespeelpro ject. ledereen die (weer) eens wil 'proeven' hoe het is om in een orkest mee te spelen en eventueel zijn kennis en vaardigheid verder wil verdiepen en verbreden, is van harte welkom. Het meespeelpro ject start 13 februari en er wordt om de week op dinsdag van 19.30 tot 20.30 uur gerepeteerd in Ge bouw Con Musica op sportpark Dorrestein. Het project wordt in april afgesloten met een concert. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-315734. Nieuwerkerk aan den IJssel - Do centen van de Nieuwerkerkse Mu ziekschool verzorgen op zaterdag 10 februari een concert in het Ont moetingscentrum aan de Bospol derstraat. Diverse instrumenten zijn te horen, onder andere dwars fluit, piano, saxofoon, harp, viool, cello, gitaar, blokfluit en slagwerk. Het koor Euterpe en deelnemers aan de cursus "Zin in zingen" ver lenen eveneens hun medewer king. Het concert begint om 19.30 uur. Kaarten zijn te verkrijgen bij de administratie van de muziek school en bij de Piano Workshop en voor zover de voorraad strekt, vlak voor het concert aan de zaal. Voor nadere informatie kan men terecht op de muziekschool, elke middag tussen 13.30 en 16.30 uur. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den Ijssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Donderdag 8 februari Schrijver Kees van Beijnum Locatie: Openbare Bibliotheek aanvang 20.00 Zaterdag 10 februari Docentenconcert Locatie Ontmoetingscentrum Bospolderstraat 10 - 19.30 u Zondag 11 februari Praise avond Locatie: Ontmoetingscentrum Bospolderstraat 10 - 19.30 u Dinsdag 13 februari voorspeelavond muziekschool Locatie: Muziekschool aanvang 19.30 Dinsdag 13 februari Symfonisch Blaasorkest Da Capo Locatie: Gebouw Con Musica sportpark Dorrestein - 19.30 Woensdag 14 februari voorspeelavond muziekschool Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 Donderdag 15 februari voorspeelavond muziekschool Locatie Muziekschool aanvang 19.30 Expositie werkstukken van de boekenbende van Roald Dahl \/^n^f 7 fohruari in Rihlinthnplc I»-

Hart van Holland | 2007 | | pagina 25