genda NIEUWERKERKS REILEN EN ZEILEN KLEDINGACTIE VOOR OEKRAÏNE ZATERDAG 10 MAART NIFUWERKERK DIER VERMIST OF GEVONDEN? LICHTMASTVERNIELERS AANGEHOUDEN LAATSTE VEDJ KNUTSEL- KIDZ VAN DIT SEIZOEN COLLECTE REUMAFONDS Nieuwerkerk. Dictee - woensdag 28 februari VEDJ BEDRIJFSZAALV0ETBALT0ERN00I 2007 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 maart 2007 pagina 27 Gevonden: -cyperse poes, cypers van boven, wit van onder, witte puntjes aan oren, kleine aanhankelijke poes, Hoofdweg, Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie en aanmel dingen: Amivedi Nederland: 0184- 661509 of www.amivedi.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft zaterdag 24 februa ri rond 2.30 uur aan de Sterremos twee 20-jarige jongens uit Nieu werkerk aangehouden. Dit kon na eendrachtige samenwerking met buurtbewoners. Men was alert na eerdere vernielingen aan woningen, auto's en straat- meubilair. Deze vernielingen deden zich voornamelijk voor in de nachten van vrijdag op zater dag. Met de politie hield men die nacht een oogje op de buurt. Toen men het geluid van het trappen tegen lichtmasten hoor de ging men daar op af. De twee verdachten werden dan ook op heterdaad betrapt en aangehou den. Zo'n drie lichtmasten had den schade bestaande uit dat het licht het niet meer deed tot ge broken of losgeschroefde licht- kappen. De verdachten konden na te zijn verhoord zaterdagmid dag het politiebureau weer ver laten. De politie gaat verder met het onderzoek en verwacht in deze zaak nog een verdachte te kunnen horen. De politie maakt proces-verbaal voor openlijke geweldpleging en vernieling op. Nieuwerkerk aan den IJssel - De stichting VEDJ houdt op woens dag 14 maart voor kinderen van 4 tot 12 jaar een knutselmiddag in het teken van Pasen. De mid dag wordt gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in het Con Musica gebouw bij de sportvelden Dor- restein. Voor meer informatie: 06-48556606 of 06-20207501. De Kidz Club is op zoek naar vrij willigers (jong of ouder) die een handje mee willen helpen tijdens deze knutselmiddagen of tijdens de Kidz buitenactiviteiten. Voor meer informatie: 06-38787180 of info.vedj@gmail.com Materialen gevraagd Voor het volgende seizoen houdt de organisatie zich weer aanbevo len voor de volgende materialen: tekenvormpjes, wol, gekleurd pa pier, stiften, eierendozen, elas tiekjes, kralen, lapjes stof, garen, knoopjes, strijk kralen, vormpjes voor het strijkkralen,lege glazen baby voeding potjes en derge lijke. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de week van 12 tot en met 17 maart wordt de reumacollecte gehou den. Onder het motto 'Deze week stopt de bus voor uw deur' komen veel collectanten langs de huizen om een gift te vragen voor het reumafonds. Volgens een onder zoek van TNO hebben ruim 2,3 miljoen mensen een reumatische aandoening. Veel geld is nodig voor verder wetenschappelijk on derzoek om te helpen deze ziekte te bestrijden. Voor meer informa tie: 0180-315013 of 0180-314996. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor zater dag 31 maart van 14.00 tot 18.00 uuur een bedrijfszaalvoetbaltoer- nooi in de Parkzoomhal. Diverse teams hebben zich reeds aange- Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - Nadat in januari vanwege een weeralarm het Nieuwerkerks Dictee werd af gelast, kon het dictee afgelopen woensdag gewoon doorgaan. In de raadzaal van het gemeentehuis hadden drieëndertig deelnemers zich verzameld om hun taalkun sten te onderwerpen aan een test. Achttien zinnen werden aan hen voorgelezen met de bedoeling deze met zo min mogelijk taalfou ten op papier te zetten. Voor de derde keer werd het Nieu werkerks Dictee gehouden. Eens in de twee jaar kunnen liefheb bers zich voor het dictee opgeven. Dit jaar ging het dictee over het Nieuwerkerks reilen en zeilen. In het dictee kwamen zinnen voor als: 'Langs de 's-Gravenweg vind je idyllische boerderijtjes afge wisseld met nieuwbouwvilla's en eeuwenoude bomen' en 'Op het water wordt door enthousiaste en lawaaierige durfals gekanood, ge surft en gezeild met catamarans'. Behalve de aanwezigen in de zaal konden mensen thuis via de ra dio meedoen. De Lokale Omroep Nieuwerkerk verzorgde live de uit zending van het dictee. Om 20.00 uur heette de organisa tie alle aanwezigen hartelijk wel kom en noemde alle deelnemers De winnaars: van links naar rechts Annemarie Stootman-Berggen (fractievoorzitter GBN), 10 fouten; Wilma Foutsoff: 6 fouten en Wilma den Boer: 10 fouten. geweldig dapper dat ze aan het dictee mee deden. Daarna werd er gestart met het dictee. Nadat de laatste zin van het dictee werd voorgelezen klonk een zucht van verlichting door de zaal. Na af loop werd het dictee nog eenmaal voorgedragen waarbij er door veel deelnemers nog vlug het een en ander werd verbeterd. Daarna was het tijd om de papieren in te leve ren om vervolgens door de organi satie volgens het Groene Boekje te worden nagekeken. Tijdens het wachten werd onder meld, maar er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. De kosten bedragen 25,- per team en opgeven is verplicht via Jung Terwijn, jung.vedj@gmail.com of telefonisch op 06-23490385. het genot van een kop koffie of thee druk nagepraat over het dic tee. Eén van hen was mevrouw Verhoeff. Het was de derde keer dat ze aan het dictee meedeed. "Ik doe altijd met veel plezier mee met het dictee. Het is een leuke bijeenkomst waarbij je mensen uit Nieuwerkerk ontmoet", vertelt ze. Zenuwachtig voor de uitslag is ze niet. Mevrouw Verhoeff: "Veel mensen generen zich als blijkt dat ze veel fouten hebben gemaakt. Mij interesseert dat niet. Boven dien krijgt niemand te horen hoe veel fouten je hebt gemaakt, want ze noemen alleen de drie mensen die de minste fouten hebben. Dus als je veel fouten hebt dan hoef je het aan niemand te laten zien, zelfs niet aan je man." Na een uur wachten kwam de or ganisatie met de uitslag. Nadat alle deelnemers hun eigen opgave weer hadden ontvangen werd de winnares van het dictee bekend gemaakt. Met zes fouten was dat mevrouw Foutsoff. Zij kreeg de hoofdprijs - de Dikke Van Dale - mee naar huis. Op de gedeelde tweede plaats met tien fouten ein digden mevrouw den Boer en me vrouw Stootman - Berggen van de lokale partij Gemeente Belangen Zwoegen, zwoegen bij reilen en zeilen... Nieuwerkerk aan den IJssel. «ItNG «JllURUl NCTWU* RKlRV AAN DIN Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RG Nieuwerkerk aan den Ijssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag 6,13,20 en 27 maart Volksdansen Locatie: Chrysantheum aanvang 14.30 uur Zaterdag 10 maart zuidplasconcert Locatie: Ontmoetingscentrum Bospolderstraat - 20.0 uur Zaterdag 10 maart eindpresentatie muziekworkshop Locatie 's Cravenweg - 13.00 - 15.00 uur Dinsdag 13 maart Nieuwerkerks boekenbal Locatie: Bibliotheek aanvang 20.00 uur Donderdag 15 maart Voorspeelavond cello en piano leer lingen muziekschool Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 uur Zondag 18 maart Koffieconcert Locatie: Muziekschool aanvang 12.00 uur Zaterdag 31 maart Oudheidkamer Locatie: 's Gravenweg 6 open 14.00 - 1 7.00 uur Lot 1 april expositie van Herman de Peinder in het Raadhuis Nieuwerkerk aan den IJssel - De Unter-Karpatenwerkgroep, die vanuit de Hervormde Gemeente ruim dertien jaar werkzaam is in Oekraïne, houdt zaterdag 10 maart een kledingactie. Gebruikte (wel goede!) kleding, schoenen, linnengoed, dekens en dergelijke zijn welkom. Met name kinder kleding is heel hard nodig, terwijl ook oude brillen welkom zijn. De kledingactie wordt gehouden in gebouw de Vluchtheuvel aan de Kerkgang (Dorpsstraat, bij de Oude Kerk), waar men van 9.00 tot 12.00 uur spullen af kan geven. Sorteren Een dringende vraag van de or ganisatie is, de kleding die men brengt thuis te sorteren volgens onderstaande richtlijnen, en op de zak of doos aan te geven wat erin zit: dameskleding, herenkle ding jongenskleding, meisjes- kleding, kinderkleding (voor als het onduidelijk is of het om jon gens- of om meisjeskleding gaat), baby- en peuterkleding andere babyartikelen), damesschoenen, herenschoenen, kinderschoenen, beddengoed, dekens/dekbedden, doeken, tassen of diversen. Stichting Armenhulp De bestemming van al deze spul len is Oekraïne, en wel de extreem arme gezinnen hier, in het kader van de Stichting Armenhulp Oe kraïne. Deze stichting, waarin ook de Nieuwerkerkse Unter-Karpa tenwerkgroep participeert, werd begin 2002 opgericht door een aantal Oekraïne-werkgroepen in Nederland. Men wil heel gericht hulp bieden aan de allerarmste Oekraïense gezinnen, zoals veel gezinnen in de kleine bergdorpen, maar ook in de zigeunerkampen, die in groten getale aanwezig zijn in Oekraïne, en waar de situatie vaak schrijnend is. Transport De kleding gaat in april per speciaal transport naar Oekraïne. Via Stich ting Armenhulp gaat alle kleding - en ook voedsel, geld voor medi cijnen, ziekenhuiskosten en der gelijke - naar genoemde gezinnen in Oekraïne, in op maat gemaakte pakketten. Tot nog toe heeft men al veel gezinnen kunnen helpen met een voedsel- en/of kleding- pakket en ook met brandhout, maar er zijn nog zoveel gezinnen die (figuurlijk, en in de winter ook letterlijk) in de kou zitten. En met één keer een pakket is men er ook niet: men moet minstens één keer per jaar geholpen worden, anders heeft het weinig zin. Verder gaan er onder andere ziekenhuisbedden en ander meubilair mee. Giften Er is inmiddels al heel veel werk verzet in de tijd dat de stichting bestaat, maar er moet nog veel meer gebeure.! Wie behalve met kleding nog verder mee wil leven met dit concrete werk in Oekraïne kan een (aftrekbare) gift overma ken naar rekening 39.62.05.801 ten name van Diaconie Hervormde Gememeente Nieuwerkerk aan den IJssel, inzake Unter-Karpaten- werkgroep, onder vermelding van 'Armenhulp'. Voor meer informa tie: 0180- 312228 of 0180-314870.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27