SPREEKUUR POLITIE IN GEMEENTEHUIS EXPOSITIE 'LOF DER ZOTHEID' IN BIBLIOTHEEK SIMAVI ZOEKT VRIJWILLIGERS VOOR COLLECTE 9 25 JAAR BAZAAR IN DORPSKERK ACHTTIEN JONGEREN GEHOORD OVER VERNIELINGEN BIBLIOTHEEK DE GROENE VENEN IN DE BOEKENWEEK LOF DER ZOTHEID, SCHERTS, SATIRE EN IRONIE MOORDRECHT KERKDIENSTEN 11 maart Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 maart 2007 pagina 31 Door Natasha Qualm Moordrecht - In het gemeentehuis is vorige week woensdag door de gemeente en het regionaal poli tiekorps Hollands - Team Nieuwer- kerk aan den IJssel een convenant ondertekend, waarmee de politie een spreekkamer voor het inloop spreekuur in het gemeentehuis tot haar beschikking heeft. Sinds 2004 is de gemeente Moor drecht niet meer in het bezit van een eigen politiebureau. Met de komst van de spreekkamer in de centrale hal van het gemeentehuis hopen de gemeente en de politie de inwoners van Moordrecht be ter van dienst te kunnen zijn. Elke dinsdagavond, van 18.00 tot 19.30 uur, vindt het spreekuur plaats. Een agent van het wijkteam is dan aanwezig om vragen te beant woorden of zaken te bespreken. Voor het doen van aangifte moe ten inwoners van Moordrecht ech ter nog steeds naar het bureau in Nieuwerkerk aan den IJssel aan het Raadhuisplein 50. Voor een aantal delicten bestaat verder de moge lijkheid om telefonisch of via het internet aangifte te doen. Meer informatie hierover is te vinden op de website van de politie: www. politie.nl-hollands/midden. Het spreekuur van de politie in Moordrecht is niet nieuw. Sinds twee jaar wordt er maandelijks een spreekuur in de sporthal ge houden. Wijkagent Cliff van den Engh: "Mensen komen op het spreekuur voor diverse zaken. Bij voorbeeld voor buurtproblemen, parkeeroverlast of overlast van jongeren. Ook krijgen we wel eens meldingen over kapotte straatver lichting. Dit wordt dan doorgege ven aan de gemeente. Kennelijk voldoet het spreekuur aan een be hoefte." Moordrecht - In de Dorpskerk wordt zaterdag 10 maart van 9.00 tot 16.00 uur voor de 25e keerde bazaar gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor pro jecten in Roemenie en voor het jeugdwerk. Op de tweedehands markt kun nen de bezoekers 'gezellig rom melen' het Rad van Avontuur draait volop, er is gebak te koop, er worden stroopwafels gebak ken, de planten voor de tuin staan op hun nieuwe eigenaar te wach ten en de koffie met gebak op het gelegenheidsterras smaakt als vanouds. Leesliefhebbers kunnen voor een klein bedrag hun boe kenkast aanvullen. Voor degenen die de centrum-nieuwbouw van boven willen bekijken; de toren kan tussen 11.00 en 14.00 uur be klommen worden. Kinderen Voor de kinderen iserdegrabbel- ton, touwtje trekken en ze kun nen worden geschminkt. Nieuw is de creamarkt waar zowel voor volwassenen als voor kinderen ac tiviteiten worden georganiseerd en waarbij prijsjes te verdienen zijn. De uitslag van de verloting wordt om ongeveer15.30 bekend gemaakt en de trekking wordt verricht door burgemeester Van der Meer. De organisatie helpt mensen met schoonmaakkriebels graag van hun overtollige spullen af (geen incomplete of niet werken artike len en geen meubels en kleding). Inleveren kan op 7, 8 en 9 maart van 19.00 tot 21.00 uur aan de achterkant van de kerk (parkeer plaatszijde). Moordrecht - In de vestiging Moordrecht van Bibliotheek De Groene Venen exposeren in de pe riode 6 maart tot en met 2 april, in het kader van boekenweek, de 'Goudse Feestwinkel en 'De Goud se Streek'. De ingerichte vitrines laten 2ien dat het thema 'zotheid' zeker centraal staat. De Goudse Feestwinkel staat bekend als dé feestartikelenspecialist van Gouda en omgeving. De winkel is op zich al expositie met meer dan i.OOO feestelijke maskers, neuzen, hoeden, pruiken, fopartikelen en Moordrecht - Het politieteam Nieuwerkerk aan den IJssel heeft afgelopen weken 18 jongeren ge hoord over vernielingen en balda digheid gepleegd in Moordrecht. De politie was een onderzoek ge start na informatie van een aantal oplettende burgers. De jongeren (in de leeftijd van 12 tot 16 jaar) zijn gehoord over hun betrokken heid bij allerlei vernielingen en andere vormen van overlast, zoals het omgooien van afvalbakken. De vernielingen bestonden onder meer uit het ingooien van ruiten van een woning en een schoolge bouw, het bekladden met graffiti van schoolgebouw, speeltoestel len, verkeersborden en dergelijke. Daarnaast werden op verschillende plaatsen in Moordrecht struiken in brand gestoken. Tevens werd een en dezelfde personenauto vier keer bekrast door een aantal van deze jongens. Tijdens het onderzoek bleek ook dat de jongens, uit verveling, bij verschillende woningen 'belletje trokken' of stenen tegen de ruiten gooiden, de bewoners vervolgens opwachtten en hen uitscholden en/of beledigden. Al deze vernie lingen en baldadigheid vonden plaats vanaf oktober 2006. Intus sen zijn er tenminste twaalf za ken opgelost. De politie verwacht dat er nog meer zaken bij komen, omdat nog niet alle benadeelden aangifte hebben gedaan. Ze zijn intussen door de politie bena derd om alsnog aangifte te doen. De politie sluit niet uit dat er nog meer jongeren gehoord zullen worden over deze zaken. Alle be trokken jongeren zijn afkomstig uit Moordrecht. De ouders van de jongens zijn ge- informeerd. De meeste jongens zullen zich bij de Officier van Jus titie moeten verantwoorden voor hun daden. Enkelen zullen, omdat dit de eerste keer is dat ze met de politie in aanraking kwamen, zich moeten melden bij Bureau Halt. Daarnaast krijgen ze de rekening van de door hen veroorzaakte schade. Moordrecht/Regio - Van 18 tot en met 24 maart gaan in het hele land vrijwilligers op pad om te collecteren voor Simavi. Met de opbrengst financiert Simavi projecten in Afrika en Azië ter verbetering van de gezondheid. Dit jaar wordt gecollecteerd voor veilig drinkwater en sanitaire voorzieningen. Elke 15 seconden sterft een kind aan diarree, door vervuild water en slechte hygiëne. Help mee om zoveel mogelijk kinderen te redden. Simavi zoekt in Moordrecht nog vrijwilligers die willen meewerken aan deze collecte. Wilt U iets betekenen voor de mensen in Afrika en Azië en bent U in de week van 18 tot 24 maart een paar uur beschikbaar? Voor meer informatie en aanmelding: 0182-374518. Moordrecht/ Gouderak 10.00 uur eucharistieviering pas tor A. Baan. feestartikelen. De meest 'zotte' artikelen worden tentoongesteld in de bibliotheek. Voor de boekenweek 2007, van 14 tot en met 24 maart, schrijft Geert Mak het boekenweekgeschenk met als thema 'Lof der Zotheid'. Leden van de Teken- en schilderclub De Goudse Streek tonen hun artistieke visie op 'scherts, satire en ironie' in de expositie. De expositie is te bezoeken tijdens de openingstijden van de bibliotheek aan de Sportlaan. Voor meer informatie: www. bibliotheekmoordrecht.nl Regio - Humor in al zijn vormen, is het centrale thema van de Boe kenweek. De Boekenweek duurt van 14 tot en met 24 maart. Naast een presentatie van ma terialen rondom dit thema vin den in de verschillende vestigin gen speciale activiteiten plaats: Duo Hoed en de Rand in Reeuwijk en Waddinxveen. In de vestigingen van Bibliotheek De Groene Venen worden in de Boekenweek verschillende activi teiten georganiseerd. In Reeuwijk en Waddinxveen brengt het duo Hoed en de Rand een muzikaal poëzie programma onder de ti tel: 'Maar als ik drink dan gaat het wel, lof der zotheid in gedichten'. Humor is het uitgangspunt, maar ook serieuze gedichten zijn on derdeel van het Boekenweek pro gramma. Het duo de Hoed en de Rand, bestaande uit Peter van der Steen (zang/gitaar) en Jelle van der Meulen (zang/accordeon), zal naast begrippen als satire, ironie, sonnet en limerick ook dat van de paradoxale lofzang 'behandelen'. Gedichten die in dit Boeken weekprogramma een plek heb ben gekregen zijn onder andere Piet Paaltjens, Jean Pierre Rawie, Driek van Wissen, John O'Mill, Kees Stip, Annie M.G.Schmidt. De optredens zijn op donderdag 15 maart in Reeuwijk, Van Staveren- straat 39 en op dinsdag 20 maart in Waddinxveen, Van Mecklenburg Schwerinlaan 1. De avonden be ginnen om 20.00 uur. In de pauze is er een hapje en een drankje. De toegang bedraagt 5,- in de voor verkoop, 6,50 aan de deur. Laurieke de Koning in Moordrecht Neerlandica Laurieke de Koning komt dinsdag 20 maart naar Moor drecht voor een lezing in de biblio theek aan de Sportlaan. Titel van haar voordracht is Lof der Zotheid: lach, geniet, kijk en luister! Ont spannen en lachen. Wat is er heer lijker dan dat? Het boekenweek thema Lof der Zotheid biedt daar toe volop gelegenheid. Dwaasheid in haar vele verschijningsvormen doet de mondhoeken krullen. In deze lezing staat voor de pauze humor in het kader van vakantie centraal. Kopstukken als Toon Her mans, Brigitte Kaandorp, Youp van het Hek en Paul van Vliet, zorgen voor een gulle lach wanneer ze herkenbare vakantieperikelen aan de kaak stellen. Na de pauze draait het om de satire. Politiek en maat schappij worden op humoristische wijze bekritiseerd door van Vleu ten en van Muiswinkel, Youp van het Hek en door het cabaret van Kopspijkers. Laurieke de Koning studeerde Ne derlands en geschiedenis aan de Vrije Universiteit van Amsterdam en verzorgde al eerder boeiende lezingen in onze bibliotheek o.a. in het kader van Nederland Leest, De Da Vinci Code en Boekenweek. De avond begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt 5,- in de voor verkoop, 6,50 aan de deur.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31