EENEN EEN "INTENTIEVERKLARING IS AFTRAP TOT MULTIFUNCTIONEEL GEZONDHEIDSCENTRUM" FABIEN ia INDIA Aflevering tien van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel Koffie met gebak TAROTKAARTEN LEGGEN informatie-avond over BORSTKANKER IN HET GROENE HART ZIEKENHUIS HET IJSSELLAND ZIEKENHUIS BIEDT ESSURE-BEHANDELINGEN Directeur Wim Ansem van Zorgcentrum De Zevenster: 7FWFNHl7Ï7ENrn\/IÓÉRKA^ Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 maart 2007 pagina 11 Foto gemaakt op vrijdag 2 maart 2007, 16:25:00. De tijd even stilgezet. Twee oudgedienden aan de koffie bij de opening van de nieuwe school in Zevenhuizen. Gon Bakker en Hans Slijkhuis. Geweldig om jullie te zien! Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj start in april met een workshop Tarot, bestaande uitvier woensdagavonden van 20.00 tot 22.00 uur. De workshop wordt op een verantwoorde wijze gegeven door een erkende paragnost. De kosten voor deelname bedragen 10,-- per avond. Voor meer infor matie en aanmelden: 06-38787180 of info.vedj@gmail.com. Regio - Het Groene Hart Zieken huis organiseert in samenwerking met de Borstkankervereniging Ne derland voor woensdag 28 maart van 19.30 tot 21.45 uur een infor matie-bijeenkomst in de gehoor zaal op de Bleulandlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis. Speciale aandacht zal besteed worden aan de uiterlijke verzorging van vrou wen met borstkanker. Een gespe cialiseerde kapper zal onder ande re meer vertellen over het dragen van een pruik en het verzorgen van de wenkbrauwen. Er wordt tevens een presentatie gehouden door specialisten van het GHZ over behandelingen, operaties en the rapie. De Borstkankervereniging hfcderland zal meer vertellen over haar werk en er komen ervaringen v°ri patiënten aan bod. Voor meer informatie en aanmelden: 0182- t5324 of bps@ghz.nl. Capelle aan den IJssel/Regio - Sinds enkele jaren bieden de gynaecolo gen van het IJsselland Ziekenhuis Essure-behandelingen aan. De Es- sure-behandeling is een relatief eenvoudige manier van sterilisatie voor vrouwen. Hoe werkt deze methode? Een klein veertje wordt in de beide ei leiders aangebracht. Dat zorgt er voor dat de eileiders na ongeveer 12 weken volledig zijn afgesloten. Hierdoor kan er geen bevruchting meer optreden. De veertjes, die bij de Essure- behandeling gebruikt worden, kunnen poliklinisch via de vagina aangebracht worden in ongeveer 15 minuten. Er is geen narcose of verdoving nodig en na de behan deling kan men direct naar huis. De veertjes bevatten geen hormo nen dus er zijn geen hormonale bijwerkingen. Het is een veilige en patiëntvriendelijke vorm van steri lisatie. Na 12 weken vindt er een controle plaats en tot die tijd moeten vrou wen anticonceptie blijven gebrui ken. In Nederland bieden slechts een beperkt aantal ziekenhuizen de Essure-behandelingen aan. Bij het IJsselland Ziekenhuis kunnen in woners uit het zuidelijk deel van Zuid-Holland en uit Zeeland te recht. Fabien Schiereck werkt Tri India bij A/GO (Niet Gouvermentele Orga-nisatie) Earth Aid Asia, waar zij coördinator is van de medische afdeling. Ze gaat een centrum op zetten voor gehandi capte kinderen in Tamil Nadu, Zuid India. Ze heeft daar te maken met enorme armoede, ziektes die in Nederland niet voorkomen en een cultuurver schil. In het Hart van Holland wordt u op de hoogte gehouden van haar ervaringen. DEZE WEEK DEEL 10. Logesh was niet in het centrum vorige week. Hij was ziek en de andere moeders maakten zich bezorgd. Hij eet normaal al slecht en eenzijdig en met zijn epilepsie is hij extra kwetsbaar voor griep en verkoudheid. Ze zijn bij de familie langsgeweest en kwamen me vertellen dat hij hoge koorts had. Gelukkig is hij na het week end weer present maar nu zijn twee andere kinderen ziek. We adviseren een paar dagen thuis te blijven omdat het waarschijnlijk besmettelijk is. Op donderdag geven we altijd workshops aan de moeders maar we zien al snel dat het deze week weinig zin heeft; slechts vijf moeders zijn gekomen. Als we besluiten weer weg te gaan komt Kartics moeder aangesjokt met een slapende Kartic op haar arm. Bezorgd loop ik naar haar toe, voelt ze zich wel goed? Ze zucht dat ze ziek is net als haar zoon, maar dat ze de workshop niet wou missen. Spijtig zeg ik dat het niet doorgaat omdat alle moe ders thuis zijn gebleven. De gast vrouw van het centrum ziet alles zwetend en boerend aan; ze voelt zich ook al een paar dagen niet zo goed. Ik kijk naar mijn collega die me smekend aankijkt, kunnen we hier weg? We beloven volgende week weer te komen, hopend op een betere gezondheid voor de hele groep. Tjigin Goenja, de griep die nu heerst, kan een week tot veertien dagen aanhouden. We zullen zien. De workshops die we hebben opgezet zijn een gouden greep geweest. Voor gehandicapte kin deren in Tamil Nadu zijn veel over heidsvoorzieningen, maar die be reiken de kinderen onvoldoende en de ouders zijn onvoldoende ge ïnformeerd. Door hun lage opfei- ding hebben ze weinig besef van hoe hun lichaam werkt, een handi cap komt volgens hun cultuur door iets wat zij of hun voorouders fout hebben gedaan. Daarnaast doen dokters weinig moeite om de ouders uit te leggen wat hun kind precies mankeert en zullen ouders van de lagere kasten de moed niet hebben om meer uitleg te vragen. In de eerste workshop vroegen we welke problemen ze dagelijks moeten overwinnen zodat wij daarop in konden spelen. Het was een tijd stil en de moeders keken elkaar beschaamd aan. Tot een oude man opstond en sprak: "Ik ben vandaag voor het eerst met mijn spastische kleindochter. Mijn dochter kan niet voor haar zorgen omdat haar schoonmoeder haar de keuze heeft gesteld: ie man of je kind. Ze heeft voor haar man gekozen. (In India ben je zonder man nergens door de lage positie van de vrouw) Ik ben hier vandaag om te bewijzen dat mijn klein dochter een plaats in de maat schappij kan bemachtigen." Ik vraag in het algemeen of familie problemen een onderwerp is waar meer moeders last van hebben. Een moeder durft te spreken; haar man heeft haar verlaten en ze leeft met haar broer omdat ze de huur niet kon betalen, ze verbergt haar tranen in haar sari. Een ande re moeder vertelt dat mensen haar uitschelden op straat omdat ze een gehandicapt kind ter wereld heeft gebracht en inmiddels is de helft van de moeders in tranen. We vragen met wie ze hun zorgen kunnen delen: niemand... in de daaropvolgende workshops praten we over stresshantering, oorzaken van handicaps, handvat ten om met hun kind om te gaan. de moeders mondiger en vooral opgelucht raken. Ze danken ons regelmatig voor de informatie en mogelijkheid om hun zorgen uit te spreken en te zien dat ze er niet alleen voor staan. Wij doen wat we kunnen en bereiken op dit mo ment 35 kinderen en hun ouders. Zodra we ons centrum kunnen bouwen zal dit uitgebreid worden met tien en mogelijk honderdtal len. Dank aan iedereen die daar aan bij heeft gedragen. Meer weten over dit project? Kijk op www.earthaidhol- land.nl Donaties zijn van harte welkom op rekening 37.50.32.940 t.a.v. Fabien Schiereck te Amsterdam o.v.v. Project donatie Ami Nadu. Zevenhuizen- Een aantal vertegen woordigers uit de plaatselijke zorg heeft met elkaar een bijzondere intentieverklaring afgesloten met als doel om medio 2008 een multi functioneel gezondheidscentrum te openen. De betrokken partijen zijn apotheek Zevenhuizen-Moer- kapelle, de groepspraktijk voor fy siotherapie en manuele therapie Van Oije en Berkhouwer, tandart- senparktijkJ.Rueb, logopedieprak- tijk M.Kerst, stichting Kwadraad maatschappelijke dienstverlening, Trias Zorgverzekeringen en stich ting Bejaardenhuisvesting Zeven huizen- Moerkapelle. Toekomstige samenwerking Laatstgenoemde is bij monde van directeur Wim Ansen de initia tiefnemer van de samenwerking tussen alle plaatselijke zorgpar- tijen. "Deze intentieverklaring is de aftrap tot de komst van een multifunctioneel gezondheidscen trum in de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle", zegt Wim An sen. "Deze ondertekening heeft tot gevolg dat er de komende maanden een aantal fases verder worden uitgewerkt. Binnen drie maanden zullen de eerste contou ren hiervan reeds zichtbaar zijn. De gemeente heeft inmiddels via wethouder Bosman laten weten dit initiatief van harte toe te jui chen. Voor deze nieuwbouw kun nen we dan ook op zijn (politieke) steun rekenen." Achterliggende gedachte Wim Ansen: "De Zevenster moet worden gezien als de partij die in de huidige ontwikkelingsfase de coördinatie van het project voor zijn rekening neemt. De achterlig gende gedachte van het gehele project is dat er een visie wordt ontwikkeld om zorg en welzijn te bieden in een zogenaamd Eerste Lijnscentrum." Binnen drie maanden de eerste contouren zichtbaar.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 11