ón el?cfs in 7>c tcgió... "EEN WOONGROEP DIE ZICH NIET ZAL ONDERSCHEIDEN VAN DE GROEP EROMHEEN" VIJFDE GEMIVA TOCHT MEER DAN GESLAAGD "GRAAG VEEL ONGEVRAAGD ADVIES" I Discussie over woonvoorziening voor Maatschappelijke Opvang in Nesselande WMO-adviesraad geïnstalleerd pagina 38 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 april 2007 een weergave van de diverse voorpagina's in het verspreidingsgebied Nesselande - "We hebben fors ge ïnvesteerd in ons huis en dan op eens worden we geconfronteerd met dak- en thuislozen." Een veel gehoord kritiekpunt tijdens de in formatiebijeenkomst die is geor ganiseerd door de deelgemeente Rotterdam voor direct omwonen den. Boosheid, teleurstelling in het dagelijks bestuur en onzeker heid over de gevolgen van het besluit strijden om de voorrang. De argumenten van het Leger des Heils zijn overtuigend, er komen alleen mensen die al een heel tra ject hebben doorlopen op weg naar zelfstandigheid, zij moeten nog een paar vaardigheden leren, krijgen een dagbesteding en er is 24-uurs opvang. Toch blijft er nog een restje angst: "Zo dicht bij de metro en het busstation, dan gaat er toch gewoon een aanzuigende werking van zo'n huis uit." Ont kenning door het Leger des Heils: "Het wordt een heel gecontro leerde woongroep, die zich naar alle waarschijnlijkheid niet zal on derscheiden van de groep erom heen." Maatschappelijke opvang dicht bij metro en busstation. Op een perceel ten oosten van nummer 45 aan de Wollenfoppen- weg komt de kleine woonvoorzie ning voor maatschappelijke op vang van het Leger des Heils. Hier zullen 12 tot 15 voormalig dak- en thuislozen opgevangen worden, mensen die met woonbegeleiding van Het Leger des Heils goed kun nen functioneren, de laatste stap op de weg naar het weer zelfstan dig kunnen wonen. Het college van Burgemeester en Wethouders van Rotterdam (B&W) nam dinsdag 17 april het definitieve besluit. Eer der al besloot het college dat er in Nesselande een voorziening voor maatschappelijke opvang komt. Het dagelijks bestuur (DB) van de deelgemeente Prins Alexander kan zich goed vinden in de keuze voor de locatie, de doelgroep en het Leger des Heils als zorgbege- leider. Maandag 23 april kwamen direct betrokkenen voor een ge sprek met het DB, ambtenaren en vertegenwoordigers van het Leger des Heils. In een convenant met de minister zijn afspraken gemaakt over de aanpak van het dak- en thuislo- zenprobleem in de grote steden. In Rotterdam zijn vervolgens af spraken gemaakt met de deelge meenten voor een aandeel in de oplossing van dit probleem. In re latie met de afspraken die deelge meenten maakten met het college over maatschappelijke opvang van dak- en thuislozen, neemt ook Prins Alexander verantwoordelijk heid, Om deze kleine voorziening voor iedereen zo goed mogelijk te laten functioneren, wil het DB met de directe omwonenden de spelregels opstellen. In een conve nant tussen de omwonenden, Le ger des Heils en de deelgemeente, moeten die afspraken nauwkeurig worden vastgelegd. Over die spel regels gaat de deelgemeente met de (toekomstige) buren op korte termijn van gedachten wisselen. Hiervoor zal een klankbordgroep in het leven worden geroepen. Tijdens de bijeenkomst maandag wordt het convenant nog nader toegelicht: "Hierin zal ook heel nauwkeurig worden vastgelegd wat overlast precies is en welke maatregelen er bij overlast geno men moeten worden. De deelge meente zal toezien op naleving van het convenant." Het dagelijks bestuur realiseert zich goed dat het publieke debat over en voorziening in Nesselande al geruime tijd wordt gevoerd. De opvattingen daarover hoorde en las de deelgemeente in gesprek ken, ingezonden brieven en op websites. Omdat B&W in maart wel een besluit nam over maat schappelijke opvang, maar nog geen informatie kon geven over locatie en doelgroep, kon de deel gemeente de communicatie slechts beperkt voeren. Het DB toont be grip voor de onrust die daardoor is ontstaan, al betreurt het sommige uitspraken of geschetste beelden waarvan het kennis nam. Het DB wil zich inspannen om begrip en acceptatie te bereiken, door de communicatie met de bewoners van Nesselande gedurende een langere periode intensief te voe ren. Tijdens de eerste communi catieronde op maandag 23 april wordt ook even stilgestaan bij de verdere procedure waarbij de vraag of er een bestemmingsplan procedure nodig is zich aandient, in ieder geval is het wachten nu op een bouwplan door het Leger des Heils met een aanvraag voor een bouwvergunning. Deze procedure zal naar verwachting anderhalf jaar in beslag nemen. Schielands Hoge Zeedijk Oost naar Moordrecht. Daar werd de tocht voortgezet via de Kerklaan en Mid delweg onder de A20 door richting Waddinxveen. Via de Zuidelijke Dwarsweg werd ook Nesselande aangedaan. Na de Laan van Avant- Garde reed men over het viaduct over de A20 en bij de rotonde aan de Hoofdweg bij Nieuwerkerk ein digde de tocht via de Europalaan weer bij de Fransezoom. "We hebben coöperatief samengewerkt." Waddinxveen - In het kader van de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) is er een adviesraad samengesteld. Deze werd woensdag 18 april officieel door wethouder Dorenda Gerts geïnstalleerd. "De WMO is een groot project waarin de kernwoorden 'mee doen' en 'samen doen' een grote rol spelen", vertelde Gerts. "Ik hecht veel waarde aan de partici patie van burgers uit Waddinxveen bij het tot stand komen van het beleid rondom deze wet." WMO is ingegaan per 1 januari van dit jaar en vervangt de AWBZ en WvG. Het doel van de wet is de maat schappelijke ondersteuning voor mensen die hulp nodig hebben te vergroten. Er wordt een groter beroep gedaan op mantelzorgers. Daarnaast regelt de wet de thuis zorg en het Centraal Vervoer. In het kader van deze wet is ook het zorgloket geopend in het gemeen tehuis. In de aanloop naar 1 januari, toen de wet van kracht werd, is een tij delijke adviesraad opgericht die veel heeft meegedacht bij het ma ken van het beleid rondom deze wet. Het grootste gedeelte van de deelnemers van deze tijdelijke ad viesraad treedt af. Een aantal van hen blijft plaatsvervangend lid. De leden van de tijdelijke adviesraad werden door de wethouder in de bloemetjes gezet. Mevrouw Geers wordt de nieuwe voorzitter van de WMO-adviesraad. Onrecht is nooit gelegen op ongelijkheid van rechten, maar is gelegen in de aanspraak op die rechten", is haar motto en zij sprak de hoop uit op een goede samenwerking. De heer Penninga, voorzitter van de voor bereidingsgroep, droeg een docu ment aan haar over waarin staat welke suggesties en adviezen zijn gedaan. "We hebben coöperatief samen gewerkt", zei wethouder Gerts. "Er ligt een spanningsveld in het omgaan met eigen initiatief van uit de adviesraad. Maar toch wil ik benadrukken: pak zoveel mogelijk punten op, die voor uw gevoel blij ven liggen en geef ons zoveel mo gelijk ongevraagd advies." Alle deelnemers kregen na afloop een drankje en werd er nog even nagepraat over de tocht, die in de ogen van iedereen meer dan geslaagd was. De organisatie was ook dit keer weer bij de medewer kers van Stichting Evenement in uitstekende handen. Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel-Onder uitstekende weersomstandighe den werd zaterdag voor de vijfde keer de Gemiva Tocht gehouden. Bij het Wooncentrum IJsselhage aan de Fransezoom stonden 24 bijzondere auto's, één motor met zijspan en één busje opgesteld om een aantal cliënten van IJsselhage een bijzondere middag te bezor gen. De IJsselhagebewoners, mensen met verstandelijke, lichamelijke of meervoudige handicap, keken hun ogen uit bij het zien van onder an dere een paar Oldtimers, waaron der een Packard en een Morris uit 1934. Veel bekijks, ook bij het talrij ke publiek, trok de Ford Versailles V8 uit 1958 van Leen Buitelaar uit Moordrecht. Naast de Oldtimers waren er ook diverse cabriolets en fraaie sportauto's te bewonderen. Opvallende exemplaren in dit gen re waren de Porsche Boxter S van de heer Koolhaas uit Moerkapelie en een Donkervoort sportauto. Rond de klok van twee uur vertrok het gezelschap luid toeterend en uitgezwaaid door personeel van IJsselhage en omwonenden voor een tocht richting Zevenhuizen. Juran Kost had de middag van zijn leven, want hij mocht in het 'bakkie' van het zijspan van Anne Mast, een AJS uit 1935, meerijden. Na de route naar Zevenhuizen ging het richting Moerkapelie en via de Bredeweg richting Wad dinxveen. Daarna werd de tocht vervolgd via Coenecoop en ging het richting 't Weegje. Na de pas sage van de Julianasluis bij Gouda reden de deelnemers weer langs Fasten your seatbelts. Juran in het 'bakkie'.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 38