FLESSEN INZAMELEN VOOR STARS ON BIKES LEERPIICHTDAG IN GEMEENTEHUIS WADDINXVEEN OPEN DAG BIJ DE BRUGGEN ff cu&sus WADDINXVEEN. INBRAAK IN KINDERBOERDERIJ WAT EET JE BABY BEHALVE BORSTVOEDING? CONFLICTHANTERING POLITIE WAARSCHUWT VOOR OPLICHTING ZAKKENROLLERIJ BIJEENKOMST ALZHEIMER CAFÉ WADDINXVEEN BINGOAVOND Z0NNIG-ZUID BINGO IN 'T ZUIDH0NK C ALIME R0-V0ETB AL KUMPULAN IN HET ANNE FRANK-CENTRUM Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 maart 2007 pagina 19 Waddinxveen - De leerlingen van de basisscholen Koningin Beatrix en Kardinaal Alfrink zamelen sinds kort lege statiegeldflessen in voor Stars on Bikes. Van al het statiegeld sponsoren beide Zuid- plasscholen minimaal zes fietsen waarmee de juffen en meesters op zaterdag 17 maart tussen 10.00 en 16.00 uur in sporthal de Dreef aan deze spinningmarathon voor Villa Pardoes deelnemen. "Afgelopen vrijdag leverden de scholen tien grote zakken gevuld met in totaal 2.300 flessen in bij de PLUS supermarkt. Om ons doel te bereiken hebben wij zo'n 4.000 statiegeldflessen nodig.", aldus de enthousiaste juf Yvonne. Ook juf frouw Annemieke is positief: "We hebben nog twee weken de tijd om heel veel meer flessen in te za melen. Daarbij komt dat de kinder kledingzaak op het KW-plein ook al een van de fietsen sponsort!" Kinderen nemen of van thuis lege flessen mee dan wel bellen bij de buren aan om ze daar op te halen. Juf Yvonne: "Zo belde laatst een van de leerlingen aan bij iemand die geen lege, maar wel twee volle flessen limonade had staan. Toen die mevrouw hoorde van Stars on Bikes en Villa Pardoes, gaf zij spon taan de volle mee. De limo was voor de klas, de flessen bestemde zij voor het goede doel." Mensen die ook hun statiegeld via Stars on Bikes aan Villa Pardoes wil len doneren maar niet weten waar zij met hun flessen terecht kunnen, leveren deze bij de PLUS-shop van winkelcentrum Zuidpias in. Wan- neer zij daar hun statiegeldbon netjes voor Stars on Bikes aan de caissière afgeven, zorgt de PLUS voor de rest. Tijdens de Spinningmarathon ge ven de dansers van de A en B-selec- tie van "JDRD" uit Reeuwijk onder leiding van Miranda Heemskerk een spetterende show. Jazz, mu sical en up-tempo dance wisselen elkaar in rap tempo af. Miranda Heemskerk; "Kunst en sport lig gen dicht bij elkaar als het gaat om gevoel, kracht en dimensie. Dan sers en spinners bundelen op deze speciale dag hun krachten voor het goede doel!" De belangstelling voor Stars on Bikes is groot. Momenteel heb ben 200 teams en individuen zich voor deelname ingeschreven. Wie nog mee wil doen, boekt snel een bike via www.starsonbikes.nl. Het aantal beschikbare fietsen is na melijk beperkt, terwijl er dage lijks aanmeldingen binnenkomen. "Een superresultaat waarop ik wel hoopte, maar ik eerlijk gezegd maanden geleden niet op durfde te rekenen", aldus organisator Pie- ter Westdijk. Voor meer informatie: www. starsonbikes.nl. Waddnxveen - De politie is een onderzoek gestart naar een in braak in een kinderboerderij aan het Warnaarplantsoen. In de nacht van zaterdag 24 op zondag 25 februari is deur naar het scha- penverblijf vernield. Er is niets uit de kinderboerderij weggenomen. De politie zet het onderzoek voort en vraagt getuigen van de inbraak zich te melden via 0900-8844. Waddinxveen - Bij Nel Veenman aan de Prinses Beatrixlaan 98 wordt dinsdag 13 maart een infor matieavond gehouden over borst voeding. 'Tot je baby 6 maanden is, is de borst voldoende. Maar wat geef je daarna? En wat eet je zelf als je baby borstvoeding krijgt?' zijn vra gen die tijdens deze avond aan de orde komen. De bijeenkomst is be stemd voor een ieder die meer wil weten over borstvoeding, baby's zijn ook van harte welkom. Voor meer informatie: 0182-619964. Waddinxveen - De Stichting Vrij willigerswerk Waddinxveen or ganiseert een cursus conflicthan tering. Deze training is bedoeld voor vrijwilligers die actief zijn in een bestuur of samenwerken met anderen. Tijdens de training leert men omgaan met kritiek en span ningen. Zaken als omgaan met te genstellingen, soorten conflicten, bet voorkomen ervan en herken ten van de mogelijkheden om tot een oplossing te komen worden behandeld. Detraining bestaat uit twee avonden (12 en 27 maart en 2 en 17 april) van 20.00 tot 22.00 utJr in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad 1. Voor meer informatie en aanmelding: 'J 32-631932infovrijwilligers- werkwaddinxveen.nl Waddinxveen/Regio - De poli tie van Hollands Midden waar schuwt voor een vorm van oplich ting waarbij het schoonmaak- en glazenwasserbedrijf Victoria uit Alphen aan den Rijn haar dien sten aanbiedt maar niet nakomt. Bij de politie zijn inmiddels drie zaken bekend waarbij bewoners zijn opgelicht. Een bewoner uit Gouda, een uit Bodegraven en een uit Waddinxveen hebben aangifte dan wel een melding gemaakt van het feit dat zij ge dupeerd zijn door het schoon maakbedrijf. Werkwijze In alle drie de gevallen is er bij de bewoner in december 2006 een man aan de deur geweest die aangaf van het schoonmaakbe drijf Victoria te zijn. De bewoner kon bij hem vooraf een stempel kaart kopen a 25 euro zodat het eerste half jaar van 2007 de ra men zouden worden gewassen en er geen geld meer aan te pas hoefde te komen. Toen in januari en februari van 2007 niemand langs kwam om de ramen te wassen belden de bewoners op naar het bedrijf. Het opgegeven telefoonnummer was niet juist en zij kwamen er achter dat het bedrijf helemaal niet bestond.De politie heeft naar aanleiding van de aangiftes een onderzoek ingesteld naar de oplichter; dit heeft echter niet tot een aanhouding geleid. De politie wil bewoners echter wel waarschuwen. Voorkom oplichting De politie waarschuwt voor dit soort vormen van oplichting. Om oplichting te voorkomen kan voor betaling gevraagd worden naar een telefoonnummer. Door dit telefoonnummer te bellen kan vooraf geverifieerd worden of het bedrijf bestaat. Daarnaast kan het KvK-nummer gevraagd worden en gecheckt worden op internet in het handelsregister via www.kvk.nl. Waddinxveen - De gemeente houdt in het kader van de lande lijke leerplichtdag op 15 maart van 19.30 tot 21.00 uur een inloop spreekuur over leerplicht. Doren- da Gerts, wethouder onderwijs en een leerplichtconsulent van de gemeente beantwoorden vragen over leerplicht en informeren ou ders over ontwikkelen en feiten. Het spreekuur is bedoeld voor ou ders van jongeren tussen vier en zestien jaar en vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis. Tijdens het spreekuur is er vanuit diverse organisaties informatie materiaal aanwezig over onder andere jeugd- en jongerenwerk in Waddinxveen, het project Het nieuwe leren voortgezet onder wijs en hulpverlening in relatie tot onderwijs. De informatiekraam met deze informatie is nog tot 23 maart te bezoeken bij De Publieks- balie in het gemeentehuis. De gemeente Waddinxveen wil uitval van leerlingen voorkomen door vroegtijdige signalering. Door actieve deelname van de leerplichtconsulent binnen on derwijsinstellingen en hulpverle ningsorganisaties, probeert de ge meente zoveel mogelijk preventief te handelen en een maximale ont plooiing van de individuele leer plichtige leerling te waarborgen. Waddinxveen - Tijdens de 'lan delijke open dag van de zorg' op zaterdag 17 maart openen vier lo caties van De Bruggen, een orga nisatie voor mensen met een ver standelijke beperking, hun deuren voor bezoekers. Zo ook De Brug gen in Waddinxveen. Van 10.00 tot 15.00 uur zijn bezoekers van harte welkom. Het restaurant in het hoofdge bouw aan de Sterrenlaan 2 is die dag de centrale ontmoetings plaats. In het gebouw zijn expo sities van kunst en ambachtelijke cadeauartikelen, gemaakt door cliënten, te zien. Bezoekers kun nen informatie krijgen over (am bulante) zorgverlening, thuiszorg of logeermogelijkheden voor hun kind. Ook informatie over stage mogelijkheden, leren en werken bij De Bruggen en vakantie- of vrij willigerswerk is te verkrijgen. Het motto van deze dag is 'De Bruggen in beweging, beweeg mee!' Vanuit dit thema kunnen bezoekers actief aan de slag: een sportief parcours afleggen in de gymzaal, rolstoelfietsen of juist genieten van sfeervolle licht- en geluidseffecten in de snoezelruim- te. Cliënten zorgen de hele dag voor een passende muzikale om lijsting. Tussen 12.00 en 14.00 uur maken ze plaats voor het draai orgel dat komt spelen. Daarvoor, tussen 11.00 en 12.00 uur, kan jong en oud genieten van de capriolen van een goochelaar. Voor de deur staat de bus van de boodschap pendienst van De Bruggen en Wijk en Buurtbeheer. Wie wil kan daar een kijkje in nemen. Vanuit het restaurant zijn er rondleidingen naar woningen. Naast De Bruggen in Waddinxveen doen er nog drie locaties mee aan de open dag. Landgoed Hooge Burch in Zwammerdam en land goed Ursula in Nieuwveen ontvan gen bezoekers, net als de klein schalige woonvorm in Schiedam. Bij alle locaties zijn er activiteiten voor jong en oud. Voor meer in formatie: 0172-642654 of www. debruggen.nl. Waddinxveen - De politie heeft een aangifte opgenomen van een 72-jarige man uit Waddinx veen. De vrouw deed aangifte na dat zij door een onbekende man van haar geld was bestolen. De vrouw stapt op dinsdag 27 febru ari, rond 13.45 uur, in haar auto op de parkeerplaats op de Pas sage. Op het moment dat zij wil wegrijden tikt er een man tegen haar raampje aan. Zij opent het raam en de man vraagt haar om geld te wisselen. De vrouw pakt haar portemonnee om het twee eurostuk dat de man aanreikt te wisselen. Zij geeft hem geld terug waarna de man wegloopt. Later op de dag zag zij dat zij briefgeld miste. De man had kans gezien een greep in haar portemonnee te doen. De politie waarschuwt voor dit soort vormen van dief stal. Let goed op de portemon nee waarneer een vreemde geld wil wisselen. Zakkenrollers zijn geoefend en weten vaak onge zien geld weg te nemen. Waddinxveen - Het Alzheimer Café organiseert voor woensdag 14 maart om 19.00 uur een bijeen komst in het Anne Frank-activitei- tencentrum. De bijeeenkomst is bedoeld voor alle mensen met de ziekte van Alzheimer, hun part ners en familieleden. Het doel is het bieden van informatie en con tact met lotgenoten. Het thema van deze bijeenkomst is: Wat zijn de rechten van de patiënt zelf en de familie; een gesprek met een jurist over financiële en andere belangrijke zaken. Aanmelden vooraf is niet nodig, de toegang is vrij. Waddinxveen - In wijkgebouw Zonnig-Zuid wordt op dinsdag 13 maart van 20.00 tot 22.15 uur een bingo-avond gehouden. Er zijn elf rondes waarvan de laatste ronde de geldronde is. Waddinxveen - In wijkgebouw 't Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 wordt 9 maart een 50+ bingo gehouden. Aanvang 14.00 uur. Waddinxveen - Voetbalvereni ging Waddinxveen aan de Sniep- weg organiseert voor 10 en 24 maart Calimero-voetbal. Koste loos en vrijblijvend kunnen kinde ren van 4 en 5 jaar op deze dagen van 10.00 tot 11.00 uur kennis maken met de voetbalsport. Voor meer informatie: 06-14453198 of johantwigt@hotmail.com. Waddinxveen - Kreater/S.W.W. organiseert voor zaterdag 10 maart voor de vierde keer een Kumpulan (een gezellig samen zijn in Indische sfeer) van 12.00 uur tot 17.30 uur. De zaal is van af 11.30 uur geopend. Het pro gramma bestaat onder andere uit een kookdemo, een workshop en muziek. Tussen de optredens door kan men met elkaar 'ngob- rol' (kletsen, babbelen) onder het genot van een drankje en een In dische snack. Er kan ook worden gedanst. Gastheer is Ed Brodie, inmiddels bekend bij de vaste Kumpulan-bezoekers. De entree bedraagt 5,-; in de voorverkoop 4,-. De kaarten zijn tijdens kan tooruren telefonisch te bestellen: 0182-631932. Voor deze activiteit kan gebruik gemaakt worden van de BoodschappenPlusBus. Opgeven tot uiterlijk donderdag 8 maart tussen 9.00 en 11.30 uur op 0182-615555.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 19