WeekNieuws II Rabobank www.zuidplasinbedrijf.nl Ook voor ondernemers Betrokken, Dichtbij en Actief Rabobank checkt financiële APK Betrokken, Dichtbij, Actief (0499) 499 112 (013) 580 12 34 (0180)63 73 23 (0900) 0907 (0900) 0909 (0800) 0705 (0900) 0905 (0900) 9270 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 14 februari 2007 In de Zuidplaspolder worden maximaal 30.000 woningen, 325 ha bedrijfsterrein en 280 ha glastuinbouw gerealiseerd. Deze grote verande ringen beïnvloeden het woon- en werkklimaat sterk. Nieuwe woon- en werkgebieden vermengd met glastuinbouw bepalen het beeld van de Zuidplaspolder. Om het bedrijfsleven een eigen informatiemogelijkheid te bieden is de website Zuidplasinbedrijf.nl opgezet. Rabobank Zevenhui- zen-Moerkapelle sponsort deze website. Het gaat om actuele informatie over de planolo gische ontwikkelingen en praktische informatie over concrete zaken, die binnen de regio spelen. Bijvoorbeeld de data van belangrijke vergaderin gen, maar ook verkeersomleidingen kunnen op deze site worden gevonden. Om het dagelijkse nut van de site te verhogen is een bedrijvengids opgenomen. Naast bedrijven worden hierin ook overheid, artsen en andere nuttige en dienstver lenende instanties genoemd. Voordelen voor bedrijven Het is vooral de bedoeling dat de website als een soort marktplaats voor bedrijven gaat functioneren. Met'vraag en aanbod'van met name tweedehands bedrijfsmiddelen, of bedrijfsmatig onroerend goed en bijvoorbeeld aangemelde vacatures binnen het regionale bedrijfsleven. Een regionale vacaturebank kan bijdragen aan het eenvoudiger vinden van lokaal personeel. Het terugdringen van reistijd en -kosten werkt immers besparend. Door actieve deelname van bedrijven zal de site bijdragen aan uitwisseling van informatie en contacten. Zakelijke contacten, maar soms ook samenwerkingsvormen. Een vorm van belangenbehartiging voor bedrijven. Alert zijn op nieuwe plannen Na 2010 en met betrekking tot de glastuin bouw mogelijk al in 2008, zal er een aanvang worden gemaakt met de realisatie van de bouwplannen. Men voorziet een realisatietijd van circa 20 jaar. In 2030 zal de Zuidplaspolder niet langer alleen agrarisch zijn, maar een stedelijk gebied met een groen karakter. Aan de realisatie gaat een tijd van plannen maken vooraf, die in wezen al enige jaren loopt. In de komende jaren wordt een groot aantal plannen voor de verschillende deelgebieden gepresenteerd. Voorbereidingsbesluiten en bestemmingsplannen vormen het juridische kader. Nadat het bestemmingsplan voor een deelgebied is vastgesteld en er geen beroeps mogelijkheden meer zijn, kan een bouwplan worden uitgewerkt. Bank onderkent bedrijfsbelang Na de vaststelling van het bestemmingsplan wordt de realisatie van bouwplannen meer afhankelijk van de bouwtijd en de marktsitu atie. Vanaf 2006 worden er door de Zuidpias- gemeenten maatregelen genomen, die direct De adviseurs Bart Berkhout, Adviseur Verzekeringen en Goof van Andel, Bedrijvenadviseur zijn een deskundig team dat de klein zakelijke klanten bedient. "Dichtbij ondernemers staan. Samen met een bank die midden in de samenleving staat en een bank die betrokken is. Dat is onze kracht." Bart Berkhout en Goof van Andel: "Gesprekken met ondernemers voe ren we zoveel mogelijk samen. Onze klanten worden daardoor optimaal geïnformeerd. Zo ontstaat een goede basis voor persoonlijk contact en prima samenwerking. Wij staan altijd voor ondernemers klaar zodat de klant een vast aanspreekpunt heeft. Dat is voor klanten buitengewoon prettig. Wij zijn daardoor samen volledig op de hoogte van de werk zaamheden en behoeften van onze klanten." Beoordelen ondernemingsplannen Goof van Andel beoordeelt als Bedrijvenadviseur onder meer onderne mingsplannen: "Die worden samen met de ondernemer doorgenomen. Eventuele vragen en opmerkingen worden besproken en door de on dernemer nader toegelicht. Wellicht dat er nog aanvullende informatie is gewenst. Het gaat om bestaande ondernemers met nieuwe plannen, maar uiteraard ook om starters. Onderwerpen als financiering, winstprog nose, bedrijfsvorm, solvabiliteit, rentabiliteit, enzovoort komen uitgebreid aan de orde. Het valt ons op dat de meeste ondernemers tegenwoordig goed beslagen ten ijs komen. Een goede zaak vinden wij." Starters streepje voor Starters hebben bij Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle een extra streepje voor. Bart Berkhout: "Ondernemen is risico's nemen. Het is belangrijk dat ondernemers zich bewust zijn van deze risico's. In het gesprek met de ondernemer staat dit centraal. Zodoende kunnen zij bewust een keuze maken om bepaalde risico's zelf te dragen of dit te verzekeren. Twee jaar lang geven we ook nog eens een aantrekkelijke korting. Die kortingen betreffen de Aansprakelijkheidverzekering, de Arbeidsongeschiktheidverzekering en de Overlijdensrisicoverzekering. Rabobank werkt samen met Interpolis: een betrouwbare partner. Als verzekeringsaanbieder met de meeste landelijke kantoren is de Rabo bank ook voor verzekeringen een geschikte partij. Afspraak maken Wilt u een afspraak met onze adviseurs? Kom langs bij de bank. De kans is groot dat Bart Berkhout en Goof van Andel aanwezig zijn en u meteen kunnen helpen. Mocht dat niet uitkomen, dan wordt er uiteraard een afspraak gemaakt. Bart Berkhout, (0180) 63 73 37, verzekeringen@zevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl Goofvan Andel, (0180) 63 73 76, bedrijven@zevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl hun invloed hebben op het eigendomsrecht en gebruiksmogelijkheden van eigendom men. De Wet voorkeursrecht gemeenten en voorbereidingsbesluiten geeft de eerste beperkingen en later in het proces zal het bestemmingsplan de concrete mogelijk- en onmogelijkheden aangeven. Het is voor bedrijven in de Zuidplaspolder daarom van het grootste belang regelmatig geïnformeerd te worden over deze ontwikkelingen. Waar en wanneer er in de Zuidpias gebouwd gaat worden, kan van invloed zijn op bereikbaar heid en het functioneren van bedrijven. Ook kunnen deze ontwikkelingen de waarde van een locatie direct beïnvloeden. Vandaar het belang van deze site; een belang dat Rabo bank onderkent en daarom van harte onder de aandacht brengt. Vanaf dinsdag 13 februari 2007 is de Rabobank met een stand aanwezig op de Tuinbouw Relatiedagen 2007 in Rijswijk. Drie dagen lang checken de Rabobank- adviseurs de financiële APK van de be zoekers aan deze beurs. Met een handige checklist kan de bezoeker direct zien of hij zijn financiën, zowel zakelijk als privé, onder controle heeft. Samen alles onder controle Onder het motto 'Samen alles onder con trole, samen naar de top'zet de Rabobank dit jaar een heuse klignwand neer in haar stand. Elke bezoeker kan samen met de Rabobank naar grote hoogte (5 meter) klimmen. Tuinbouwrelatiedagen De Evenementenhal Rijswijk is voor de vierde keer het professionele platform voor de gehele Nederlandse tuinbouw sector. Drie dagen lang zijn de Tuinbouw Relatie Vakdagen hét trefpunt waar onder nemers en relaties in de tuinbouwsector elkaar ontmoeten. Op deze vakbeurs presenteren zich toeleveranciers gericht op de volgende branches: groente- en sierteelt, boomkwekerij en de bollen sector. Hierbij kunt u bijvoorbeeld denken aan kassenbouw en -inrichting, gewas bescherming, energiemanagement en logistiek. Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen Dorpsstraat 190,2761 AJ Moerkapelle Kerkstraat 2,2751 EC Telefoon (0180)63 73 83 info@zevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl www.rabobank.nl/zevenhuizen-moerkapelle Afdelingen Verzekeringen Agrarisch Adviesteam Bedrijfsadvies Zakelijke Relaties Beleggingsadvies Hypotheken Vermogen Private Banking Openingstijden Kantoor ma t/m do 09.00 - (0180)63 73 23 (0180)63 73 30 (0180) 63 73 76 (0180) 63 73 33 (010)498 18 35 (0180)63 73 53 (0180)63 73 77 17.00 uur, vr 09.00 - 20.00 uur Advies ma t/m vr 08.00 t/m 21.00 uur Speciale telefoonnummers Blokkeren passen/cards Schademelding Interpolis Schademeldingen overig Rabolijn Rabofoon Rabo Orderlijn Helpdesk Internetbankieren Telebankieren Extra

Hart van Holland | 2007 | | pagina 2