é-n cldevs in 2>e. Mgió... SPRINGEN, ZWAAIEN EN OEFENINGEN OP VLOER EN BRUG STERREN SPINNEN BIJ 'STARS ON BIKES' PARKEERMOGELIJKHEDEN RAADHUISPLEIN NIEUWERKERK UITGEBREID IASTIAAN LEIJSEN VAKKANJER ELEKTROTECHNIEK I Onderlinge wedstrijden O.S.S. Spinningmarathon voor Villa Pardoes Nieuwerkerk aan den IJs sel - Zelf is hij er nog een beetje beduusd van, Bas- tiaan Leijsen werd vorige week 'vakkanjer' Elek trotechniek van Zuid- Holland. Namens het IJs selcollege in Capelle aan den IJssel, waar Basti- aan zijn opleiding volgt, heeft hij deelgenomen aan een wedstrijd voor vakkanjers. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 februari 2007 pagina 35 Talent in van het IJsselcollege. Ook bij de teamwedstrijden kwam het Challengeteam van deze school als winnaar uit de bus. Het team had de opdracht gekregen een specia Ie bolderka r te ontwikkel en, met een stuurmechanisme en verlichting, die aangesloten was op een accu, die door middel van een dynamo stroom leverde. De wedstrijd was bedoeld voor leerlingen die uitblinken in hun opleiding zoals Elektrotechniek, Metaalbewerking, Lassen en Cat- tekenen. Elk onderdeel is een aparte discipline en de winnaars van elke provincie zullen uitkomen op een landelijke wedstrijd in Amsterdam in maart in het NEMO-gebouw. Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - De parkeermogelijkheden op het Raadhuisplein worden aanzien lijk uitgebreid. De commissie Ruimtelijke Ordening behandelt vanavond een voorstel van het college van burgemeester en wethouders waarin het parkeren op dit plein de gehele week mo gelijk wordt tijdens de opening suren van het winkelcentrum Reigerhof. Voor het gehele gebied rond het Raadhuisplein geldt een zoge heten blauwe zone, die uitgebre id zal worden met het Ravendaal en het parkeerterrein ter hoogte van Valkendaal 69. Bewoners die binnen de blauwe zone wonen hebben recht op een parkeeron- theffing. Om misverstanden over de venstertijden te voorkomen, worden alle venstertijden in de gehele blauwe zone gelijkget rokken. Tijdens de koopavond op vrijdag geldt de blauwe zone tot nu toe alleen voor het Raadhuis plein. Dat wordt na de invoering van de nieuwe regeling voor het hele gebied verlengd tot 21.30 uur. Na het besluit van de ge meenteraad op 27 februari zal een definitief verkeersbesluit in het college van b w worden ge nomen. Tegen dit besluit is bez waar en beroep mogelijk. Binnen zes weken, nadat de openbare bekendmaking van het besluit heeft plaatsgevonden, kan elke belanghebbende een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij B W van Nieuwerkerk aan den IJssel. Op weg naar goed resultaat op zaterdag 17 maart. Waddinxveen - "Iets kunnen terug doen voor Villa Pardoes." Dat is een belangrijke motivatie van Piet- er Westdijk, in het dagelijks leven sportinstructeur bij Sportschool Den Edel. Uit eigen ervaring weet hij hoe belangrijk het is om een week vakantie te kunnen hebben met het hele gezin als een van de kinderen een levensbedreigende ziekte heeft. Door de ziekte van zijn zoon Jonathan kwam vijf jaar geleden ook zijn gezin in aan merking voor een weekje vakan tie bij Villa Pardoes in Kaatsheu vel. "Heerlijk om even uit de ziekenhuissfeer te zijn, samen met mensen die begrijpen wat je door maakt en met wie je dus lekker kunt kletsen. En waar er ook weer aandacht kan zijn voor het gezin in een ontspannende omgeving." Door deze ervaring wil Pieter graag iets terug doen voor Villa Pardoes en hij is door zijn werk in de gelegenheid een spinning marathon te organiseren. Zes uur lang wordt er gefietst en ie dereen kan meedoen. Er zal ook een aantal 'Stars' deelnemen aan het evenement. In ieder geval zal schaatster Annemarie Thomas en Door Jac Spekman "We hadden vijf uur de tijd om een schakelbord te maken met allerlei elektrische verbindingen en zo", legt Bastiaan uit. Een jury van vakmensen uit de branche van elektronicabedrijven gaf een beoordeling over de werkstukken en na een dag van intensief werken brak dan voor Leijsen en 21 andere deelnemers het moment van de bekendmaking van de winnaar aan. "Het kwam voor mij toch onverwacht dat ik gewonnen had, maar ik ben er heel blij mee." Het IJsselcollege viel bij twee andere onderdelen ook in de prijzen; bij het CAT tekenen werd Elwin Noordijk kampioen en bij het onderdeel lassen was de kampioen een leerling Rob Geus, bekend van de Smaak- politie, deelnemen. Ook turnster Verona de Leur, George Baker en TV-tuinier Jurgen Smit hebben hun medewerking toegezegd. Ook minder bekende 'stars' zullen de sterren van de hemel fietsen om te komen tot een prachtig resultaat voor Villa Pardoes. Pieter Westdi jk: "Het belooft een echt feest te worden." Door Jac Spekman Zevenhuizen - De tribunes in de sportzaal van dorpshuis Swanla wa ren zaterdagmiddag vrijwel tot de laatste plaats bezet tijdens de on derlinge wetstrijden van gymnastiekvereniging OSS Be Fit. Op de vloer van de sportzaal werden door de jeugdleden, in leeftijd variërend van zes tot vijftien jaar, in verschillende groepen de nodige turnoefeningen afgewerkt. Ongeveer 90 deelnemers werkten in de loop van de middag afwisselend hun oefeningen af op de brug-ongelijk, evenwichtsbalk, brug-gelijk, ringen, sprong via een trampoline op de mat en de oefenin gen op de vloer. De spinningmarathon 'Stars on Bikes' wordt zaterdag 17 maart in sporthal de Dreef gehouden. Circa 600 deelnemers gaan op 250 fiet sen zes uur lang de 'sterren van de hemel' spinnen onder begeleiding van ervaren sportinstructeurs. De kosten om mee te doen bedragen 150 euro bij één of twee deelne mers of 200 euro bij drie of vier deelnemers. De deelnemers kun nen zich laten sponsoren door bi jvoorbeeld werkgever of familie. Pieter Westdijk: "Er zijn al allerlei leuke acties opgezet. Zo wordt op een basisschool een lege fless- enactie gehouden om de juffen en de meesters mee te kunnen laten doen." Voor meer informa tie: www.starsonbikes.nl of Pieter Westdijk: 06-51589350. Voorzitter Ab van der Eist was bijzonder tevreden met het grote aantal deelnemers en over het ni veau van de uitvoeringen. "We hebben voornamelijk meisjesgroe- pen, maar gelukkig is er vandaag ook een jongensgroep actief. Om het nieuwe sportonderdeel van de gymnastiekvereniging onder de aandacht te brengen was er tussen de rondes door een demonstratie Acrogym, die vanaf heden bij OSS zijn te volgen. Ook was er deze middag de huldi ging van een van de leden van het eerste uur, mevrouw Lenie Markus. Zij werd door de voorzitter Ab van der Eist speciaal in de bloemetjes gezet vanwege haar 70-jarig jubi leum bij de vereniging. Lenie Mar kus is erelid en altijd op de onder linge wedstrijden te vinden. Voor meer informatie en uitslagen: www.ossbefit.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 35