miv MET 0900-8844 NU TWEEDE VAN NEDERLAND AGENDA GOUDSE SCHOUWBURG OPRICHTER WERKGROEP ZWERFKAT GOUDA NAAR PARTIJ VOOR DE DIEREN ROTTERDAMSE MUSEUMNACHT TREKT RUIM 12030 BEZOEKERS REGIO INLOOPMIDDAG B0RST- KANKERPATIËNTEN VROUWENNETWERK ONTMOET LUCEBERT 'PENGUINPARADE' TENTOONSTELLING MUSEUM MEERMANNO TE DEN HAAG Teleservice Politie Hollands Midden scoort bij onderzoek rapportcijfer 9 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 februari 2007 pagina 33 Zondag 18 maart - 'Heksen', naar het boek van Roald Dahl Familievoorstelling - Grote zaal - 14.30 19.00 uur - €19,-, €17,-,€9,50. Vrijwel iedereen is opgegroeid met de jeugdboeken van Roald Dahl, waarvan 'Sjakie en de chocoladefabriek', 'De GVR' en 'Heksen' het gouden trio vormen. Na de succesvolle theatertour van 'De GVR' wordt met 'Heksen' opnieuw een boek van Dahl op de planken gebracht. Echte heksen hebben gewone kleren aan en zien er net zo uit als gewone mensen. Ze wonen in gewone huizen en hebben gewone banen, ledereen kan dus een heks zijn, zo ontdekt ook het weesjongetje Boy dat opgroeit bij zijn oma. De twee belanden in een vreselijk duf Engels dorpje. Maar juist in het hotel waar ze verblijven, is het allesbehalve saai. Echte heksen houden er geregeld bijeenkomsten. En het zijn hele gemene heksen, die een bloedhekel aan kinderen hebben. De opperheks wil zelfs alle kinderen van de wereld veranderen in muizen. Boy is één van de eerste slachtoffers, maar dapper als hij is, gaat hij met hulp van zijn oma de strijd aan met die enge vrouwen. In de regie van Lidwien Roothaan ziet het publiek onder andere Debbie Korper, Rogier in 't Hout en Chiara Tissen. www.bostheaterproducties.nl Er zijn nog kaarten beschikbaar voor deze voorstelling Zendag 18 maart - Renate Dor- restein 'Schrijvers in Concert, verhalen verteld en gespeeld' literair concert - Kleine zaal -15.00 uur-€17,50 Den Haag - De Engelse ambassadeur heeft op 2 maart de nieuwe Meer- manno-tentoonstelling geopend, genaamd 'Penguinparade, zeventig jaar Penguinpockets'. Phil Baines, groot kenner van de ontwerpen van de Penguin-pockets, heeft de ope ningstoespraak gehouden. Vanaf de gevel schreeuwt een groot doek de bezoekers al toe: 'The Penguins are here!' Tot en met 28 mei kleurt Mu seum Meermanno dan ook goed deelsoranje. Met de tentoonstelling vraagt Meer manno aandacht voor de geschiede nis van de beroemde pocketreeks met het opvallende pinguinlogo. Bij de voorbereiding van de tentoon stelling zijn ook veel Nederlandse verzamelaars betrokken. Tevens is er uniek Engels archiefmateriaal Gitariste, componiste en band leidster Corrie van Binsbergen nodigt auteurs uit om voor te lezen uit eigen werk. Dit maai zal auteur Renate Dorrestein de eerste vier hoofdstukken voorlezen van haar in 2003 verschenen roman 'Het duister dat ons scheidt'. Een boek met een spannend verhaal en een aantrekkelijke mengeling van humor en suspense, dat begint met de lotgevallen van een groepje kleine kinderen in een Vinexwijk ergens in Nederland. De sfeer van veilige rust verdwijnt als er een moord wordt gepleegd. Van Binsbergen stelde een prachtige groep muzikanten samen, verdeeld in drie trio's, om er een spannende soundtrack onder te zetten. De pers schreef lovend: 'Het mooie was dat het werkte: de muziek zoog je steeds dieper de vertelling binnen en die gaf weer kaders aan het gespeelde. Van Binsbergen kan mooi transparant schrijven, of het nu een potje cool jazz betreft, een volledig doorgecomponeerde passage of zwierige circusmuziek'. in deze boekenweek zal Renate Dorrestein na afloop van de voorstelling signeren. www.corrievanbinsbergen.com CJP- en 65+ korting zijn voor deze voorstelling niet mogelijk Er zijn nog kaarten beschikbaar voor deze voorstelling Woensdag 21 maart - Ronald Brautigan Pianorecital - Kleine zaal - 20.30 uur-€17,00 Ronald Brautigam studeerde aan het Sweelinck Conservatorium bij Jan Wijn, in Londen bij John Bingham en in de Verenigde Staten bij Rudolf Serkin. In 1984 ontving hij de Nederlandse Muziekprijs. Hij kreeg grote bekendheid door zijn interpretaties op forte-piano van de pianosonates van Mozart en Haydn. Ronald Brautigam treedt internationaal op als solist met vele belangrijke orkesten, met dirigenten als Riccardo Chailly, Charles Dutoit en Bernard Haitink. Ook op het gebied van kamermuziek is hij zeer actief. Hij geeft regelmatig recitals in binnen- en buitenland. Tijdens dit pianorecital speelt Ronald Brautigam sonate in a gr.t. op. 101 van Ludwig van Beethoven, Prelude, Fugue Fantasy on Busoni's 'Faust' van Ronald Stevenson, Variations Sérieuses in d kl.t. op. 54 van Mendelssohn en Kreisleriana op. 16 van Schumann. www.ronaldbrautigam.com Er zijn nog kaarten beschikbaar voor deze voorstelling te zien, zodat er een uitgebreid en kleurig overzicht aangeboden wordt. De bezoeker krijgt een prachtig beeld van de ontwikkeling van de boekvormgeving vanaf 1935 met honderden boeken uit de vele series, oorspronkelijke ontwerpteke ningen van bekende ontwerpers en proeven. Het wordt voor veel lezers ongetwijfeld een feest van herken ning. Zowel voor liefhebbers van (boek)design als voor (pocket)lezers is er veel te zien en te beleven op de tentoonstelling. Duidelijk wordt hoe groot de invloed van juist Penguin is geweest op de vorm van het goedge maakte boek in zakformaat. Als uit smijter is één tentoonstellingsruimte geheel ingericht met Penguinpoc kets. De bezoekers worden uitgeno digd tot een complete onderdom- Gouda/RegioMede-oprichter en coördinator Elleke Draaisma van de Werkgroep Zwerfkat Gouda is per 1 maart in dienst getredeb als beleidsmedewerker bij de Partij voor de Dieren. Draaisma richtte eind 2003 de werkgroep op na een verzoek van het bestuur van de Dierenbescher ming afdeling Gouda en omstre ken. De Dierenbescherming zag zich hiertoe genoodzaakt door de groeiende hoeveelheid zwerfkat ten in Gouda en omstreken. De werkgroep houdt zich bezig met het vangen, neutraliseren en terugplaatsen van volwassen, verwilderde zwerfkatten en het opvangen van de kittens in gast gezinnen. Per jaar worden er zo ongeveer 100 - 120 volwassen katten geholpen In de schemer van de verduis terde maan vond zaterdagnacht de zesde Rotterdamse Muse umnacht plaats. De Nacht trok dit jaar wederom meer bezoe kers dan andere jaren. Er wer den ruim 12000 kaarten ver kocht. Verschil met vorig jaar was de spreiding van de bezoe kers. Galeries en kleine musea kregen meer aandacht dan ooit. Het succes van de Museumnacht is mede te verklaren door het eenmalige karakter, het unieke tijdstip en de mogelijkheid om veel indrukken op te doen in weinig tijd. Gedurende de hele nacht genoot het publiek van tentoonstellingen, performan ces, exposities en het gevari eerde buitenprogramma in de 'Vurige Bakens'. Hoogtepunten Hoogtepunten waren de Vurige Opening in het MaHokwartier met vliegende fakkels en ritmi sche steekvlammen. Aan de work shop paaldansen in het Nationaal Onderwijsmuseum werd gretig deelgenomen en het Wereldmu seum verraste met dans, muziek en lekkernijen uit multicultureel Rotterdam. In Boijmans Van Beu- ningen trok het klankgedicht 'Ur- sonate' van de Duitse dadaïst Kurt Schwitters veel aandacht en ook de 'barbioloog' in het Historisch Museum had een enthousiast pu bliek. Het programma in de zeven 'Vurige Bakens' (zeecontainers die op hotspots in de stad stonden), peling in het échte Penguin-gevoel - inclusief het bladeren, snuffelen en ruiken dat daarbij hoort. De lief de voor de Penguinpocket blijkt nog springlevend. Bij de voorbereiding is het museum verrast door de grote betrokkenheid die veel boekenlief hebbers en verzamelaars aan de dag leggen voor 'hun Penguins'. Aanlei ding voor Museum Meermanno om de actie 'MijnPenguin' te lanceren, waarin deze bijzondere band tussen lezer en boek wordt gepresenteerd. De bijdragen aan 'MijnPenguin' worden vanaf 3 maart 2007 op de website van Museum Meermannno gepresenteerd. Ook tijdens de ten toonstelling wordt er aandacht aan geschonken met teksten en foto's door bekende Nederlanders (www. meermanno.nl/MijnPenguin). en komen zo'n 180 - 200 kittens in gastgezinnen terecht, waar ze worden verzorgd en - na medische controle, enting en chip - via Die rentehuis Midden-Holland worden geplaatst bij een nieuwe baas. Momenteel loopt er een castra tieactie waarbij minima uit de gemeente Gouda, die staan inge schreven bij de Dienst Arbeid en Inkomen, hun kat(ten) kunnen la ten castreren of steriliseren tegen een sterk gereduceerd tarief. Deze actie wordt georganiseerd door de WZG en vindt plaats in sa menwerking met de DAI en enkele dierenartspraktijken in Gouda. Voor meer informatie: info@ zwerfkatgouda.nl, 06-27166474 of www.zwerfkatgouda.nl zorgde voor entertainment, ont roering en onverwachte ontmoe tingen op straat. Nieuwe Maan Tussen de bezoekers bevonden zich dit jaar ook tien onafhanke lijke juryleden. Zij onderwierpen het aanbod aan een kritische blik voor de nominaties van de prijs 'De Nieuwe Maan'. Deze sti- muleringsprijs zet het museum en de galerie met het meest ver nieuwende programma in het maanlicht. De deelnemers werden beoordeeld op originaliteit, crea tiviteit en de wijze waarop zij hun oorspronkelijke aanbod met het Museumnachtthema hadden ver weven. In april 2007 worden de winnaars bekend gemaakt. Nieuw publiek Elk jaar weet de Museumnacht bezoekers te trekken die door gaans weinig naar een museum of galerie gaan. Stichting Rot terdamse Museumnacht hoopt dat deze mensen in de toekomst vaker een culturele instelling zul len bezoeken. Om te toetsen of de Museumnacht hier ook echt in vloed op heeft kunnen bezoekers zich dit jaar opgeven voor een onderzoek dat moet uitwijzen of de Museumnacht aanzet tot (herhaal)bezoek op www.rotter- damsemuseumnacht.nl Regio - Het Landelijk Telefoon nummer Politie 0900-8844 (geen spoed, wel politie) werd eind vo rig jaar onderzocht op de kwalita tieve telefonische bereikbaarheid door onderzoeksbureau Telan. Uit de analyse blijkt dat Hollands Midden een 9 scoort, en daarmee tweede is van Nederland. De drie voorgaande jaren behoorde Hol lands Midden tot de beste vijf korpsen. Het LTP werd beoordeeld op zes onderdelen: contact, in formatie, probleemstelling, actie punten, afsluiting en professiona liteit. Uit het onderzoek blijkt dat de professionaliteit van medewer kers van de callcentra bijna opti maal is. Teamchef Teleservice Bea Mooy- man is trots op het behaalde resul taat: "Door de focus op kwaliteit, en continuïteit hierin, lukt het Gouda - Op de Jozef Loctie van het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beau- montstraat) wordt op 14 maart wordt van 14.00-16.00 uur een inloopmiddag gehouden voor borstkankerpatienten. De middag is bedoeld voor vrouwen met borstkanker die voor, tijdens of na hun behandeling vragen en/of pro blemen hebben en het prettig vinden hierover met lotgeno ten te praten. Voor meer in formatie: 0182-617627 of 0182- 538214 of ehevwdb@hotmail. com Nadat Stichting Vrouwennet werk Rotterdam zich in haar vorige bijeenkomst boog over de kunst van het netwerken, verdiepen de dames zich op 14 maart in de kunst van dichter, schilder en fotograaf Lucebert. Het Stedelijk Museum Schie dam organiseert speciaal voor de SVR-vrouwen een lezing en rondleiding over de tentoon stelling rond dit multitalent. Voorafgaand hieraan is er een borrel en Mexicaans buffet. Na derhand is er gelegenheid om de tentoonstelling nog eens op eigen gelegenheid te bekijken. De bijeenkomst in het Stedelijk Museum Schiedam begint om 18.00 uur. De avond is om circa 22.00 uur afgelopen. Vrouwen die behoren tot de doelgroep van SVR zijn van harte welkom. Wie voor de eerste keer komt bij het Vrouwennetwerk, be taalt het kennismakingstarief van 18,75 voor diner, avond programma en enkele con sumpties. Voor meer informa tie: www.svnrotterdam.nl. Stichting Vrouwennetwerk Rot terdam is een bron van inspira tie voor hoger opgeleide, pro fessionele en ondernemende vrouwen op HBO- en universi tair werk- en denkniveau, actief in loondienst en/of als zelfstan dig ondernemer. De leden wo nen en/of werken in de regio Rotterdam. De maandelijkse bijeenkomsten zijn bedoeld om te netwerken en om deel te nemen aan een programma of activiteit die de leden in hun professionaliteit stimuleert. al vier jaar om ononderbroken aan de top van Nederland te staan. We zijn heel trots op de medewerkers én het coördinatorenteam, die elk jaar toch weer verbeteringen we ten te bewerkstelligen waardoor dit prachtige resultaat is bereikt." Het LTP 0900-8844 is in september 2000 ingevoerd om de bereikbaar heid van de politie te vergroten en de afhandeling van de gesprekken te optimaliseren. 0900-8844 kan tegen lokaal tarief worden gebeld. Bellers worden via de postcode van het beladres direct doorver bonden met de politie in de be treffende regio. Mobiele bellers, anders dan via KPN, krijgen con tact met het Klpd in Driebergen en worden doorverbonden met het gewenste politiekorps. Voor acute hulpverlening is het gratis nummer 112 beschikbaar.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33