MMMZm E®GOÖGa@QGOfflB[Mfê KONINGINNESKATE/SKEELER- TOCHTIJSCLUBOTWEG Q> HEMA KOMT NAAR BOSKOOP POLITIEBERICHT THUISWINST BRENGT TREKVOGELS TERUG IN TITELRACE ELFSTEDENTOCHT BIJ 22 GRADEN: TE VOET EN PER FIETS ACTIVITEITEN TUNNEL MEERDERE DIEFSTALLEN UIT MEUBELZAAK MIDGETGOLF pagina 20 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 april 2007 Baantjesbeurs Boskoop - Voor jongeren tussen de 14 en 25 jaar wordt voor za terdag 12 mei van 12.00 tot 18.00 uur door OJC De Tunnel in samen werking met Stichting Jeugd- en Jongerenwerk een 'baantjesbeurs' georganiseerd in jongerencentrum De Tunnel. Op deze beurs kunnen jongeren en ouders uit Boskoop Waddinxveen en omstreken terecht met al hun vragen over (vakantie)werk, bijbaantjes en leer-werktrajecten. Op de baan tjesbeurs wordt samengewerkt met het Centraal bureau voor Werk en Inkomen (CWI), Randstad uitzendbureau, Coenecoop college, Landmacht en Politie. De toegang is vrij. Koninginne Darttoernooi Voor maandag 30 april. Koningin nedag, wordt vanaf 11.00 uur een darttoernooi georganiseerd. De toegang bedraagt €5,-. Inschrijven vanaf 10.30 uur. Voor meegebrach te kinderen zijn er diverse activitei ten. Boskoop - In een meubelzaak aan de Zijde in Boskoop is meerdere keren ingebroken. De laatste in braak vond plaats op donderdag 19 april, tussen 03.50 uur en 04.10 uur. Uit de meubelzaak zijn deze nacht twee f latscreens weggeno men. Op zaterdag 14 april werd er ook al uit het bedrijf gesto len. De buit bestond toen onder andere uit een computerkast en -scherm. De diefstal vond plaats rond 02.00 uur. Mogelijk is het pand toen niet goed gesloten ge weest. Inbraakschade werd wel aangetroffen na een inbraak in de nacht van vrijdag 9 februari op zaterdag 10 februari. Uit het pand werd tijdens deze nacht een geldbedrag en een camera ge stolen. De technische recherche heeft destijds onderzoek gedaan en zal ook nu onderzoek doen naar eventueel door de dader(s) achtergelaten sporen. De poli tie zet het onderzoek voort en vraagt getuigen zich bij de politie te melden via 0900-8844. Boskoop - Na het succes van de skate/skeelertocht van vorig jaar heeft het bestuur van IJsclub Otweg besloten ook voor dit jaar weer een dergelijke tocht te organiseren op Koninginnedag in Boskoop en om geving. De tocht wordt georganiseerd onder auspiciën van de KNSB. Dat houdt in dat het parcours is goedgekeurd door de KNSB. Dit jaar kunnen deelnemers kiezen uit 15, 21, 52 en 70 kilometer. De tochten zijn allemaal aan elkaar verbonden. Deelnemers krijgen een routebe schrijving mee. Het IJsbaancomplex aan het Paddegat 1 zal het vertrek en eindpunt zijn. Inschrijven kan tussen 8.30 en 11.30 uur in het IJsclub Otweggebouw aan het Paddegat 1. Kosten voor deelname bedragen voor volwassenen 5,-en voor jeugd tot en met 16 jaar 3,50. Het dragen van een valhelm is verplicht (eventueel te huur); pols- knie- en elleboogbescherming wordt ten zeerste aanbevolen. Kinderen met onvoldoende skate en/of verkeerservaring dienen door ouders (op de fiets) begeleid te worden. Iedere deelnemer onvangt na afloop een Boskoops plantje. Voor meer informatie: 0172 214380 of 06 20549679. Hema heeft de onderhandelingen over de huurprijs gedaan en we kunnen daar binnenkort beginnen", aldus de enthousiaste ondernemer. AA-winkel "De verhuurder is inmiddels begonnen met verbouwen. In juni zal de winkel casco opgeleverd worden en gaan wij de winkel verbouwen tot een Hema-winkel. We hopen eind augustus of begin september te openen." Het wordt geen grote winkel. "De Hema kent winkels van D-tot A-concept: D zijn de grote winkels in bijvoorbeeld Amsterdam en Rotterdam. De winkel in Waddinxveen is een grote A-winkel. Sinds kort hebben ze ook het AA-concept voor winkels in kleinere plaatsen." Deze winkels kennen een beperkte food-afdeling. "Natuurlijk zal ik in de winkel van Waddinxveen klanten verliezen, maar gezien de enthousiaste reacties van mensen uit Boskoop, ben ik er van overtuigd dat de winkel een groot succes zal worden", aldus Henk de Bas. Hema-formule De Bas is erg enthousiast over de Hema-formule. "Het is heel wat anders dan ik bij de Fixet gewend ben: er wordt veel meer van te voren vastgesteld en geregeld. Ook is dit meer een vrouwenwinkel, terwijl een doe-het-zelf zaak natuurlijk totaal het tegenovergestelde is. Maar ik voel me als een vis in het water bij de Hema." Boskoop - Bij De Trekvogels werd zondag de derde competitieronde gespeeld in twee klassen van Dis trict West. Het tweede team sloot de eerste ronde winnend af met 91 slagen. De Trekvogels 1 moest met 95 slagen genoegen nemen met een tweede plek. Evenaring Nederlands record door Irene Blanken. In de tweede klasse werd een pres tatie van formaat neergezet door Irene Blanken. Als invaller in het derde team verving zij de afwezige Joke van Heteren. Irene presteerde het om de eerste ronde alle hinder nissen in één slag te maken en wist daardoor de door iedere midget- golfer gewenste perfecte ronde te spelen. Met deze score van 18 eve naarde zij het Nederlands record over één ronde en dit wordt door de FNMB De midgetgolfbond) als zodanig erkend. De perfecte score van Irene bracht het derde team een tweede plaats achter Biltho- ven met 405 om 394 slagen. Na deze mooie prestatie wist De Trekvogels 1 met 91 de beste score neer te zetten. Door deze score ging het team aan de leiding na twee ronden met 186, gevolgd door De Trekvogels 2 met 192. Hole Ridders 1 lag op de derde plaats met 200. De derde ronde was met 95 nog redelijk te noemen voor De Trek vogels 1, maar De Trekvogels 2 viel sterk terug met 107. In de vierde ronde bleef voor De Trekvogels 1 de schade met 99 nog wat beperkt, want door een score van 93 eindigde Hole Ridders 1 op slechts vier slagen achter De Trek vogels 1. Uiteindelijk ging de volle winst van 5 punten toch naar De Trekvogels 1 met 380 slagen. Hole Ridders 1 werd tweede met 384 en de derde plaats was voor Amigo, dat De Trekvogels 2 was voorbij gegaan, met 398. Het tweede Bos- koopse team werd vierde met 408 en behaalde 2 wedstrijdpunten. Door deze uitslag klimt De Trekvo gels 1 naar de tweede plaats op de ranglijst met 11 punten, op 1 punt van leider Hole Ridders 1De Trek vogels 2 verlaat de hatelijke laatste plaats en staat vijfde met 3 punten voor hekkensluiter Hole Ridders 2 met 2 punten. Door Paulien de Graaf Boskoop - Henk de Bas, eigenaar van Fixet en Hema in Waddinx veen, gaat na de zomer in Boskoop ook een Hemawinkel openen. Het pand van Van der Linde aan de Zij de wordt in de komende tijd ver bouwd en in september kunnen de inwoners van Boskoop hun Hema- artikelen dicht bij huis kopen. Twee jaar geleden opende De Bas de Hema-vestiging aan de Beukenhof in Waddinxveen. Deze winkel loopt erg goed. "Uit een klantenonderzoek bleek dat ruim twintig procent van onze betalende klanten uit Boskoop afkomstig is. In Boskoop werden geen folders meer verspreid, dus in overleg met het hoofdkantoor en de vestiging in Alphen ben ik daar weer folders gaan verspreiden." Hema hanteert een lijst waarop zij plaatsen aangeven waar zij ooit een vestiging willen openen. Op die lijst staat ook Boskoop. "Ik ben toen in de gaten gaan houden of er een geschikte locatie beschikbaar kwam en die heb ik gevonden in de oude winkel van Van der Linde. Henk de Bas, als een vis in het water bij de Hema. Boskoop - De Oranjevereniging van Boskoop heeft voor Koningin nedag, maandag 30 april, het vol gende programma samengesteld: Om 8.00 uur luiden vanaf alle ker ken de klokken. Om 9.10 uur volgt de aubade op het Raadhuisplein. Thema dit jaar is 'beroemdheden en stripfiguren'. Na afloop van de aubade volgt de toespraak van de burgemeester, die tevens het sein zal geven voor het oplaten van ballonnen. Om 9.30 uur start de Koningin- ne-skate/skeeler-tocht, waarna om 10.00 uur de fietstochten van Avanti vanaf het Praathuis van start aan. Om 10.00 uur starten tevens de demo-races op het ITC-terrein te Rijnwoude met tal van attracties. Van 11.00 tot 16.00 uur kunnen kinderen zich vermaken in de hal bij GC Stolwijk waar diverse spe len staan opgesteld waaronder de Big Wheels, een peuterauto, een schiettent en een rad van avontuur. ÏP®S-/ Tegelijkertijd start om 11.00 uur een demonstratie van modelvrachtwagens van Mo delbouw vereniging Woubrugge. Van 12.00 tot 16.00 uur kan men in Mata Barista circusacts voor en door jongeren bekijken. Om 12.30 uur en om 13.30 uur geven The Graceland Country Dancers uit Bodegraven een de monstratie line-dance in de hal bij G.C. Stolwijk. In het Praathuis is voor belangstel lenden het volgende programma georganiseerd: Van 10.00 tot 13.00 uur vindt men de vrijmarkt rondom het Praat huis. Om 11.00 uur geeft Excelsior een concert en om 11.30 uur start het Darttoernooi. De inschrijving hier voor start om 11.00 uur. Deelname kost €5,-. Boskoop - Door de groepen van het Buitencentrum de Schouw is zondag 22 april de jaarlijkse Joris- dag gehouden in het thema van de Elfstedentocht. Een Elfsteden tocht bij ruim 22 graden in april is misschien vreemd, maar mis schien juist daarom was het een erg geslaagde dag. Zo'n 450 Kin deren hebben de Elfstedentocht afgelegd. Voor de Bevers, Welpen, Kabouters en de Dino's was dit te voet, de Gidsen en Verkenners hebben hun eigen route gereden met de fiets. De dag begon in een volle kerk waar de viering ook al in het te ken van de elf steden stond. Na de opening zijn de Bevers, Kabouters, Welpen en Dino's bij basisschool de Akker gestart met iets te eten en te drinken om daarvandaan aan de tocht te beginnen. Op de route van de Akker naar de Schouw wa ren posten in het teken van de Elf steden. Bij iedere post (stad) was een stempel te verdienen. Op de Schouw was er nog een aantal pos ten waar met diverse spelletjes een stempel was te verdienen. Voor een volle stempelkaart kreeg ie dereen een medaille, net als bij de echte Elfstedentocht. De Verkenners en Gidsen zijn op de fiets langs de posten gegaan waar ze hun stempels konden ver dienen. Vooral het Fierljeppen was spectaculair, en leverde de nodige landingen in het water op. Aan het eind van de dag was er een eind- spektakel waarbij er door middel van vragen en opdrachten punten voor de groep te verdienen waren. Het was een fantastische dag, wat zeker als één van de hoogtepunten van het jaar gezien mag worden. De groepen gaan zich nu voorbe reiden op het zomerkamp in au gustus, het Dinoweekend in mei en het Beverweekend in juli. Irene Blanken evenaart Nederlands record

Hart van Holland | 2007 | | pagina 20