'T REIGERBOS DE EENDRAGT OPEN HUIS pagina 23 Projectontwikkeiin\ wethouder Te Meij de sprong. Julia en Irii wat Circusacts in de nieuwe gymzaal verzorgd door OSS. uit. Vlaggetjes, geschilderde circustenten en vooral twee clowns die zorgden voor rondleidingen door de school. In de gym zaal heeft gymnastiekvereniging OSS ge zorgd voor 'acts'. Na het officiële deel van de opening van de school konden belangstellenden ook een kijkje nemen. Er werd vrijdagmiddag al toegewerkt naar het thema 'circus', de hele school ademde een sfeer van circus naast elkaar gevestigd waren. Van der Stee en Mes hebben samen het project van de grond getild en gezorgd dat er in 2002 de eerste concrete voorstellen werden gedaan met een plan van aanpak, een programma van eisen en het idee om de school te finan cieren door middel van woningbouw op een deel van de locatie. Na een ruime periode van selectie van projectontwikkelaars en de presentatie van de visie aan de gemeente raad werd de uiteindelijke keuze gemaakt in overleg met de scholen en met de omwo nenden. De gemeenteraad ging april 2004 akkoord met het plan en ontwerp van Bur- gland Projectontwikkeling uit Stolwijk en hierna brak een periode van ontwerp- en bestekfase aan. Op 15 december 2005 werd de eerste paal geslagen, een feestelijk ver sierde heipaal voor de droomschooi. Precies 53 weken na het slaan van de eerste paal werd het schoolgebouw opgeleverd. Cadeaus en dankbetuigingen Fons van der Stee en Sjaak Mes kregen van de wethouder een aandenken aan de tot standkoming van de school. Beide kregen een fotocollage met foto's van de nieuwe school. De collages lagen op de bolderkar, als symbool voor de 'kar trekken' zoals bei den dat hebben gedaan. Elma Jense en Wim de Roos kregen voor hun betrokkenheid als directeur beide eenzelfde collage. Ook de omwonenden van de school waren aanwezig tijdens de opening en zij werden door de wethouder gecomplimenteerd met hun geduld: "Het zal vast en zeker zo zijn dat er wel eens gemopperd is op de over last van verkeer, van herrie, van drukte en gedoe, maar nooit heeft dat tot echte pro blemen geleid en voerde begrip voor deze tijdelijke situatie de boventoon. Daar is fan tastisch aan meegewerkt en hartelijk dank daarvoor" Aldus wethouder Mies te Meij. ledereen die verder heeft meegewerkt aan het welslagen van het project werd door de wethouder bedankt, waaronder vele ouders en heel veel personeelsleden die sa men vele overuren hebben gemaakt. Radicale oplossingen Voormalig wethouder Fons van der Stee heeft samen met ge meentesecretaris Sjaak Mes aan de wieg gestaan van de nieuwe school. Als wethouder zag Van der Stee dat er veel onderhouds werkzaamheden nodig waren om ervoor te zorgen dat de kwaliteit van de huisvesting gewaarborgd bleet. Al snel groeide het besef dat radicale oplossingen nodig waren voor beide schoolorganisaties die was >e de Met toge- ;uren doet iclen. ope- i met o kan rust r is de fzon- nieu- :ijn in eit en 'teen maals n zijn -oene kleu- oede, lit.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 23