POPPENKAST EN POLITIEK GAAN 'GOED' SAMEN ZUIDPLASCONCERT ALS AANZET VERDERE SAMENWERKING AANTAL AUTO-INBRAKEN GEDAALD, AANTAL WONING INBRAKEN VERDUBBELD IN DORRESTEIN/PARKZOOM j mïfüwIrkerk Wijkbijeenkomst Nieuwerkerk aan den IJssel: ER WERD GEBRIDGED... SPARKLING VOICES IN OPEN DEUR DIENST CURSUS BABYMASSAGE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 maart 2007 pagina 29 Uiteraard werd ingezoomd op de resultaten in de wijk Dorrestein, waar meters geplaatst werden op de Kerklaan, de Batavierlaan, de A. Beijerinkstraat, de Britsezoom. Ce Europalaan en de Hoofdweg. De resultaten geven niet direct aanlei ding om actie te ondernemen. Wel er overleg met de politie over het houden van controles op bepaalde plekken. Onderhoud openbare ruimte hoofd van de afdeling Beheer van de gemeente, de heer Ron Boon, schetste een totaalbeeld van de werkzaamheden die te maken heb ben met het onderhoud van de zogenaamde 'openbare ruimte': groen en wegen, riool en reiniging, gebouwen, kunstwerken, speel plaatsen, sportvelden, begraaf plaatsen, watergangen en het die renpark. Hij gaf daarbij aan welke werkzaamheden inwoners van de wijk Dorrestein/Parkzoom de ko mende tijd kunnen verwachten en waar zij hun opmerkingen over het onderhoud van hun woonom geving kwijt kunnen: via www. nieuwerkerk-ijssel.nl of via 0180)- 440200. Daarnaast beantwoordde Boon vragen van inwoners over met name het (onderhoud van) groen, bestratings- en bekabelingswerk zaamheden en het verhelpen van wateroverlast. Ook kondigde hij aan dat inwoners binnenkort in de gelegenheid gesteld zullen worden hun mening te geven over nieuwe onderbeplanting bij de nieuw te planten bomen aan de Batavier laan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zo'n vijftig inwoners kwamen maan dag 26 februari naar de wijk- en buurtbijeenkomst voor de wijk Dorrestein, Parkzoom en het aan grenzende buitengebied in de aula van hetTVO Nieuwerkerks College. Naast presentaties over het project Nieuwerkerk in Actie!, het onder houd van de openbare ruimte en de veiligheid in de wijk werden de aan wezigen in de gelegenheid gesteld de uitkomsten van onlangs gehou den verkeersmetingen te bekijken. Behalve voor groenonderhoud en bestrating vroegen inwoners zelf aandacht voor overlast door jonge ren in de wijk. Teamchef van de politie, Jaap de Kok, en wijkagente Mirjam Praam- sma gaven in hun gezamenlijke presentatie over veiligheid als op vallendste kenmerken aan dat er in 2006 een verdubbeling heeft plaatsgevonden van het aantal wo ninginbraken (van 21 in 2005 naar 42 in 2006). Het aantal auto-inbra ken daalde dat jaar echter aanzien lijk (van 96 in 2005 naar 54 in 2006). De voorlopige cijfers van 2007 laten echter wederom een stijging van zowel de woning- als de auto-in braken zien. Reden voor de politie nogmaals te wijzen op bestaande folders over de preventie van wo ninginbraken en de actie 'Niets erin, niets eruit!' tegen auto-inbraken. Overlast jongeren Ook besteedde de politie aandacht aan Nieuwerkerk Rustig!, een pro ject dat vanaf begin 2007 de aan pak van overlast door jongeren en het tegengaan van vernielingen centraal stelt. Het resultaat: 35 aan houdingen die te maken hebben met vernielingen, geweld en be dreiging en tientallen bekeuringen voor wildplassen, (alcohol)overlast en het ontbreken van verlichting. Terugkomende op de overlast met betrekking tot vuurwerk rondom de jaarwisseling, gaf de politie aan 18 jongeren naar Bureau Halt doorgestuurd te hebben. Voor wat betreft het onderzoek naar de ge beurtenissen op en rondom het Raadhuisplein bleken behalve 20 aanhoudingen verricht, inmiddels ruim 50 jongeren gehoord te zijn. Daarnaast werden alle betrokken ouders benaderd. Ook de inwoners zelf kaartten de overlast door jongeren aan. Zo werd onder meer getwijfeld aan de doeltreffendheid van de werk wijze van de begeleiders van taak- gestraften en werd gewezen op het uitblijven van terugkoppeling naar inwoners toe. Burgemeester André Bonthuis gaf aan de opmerkingen mee te nemen in het overleg met het begeleidend bureau. De politie zegde toe collega's aan te spreken over het uitblijven van terugkoppe ling na meldingen. Nieuwerkerk in Actie! De gemeentelijke fotopresentatie 'Nieuwerkerk in Actie! Bruggen bouwen tussen mensen' werd ver toond. Alle activiteiten met, voor en door inwoners worden één jaar lang onder deze titel bekendge maakt om te laten zien wat er alle maal al in de gemeente gebeurt, in de hoop dat dit ook inspireert tot nieuwe initiatieven bijvoorbeeld bij de aanpak van jeugdoverlast. Het uiteindelijke doel: de sociale kwa liteit en daarmee de leefbaarheid, vergroten voor iedereen. Actualiteiten Wethouder Onderwijs, Sport en Financiën Jan Verbeek bracht aan wezigen op de hoogte van de wij zigingen in de plannen voor de nieuwbouw van twee scholen en een gymzaal aan de Van Beetho- venlaan. Ook kondigde hij de be handeling van de startnotitie over de bouw van een tweede sporthal in de aankomende gemeenteraads vergadering aan. Daarnaast wees hij op de gemeentelijke belasting aanslagen die deze week bij bewo ners in de brievenbus vallen of zijn gevallen. Wethouder Siem van Loon van Ver keer en Milieu vroeg kort aandacht voor de jaarlijkse Opzoomeractie, die dit keer op zaterdag 24 maart gehouden wordt. Verkeersmetingen In de pauze konden inwoners de resultaten van verkeersmetingen bekijken, die onlangs op 21 plaat sen binnen en buiten de bebouwde kom van Nieuwerkerk aan den IJs sel gehouden werden. Gedurende twee weken in oktober en novem ber 2006 werden intensiteit, snel heid en voertuiglengte gemeten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Bridgeclub Nieuwerkerk werd vorige week de eerste ronde van de vierde parencompetitie ges peeld. De uitslagen: Poule A I.Wim Verhoeven-Ron van Dom burg: 62.92; 2. Maarten Goed hart-Peter Bijsterveld: 60.83; 3. Frithjof Blok-Michiel de Korver: 55.83; 4. Marijke Blok-Gerda Goedhart: 52.92; 5. Leny Hoo- gland-Elisabeth Tump: 52.50; 6. Thea Michels-Selma van den Berg: 50.00; 7. Wim Schreuder- Ton Vissers: 47.50; 8. Gerda Vis- sers-Martha Boers: 47.08; 9. Ada van der Linde-Greet Gallagher: 46.67; 10. Renate Tournier-Lucy Wijnen: 45.42; 11. Wil Blok - Wil Valk: 39.58; 12. Jaap Severs-Trudi Kerkhoven: 38.75. Poule B 1. Lucy Eldering-Wim Kortekaas: 58.75; 2. Joan Sipman-lrene den Hollander: 57.92 en Irma en Ab Sonneveldt: 57.92; 4. Betty Geurts-Karen Schuddeboom: 51.67; 5. Frans en Adrie Bijl: 50.83; 6. Tiny van Winden-Wil Notenboom: 49.58; 7. Eily Tim- merman-Ada Suurbach: 49.17; 8. Freek Bijlsma-Ruud Rijks: 48.33; 9. Alice van den Heuvel-To Schreuder: 47.50; 10. Arie van der Linde-Evelyn Dolk: 47.08; 11. Else Jansen-Stella de Wit: 41.25; 12. Rina Koolhaas-Helen Voorwinde: 40.00. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het koor Sparkling Voices uit Rhoon zingt zondag 11 maart in de Open Deur Dienst in het Ontmoetings centrum aan de Bospolderstraat 10. Het koor, bestaande uit circa 120 leden, heeft een uitgebreid repertoire zoals relipop, gospels en meer gedragen muziek. Het koor wordt begeleid door een combo. Het thema van de dienst is 'Ontdek het kruis opnieuw'. Aan vang: 17.00 uur (samenzang vanaf 16.50 uur). Nieuwerkerk aan den IJssel - De Vierstroom start op 26 maart een cursus babymassage voor ouders van baby's van ongeveer twee tot negen maanden. De cursisten le ren de lichaamstaal van hun baby te verstaan. De vier wekelijkse bij eenkomsten starten om 10.00 uur en duren anderhalf uur. Tijdens de cursus wordt onder andere aan dacht besteed aan wat te doen als de baby veel huilt, slecht slaapt of last heeft van darmkrampjes. Verschillende ziektekostenver zekeraars, waaronder het Trias, vergoeden (een deel van) het cursusgeld. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-594500 of ledendien sten vierstroom. nl Nieuwerkerk - In het winkelcen trum Reigerhof hield de winkeliers vereniging een Sprookjesdag voor de jeugd. Tegelijkertijd stond in het winkelcentrum een aantal kra men van de lokale politieke partij en, die hun, in de ogen van sommi ge bezoekers, politieke 'sprookjes' ook aan de man of vrouw wilden brengen. Op het centrale plein keken de kinderen ademloos naar de verrichtingen van een gooche laar, die met de hulp van een van de kinderen allerlei toverkunsten 'iet zien. Hoe het kon dat een glas water in een krant werd gegoten en opengevouwen het water was verdwenen, konden de kinderen, maar ook de talrijke belangstel lende ouderen, niet begrijpen. En toen even later de goochelaar het glas weer met water uit de krant vulde, klonk er een daverend ap plaus voor zoveel toverkunst. Een echte prinses deelde snoepgoed uit en de Jazzband Piece of Cake speelde gezellige, swingende jazz muziek. In een ander gedeelte van het centrum werden de kinderen geschminkt en zo liepen er poesjes of andere sprookjesfiguren door het winkelcentrum, terwijl de vol wassenen in discussie gingen met de plaatselijke politici. Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum wordt zater dag 10 maart het Zuidplasconcert gegeven. Het Harmonieorkest De Kleine Trompetter uit Zevenhui zen, Harmonie Kunst na de Arbeid uit Moordrecht en de Drumfanfare DKV uit Nieuwerkerk aan den IJs sel laten het publiek vanaf 20.00 uur genieten van hun muziek. De toegang is vrij. Het idee voor het concert ontstond toen de dirigent van de Drumfan fare DKV eind vorig jaar te kennen had gegeven dat hij weg ging bij de vereniging. Patrick Kuilman van de Drumfanfare DKV: We wilden graag een concert geven ter af scheid van de dirigent. We hebben De Kleine Trompetter en Kunst na de Arbeid benaderd met het idee om mee te doen. Die reageerden daarop positief. Helaas is het met het afscheid van de dirigent an ders gelopen, maar het idee van een gezamenlijk Zuidplasconcert bleef." Op 10 maart laten de drie mu ziekverenigingen elk hun eigen muziekrepertoire horen aan het publiek. Een groot aantal num mers wordt ten gehore gebracht, waaronder bekend klinkende nummers als 'Best Song Ever', 'Hey Jude' en 'The Legend of Zorro'. Het doel van het concert is ondermeer om het publiek kennis te laten maken met hun muziek. Gerard Spijkerman van Kunst na de Ar beid: "We willen gewoon muziek maken voor de hele gemeenschap, ledereen die ook maar iets voor muziek voelt is van harte welkom. We willen de mensen laten zien wat de dorpen te bieden hebben." Daarnaast hopen de muziekver enigingen ondermeer de jeugd te interesseren. Gerard Spijkerman: "Belangstelling voor de muziek is mooi, maar als er ook nog mensen lid willen worden is het helemaal geweldig. Kom naar de club en probeer wat. Je hebt er je hele le ven plezier van." Met het Zuidplasconcert is er ook een aanzet gegeven tot verdere samenwerking tussen de muziek verenigingen. Frans Metselaar van De Kleine Trompetter: "We zijn zelfstandige verenigingen, maar we kunnen elkaar wel helpen. Bij voorbeeld door het uitwisselen van ervaringen. Drie weten meer dan één. Ook willen we elkaar een podium geven. Dat we bij el kaar in de dorpen komen spelen. Van de zomer willen we dat op de vrijdagavonden in Zevenhuizen al gaan doen. We proberen daar ook Drie weten meer dan één. de gemeente en de middenstand bij te betrekken." Ook leeft de wens om een keer samen te spe len. Gerard Spijkerman: "Het lijkt me geweldig om ooit een groot samenspel te hebben. Daar zijn echter veel kosten aan verbon den. Als vereniging heb je een tekort aan financiële middelen. Je moet tegenwoordig de boer op om sponsors te vinden. Ik vind zelf dat er vanuit de gemeentes wel wat meer aandacht aan kleinkunst als die van ons besteed mag wor den. We hebben het over een stuk traditie. Een gemeenschap zonder fanfare is als pap zonder zout."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29