"EN NU CARAVANNEN" EERSTE LTB RUN4LADIES ZORGCENTRUM BOSKOOP START NIEUWE CONCERTENREEKS VOOR SENIOREN MUZIEK VOOR KLARINET, ALTVIOOL EN PIANO IN HET PRAATHUIS r^BOSKOOP Afscheid Jacob Dijkhuizen van Ichtusschool LEZING GROEI EN BLOEI LEZING stichting HULPHOND NEDERLAND VERKEERSONGEVAL KOSTPRIJS EN ARBO CENTRAAL TIJDENS STUDIECLUBAVOND Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 maart 2007 pagina 21 De heer en mevrouw Dijkhuizen genoten van het afscheid. "C'est formidable". van het basisonderwijs juist nu ICT en brede school gaan doorbreken. Ontwikkelingen komen als golf na golf op het onderwijs af en ie der 'holt met de massa mee'. Toch was en is onderwijs voor hem ge weldig. "Je werkt met levend ma teriaal, het is afwisselend en stof overdragen is boeiend." Jammer De inspectie van scholen werkt op dit moment ten nadele van in ventieve leerkrachten. "Je moet vooral voldoen aan van te voren opgestelde lijstjes. Daarnaast is 'kwaliteit' van nieuwe mensen wel problematisch, alhoewel ze in praktisch opzicht goed gevormd zijn. Maar ja 'ieder mag voor de klas. Zijinstromers en afgestudeer den hebben niet altijd voldoende niveau. De school krijgt juist meer te maken met zorgkinderen en dat kan problemen geven." Niettemin is de heer Dijkhuizen heel ingeno men met het huidige team van de Ichtusschool. Duizendpoot Dijkhuizen vindt kinderen niet echt veranderd in de loop der jaren. "De concentratie is korter, maar dat is meer de maatschappij. Het zapge- drag brengen ze mee. Kinderen zijn visueler ingesteld dan vroeger. Als je let op het sociale aspect dan brengen kinderen de maatschappij mee. Kinderen mogen meer. Voor de inventieve en enthousiaste leer kracht ligt hier een wereld te win nen. Caravannen Als je zo bevlogen over onderwijs praat, kun je je nauwelijks voor stellen dat het voorbij is. Na de schoolvoorstelling zei de heer Dijk huizen tegen de kinderen: "Het is afgelopen, al dringt het nog niet helemaal tot me door." Maar voor de heer Dijkhuizen ligt een wereld om te ontdekken open. Hij gaat samen met zijn vrouw nog fre quenter met de caravan in Europa reizen en hi gaat voor reizen orga niseren. Het afscheid van meester Jacob werd besloten met een drukge- zochte receptie. Door M. Lindhout Boskoop - Schooldirecteur Jacob Dijkhuizen van de Ichtusschool nam afscheid na bijna 40 jaar werkzaam geweest te zijn in het onderwijs. Op weg naar de feest zaal belandde hij in een optocht van als Marokkanen verklede kin deren. Leerkrachten en leerlingen organiseerden op het landenthe- ma een afscheid. Elke groep koos een land, want meester Jacob is een reiziger. De leerkrachten heb ben de leerlingen gestimuleerd om een boeiende act met zang te brengen. Samen met het enthou siasme van ouders werd het een feestelijke happening. Meester Ja cob en zijn vrouw waren zichtbaar ingenomen met zoveel moois. "C' est formidable", zei hij na de per formance van de Franse groep. Elke groep gaf een eetcadeautje voor de picknickmand van de meester zodat hij kan gaan reizen. Van dé Marokkaanse groep kreeg hij een djellaba die hij moest aantrekken. De sirtaki swingde door de zaal en er schalde 'Viva Espagna'. Drie leerlingen boden cadeautjes aan namens de school en ouders, ook een boek met tekeningen en teksten van de leerlingen. Op de omslag staat het Feyenoordem- bleem. "Ik heb genoten van jullie optreden." De meester werd uit gezwaaid en als echte fan zette hij 'Geen woorden maar daden' in. Tenslotte kregen alle leerlingen persoonlijk een attentie van mees ter Jacob. Stof overdragen is boeiend De heer Dijkhuizen neemt afscheid Kinderen uit alle landen brachten scheidend meester Jacob een afscheidsgroet. Boskoop - Atletiekvereniging AV'47 organiseert voor zondag 6 mei voor de eerste keer de LTB Run4Ladies, een loop over 5 ki lometer. Er is een snel, geasfal teerd parcours uitgezet over het ITC-terrein aan de Hoogeveense- weg. Het betreft een wedstrijd voor alle categoriën dames. Per categorie zijn ereprijzen te ver dienen en er is prijzengeld be schikbaar voor de eerste tien van het overall-klassement. Het startschot wordt verzorgd door de schaatster Margot Boer. Start en finish bij het Planta- riumgebouw. Er is voldoende parkeergelegenheid. Het batig saldo van de run gaat naar de stichting Right to Play, een organisatie die zich inzet voor het ontwik kelen van sport voor kinde ren in ontwikkelingslanden. Om bij deze Ladiesrun niet onvoorbereid aan de start te staan, verzorgt de organiseren de vereniging een aantal trai ningsavonden. Vanaf komende week kunnen dames zich op dinsdag- en donderdagavond melden op de atletiekbaan van AV'47 aan de Hoogeveenseweg. Er wordt rekening gehouden met elk niveau. De trainingen starten om 19.30 uur en duren anderhalf uur. Voor meer infor- matie:www.av47.nl of www. run4ladies.nl. Boskoop - De afdeling Boskoop van Groei en Bloei organiseert voor maandag 12 maart om 20.00 uur in gebouw de Loods achter de Zijdekerk een lezing met als titel 'Eeuwenoude bomen en symbo len'. De lezing wordt gegeven door mevrouw Van Daal. Zij is beeld houwster en laat door haarzelf vervaardigde sculpturen en reliëfs zien Ook wordt aandacht besteed aan de oude cultuur van de Ma- ori's in Nieuw-Zeeland. Aanvang 20.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur Voor leden is de avond gratis, niet-leden betalen 2,50. Boskoop - De Katholieke Vrou wen Vereniging organiseert voor dinsdag 13 maart om 20.00 uur in de parochiezaal van de rooms-ka- tnolieke kerk aan de A.P. van Ne- Siaan een lezing over de stichting Boskoop - Na het succesvolle mu- ziekseizoen in 2006 start Zorgcen trum Boskoop een nieuwe con certenreeks. Zaterdag 31 maart gaat de serie van start met het ensemble Hartman- van Gemert, bestaande uit Aafje van Gemert (piano) en Carolina Hartman (mez zosopraan). Zij brengen een ge varieerd klassiek programma met werken van Dowland, Vivaldi, Schumann en Fauré. Zorgcentrum Boskoop organiseert deze klassieke concerten samen met Stichting Muziek In Huis. Deze stichting bestaat zowel uit jonge professionele musici die hun con servatorium hebben afgerond als uit ervaren vakmensen. Dankzij de samenwerking met Stichting Muziek In Huis kan Zorg centrum Boskoop een kwalitatief hoog aanbod van kamermuziek bereikbaar én betaalbaar maken. Aanvang 19.30 uur in zorgcentrum Boskoop; de toegang bedraagt 9,50. Voor meer informatie en reserve ringen: 0172-235101. Hulphond Nederland. Deze stich ting stelt zich ten doel om speciale hulphonden op te leiden om deze vervolgens kosteloos ter beschik king te stellen aan mensen met een lichamelijke of auditieve be perking. Voor leden is deze avond gratis, niet-leden betalen 2,50. Boskoop - Een 45-jarige fietsster uit Boskoop is dinsdag 27 februari gewond geraakt nadat zij een aan rijding had gekregen met een auto met aanhangwagen. De aanrijding vond plaats op de Reijerskoop. De fietsster reed over de Reijerskoop in de richting van de Goudse Rij weg. Zij werd ingehaald door een auto met aanhangwagen bestuurd door een 23-jarige man uit Rand wijk. Zij bleef haken aan de aan hangwagen en kwam ten val. Zij klaagde over pijn in haar rug en is ter behandeling meegenomen naar het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp. Boskoop - De laatste avond van het winterseizoen 2006/2007 van de Studieclub Regio Bos koop staat in het teken van het kostprijs berekeningsprogramma KWIN en de Arbowet. Per 1 janu ari 2007 hebben er veranderingen plaatsgevonden in de wetgeving van arbeidsomstandigheden. Albert van der Burg van Stigas geeft aan wat de consequenties hiervan zijn. Hierna is ertijd voor de uitleg van het KWIN program ma door medewerkers van Prak tijkonderzoek Plant Omgeving. Zij geven een demonstratie van het programma. Hierna is er de mogelijkheid om het ook zelf uit te proberen. Het KWIN pro gramma is opgezet om kwekers te ondersteunen met de bere kening van hun kostprijs. De avond wordt gehouden op dins dag 13 maart in de Rozenburcht aan de Rozenlaan 4 en begint om 20.00 uur. Voor meer informatie: 06 28454955. Boskoop - Het op een na laatste koffieconcert van het Praathuis vindt zondagmorgen 18 maart plaats. Na de zomervakantie gaan alle activiteiten naar het nieuwe MFC, dat volgens de opzet van de gemeente tegen die tijd in gebruik is genomen. Nog twee concerten in het vertrouwde Praathuis dus, met als eerste een optreden van het Trio Mutano. Op het program ma staat ondermeer het Kegelstatt Trio van Mozart, een gepassio neerd werk van Bruch, een lyrisch stuk van Elgar en een Humoresque van Dvorak. De muziek wordt uitgevoerd door klarinettist Jos Roeden, altvioliste Arwen van der Burg en pianist Lodewijk Crommelin. Deze musici kwamen elkaar tegen in de peri ode dat zij nog studeerden aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Het klikte meteen tus sen hen en ze hadden zoveel ple zier in kamermuziek en zo'n groot succes met hun samenspel dat zij nog tijdens hun studie besloten het Trio Mutano op te richten. In middels zijn zowel Jos Roeden als Arwen van der Burg werkzaam bij het orkest Holland Symfonia en is Lodewijk Crommelin als studen tenbegeleider verbonden aan het Koninklijk Conservatorium. Door de combinatie van piano en altviool met de klarinet ontstaan voor componisten onverwacht mooie muzikale mogelijkheden. Het trio gebruikt dit brede reper toire voor een afwisselende en meeslepende progammering van hun concerten. Op het Koffiecon cert voegen ze daar werk van twee belangrijke Nederlandse com ponisten aan toe, de vermaarde Hendrik Andriessen en de intussen weer herontdekte en steeds vaker uitgevoerde, eveneens twintigste- eeuwer Leo Smit. Het concert begint om 11.30 uur. De toegang bedraagt 8,- voor vol wassenen, kinderen hebben vrij toegang.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 21