Veilig en mooi gebouw geheel gericht op kinderen CIRCUSWEEK I» Zevenhuizen - "Daar staat 'ie dan, onze school, wat vind je van onze school, onze school, hij is flex, hij is cool, daar m'n tafel, daar m'n stoel, want hij is klaar, onze school..." Zeshonderd kinderen op het schoolplein zongen uit vol le borst het 'Nieuwe Schoollied' gemaakt door vakleerkracht Julia Stegeman, op het schoolplein van hun nieuwe school-gebouw. Zij stonden te wachten tot de offici ële openingshandeling verricht zou worden op vrijdag middag 2 maart. Na de toespra ken van burgemeester Fijen en wethouder Mies te Meij was het dan zover: Nadat de wethouder samen met twee leerlingen als eerste door de hoepel was 'gesprongen' gingen alle kinderen en leerkrachten hen na. Daarmee is hun prachtige droomschool geopend... Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 februari 2007 Samen en toch eigen Het behouden van de eigen identiteit was een centrale wens bij het overdenken hoe de nieuwe school eruit moest komen zien. Met kleuraccenten, compacte ruimten en de moge lijkheid om gebruik te maken van schuifdeuren is een schoolgebouw ontstaan dat recht doet aan de eigenheid van de afzonderlijke scholen, Door de schuifdeuren van de klassen te ope nen is het mogelijk verbinding te maken met een gezamenlijke werkplek in de gang. Zo kan het voorkomen dat drie klassen in totale rust werken als één grote klas. Op deze manier is de visie op leren in gezamenlijkheid en toch afzon derlijk vernieuwend toegepast binnen de nieu we school. Beide scholen in het gebouw zijn in staat om hun eigen onderwijsvisie, identiteiten uitstraling vorm te geven. Elke school heefteen eigen kleurenpalet om de eigenheid nogmaals te onderstrepen: de paarse en roze kleuren zijn gebruikt in 't Reigerbos, de blauwe en groene tonen voor De Eendragt. Dit gebruik van kleu ren komt niet alleen de eigenheid ten goede, ook de herkenbaarheid gaat ermee vooruit. "Een uniek en beeldbepalend gebouw in de kern van Zevenhuizen", zo noemde wethou der Mies te Meij de nieuwe school in haar toe spraak. "Het is een bijzonder moment voor het onderwijs in Zevenhuizen en voor de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle als geheel" aldus wethouder Te Meij. Zij stelde vast dat het resultaat geweldig is; een mooi, modern, licht en fleurig gebouw wat in goed overleg met de eindgebruikers is gerealiseerd. Er zijn drie ge bruikers van het nieuwe gebouw, de openbare school 't Reigerbos, de christelijke basisschool De Eendragt en Kern Kinderopvang. Directeur Elma Jense van 't Reigerbos keek te rug op de begin, met de visie van oud-wethou der Van der Stee: "Hij wist de gemeenteraad te overtuigen dat nieuwbouw de beste kansen bood. Hierna moest ik samen met Wim de Roos (toenmalig directeur De Eendragt - red.) onze onderwijkkundige visie voor de toekomst van het onderwijs in Zevenhuizen vertalen naar vierkante meters. Wij zijn erin geslaagd een gezamenlijk concept voor beide scholen te ma ken." gaven de aftrap met hun circusvoorstel ling. Op emmertjes lopen, met sjaaltjes zwaaien, op grote ballen balanceren, met 'knotsen' zwaaien en koorddansen; de kinderen kunnen het allemaal. Na de officiële opening van de nieuwe 'droomschool' ging maandag 5 maart de feestweek van start. Het thema van de feestweek is circus. De kleutergroepen van openbare basisschool 't Reigerbos Kleuter Jaimy uit groet IE is een échte acrobaat.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 22