PIETER WESTDIJK ORGANISEERT SPINNINGMARATHON 'STARS ON BIKES' Waddinxvener Waddinxveen leeft! WADDINXVEEN STAD MET X-FACTOR!? WADDINXVEEN KERKDIENSTEN 11 MAART 'GELOOF IN DE ZAAK' klaverjassen PADDESTOEL CURSUS 'LEREN MASSEREN' in het nieuws... JEUGDINSTUIF PADDESTOEL HWZM ZOEKT LEDEN VOOR BEWONERSCOMMISSIE START HSW COMPETITIES TAIZEVIERING KORTE WANDELTOCHT VOOR SENIOREN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 maart 2007 pagina 15 Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. W.M. de Boer; 18.30 uur ds. C. Bregman. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Vrij. Pro. Gem. ds. J.A. Brostrom. Ger. Kerk. 9.30 leesdienst; 16.30 uur ds. E. Brink (ontmoetings- kerk). Wijkgemeente Immanuel- kerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Boskoop Chr.gem. Bethel 9.30 uur Henk Dik. De Stek ds. A.P. Tack. Zijdekerk kand. mw B. vd. Weg. Dorpskerk ds. W.D. Omta. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad- dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gou da, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - De commissie Vor ming Toerusting organiseert voor donderdag 15 maart om 20.15 uur een avond met als the ma 'Geloof in de zaak?' in de Im- manuëlkerk aan de Beatrixlaan 2. De avond is bedoeld voor mensen in leidinggevende functies in het bedrijfsleven en in instellingen. De grote maatschappelijke veran deringen van de laatste jaren heb ben mede tot gevolg dat nieuwe vormen van leiderschap ontstaan. Voor meer informatie en aanmel ding: 0182-614401 WADDINXVEEN - Wijk- en Speeltuinvereniging De Paddestoel organiseert voor vrijdag 9 maart de maandelijkse klaverjasavond. Er zijn prijzen voor de winnaars en ook aan de te houden loterij zijn prijzen verbonden. Aanvang: 20.00 uur. Voor meer informatie: www.wsv-depaddestoel.nl Wcdöinxveen - De Vierstroom organiseert een cursus 'leren mas- serer''- De cursus start op 28 maart om 19.30 en bestaat uit tien bije enkomsten van anderhalf uur. De 9roepsgrootte is 8 tot 10 deelne- me|S en er wordt in tweetallen 9ewerkt. De deelnemers oefenen e massage op elkaar. Voor meer informatie en Inschrijven 0182- 0 of ledendiensten@vier- stroom.nl. In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen -Sporthal De Dreef staat volgende week zaterdag vol ledig op zijn kop tijdens de spin- ningmarathon 'Stars on Bikes'. Pieter Westdijk is de grote trekker van dit sportevenement, waarvan de opbrengst ten goede komt aan Villa Pardoes. Dit is een va kantieverblijf in Kaatsheuvel voor gezinnen met een kind met een levensbedreigende ziekte. Pieter Westdijk en zijn vrouw Yvonne brachten in 2001 met hun gezin zelf een vakantie door in Villa Pardoes. Hun zoon Jonathan (9) heeft een ernstige stofwisselings ziekte. Pieter en Yvonne zijn er op gebrand zoveel mogelijk geld op te halen voor Villa Pardoes. "Wij hebben het daar erg fijn gehad en willen graag iets terugdoen. Hoewel in Villa Pardoes al veel voorzieningen aanwezig zijn, zijn er natuurlijk ook altijd nog wen sen. Zo is er bijvoorbeeld nog een snoezelruimte nodig. Naast de financiële impuls door de op brengst van Stars of Bikes geven we ook graag morele steun aan Villa Pardoes. De professionele krachten, maar ook alle vrijwil ligers doen daar enorm goed werk." Wie nog mee wil doen aan het spinningevenement moet er snel bij zijn. Er is nog een aantal plaatsen vrij. Voor meer informa tie: www.starsonbikes.nl. Prominente gasten Tijdens Stars on Bikes wordt door zo'n 600 mensen gefietst op een speciale spinningfiets. Daarvan staan er op 17 maart in de sport hal maar liefst 200 opgesteld. De deelnemers hebben zich aange meld in groepjes. Ze wisselen el kaar af bij het fietsen en brengen gezamenlijk zes uur op de fiets door. Het evenement vindt plaats onder begeleiding van ervaren sportinstructeurs, waaronder Pie ter Westdijk. "Het is de bedoeling dat het één groot feest wordt, waar natuurlijk het fietsen cen traal staat, maar waar ook veel ruimte is voor show, dans en mu ziek. Er is de hele dag (live) mu ziek en er hangt een groot scherm met onder meer videoboodschap pen van bekende Nederlanders. Ook hebben we hebben veel pro minenten bereid gevonden naar Waddinxveen te komen. Annama- rie Thomas geeft het startschot, na een optreden van het illusionis tenduo Winfried en Angelique. Zij zijn meervoudig Nederlands Kam pioen. Het openingswoord komt van een minister, maar wie dat is, houd ik nog even geheim. Dat moeten de mensen zelf komen bekijken. We willen graag dat er zoveel mogelijk mensen naar De Dreef komen op 17 maart." Er zijn heel wat mensen betrok ken bij de organisatie van Stars on Bike. Zo is Pardoes, de mas cotte van de Efteling, de hele dag aanwezig. Evenals medewerkers van Prins Heerlijk uit Alphen aan den Rijn. Dit zijn mensen met een verstandelijke beperking die helpen bij de catering. Naast de prominenten die belangeloos hun medewerking hebben toegezegd, is ook het bedrijfsleven actief be trokken bij het evenement. 'Stars on Bike'. Hun bijdrage maakt het onder meer mogelijk dat alle deelnemers een shirt en een key- cord krijgen. United Sport Aid Met het spinningevenement is veel geld gemoeid. Pieter ver wacht zo'n 40.000 Euro binnen te krijgen. Om alles in financieel opzicht in goede banen te leiden, richtte hij de Stichting 'United Sport Aid' op. Deze stichting stelt zich ten doel sportevenementen te organiseren en de opbrengst aan goede doelen ten goede te laten komen. Het oprichten van een stichting geeft zekerheid aan sponsoren. Zo zijn ze ervan verzekerd dat alle geïnvesteerde bedragen goed worden besteed. Je kunt United Sport Aid ook steunen zonder te fietsen. Maak in dat geval een bedrag over op rekeningnummer 131144286 ten name van United Sport Aid. Drijfveer Pieter en Yvonne Westdijk hebben naast Jonathan nog drie kinderen: Naomi (7), Boaz (5) en Lotte van 2. Het gezin heeft zich niet uit het veld laten slaan door Jonathan's ziekte. "Natuurlijk is het een klap als je het nieuws krijgt. Maar wij geloven in onszelf en onze ei gen kwaliteiten. Soms is het best moeilijk, maar wij gaan zo posi tief mogelijk met de situatie om. Onze dagindeling is afgestemd op Jonathan en de andere kinderen houden daar ook rekening mee. Verder zijn we een heel normaal gezin met alle ups en downs. Deze Waddinxveen - "Onderhuids bruist Waddinxveen van de mogelijk heden om opmerkelijke acts bin nen de muren te halen, maar dan moeten we het wel met z'n allen graag willen", zo is de mening van Jan van Leeuwen die naast archi tect ook vice voorzitter is van De Raad voor Kunst en Cultuur Wad dinxveen. Donderdag 22 februari vormde het JazzCafe Easy Dinner weder om The Hot Spot voor liefhebbers van jazz, soul and funk, maar ving het jammer genoeg nog te weinig publiek om flink wat beroering te wekken in Waddinxveen. En dat is wel waar de Raad zich graag voor leent, aldus een enthousiaste Jan van Leeuwen. Voorwieernietwas: DebandLeslie Nielsen serveerde een ongekend hoog niveau hot-swing en funky repetoire. De jazzgitarist Bas van der Wal combineerde zijn virtuosi teit met het ouderwets sexy geluid van een Hammondorgel, bespeeld door Niels Spee. Dit alles op de rails gezet door een zeer talent volle drummer genaamd Salie de Jong. De band haalde tijdens het concert de hele trukendoos tevoorschijn om het publiek een ongekende avond te bezorgen. "Waanzinnig!", was dan ook het commentaar van het publiek dat uit zowel twintigers als late fifties bestond. "Met de keuze voor dit soort bands lijkt de Raad aardig de snaar te pakken te hebben voor wat be treft de smaak van het publiek", aldus Jan van Leeuwen. Voorafgaand aan het optreden en inmiddels traditie, werd deze jaz zavond geopend door zangeres Carmen Boksteen met een prach tige act. Een thema uit The West Side Story, Mr. Bojangles en What The World Needs Now werden met overgave vertolkt en op de achtergrond zacht begeleid gi taarspel. Daarna hieid wethouder Wiebrand Dijksterhuis een opmer kelijk voordracht. De tekst die spe ciaal voor hem en deze avond was opgesteld had de oud Groninger graag nog voorzien van een be toog over de artiest Ede Staal; een opmerkelijke Groninger bluesper former, maar die houdt het pu bliek van hem tegoed. Misschien voorafgaand aan het concert van Mojo Buford op woensdag 21 maart? Waddinxveen -Wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel houdt elke woensdag van 14.00 tot 15.30 uur een in stuif voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De toegang bedraagt 0,75 voor leden, niet-leden betalen 1,50. Voor meer in formatie: www.wsv-depadde- stoel.nl Waddinxveen/Zevenhuizen-Moer- kapelle -De HWZM is een stichting waaraan 15 bewonerscommissies zijn aangesloten. Met elkaar be hartigen zij de belangen van huur ders die een woning huren van Woonpartners Midden-Holland in de gemeenten Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle. De vereniging is op zoek naar be woners die interesse hebben om in het bestuur van een bewoners commissie zitting te nemen. Voor meer informatie: info@hwzm.nl of www.hwzm.nl. Waddinxveen - Hengelsportver eniging Waddinxveen start zater dag 10 maart met de zomercom petitie, die verspreid over het jaar over 18 wedstrijden gaat. Begonnen wordt met een wed strijd in de Oude Rijn bij Nieuwer- brug. Het vertrek daarvoor is om 6.30 uur vanaf het station NS; in schrijven kan ter plaatse. Voor meer informatie: 0182-617119. Op woensdag 7 maart begint de ouderencompetitie, eveneens over 18 wedstrijden. Waddinxveen - In de Victor- kerk wordt vrijdag 9 maart een Taizéviering gehouden. Tijdens deze viering worden liederen van de oecumenische gemeenschap in Taizé gezon gen en door verschillende in strumenten ondersteund. Zowel vaste bezoekers als andere geïnteresseerden zijn welkom vanaf 19.00 uur (ingang zijdeur). Voor meer informatie: 0182-615813 of 0182-612452. Waddinxveen - Kreater/ S.W.W. organiseert voor maandag 12 maart een wan deltocht van ongeveer 6 kilo meter voor senioren. Er wordt in een rustig tempo gewan deld waarbij 'met elkaar ge nieten van de buitenlucht' voorop staat. Vanaf 9.30 uur kan men zich inschrijven in de foyer van het Anne Frank-ac- tiviteitencentrum (Jan van Bij- nenpad). Daar is tevens gele genheid om een kopje koffie of thee te drinken. Om 10.00 uur vertrekt de groep per fiets of auto naar een locatie in Waddinxveen om daar te starten met de wandeltocht. Er wordt gewandeld indien het goed wandelweer is. De kosten voor deelname bedra gen 2,-. Voor meer informa tie: 0182-631932.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 15