VRIJWEL GEEN WACHTLIJSTEN JEUGDZORG MEER INFORMATIEMIDDAG OVER PSORIASIS www.hierwel.nl LIJSTVERBINDING GROENLINKS EN SP WAAROM OP HET OPVOEDBUREAU? 'ZWANGERSCHAPSVERLOF VAN 16 WEKEN TE KORT' OP VAKANTIE MET DE ZONNEBLOEM itt t I Ondanks meer vraag in Zuid-Holland rr Statenverkiezingen Zuid-Holland START INSCHRIJVING CULTUURMARKT ANDERS OUDER WORDEN Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 90 Onderzoek negen-maanden-beurs 2007 Nu al meer aanmeldingen dan plaatsen 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia MILIEUVRIENDELIJK TUINIEREN kijk voor de goedkoopste fietsen van Nederland op www.hierwei.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 februari 2007 pagina 29 - ;j" Regio - Er zijn vrijwel geen wacht lijsten meer voor de jeugdzorg in Zuid-Holland. Dat is opmerkelijk omdat het aantal jongeren dat voor jeugdzorg in aanmerking kwam in 2006 niet, zoals werd ver wacht, met 12 procent steeg maar met 25 procent. Vanwege de grote vraag naar jeugdzorg stonden er op 1 oktober 2006 nog ruim 500 jongeren op de wachtlijst. Dankzij een extra financiële bijdrage van Zuid-Holland van 1 miljoen euro kon de extra vraag goed worden opgevangen. Gedeputeerde Lennie Huizer (PvdA) maakte dit bekend tijdens de conferentie 'Rondom de Jeugd zorg' die plaatsvond in het provin ciehuis. Mevrouw Huizer prees de jeugdhulpverlening in Zuid-Hol land voor het wegwerken van de wachtlijsten. Zij zei er blij mee te zijn dat er ook positief nieuws te melden is als het gaat om jeugd zorg. In de afgelopen vier jaar zijn in Zuid-Holland 94 behandelplaatsen ingericht voor jongeren met ern stige gedragsproblemen. Zonder deze extra plaatsen zouden zij in een jeugdgevangenis moeten ver blijven. Een extra financiële bijdra ge van de provincie heeft er voor gezorgd dat het Algemeen Meld punt Kindermishandeling als sinds 2003 zonder wachtlijst werkt. Ver der zijn er veel zorgadviesteams voor probleemleerlingen in het onderwijs gerealiseerd. Gedeputeerde Huizer: "Het is nu heel belangrijk dat er goede af spraken worden gemaakt tussen Bureau Jeugdzorg en de Raad voor de Kinderbescherming over het verkorten van doorlooptijden in de jeugdbescherming. Kinderen in nood kunnen dan sneller hulp krijgen." Huizer overhandigde een cheque van 10.000 euro aan het Nationaal Fonds Kinderhulp. Dit geld kan worden besteed aan kleinere projecten in de jeugdzorg waar geen regulier budget voor is. Het aantal extra jongeren dat in 2006 hulp moest worden geboden was 319. Door een extra financiële inspanning van de provincie is het gelukt om 737 jongeren extra hulp te bieden. Op 31 december 2006 stonden er nog maar 17 jongeren op de wachtlijst. Regio - GroenLinks en de Socialis tische Partij zijn voor de komende Provinciale Statenverkiezingen in Zuid-Holland een lijstverbinding aangegaan. Zo'n lijstverbinding is van belang bij het verdelen van de restzetels na de verkiezingen op 7 maart 2007. Grote partijen maken meer kans op een restze tel dan kleine. Door de krachten te bundelen vergroten de SP en GroenLinks allebei hun kans om een restzetel te behalen en wordt de kans kleiner dat deze bij de partijen rechts en in het midden terecht komt. Lijsttrekker Bart Vermeulen van de SP: "Het is tijd dat er aan dit rechtse collegebeleid een einde komt, daarom is iedere zetel van groot belang." Oscar Dijkhoff (GroenLinks): "Met meer zetels links van de PvdA komt er zeker een socialer en groener beleid." Gouda - Waarom doe je nou zo? Dat is een herkenbare vraag van veel ouders aan hun kinderen. De vraag 'waarom' levert meestal niet meer op dan 'daarom' of een 'schouderophalen'. Het niet weten 'waarom' maakt het soms moeilijk. Wat moet ik hier nu mee? Of beter gezegd: wat betekent dit? Een antwoord zoeken met elkaar is één van de mogelijkheden van het opvoedspreekuur. Ook voor een persoonlijk gesprek kan men terecht bij het Opvoedbureau Mid den-Holland. Voor meer informa tie: telefoon 0182-547888 (secre tariaat van het Opvoedbureau) of kijk op www.opvoedbureauszh.nl. Capelle aan den IJssel - Het culturele seizoen start in september op het Stadsplein met de opening van de CultuurMarkt. Tijdens deze dag presenteren diverse Capelse culturele instellingen, groepen en solisten zichzelf met dans, theater, kunst en muziek. De CultuurMarkt bestaat uit twee onderdelen: een Informatiemarkt en presentaties op diverse Podia. Indien men mee wilt doen aan de Capelse CultuurMarkt, kan men zich tot 23 maart inschrijven bij het Cultureel Informatiepunt Capelle in de bibliotheek of via telefoon 010-4586206. Kijk ook op www. cultureelinformatiepunt.nl. Capelle aan den IJssel - Via de werkgroep "Anders Ouder Wor den" is het mogelijk deel te nemen aan een cursus T'ai Chi. De cursus duurt 10 lessen en wordt gegeven door de fysiotherapeut de heer Van der Wel in het wijkcentrum aan het Maria Dannelserf 20. Voor meer informatie: telefoon 010- 4517929. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapeile Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapeile Ook thuis opbaren Met eerbied en respect Voor een persoonlijke en stijlvolle Kantoon Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhu.zen bege|eiding var) uitvaarten DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Uitvaartverzorging V' van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Hoekeindseweg 50 - 2665 KE Bleiswijk Jeanne Matze-Koch Marian v.d. Bogerd-Kind Regio - Ruim acht op de tien vrou wen vinden dat een zwanger schapsverlof van in totaal 16 we ken veel te kort is. Meer dan de helft vindt zelfs dat vrouwen het recht moeten krijgen op een jaar zwangerschapsverlof. Dit blijkt uit onderzoek van de negen-maan- den-beurs in Amsterdam RAI die op woensdag 14 februari zijn deu ren opent. Het onderzoek is in opdracht van de negen-maanden-beurs gehou den onder 556 zwangere en niet zwangere bezoeksters van Baby- info.nl. Zij werden gevraagd om hun mening en ideeën te geven over zwangerschapsverlof in Ne derland. Op dit moment krijgen vrouwen in Nederland bij zwan gerschap een zwangerschapsver lof van 16 weken. Wanneer de respondenten wordt gevraagd hoeveel maanden zwangerschaps verlof zij redelijk vinden, blijkt het overgrote merendeel (88%) een periode langer dan 16 weken rede lijk te vinden. Ruim acht op de tien (83%) vrouwen zijn het dan ook eens of helemaal eens met de stel ling dat een zwangerschapsverlof voor vrouwen van in totaal 16 we ken veel te kort is. De vrouwen die niet zwanger zijn, vinden dit in sterkere mate dan zwangere vrou wen: 73% van hen is het helemaal eens met deze stelling tegenover 46% van de zwangere vrouwen. Ruim een kwart (27%) van de vrou wen meent dat tijdens het eerste levensjaar mannen de zorg van een kind minder goed op zich ne men dan vrouwen. Vier op de tien vrouwen vinden dan ook een bete re verlofregeling voor mannen be langrijker dan het uitbreiden van het verlof voor vrouwen. De resul taten van het onderzoek worden gepresenteerd op de openingsdag van de negen-maanden-beurs, woensdag 14 februari, tijdens een debat om 12.30 uur tussen Beatrijs Smulders, schrijvend verloskundige en voorvechter van een babyverlof na iedere baby en Henk Hanssen, hoofdredacteur van lkVader.nl, die juist pleit voor een verlofrege ling voor vaders. Mediator is Frans Plooij, auteur van 'Oei, ik groei!'. De negen-maanden-beurs wordt van woensdag 14 tot en met zon dag 18 februari gehouden in Am sterdam RAI. Meer informatie is te vinden op www.negenmaanden- beurs.nl. Regio - Bijna 7.750 zieken en ge handicapten gaan in 2007 met Nationale Vereniging de Zonne bloem op bus-, vlieg- of vaarva kantie, 250 meer dan vorig jaar. De eerste 75 hulpbehoevende reizigers hebben hun koffers al gepakt, want op maandag 5 fe bruari gaat het nieuwe seizoen officieel van start. Het volledig aangepaste motorpassagiers schip 'Ms de Zonnebloem' gooit die dag de trossen los voor haar eerste vaarvakantie van dit jaar. Ook vertrekt er een bus met li chamelijk beperkte vakantiegan gers tussen 18 en 45 jaar naar het Duitse ski-oord Winterberg. Onder de noemer de Zonnebloem LinQ staan dit jaar 12 speciale jongerenvakanties op het pro gramma. Daarmee speelt de Zon nebloem steeds nadrukkelijker in op de groeiende vakantievraag onder reislustige jongeren die van intensieve hulp afhankelijk zijn. Het vakantiepakket van de Zonne bloem telt sowieso meer smaken dan ooit. Zo biedt de vrijwilligers organisatie voor het eerst thema vakanties aan met een creatief of cultureel tintje. In totaal organi seert de Zonnebloem dit jaar 255 aangepaste reizen. Over de Zonnebloem Nationale Vereniging de Zonne bloem is met ruim 38.500 vrijwil ligers één van de grootste vrijwil ligersorganisaties van Nederland. Jaarlijks brengen de vrijwilligers meer dan 1 miljoen bezoekjes aan mensen met een fysieke beperking door ziekte, handicap of leeftijd voor wie sociaal isolement dreigt. Daarnaast verzorgt de Zonne bloem jaarlijks voor 120.000 men sen tal van uitstapjes. Voor meer informatie: www.zonnebloem.nl. Gouda - Psoriasis is een niet-be- smettelijke, chronische huid-aan doening, waar meer dan 400.000 mensen in Nederland last van hebben. Bij 15 tot 20% van hen worden ook de gewrichten aan getast en ontstaat artritis psori- atica, een reumatische aandoe ning. Op 21 februari is van 14.00 tot 16.00 uur iemand van de Psoriasis Vereniging Nederland aanwezig in het patiëntenservicebureau op de Jozeflokatie van het Groene Hart Ziekenhuis, voor het verstrekken van informatie. Kijk voor meer informatie over de vereniging op www.pvnnet.nl. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapeile, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. 0nnP Gouda - Tuinvereniging Groei Bloei in Gouda geeft op donder dag 15 februari een lezing over milieuvriendelijk tuinieren. Spre ker is Th. Debets, voormalig eige naar van een tuinadviesbureau en jaren werkzaam geweest in het tuinbouwonderwijs. De voor ie dereen gratis bij te wonen lezing vindt plaats om 20.00 uur in Kerk gebouw De Brug aan de Willem de Zwijgersingel 1-3 te Gouda. Bredeweg TI8 - Zevenhuizen

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29