VEEL TREFFERS TIJDENS PENALTYBOKAAL W MOORDRECHT PUBLIEK GENIET TIJDENS VOORJAARSCONCERT HARMONIEVERENIGING C00LE PRIJS VOOR GROEP 8 SINT JOZEFSCHOOL I moordrecht ZOMERCOMPETITIE HENGELSPORTVERENIGING MOORDRECHT VAN START GEGAAN Hart van Holland; dé krant voor de Zuidpias 25 april 2007 Door Carlo Willemsen Moodrecht - Vorig jaar mocht Voet balvereniging Moordrecht (VVM) voor het eerst de voorronde en halve finale van de KNVB-penalty- bokaal district West II organiseren. Het werd een dermate groot suc ces, dat beide partijen afspraken maakten voor een nieuwe samen werking. Ze hielden woord. Penaltykampioenen van vijftig ver enigingen gingen vrijdag de strijd met elkaar aan. Het doel was een plaats veroveren in de landelijke finale, "ledereen was in de juiste leeftijdscategorie ingedeeld," ver telt Ton Redegeld, keeperstrainer VVM. "Ruim 238 voetballers na men plaats op de penaltystip. Al len mochten ze zeven keer schie ten. De winnaars die daaruit naar voren kwamen, stonden in de hal ve finale." De deelnemers hadden het al niet makkelijk met de ijzersterke doel- verdedigers, in de halve finale werd de moeilijkheidsgraad nog een stukje opgeschroefd. Ditmaal stonden ze oog in oog met kee pers vanuit het betaalde voetbal. Eric Cummers van het belofte-elf- tal van Feyenoord en Arjan van Dijk, tweede doelman bij Excelsior. "Geen verkeerde namen," aldus een trotse Redegeld. "Dat komt door de goede contacten die wij als vereniging onderhouden. Zo ben ik niet alleen werkzaam voor VVM, maar tevens voor de Goudse Keepersschool. Wij zijn een onaf hankelijke organisatie, die een maal per week training geeft aan doelverdedigers vanuit de hele re gio. Carlo L'ami, keeperstrainer van Excelsior, is daar ook werkzaam. Een man van wie ik nog steeds heel veel leer." Ook de contacten met de Neder landse Voetbalbond zijn volgens Redegeld uitstekend. "De KNVB is met name gecharmeerd van het niveau van de keepers die wij uitnodigen. Otis Sahetapy, Karim Scharleman en Guido de Gruijter zijn binnen deze regio allemaal grote namen. Dat is één van de redenen dat de KNVB de organisa tie van de penaltybokaal aan ons heeft toevertrouwd. Daar zijn we blij mee, want voor ons is dit een prima gelegenheid om Voetbalver eniging Moordrecht op de kaart te zetten." KNVB-afgevaardigde Wim van der Gaag kon de woorden van Ton Re degeld alleen maar onderstrepen. "VV Moordrecht doet het gewel dig. Ze hebben bewezen op per fecte wijze een groot evenement te kunnen organiseren. En het niveau van de keepers was inder daad behoorlijk. Hoewel het en thousiasme van alle kinderen toch echt het belangrijkste is bij zo'n penaltybokaal." Dat het een groot evenement is, was vrijdag te zien aan het aantal aanwezige toeschouwers. Ouders, broertjes, zusjes, opa's en oma's, maar ook vele onafhankelijke voetballiefhebbers stonden de deelnemers vanaf de zijlijn aan te Drie Moordrechtse voetballers doen mee aan de finale op 28 mei. moedigen. Nadat de stofwolken in de halve finale waren opgetrok ken, bleven er 28 voetballers over. Waaronder drie spelers van VV Moordrecht. Luuk Wismans, Gigi Vitale en Shawny Lathuheru mo gen op 28 mei bij VVSB in Noord- wijkerhout de finale spelen. Re degeld: "Het was een gigantisch leuke avond. En bij de KNVB zijn ze ook tevreden. Zelfs dusdanig tevreden dat Wim van der Gaag en ik zijn overeengekomen dat de penaltybokaal in 2008 wederom in Moordrecht zal plaatsvinden. Een geweldige prestatie voor iedereen die aan dit evenement heeft mee geholpen." Door Carlo Willemsen Moordrecht - Harmonievereniging Kunst na de Arbeid gaf zaterdag een voorjaarsconcert in gebouw De Zuidpias. Alle leden mochten hun muzikale talenten ten gehore brengen, "ledereen heeft van avond zijn beste beentje voortge zet", aldus voorzitter Gerard Spij kerman. "Het was een uitgelezen mogelijkheid voor onze vereniging om te laten horen wat we allemaal in huis hebben." Er kwamen verschillende muziek stijlen aan bod. Hoofdzakelijk uit het popgenre, maar ook muziek uit de jaren zestig passeerde de revue. Van Elvis Presleytotaan Robbie Wil liams, alles zeer herkenbaar voor het publiek. Ook werden er diverse soundtracks gespeeld. Spijkerman: "We hebben met z'n allen het pro gramma samengesteld, ledereen mocht zijn of haar zegje doen." Dansschool Fit en Fun uit Moor drecht droeg ook een steentje bij. De nieuwe samenwerking bleek een groot succes. "We hebben een enthousiaste groep meiden bij elkaar gekregen", zegt Spijkerman. "Ze waren bereid om tijdens twee muziekstukken te dansen. En ik moet zeggen dat ze het geweldig hebben gedaan. De choreografie, die ze zelf hebben bedacht, zag er prima uit. Precies in de stijl van de muziek." Het voorjaarsconcert van Harmo- il KERKDIENSTEN - 29 april Moordrecht Ontmoetingskerk 10.00 uur ds. Mw. N. Hoeksel. R.K. kerk 10.00 uur Woord- en Communievie ring. Herv. gem. 10.00 uur ds. C. Bregman. nievereniging Kunst na de Arbeid is elk jaar uitverkocht. "Er waren vana vond ruim driehonderd mensen aanwezig", vertelt de voorzitter enthousiast. "Fantastisch. En ze hebben genoten. Het publiek zong volop mee met alle liedjes. Ons voorjaarsconcert is dan ook echt iets waarnaar wordt uitgekeken. Niet voor niets zijn de mensen van uit de hele regio afkomstig." Dat de uitvoering zaterdag zo vlek keloos verliep, was bepaald geen toeval te noemen. Maandenlang heeft de vereniging gerepeteerd. "Vanaf januari zijn we al bezig," zegt Spijkerman. "Elke week een keertje oefenen. Er mocht dan ook niets fout gaan." Ondanks het vele repeteren, was de spanning er op het moment suprème niet minder om. "Ik ben nu 25 jaar voorzitter en heb dus al aan heel wat voorjaarsconcerten meegedaan. Toch ben ik voor aan vang nog steeds een beetje ges pannen. Laat staan hoe de jeugd zich voelt, die nog zelden voor een groot publiek heeft gespeeld. De jongste artiest was vanavond twaalf jaar. Gelukkig is die span ning alleen maar goed. Het houdt je scherp. Anders ga je te veel op routine spelen en dat is ook niet de bedoeling. Zolang de muzikanten maar niet onder de zenuwen bez wijken. En dat is absoluut niet ge beurd. ledereen was vanavond top. Ik ben een trotse voorzitter." Moordrecht - De eerste wedstrijd werd met 29 man gevist in de Oude Rijn bij Bodegraven. Degenen die het voor elkaar kregen om brasem te vangen trokken aan het langste eind. Het waren hoofdzakelijk de feedervissers Jan van der Schee en Arjan Boon uit het B-korps die het meeste gewicht konden aanbieden. De uitslag in de diverse groepen was als volgt: A-groep: 1Cees van den Heuvel met 8.840 kg; 2. Tinus Bogaard met 7.740 kg en 3. Peter Kuster met 6.050 kg; B-groep: 1. Jan van der Schee met 10.970 kg; 2. Arjan Boon met 9.880 kg en 3. Rene van Veen met 4.060 kg; C-groep: 1. Bart Klarenberg met 4.810 kg; 2. Jean-Pierre Quist met 4.610 kg en 3. Peter Eikendal met 3.910 kg. Door Natasha Qualm Moordrecht - Vol verbazing keken de leerlingen van groep acht van de Sint Jozefschool naar de deur toen daar wethouder Gast don derdag samen met twee mensen van Bureau Leerplicht onverwacht hun leslokaal binnen stapten. De gasten kwamen niet met lege handen, maar met een bijzonder cadeau. De leerlingen van groep 8 hadden namelijk mee gedaan aan de posterwedstrijd die gekoppeld was aan de Dag van de Leerplicht en wonnen daarmee de eerste prijs. Elk jaar organiseren gemeenten op de Landelijke Dag van de Leer plicht diverse activiteiten om de leerplicht extra onder de aandacht te brengen van leerlingen, ouders en scholen. Ook het Bureau Leer plicht probeert elk jaar een ludie ke actie aan deze dag te koppelen. Dit jaar was het in deze regio een posterwedstrijd. Voorafgegaan door een lespakket over leerplicht gingen leerlingen in groepjes aan de slag om een poster te maken over dit thema. De leerlingen Bart, Peter, Pernille en Stella hadden de winnende poster gemaakt. Met hun poster wilden deze leerlingen duidelijk maken dat naar school gaan heel belangrijk is. Of zoals de leerlingen het zelf verwoor den: 'Je krijgt er later een betere baan door, je verdient meer geld en krijgt een betere toekomst.' Van de mensen van het Bureau Leerplicht kregen de vier leerlin gen elk een spel en een kompas. Daarnaast won ook de hele klas. Groep 8 mag in Gouda klassikaal naar de bioscoop. "Cool!", was de reactie van de leerlingen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 35