SCHOOL STIMULEERT SPORTEN WAAR MOGELIJK ORGELCONCERT KLAAS JAN MULDER VOORKOM INBRAAK AFWISSELEND CONCERT EXCELSIOR TOIMINTAA VOOR ACTIE ZONDER DREMPELS m. mmw1t WADDINXVEEN Sportinstuiven Coenecoop College Kennis maken met Nordic Walken voor iedereen POLITIE ZOEKT DOORRIJDERS DIEFSTAL UIT AUTO INBRAKEN IN DE REGIO Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 maart 2007 pagina 17 Iedere week veel liefhebbers voor de klimwand. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Het Coenecoop College heeft een actief sport beleid. De school stimuleert het sporten waar mogelijk. Dat doet ze niet alleen voor haar eigen leer lingen, maar regelmatig ook voor leerlingen uit de hoogste groepen van het basisonderwijs. Sinds vo rig jaar organiseert het Coenecoop College zogeheten sportinstuiven op de woensdagmiddag. Tijdens deze middagen kunnen leerlingen uit groep 7 en 8 kennismaken met diverse sporten. De begeleiding is in handen van de sportleraren van het Coenencoop College. Ze worden daarbij geassisteerd door leerlingen uit de hoogste klas sen van het VMBO, de HAVO, het Atheneum of het Gymnasium. Sport X-tra Karei de Bruin is docent Lichame lijke Opvoeding op het Coenecoop College. Hij is erg enthousiast over de sportinstuiven. "Het is ontzet tend leuk om kinderen zo actief bezig te zien. De eerste edities van de sportinstuif werden zó druk bezocht, dat het lastig was om ie- éfc. dereen aan bod te laten komen. Op het hoogtepunt waren er zelfs 160 leerlingen. Dat aantal is nu weer genormaliseerd naar zo'n 70 leerlingen per keer. De middagen verlopen prima. Wij hebben voor af een programma en stellen dat voor aan de aanwezige kinderen. Als we merken dat ze het niets vin den, dan stappen we over op een andere sport. Op één middag was er bijvoorbeeld een dolenthousias te grote groep meiden, die graag wilden streetdancen. Dat doen we dan ook. De week daarna was er niemand die dat wilde. Toen werd er weer volop gevoetbald. Voor de klimwand zijn overigens iedere week wel liefhebbers te vinden. Dat is toch een sport die de meeste kinderen niet kennen. Het belangrijkste is dat ze op een sportieve manier bezig zijn. Uiter aard organiseren we deze midda gen ook om te laten zien hoe leuk het Coenecoop College is. En dat sport voor ons belangrijk is. Voor leerlingen die aan de gymlessen alleen niet genoeg hebben, bie den we dit jaar de mogelijkheid om Sport-Xtra lessen te volgen. Ze maken dan kennis met sporten die ze tijdens een gewone gym les niet beoefenen, zoals skiën of snowboarden, squash of american football. Op 13 maart geven we in het kader van Sport X-tra bijvoor beeld een tennisclinic. Sport X-tra krijgt ook volgend schooljaar een vervolg." Waddinxveen - Organist Klaas Jan Mulder geeft op zaterdag 10 maart een orgelconcert op het Schmidt- orgel van de Brugkerk. Klaas Jan Mulder studeerde onder leiding van Jacob Bijster en Jan Odé aan het Amsterdams Conservatorium, met als hoofdvakken piano en or gel. Na drie jaar slaagde hij cum laude met een onderscheiding voor virtuositeit. Hij ontving daar na van het Ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen een beurs om gedurende een jaar bij een artiest van wereldnaam in het buitenland te gaan studeren, in dit geval bij de Spaanse pianist Eduardo del Pueyo. Alssolisttrad Klaasjan Muldervele malen op in binnen- en buitenland. Ook in Waddinxveen is hij een ver trouwde gast als concertgever. Het programma bevat zowel bekende als onbekende werken uit de orgel literatuur van componisten als J.S. Bach, Claussmann, Claix, Rheinber- ger, Thalben-Ball en Boëllmann. Verder speelt Klaas Jan Mulder ko- raalmuziek van eigen hand en een improvisatie van de legendarische Nederlandse organist Piet van Eg- mond, tevens is er samenzang. Aanvang 20.00 uur, de toegang be draagt 6,- en 3,- voor kinderen tot en met 12 jaar. De opbrengst is bestemd voor de voltooiing van het orgel in de Morgenster. Inbraken zijn in sommige geval len te voorkomen. Hengelen en flipperen zijn eenvoudig tegen te gaan door de deur op slot te draaien. Zeker als je gaat slapen, maar ook als je even weggaat om bijvoorbeeld een boodschap te doen. Flipperen betekent dat de inbreker een stuk plastic tussen de deurpost en de deur schuift waarmee hij de schoot wegduwt waarna de deur openvalt. Henge len is door de brievenbus de klink aan de binnenkant van de deur proberen naar beneden te halen. Beide technieken zijn vruchteloos als de deur op slot is gedraaid met een sleutel. Voorkom insluipingen Insluipingen zijn te voorkomen. De zogeheten gelegenheidsdief zal, wanneer daar gelegenheid voor is, een woning insluipen. Een open raam, een onafgeslo ten deur zijn voor de dief kansen die hij niet zal laten liggen. Als er dan ook nog eens waardevolle spullen in het zicht liggen, zoals een tas aan de kapstok of een laptop op tafel, neemt hij zijn kans waar. Binnen luttele secon den is hij binnen. Zelfs wanneer de bewoners thuis zijn. De politie adviseert dan ook altijd deuren en ramen waarop geen zicht is op slot te doen. Waddinxveen - Harmonie Excel sior uit Boskoop gaf op vrijdag 2 maart een afwisselend concert in de Ontmoetingskerk in Waddinx veen. De opening van het concert kwam voor rekening van begin nersorkest A-Klein, onder leiding van Liesbeth Blonk. De prestatie van de 8- en 9-jarigen uit dit orkest mocht er zijn en werd beloond met een welverdiend applaus. Daarna presenteerde Peter van den Berg 'zijn' B-Groot (het beginnersorkest van september 2005). De muziek die B-Groot speelde is al een heel stuk moeilijker dan de werkjes van A-K!ein. Bij alle muzikale onderde den draaide op de achtergrond een Powerpoint presentatie. Excelsior zette de toon met een brassband stuk, de 'Concert Prelude' van Phi- 'P ">park. Het verbeeldende mu ziekstuk 'The Witch and the Saint' (de heks en de heilige) viel erg in de smaak bij de toehoorders. In Karachi Boulevard' was de didge- ridoo vrijwel onzichtbaar voor het Publiek, maar des te beter hoor bar; de diepe oer-toon vormde de ondergrond voor de solistische klanken van klarinettist Wim Belt. Eveneens vrijwel onzichtbaar, maar des te beter te horen was Ke touch of Tuba', de bastuba scio van Marianne de Jong. Bij de G'Psy Dance' genoten de toehoor ders van flamenco danspaar Los de Malaga. Nade pauze, waarin de traditionele loterij, was het de beurt aan Jeroen Wentel, de dirigent van leerlingor kest C-Akkoord. Zoals altijd was de ritmesectie van het orkest zeer ge degen en was (in tegenstelling tot vorig jaar) het slagwerkvolume dit keer uitstekend. De muziekleer- lingen van Excelsior en Concordia Waddinxveen hadden duidelijk veel plezier in hun optreden. Eerst heerlijke luistermuziek van de wereldberoemde 'Tijuana Brass', gevolgd door een Jiddisch thema in 'Shalom Alechem'. C-Akkoord besloot haar optreden met 'Mexi can Trumpets', maar niet nadat het orkest een werkelijk oorverdovend mooie vertolking had gegeven van 'The Gladiators'. Excelsior, onder leiding van Tom Reitsma, vervolg de het concert met het vrij lastige muziekstuk 'the Count of Monte Cristo'. Daarover waren de menin gen verdeeld. Los de Malaga inclu sief castagnettes gaf 'La Boda de Luis Alonso' een heerlijk Spaans karakter. Trombonist Peter van den Berg kwam daardoor in een gespreid bedje, want zijn 'Wave' werd zeer enthousiast ontvangen. 'Moondance' besloot het officiële gedeelte van het concert, maar Excelsior gaf nog wel een toegift in de vorm van een traditioneel stukje muziek: Besserabyanke. Bes- sarabië (nu: Moldavië) bood het publiek de laatste blik op Excelsior, dat met een welgemeend 'HOI het winterconcert 2007 afsloot. Waddinxveen - Vanaf heden is het voor iedereen mogelijk om lekker buiten te lopen en mee te doen met Nordic Walking, ook voor mensen met een beperking. Yolan- da Slot is gediplomeerd sportleider aangepast sporten en is dagelijks bezig met sportieve activiteiten voor mensen met een beperking. Ook is Slot opgeleid trainer Nordic Walken bij de KNAU. Zij heeft haar beide passies samen gebracht in Toimintaa, wat Fins is voor 'Actie zonder drempels'. Overigens is iedereen welkom bij Toimintaa voor een proefles Nordic Walking. Zaterdag 10 maart gaat Slot van start met een groep men sen die het wel eens willen probe ren. Materialen, dat wil zeggen de stokken waarmee gelopen wordt, kunnen gebruikt worden om ken nis te maken. Aanmelden is nodig. Voor meer informatie en aanmel ding: 06-13107325 0182-619702 of www.toimintaa.nl Waddinxveen - De politie zoekt twee jongens die op de Willem de Zwijgerlaan betrokken waren bij een aanrijding met een auto. De automobilist, een 74 jarige man uit Boskoop, reed over de Willem de Zwijgerlaan, komende uit de richting van de Groensvoorde en reed bij groenlicht, zo verklaren ook getuigen, het kruispunt op. Twee jongens reden op een fiets over het parallel lopendefietspad en reden eveneens het kruispunt op. Er ontstond een aanrijding. Beide jongens gingen vervolgens tekeer tegen de automobilist waarna zij hard wegreden. Zij hebben de aanrijding niet naar behoren afgehandeld. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de twee jongens, getuigen wordt gevraagd contact op te nemen met de politie van Wad dinxveen via 0900-8844. Waddinxveen - Op vrijdagmid dag 2 maart, rond 17.25 uur, is binnen vijf minuten een hand tas weggenomen uit een auto die geparkeerd stond op de par keerplaats op de Beukenhof. De automobiliste had haar handtas onder het dashboardkastje gezet omdat zij maar eventjes een paar minuten weg zou zijn. Na vijf mi nuten kwam zij terug en zag dat er een ruitje van haar auto was ingetikt en haar handtas was weggenomen. Een getuige had glasgerinkel gehoord waarna zij twee jongens op een scooter had gezien in de buurt van de auto die wegreden in de richting van de Dorpsstraat. De politie waarschuwt nooit waardevolle spullen in een auto achter te laten, zelfs niet voor heel even. Een auto-inbraak is binnen luttele seconden ge beurd. Boskoop/Moordrecht - Tijdens het weekeinde is er op verschei dene plaatsen ingebroken in wo ningen en bedrijven. In Boskoop werd er gepoogd in te breken in een woning aan de Reijerskoop. In Moordrecht werd er ingebro ken in een bedrijf aan de Veen- weg door middel van het inslaan van een ruit, het is niet bekend of er iets is weggenomen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 17