genda BIJBAANTJES IN BANENMARKT DE AANBIEDING TIJDENS OUDHEIDKAMER 28 EN 30 APRIL OPEN ACTIVITEITEN TAVERNA MOEDERDAG FOTOACTIE IN WERELDWINKEL ^lÊUWËRKERK I DEELNEMERS CURSUS 'RONDKOMEN MET HET INKOMEN' DIER VERMIST OF GEVONDEH? ONTVANGEN CERTIFICAAT PARANORMALE AVOND MET MARJA VAN TOL VEDJ KIDZ INDIANENDORP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 april 2007 Door Lynn Strop Nieuwerkerk aan den IJssel - De zomervakantie is in zicht: even geen school en lekker van het weer genieten. Voor veel jonge ren dé tijd om een extra zakcentje te verdienen, maar waar? Op die vraag gaf de jongerenzomerba- nenmarkt vrijdag antwoord. Ook dit jaar had Stichting Jeugdwerk Taverna alle leuke bijbaantjes op een rijtje gezet. Aan het begin van de avond was het al aardig druk bij de verschil lende stands in de openbare bi bliotheek van Nieuwerkerk. De jongeren waren enthousiast over de banenmarkt, vooral omdat er veel keus is. Van tuinbouw tot ho reca, van pretparken tot het werk in het buitenland. "De horeca en de pretparken zijn altijd populair. Werken in het buitenland spreekt veel mensen aan, maar uiteinde- lijk willen jongeren toch graag een baantje in de buurt", aldus Kim Terbrack van Taverna. Dit jaar waren er twee nieuwe uitzendbureau's, Unique en Di- rekt, waar de jongeren zich ter plekke konden inschrijven. Vooral voor de zwevende baantjeszoeker was dat erg aantrekkelijk. Evert van Brussel (16); "Het liefst werk ik met computers, maar als daar geen baantje in te vinden is moet ik toch iets anders doen. Bij het uitzendbureau bellen ze mij als ze werk hebben, dat vind ik fijn." Maar waarom willen de jonge ren zo graag werken in hun vrije tijd? Evert: "Ik wil graag de spul len kopen die ik leuk vind. Van de 20 euro zakgeld per maand kan ik niet veel aanschaffen, zeker geen elektronica. Daarnaast ben ik toch vrij in het weekend en in de zo mer, waarom zou ik geen bijbaan tje zoeken?" Yifan Yaing (16) en Lauren Beving- ton (15) zijn samen op zoek naar een leuke vacature. Beiden hebben In opdracht van de gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle heeft PLANgroep, in samenwerking met het NIBUD, in de maanden maart en april de gratis cursus 'Rondko men met het inkomen' verzorgd. De cursus is bedoeld voor mensen die moeite hebben om rond te ko men met hun inkomen en was erop gericht inzicht te krijgen in wat er per maand omgaat in het huishou den. Aan de hand van voorbeeldsitu aties en opdrachten is een tiental deelnemers gestimuleerd om de praktische kennis op het gebied van de huishoudfinanciën te ver groten. In het lesprogramma zijn de volgende onderwerpen aan de orde gekomen: soorten uitgaven, inkomsten en uitgaven op een rij tje, maand- en jaarbegroting, be zuinigen en sparen lenen. Het hoofd van de afdeling Soci ale Zaken, de heer W.J. Kaufmann, heeft tijdens de laatste bijeen komst op 19 april 2007 de deelne mers het behaalde certificaat uit gereikt. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den Ijssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van SchaickUilen daal 9, 2914 RG Nieuwerkerk aan den l/ssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Woensdag 25 april Voorspeelavond blokfluit Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 uur Vrijdag 27 april Voorspeelavond Harp Locatie Muziekschool aanvang 19.00 uur Vrijdag 27 april repetitie N'kerks Mannenkoor Locatie: de Bron Ringvaartlaan 16 - 20.00 - 22.00 uur Zondag 29 april zondagavondzang Locatie: Ontmoetingscentrum Bospolderstr. - 17.00 uur Expositie schilderen keramiek en kinder kleien van Het Nut Locatie Bibliotheek gehele maand april Open middag Oudheidkamer Locatie vs Gravenweg 6 open van 14.00-17.00 uur Expositie schilderijen van Margreet Hagoort Schreerder Locatie Raadhuis t/m 25 mei Zaterdag 30 april Oudheidkamer Locatie: 's Gravenweg 6 open 14.00 - 1 7.00 uur Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is 28 en 30 april open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stal zolder is een wisselexpositie van een selectie uit recent verworven bijbelse platen die de Hervormde zondagsschool Johannes in 1931 aanschafte. Ondanks de Neder landse onderschriften zijn de pla ten afkomstig van Thomas Nelson Sons Ltd, een uit 1798 daterende Schotse protestants-christelijke drukker en uitgever. De Oudheid kamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 8 in de monu mentale boer derij Nooit Gedacht, nabij de Ca- pelse grens. De toegang is 1 vrij. Buiten de open middagen zijn groepsbezoe ken mogelijk. Voor meer informa tie: 0180-312228 of www.nieuwer- kerk.net/hvn. ze nog geen werkervaring, maar dat is voor veel jongerenbaantjes geen probleem. "Eigenlijk maakt het niet uit wat voor baan het is, als het maar goed verdient!zegt Lauren lachend. De organisatie was erg tevreden over de avond. "Dit jaar waren er meer mensen van de juiste leef tijd. Voorheen waren nog veel bezoekers onder de 16, en die moeten we dan vaak teleur stel len. Daarnaast blijven er elk jaar steeds nieuwe mensen komen, daar zijn we trots op I Vermist: - Een witte poes met oranje vlek ken, oranje staart, volwassen. Westringdijk te Nieuwerkerk a/d IJssel. - Een gecastreerde zwarte kater, witte sokken voor, laarzen ach ter, bef, wratje onder kin, 13 jaar oud. De Linde te Nieuwer kerk a/d IJssel. Gevonden: - Een gecastreerde rood - witte kater, veel wit, gechipt. Paral lelweg Zuid te Nieuwerkerk a/d IJssel. - Een cyper - rode kater.Middel- weg te Moordrecht. - Een lapjespoes, witte nek, borst, voetjes, buik. A 20 Nieuwerkerk Moordrecht. Voor informatie en aanmeldin gen: Amivedi Nederland 0184- 661509 of www.amivedi.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Vedj organiseert voor 25 april van 20.00 tot 22.30 uur in Con Musica op Sportpark Dorrestein voor iedereen vanaf 14 jaar een paranormale avond met Marja van Tol, een erkende paragnoste die werkt met wastekeningen waarin een boodschap is geschreven. De zaal gaat open om 19.30 uur. De entree bedraagt 4,50. Opgeven is verplicht via info. vedj@gmail.com of 06-38787180. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Kidzclub van stichting Vedj bouwt 19 mei van 13.00 tot 16.00 uur een indianendorp in het Hiltlandbos (eerste parkeerplaats rechts bij de ijsbaan). Voor, eventueel als indi aan verklede, kinderen tussen 4 en 12 jaar staan diverse spellen klaar, kan er geknutseld worden en de kinderen kunnen zich laten schmin ken. De toegang bedraagt 1.- incl. limonade. Van een meegebrachte lege schoenendoos kan evetueel nog een totempaal gemaakt wor den. Voor meer informatie: 06- 48556606, info.vedj@gmail.com of www.vedj.info. Biebnight Jumpstyle In de bieb aan het Raadhuisplein kunnen belangstellenden op don derdagavond 26 april tussen 19.30 en 23.00 uur leren 'jumpen'. Leer de 'moves' van een jumper en laat in de 'jumpstyle competition' het bes te zien. De avond duurt van 19.30 uur tot 23.00 uur. De toegang is vrij. De Biebnight wordt georganiseerd door een groep jongeren onder be geleiding van de medewerkster van het Jongeren Informatie Punt van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel. Woensdag Kroegavond Op woensdagavond 25 april en 2 mei is het tijd voor een gezellige avond in het bruin café. Onder het genot van een drankje even bijklet sen. De kroeg is geopend van 20.30 tot 23.00 uur. Fototentoonstelling op het Raadhuisplein Op zaterdag 12 mei wordt er op het Raadhuisplein een fototentoonstel ling ingericht. Tien jongeren die meedoen aan de landelijke actie 'Let's Hang Around' presenteren zich op deze manier aan de bewo ners van Nieuwerkerk. Naast de foto-expositie wordt er ook een openlucht bingo georganiseerd op het Raadhuisplein. Deze actie is een initiatief van een groep hang jongeren, onder begeleiding van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel, die zich op een po sitieve manier wil presenteren aan de buurt. Naast Nieuwerkerk doen nog andere gemeenten mee aan deze wedstrijd, waaronder Rot- teram, Almere en Drachten. Op deze zaterdag laten de Nieuwer- kerkse jongeren zien, dat zij de leukste hangjongeren zijn van Ne derland. De actie duurt van 12.00 tot 17.00 uur. Respect4all: sporten met Touzani in de mei vakantie Op woensdag 2 en donderdag 3 mei organiseert het sportbuurt- werk van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel een groots opgezet sportspektakel. Respect 4 All is een bijzonder toer nooi, niet alleen omdat het twee dagen duurt, maar ook omdat straatvoetbalheld Soufiane Tou zani beide dagen aanwezig is. Hij verzorgt beide dagen een soccer- showdown en nodigt publiek uit om deel te nemen aan de straat- voetbalshow. Twee dagen lang wordt het verharde voetbalveld naast de Bron ingericht als wed strijdterrein voor het Respect 4 All Straatvoetbaltoernooi. Woensdag 2 mei is bedoeld voor de jeugd tot en met 13 jaar enduurtde dag van 11.00 uur tot 17.00 uur. Donderdag 3 mei is bedoeld voor de jeugd van 14 jaar en ouder: het toernooi begint deze dag om 16.00 uur en duurt tot 22.30 uur. De jongeren kunnen mooie bekers winnen, die beschikbaar zijn gesteld door Si- mo's Shop. Het initiatief voor het toernooi kwam bij de jongeren vandaan. Drie jongeren, Robert, Chantal en Debbie, gingen met het idee naar Taverna en hier kregen zij ondersteuning voor de uitvoe ring van hun plan. Het toernooi is mede mogelijk gemaakt door ondersteuning van jongerenfonds Pekoenja. Ook aan het publiek is gedacht. Zij hoeven dit keer niet in het gras te zitten, want er wordt een echte tribune neergezet. Voor meer informatie en aanmelden: allard@taverna.demon.nl, 0180- 315381 of 06-48102366). Aanmel den gaat per team van 5 personen. Deelname is gratis. Respect4all wordt op woensdag 2 mei om 11.00 uur geopend door wethou der Verbeek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tra ditiegetrouw besteedt de We reldwinkel bijzondere aandacht aan Moederdag, de dag waarop moeders over de hele wereld ex tra in het zonnetje worden gezet. Dit jaar houdt de Wereldwinkel in Nieuwerkerk een speciale Moeder dag Fotoactie op zaterdag 28 april. Op deze dag kan iedereen tussen 11.00 en 14.00 uur een portretfoto laten maken in de Wereldwinkel als verrassing voor Moederdag. De kosten bedragen 1,50 per foto. De foto's kunnen in de winkel worden opgehaald van woensdag 9 tot en met zaterdag 12 mei. Op woensdagmiddag 9 mei mogen kinderen die iets voor hun moeder kopen het cadeau zelf inpakken. Bij een aankoopbedrag van meer dan €5,-, krijgen zij een prachtig wensduifje cadeau. Voor alle ca deaus geldt dat de opbrengst ten goede komt aan de makers in deze landen. Elke aankoop maakt twee moeders blij, een moeder in Ne derland en een moeder overzee. Een mooie verpakking maakt een Moederdagcadeau extra feestelijk. Voor Moederdag zijn onder ande re prachtige zelfgemaakte tasjes gevuld met Fair Trade chocolade te verkrijgen in de Wereldwinkel. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 7a, vlakbij het NS station. Openingstijden: op dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en op zaterdag tot 16.00 uur.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 32