WOONVORM NESSELANDE OFFICIEEL IN GEBRUIK DE VERHALENMAN VERTELT ml nfsselande BABYMASSAGE RECYCLE DESIGN TASSEN pagina 31 Het feest kan bijna beginnen.... iflk* Zondag 29 april Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ds. L.C. de Borst. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof- fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WO- NIO 010-2222811 of infoOnesse- web.nl Met zo'n luxe is het logisch dat alle appartementen al zijn vergeven. "We hebben zelfs een wachtlijst moeten samenstellen," vertelt Van Luyk. "Het zijn populaire wo ningen. Niet verwonderlijk, als je nagaat dat het appartement in zo'n prachtige omgeving staat. De metrohalte ligt op drie minuten lo pen en is bereikbaar via een veilige wandelroute. En ze zijn zo bij de Zevenhuizerplas, inclusief een ge zellige boulevard." De woonvorm biedt plaats aan 22 volwassenen met een verstan delijke beperking. Voor iedere bewoner wordt een persoonlijk ondersteuningsplan gemaakt, waarin beschreven staat wie hij of zij is, en welke ondersteuning die persoon nodig heeft om zo zelf standig mogelijk te kunnen leven. "De zorg is voor iedere bewoner anders," legt Van Luyk uit. "Zo zal de één vooral hulp nodig hebben in de verzorgende sfeer, terwijl de ander bijvoorbeeld ondersteuning nodig heeft bij het onderhouden van sociale contacten." Nesselande is een nieuwe wijk waar veel mogelijkheden zijn om met andere welzijns- en gezondheids zorgorganisaties samen te werken. "We streven ernaar zo spoedig mogelijk een netwerk op te zet ten, waarbij het wijkcentrum Kris tal een belangrijke rol gaat vervul len", zegt Van Luyk. "Bijvoorbeeld als steunpunt voor onze bewoners. Binnen dit wijkcentrum komen verschillende zorg- en welzijnsor ganisaties, zoals een gezondheids centrum met artsen, fysiotherapie, tandarts, apotheek en een bibli otheek. De stichting Humanitas gaat in dit gebouw levensloopbe- stendige woningen realiseren met een restaurant, dagverzorging en een zorghotel. Beide organisaties hebben de intentie tot samenwer king uitgesproken." Woonvorm Nesselande werd vrij dag officieel geopend. Eerst met een etentje voor alle betrokkenen, daarna middels een feestje. Van Luyk: "Dit is natuurlijk een bijzon der moment. Daar mag best even bij worden stilgestaan. Daar is zo'n Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 april 2007 Door Carlo Willemsen Nesselande - In de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 14 wordt voor dinsdag 22 mei een cursus Ba bymassage georganiseerd, die gegeven wordt door Maria Bex- kens. De cursus is bestemd voor ouders met baby's van zes we ken tot negen maanden. Naast de massage leert men meer over tiltechnieken, het dragen van je baby op haptonomische wijze, darmkrampjes en worden er veel praktische tips gegeven. Docente van deze cursus is Ma ria Bexkens. De cursus bestaat uit vijf lessen op dinsdag van 09.30 tot 11.30 uur. Voor meer informatie en aanmelden: 010- 2518988 of via www.curzus- enzo.nl. Nesselande-Tassen zijn er in alle soorten en maten; tegenwoor dig is de tas een modebepalend accessoire geworden. Termen als 'Retro', 'Vintage' en 'Kitsch' zijn van toepassing op de cursus die start op woensdag 30 mei in de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 14. Het leuke van hergebruik van mate rialen is dat de nieuwe aanwinst een uniek exemplaar is en men levert tegelijk een duurzame bijdrage aan een schoon milieu. In de cursus komen verschillen de naaivaardigheden aan bod, dus cursisten moeten wel met de naaimachine overweg kun nen. De cursus loopt tot en met 4 juli van 20.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie en aan melden: 010-2518988 of www. curzusenzo.nl. Nesselande - Koninginnedag wordt dit jaar voor de derde keer gevierd. In de Gerrit Ri etveldstraat worden tussen 9.30 en 18.00 uur diverse activiteiten voor jong en oud georganiseerd. Natuurlijk wordt op deze dag ook aan de inwendige mens ge dacht. Om 9.30 uur wordt de wijk wakker geschud door een opto cht van versierde kinderfietsen en veel geluid. Voor kinderen zijn er een poppenkastvoorstelling, een clown en springkussens. Uit eraard ontbreken de braderie en de kleedjesmarkt niet. Het voll edige programma is te vinden op www.nesseweb.nl/oranjefestival. Vrijwilligers gezocht. Koninginnedag kan niet geor- Nesselande - Nico 'de Verhalen- man' vertelt op zondag 29 april om 15.00 uur in Cultureel Cen trum Orion aan de Wollefoppen- weg 91a 'Indianenverhalen'. Ha- kim Traïdia, een bekende TV- en theater-persoonlijkheid typeert de verhalenman als volgt: 'deze man vertelt geen verhaal, hij is een verhaal'. Gepassioneerd en met droge Rotter damse humor kan de man vertellen over zijn avontu ren en overdie van anderen. Hij heeft zich inmiddels gespecialiseerd in authentieke Noord-Ameri kaanse indianen verhalen, mythen, sagen en legen des uit alle tijden, en deelt deze ver halen al jaren met jong en oud door het hele land en daarbuiten. De entree bedraagt €3,-. Voor meer informatie: 010- 4204480 of www. ccorion.nl. Nesselande - Toen men begon met het opbouwen van de Rotterdam se wijk Nesselande, werd er met een besloten een aantal woningen voor speciale doelgroepen te reali seren. "Van Woonbron kregen wij de vraag of De Pameijer interesse had in het huren van een pand," aldus Peter van Luyk, teamleider Woonvorm Nesselande. "Dat had den we uiteraard. Deelname aan de samenleving begint ermee dat mensen met een beperking ge woon tussen andere mensen kun nen wonen. Sommigen hebben daar ondersteuning bij nodig. De Pameijer biedt zorg aan alle men sen met een handicap." In het project Badplaats Nesselan de 24 huurt de stichting een aantal éénpersoonsappartementen. Deze bevinden zich op de derde verdie ping van twee woonblokken en zijn toegankelijk via een lift. Het grote verschil met andere woningen voor mensen met een beperking, is dat deze een eigen voordeur, woonkamer, open keuken, slaap kamer, douche en toilet hebben. Van Luyk: "Een stuk meer privacy dus. Meestal hebben bewoners al leen een eigen slaapkamer en de rest moeten ze delen." ganiseerd worden zonder de hulp van vrijwilligers. Daarom is het Oranjefestival op zoek naar bewoners die een aantal uurtjes willen helpen. Meer informatie hierover op eerdergenoemde website of via 06-14434643. De appartementen van De Pameijer in Nesselande zijn populair. avond voor bedoeld. Een mooi mo ment voor de bewoners om elkaar te ontmoeten en beter te leren kennen. En bovendien vieren dat ze een nieuwe woning hebben. We hopen dat ze er een fijne tijd in krijgen. Maar gezien alle enthousi aste gezichten die ik hier zo om me heen zie, gaat dat volgens mij wel goed komen." v. 1

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31