WETHOUDERS OVERHANDIGEN SMULLEN BIJ DE KANGOEROE ROTTERDAMPAS BIJZONDERE MUZIKALE COMBINATIES TIJDENS DOCENTENCONCERT ROTTERDAMS HAVENSPEL INTERNATIONAAL GOED ONTVANGEN i POLDERBAD BEHAALT HERKEURING KEURMERK VEILIG EN SCHOON MIFUWERKERK «j Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 februari 2007 pagina 21 Nieuwerkerk aan den IJssel/Ze- venhuizen-Moerkapelle - De wethouders Tamara Venrooy van Nieuwerkerk en M. Bosman van Zevenhuizen-Moerkapelle over handigen donderdag 15 febru ari de eerste Rotterdampas voor 2007. Deze Rotterdampas is ook te koop voor inwoners van Nieu werkerk aan den IJssel en Zeven huizen-Moerkapelle in hun eigen woonplaats. Rotterdamse topattracties zo als Euromast, Spido en de meeste Rotterdamse musea zijn gratis te bezoeken. Daarnaast ontvang en pashouders korting bij Diergaarde Blijdorp, Tropicana, op dagtochten en op vervoersbewijzen van de RET. Maar de Rotterdampas biedt meer. Een bioscoopje pakken bij Pathé? Gratis met de Rotterdampas; een cursus volgen, zwemmen, winkel en of naar de kapper? Voordeliger met de Rotterdampas. Inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel krijgen korting bij de Nieuwerkerkse Muziekschool, de Openbare Bibliotheek Nieu werkerk aan den IJssel, Scouting Zeeverkennersgroep De IJssel, Scouting Nieuwerkerk, Stichting Jeugdwerk Taverna en Zwembad Polderbad. Inwoners van Zevenhuizen Moerkapelle zijn welkom met de Rotterdampas bij de Openbare Bibliotheek Zevenhuizen en bij Theater Swanla. De prijs voor een Rotterdampas bedraagt 55,- of 5,-. Senioren (65+) die wonen in Nieuwerkerk aan den IJssel kunnen de pas voor het seniorentarief van 10,- ko pen. De prijs is afhankelijk van woonplaats, leeftijd, inkomen en gezinssituatie. Mensen met een laag inkomen betalen 5,- voor de pas en voor hun inwonende kinderen (3 t/m 17 jaar) is de pas gratis bij gelijktijdige aanschaf. De pas is geldig van 1 maart 2007 t/m 29 februari 2008. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij peuterspeelzaal lenie Mie- nie aan de Torenstraat hebben de peuters vorige week kunnen smul- Neurenberg/Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Rotterdamse ha- venspel van de Nederlandse spel- uitgeverij The Game Master heeft nietalleen in Nederland, maarook op de internationale speelgoed beurs in het Duitse Neurenberg veel belangstelling gekregen. Uitgevers en distributeurs uit Duitsland, Italië, Engeland, Frank rijk, Duitsland, Tsjechië, Zweden, Bulgarije, de Verenigde Staten en zelfs uit India wisten de stand van The Game Master te vinden om het nieuwe spel van de Ne derlandse uitgeverij te bekijken. "Rotterdam is wereldwijd bekend als belangrijke haven," consta teert Hans van Tol, ontwerper van het nieuwe havenspel. "Sa men met de andere strategische bordspellen als bijvoorbeeld het prijswinnende spel De Ontemba re Stad en Skyline of the World, staat Rotterdam dus ook op het verlanglijstje van veel buitenland se uitgevers." Engelse versie Door de grote internationale be langstelling heeft The Game Mas ter een website die tweetalig is, maar nu zullen ook alle nieuwe spellen direct in een Engelse ver sie worden uitgebracht. "De be langstelling is zo groot dat we wel moeten. Ook tijdens Spiel, de grootste consumentenbeurs ter wereld die ieder jaar in oktober wordt gehouden, kunnen de spe lers dan direct met de internatio nale versie spelen." Introductie tijdens Marathon Doordat er al bestellingen zijn binnen gekomen voor de eerste exemplaren van het nieuwe bord spel, moeten de spellen medio april gereed zijn. "In Neurenberg hebben we een Duitse producent gevonden die ervaring heeft met dit soort spellen én op tijd de be nodigde spelmaterialen kan leve ren," blikt Van Tol tevreden terug op een geslaagde speelgoed beurs. "Met name de schepen in het spel moeten speciaal ontwik keld worden en dan moet je kri tisch zijn over de kwaliteit. Toch slagen we erin dat de spellen ge reed zijn voor de Marathon van Rotterdam op zondag 15 april." Nieuwerkerk aan den IJssel - Een geïnteresseerd publiek heeft za terdag in de grote zaal van het Ontmoetingscentrum kunnen ge nieten van een gevarieerd cocen- tenconcert van de muziekschool. Het is een goede traditie dat leer lingen, hun ouders en andere be langstellenden de docenten in ac tie kunnen zien. Het programma bestond uit bij zondere muzikale combinaties, zoals een stuk waarin een harp samenspeelde met een keyboard of een akoestische gitaar met een kleine trom. Alle docenten traden voor het voetlilcht. Een bekende combinatie, het duo Hanny De Jong (cello) en Koos van Vliet (piano), bracht een voor de meeste toehoorders onbekend stuk: Requiebros van G. Cassado, wat voor een ademloos luisterend publiek zorgde. Marieke van Mannekes, de docen te die de cursussen 'Muziek met Peuters' en 'Spelen met Muziek' geeft en die tevens het Jonge- renpopkoor leidt, moet met haar vertolking van 'Because of you', waarbij Vincent de Mulder de pi- len van het Nationale Voorleesont bijt. Met ochtendjas en pantoffels schoven de peuters bij het ontbijt aan; de juffen liepen ook nog in ochtendjas en op pantoffels. Iedere ochtend was er een ouder of groot ouder aanwezig om uit het boek De kleine Kangoeroe voor te lezen. Team Polderbad trots op Keurmerk Veilig en Schoon. Requiebros van Cassado, door Hanny de Jong en Koos van Vliet. anobegeleiding verzorgde, beslist nieuwe leden enthousiast gemaakt hebben voor haar koor. Het sluitstuk van de avond, enkele eigen composities van gitaardo cent Harald Boxtart, met slagwerk begeleiding van Hans van Gennip op de kleine trom, én op de dek sel van de gitaarkist, zorgde voor grote hilariteit. Na afloop werden de docenten door hun eigen leerlingen in de bloemetjes gezet. Koffieconcert Naast het docentenconcert orga niseert de muziekschool tweemaal per jaar een koffieconcert. Het volgende koffieconcert staat gepland op zondag 18 maart en wordt verzorgd door het duo Ha rald Boxtart (gitaar) en Hans van Gennip (slagwerk). Samen met de Stichting Cultu reel Netwerk Nieuwerkerk wordt geprobeerd om dit concert, dat plaatsvindt tijdens de boeken week, een literair tintje te geven. Het thema is dan ook in overeen stemming met het thema van de boekenweek: 'Lof der Zotheid' Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Polderbad heeft de herkeuring voor het Keurmerk Veilig en Schoon behaald. Het keurmerk is een initiatief van de zwemba dbranche voor een verdere kwa liteitsverbetering van de zwem baden en is een niet-verplichte regeling met het wettelijke kader als ondergrens en daarbovenop een aantal extra kwaliteitseisen. Dit keurmerk is de voorloper van een kwaliteitscertificaat vergelijk baar met een ISO normering. "De Stichting Polderbad heeft veel tijd en geld besteed aan het behalen van deze belangrijke herkeuring", aldus Bert Knubbe, bestuurslid van de Stichting Pol derbad. De eisen die voor de her keuring gelden zijn herkenbaar voor het publiek zoals toezicht houden, schoonmaak, waterkwali teit en klachtenafhandeling. Maar ook andere zaken waar het publiek niet direct mee in aanraking komt zoals de wet Veiligheid en Hygiëne zwembaden, legionellapreven- tie, arbozaken, brandveiligheid, ontruiming oefeningen etcetera, vallen hieronder. Maar ook zaken als de inspecties voor de elektri sche installaties, de ophangingen, inspectie in het kader van milieu beheer, attractie en speeltoestel len worden nauwkeurig gecontro leerd. Trainingen voor personeel Het personeel heeft trainingen en oefeningen gehouden om de vele regels in de praktijk te brengen. Er zijn bouwkundige en technische aanpassingen gepleegd in het ka der van de veiligheid waarvoor de gemeente de geldelijke middelen ter beschikking stelde.In 2006 zijn bijvoorbeeld alle vloertegels in het zwembad vervangen en douches en afvoerputten vernieuwd. Het bestuur en management hebben de bedrijfsprocessen ten aanzien van hygiëne en veiligheid goed be schreven, vastgelegd en laten uit voeren door het personeel. "Wij zijn als bestuur en personeel van de Stichting Polderbad dan ook trots op het feit dat de herkeuring met glans is behaald. Na deze kwa liteitsslag is het Polderbad verder op weg naar een toekomstige ISO certificering, waarbij sprake is van een optimale voorziening op het zwembadgebied", laat Bert Knub be tot slot nog weten.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 21