CREATIEVE HOOGSTANDJES BIJ COOP WIM BOS SCHATERLACHEN IN DE BRON VAN AMBACHT EN CULTUUR VIETNAM IN DE WERELDWINKEL: OECUMENISCHE AVONDGEBEDEN IN DE TIJD VOOR PASEN ACTIVITEITEN TAVERNA "JA, IK WIL....." NIEUWERKERKSE BIEB nieuwerkerk pagina 28 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 maart 2007 Wereldwinkel Nieuwerkerk aan den IJssel heeft haar winterjas uitgetrokken en biedt de nieuwe voorjaarscollectie van Fair Trade Original. Prachtige blauwe en na turel tinten vormen een sfeervol geheel. Veel producten komen dit keer uit Vietnam. Bijzonder zijn de verfijnde technieken en materialen die zijn gebruikt. Een samenkomst van ambacht en cultuur, zoals bij voorbeeld te zien is in het Hanoi servies. Het Hanoi servies is het resultaat van een speciaal traject. De werk plaats van het familiebedrijf op het platteland van Vietnam werd eerst verbouwd. Dit geeft de werkne mers meer licht en ruimte en een prettiger klimaat om in te werken. Daarna hielp een keramiekspecia- list van Fair Trade met het ontwik kelen van nieuwe technieken en ontwerpen, die aansluiten op de Europese markt. Een nieuw ser vies met de naam Hanoi ontstond, vernoemd naar de bekende stad in Noord-Vietnam. De kommen en schalen worden handmatig driemaal ondergedompeld in een andere kleur glazuur. Door ze tel kens een slag te draaien, komen er uiteindelijk zes tinten tevoorschijn, leder stuk is net even anders en dus uniek. Patchwork uit Vietnam Uit Vietnam komen ook de moza- ieken onderzetters, gemaakt van drie verschillende houtsoorten:de lichte stukjes zijn van longhnan- wood: gumwood is donker van kleur en de lichtbruine stukjes zijn rosewood. In een mal worden ze in een patroon gelegd en verlijmd Nieuwerkerk aan den IJssel - Op weg naar Pasen zullen er in kerk gebouw De Bron elke woensdag avondgebeden worden gehouden. Deze avondgebeden kenmerken zich door momenten van inkeer en verstilling, zingen, bijbellezing en gebed.Deze vieringen worden voorbereid door een werkgroep met leden uit de Rooms-Katholie- ke St.Josephparochie en uit de Pro testantse gemeente in wording De data zijn: 7, 14, 21 en 28 maart en 4 april. Het aanvangstijdstip is telkens 21.30 uur. ledereen is van harte welkom. Een ander sprekend voorbeeld van Vietnamese creativiteit zijn de vrolijke shoppers van traditio neel patchwork, verkrijgbaar in di verse kleuren. De nieuwe collectie telt ook een serie sieraden onder meer uit Afghanistan, en daarbij een uniek sieradenkastje uit India. Het kastje heeft twaalf laatjes met ieder een eigen lapje saristof en is daarmee een sieraad op zich. Wie zijn hart wil ophalen aan dit vak manschap uit verre streken, is van harte welkom in de Wereldwinkel. De Wereldwinkel van Nieuwerkerk aan den IJssel is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 7a, vlakbij het NS station en is open van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en op zaterdag tot 16.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Taverna organiseert voor de komende periode de vol gende activiteiten: Hondenworkshop kinderen Met behulp van hond Toosje en knuffel Rufus worden de belang rijkste regels van het omgaan met en verzorgen van honden uitge legd door Dorine Rijnhart. Zij verzorgt op donderdag 15 maart van 16.00 tot 17.15 uur in samen werking met Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk een workshop, die bestemd is voor kinderen van 5 tot 8 jaar die zelf een hond heb ben of geïnteresseerd zijn in honden. Voor meer informatie en opgeven: 0180-315381 ofsaskia@ taverna.demon.nl. Zelfverdediging voor meiden In de gymzaal aan de Rijskade gaat op vrijdag 13 april de cursus 'Zelfverdediging voor meiden' van start. De cursus is bedoeld voor meisjes van 11 tot en met 17 jaar en wordt gegeven door erva ren docente Monique Jankowski. De cursus bestaat uit 8 lessen. Elke les wordt een ander thema behandeld, zoals: persoonlijke si tuaties, lichaamstaal, uitstralin, voor je mening opkomen en hoe ga je om met geweld. Iedere les worden verdedigingstechnieken getraind. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-315381 of jipnwrk@xs4all.nl. Flang Out De Hang Out is iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagmiddag van 14.30 uur tot 17.30 uur geopend. Na school elkaar ontmoeten, muziek draaien, wat drinken en kletsen, een ouderwets spelletje doen of gamen. Voor serieuzere zaken als huiswerkbegeleiding en meer persoonlijke gesprekken bij bijvoorbeeld problemen is net zo goed ruimte en tijd. Iedere mid dag is er een jongerenwerker aan wezig die de Hang Out verzorgt Woensdag Kroegavond Gezellige avonden in het bruin cafe worden georganiseerd op woensdagavond 7 en 14 maart. Op 7 maart staan Jeroen en Do- rien achter de bar en op 14 maart is dat Daniël. De kroeg is geopend van 20.30 tot 23.00 uur. Vrijdag kroegavond Een biertje drinken kan op vrij dagavond 9 maart; een ouder wets gezellig avondje in de kroeg van 21.00 tot 00.30 uur. Zaterdag Surprise Night De Surprise Night wordt gehou den op zaterdag 10 maart vanaf 19.00 uur. Goede muziek en sfeer verzekerd! Zondag Sunday café: Het weekend afsluiten kan op zondag 11 maart van 19.00 tot 23.00 uur in het bruin café. Tom en Daniël staan deze avond ach ter de bar. Elkaar even zien voor het begin van de week voor een potje darten of even een biertje drinken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Klan ten van de COOP van Wim Bos troffen woensdag in een hoek van de supermarkt veertien da mes en een heer die achter hun schildersezel creatieve 'hoog standjes' maakten. Onder leiding van beeldend kunstenaar Hendrik Nijs namen zij deel aan een work shop schilderen, die dankzij een actie van HAK in verschillende su permarkten in Nederland wordt gehouden. Voor velen was het de eerste keer dat zij met verf en kwasten aan de slag gingen, maar met hulp van Nijs kwamen er toch tulpen, rozen of een landschapje op het linnen. Onder de deelnemers was ook de heer Rubens, die de naam van zijn roemruchte voorganger eer aan deed met een kleurrijk schilderij. Ook Nijs liet zelf een staaltje van zijn creatieve kunnen zien. Hij hanteerde hierbij op onnavolgba- Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij ,het gemeentehuis was vrijdag een bijzonder schouwspel te zien. Fa milieleden en vrienden stonden op het Raadhuisplein te wach ten op het bruidspaar Martijn Kootstra en Elize Admiraal. Het bruidspaar kwam in een 12 meter langer Hummer limousine aan bij de ingang van het raadhuis en na dat de naaste familieleden uit de trouwauto waren gestapt, kwam het bruidspaar zelf naar buiten. Ze werden ontvangen door de amb tenaar van de burgerlijke stand mevrouw Barbara de Graaff Mar tijn en Elize woonden tijdens hun jeugd in Nieuwerkerk. Tijdens de jaarwisseling van 2005/2006 werd Elize door Martijn ten huwelijk ge vraagd en vrijdag werd hun trouw aan elkaar voor de wet geregeld. Inmiddels wonen zij in de nieuw bouwwijk Nesselande, maar zij wilden in Nieuwerkerk trouwen. Na de huwelijksplechtigheid kreeg het kersverse paar een 'spuitboog' van collega's van de brandweer/ preventie uit Krimpen aan den IJs sel waar Martijn werkt. Elize werkt bij haar vader, die aan de 's-Gra- venweg de meubelstoffeerderij Calypso runde, maar 2 Vi jaar gele den naar Capelle verhuisde. Nieuwerkerk aan den IJssel - De tweede editie van de Biebnight vond vrijdag 2 maart plaats. De Biebnight is een initiatief van Pro- Biblio om bibliotheekbezoek voor jongeren aantrekkelijker te ma ken. Kim Terbrack van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel ondersteunde een groep jongeren om deze avond te or ganiseren in samenwerking met de bibliotheek en ProBiblio. Het thema was 'komedie'. Een door de jongeren uitgezochte cabaretier, Henk Rijckaert, vermaakte het pu bliek met zijn show 'Loebas'. Ruim 50 jongeren kwamen naar de bieb om van zijn show te genieten. Wederom hebben tien jongeren een nieuw feest op poten gezet en was de bieb van negen uur tot half twaalf uitsluitend toeganke lijk voor jongeren tussen de 13 en 20 jaar. Om half tien besteeg Henk het podium en moest het publiek zich wapenen tegen de meest ab surde hersenspinsels. Zijn mimiek, uitbeelding en manier van spreken bracht het publiek regelmatig een grote schaterlach op het gezicht. Na deze komische show ging het nog een stapje verder. De jon geren hadden een 'lamacontest' op touw gezet waar willekeurige mensen uit het publiek aan deel namen. Een van de organisatoren, Frank van Mourik, presenteerde re wijze zijn paletmes, wat iemand de opmerking ontlokte, met een knipoog naar de sponsor van de Kunstenaar Hendrik Nijs geeft uitleg. workshop, "U gebruikt vanmid dag natuurlijk een HAKmes me neer Nijs." En de winnaar is. de contest en zorgde ervoor dat alles goed verliep. Met een groep van vier lama's werd het moord- spel gespeeld. Waarbij het pu bliek met één lama de dader, het moordwapen en moordplek be dacht. Ook dit spel zorgde voor regelmatig geschater en gelach. De lama's deden niet voor niets mee met de contest; aan het eind vond er een prijsuitreiking plaats, waarbij Henk Rijckaert samen met het publiek een winnaar koos die er met een lamabeker vandoor ging.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 28