www.hierwel.nl BOBJE GOUDSMIT: GOEDE BOEKEN HEBBEN GEEN KLEF EINDE ALPHEN AAN DEN RIJN BARBERSHOPKOOR THE SWEET LAKE HARMONY SINGERS GROEIT Door de enorme belangstelling na het overlijden van mij man Alewijn van Delft is het onmogelijk iedereen persoonlijk te bedanken. Hartverwarmend waren de woorden van troost, de prachtige bloemen en de vele kaarten bij het afscheid. Hiervoor onze hartelijke dank. Zevenhuizen, april A. van Delft - Molenaar Kinderen sv S! ft - -*p r*. Wm mm 7 r.-.-v Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Afsluiting overweg Boskoopseweg (N207) 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia VOORLICHTINGSAVOND OVER 00RSUIZEN kijk voor de goedkoopste fietsen van Nederland op www.hierwel.nl Telefoon OIO 522 27 90 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 april 2007 pagina 00 Gouda - Jeugdboekenschrijfster Bobje Goudsmit gaf vrijdag 20 april twee lezingen voor leerlingen van Havo en VWO op De Goudse Waarden. "Ik haal mijn inspiratie uit alles wat ik om mij heen zie gebeuren." Goudsmit was de eer ste schrijver die een bezoek bracht aan de onderbouw van De Goudse Waarden in het kader van het pro ject Schrijver op School. De voor gaande jaren waren Joost Zwager man en Renate Dorrestein te gast voor de bovenbouw. Kijkje in de keuken Voor twee groepen van elk ongeveer 100 leerlingen heeft Bobje Goudsmit een kijkje gegeven in de keuken van het schrijverschap. Haar boeken worden geschreven op het taal- en belevingsniveau van kinderen; haar lezing sloot helemaal aan op die wereld voor de leerlingen van de tweede klassen. Mede daarom was het tijdens beide lezingen muisstil in de zaal. Zowel haar humoristische en anekdotische manier van vertellen als de betrokkenheid bij alles wat om haar heen gebeurt spreekt aan. Van inspiratie... Onder andere naar aanleiding van een vraag van één van de leerlingen vertelde Goudsmit dat een verhaal pas kan beginnen wanneer ze door een gebeurtenis wordt geraakt. Dat kan van alles zijn en overal gebeuren: de ziekte van één van haar leerlingen tijdens ProefstudBren haar 30-jarige loopbaan als docent op een Rooms Katholieke school (Afscheidsbrief), het gedrag van een jongen, die zich heel graag wil aansluiten bij een groep en daarom van 'cultuur' verandert (Gabbers), een museumbezoek (De IJzeren Maagd) enzovoort. Tot boek Wanneer het onderwerp haar boeit moet het verhaal gaan groeien. Ze gaat zich verder verdiepen in de achtergronden, denkt er dieper over na, koopt - zoals voor Gabbers - een CD met housemuziek en wordt vervolgens door haar eigen kinderen (ze heeft er vier) verbeterd: de muziek die ze heeft is 'oma-house'. Ze moet niet naar die muziek luisteren maar naar TMF en MTV kijken. Pas als ze de achtergronden onder de knie heeft kan ze daadwerkelijk aan het boek gaan beginnen. Taal Om haar boeken te kunnen schrijven in een taal die de kinderen aanspreekt moet ze ook de taal van de jongeren spreken. Een gabber zal niet een omaatje aanbieden om haar te helpen bij het oversteken; nee, hij zal iets zeggen in de trant van 'als je nou niet gauw vertrekt zal ik die rollator eens onder je vandaan trekken'. Dat is geen aardige taal en ook geen taal die Goudsmit zelf zou gebruiken, maar als de jongen die taal niet gebruikt is hij geen echte persoon en komt hij niet geloofwaardig over. Afscheidsbrief Eén van haar meest aansprekende boeken (zelf heeft Goudsmit geen voorkeur voor een bepaald boek - ze zijn allemaal anders) is Afscheidsbrief. In dit boek wordt verteld over twee vriendinnen waarvan het ene meisje aan een hersentumor overlijdt. De moeder van het overleden meisje wil op de verjaardag van haar dochter die dag toch 'vieren', maar de vriendin heeft daar zoveel moeite mee dat ze het niet kan opbrengen er naartoe te gaan. Waanzinnig verliefd Op een vraag van een leerling of ze nog een ander einde had bedacht voor haar boek 'Waanzinnig verliefd', antwoordt Goudsmit dat een goed boek eigenlijk altijd eindigt met een afscheid of een verlies. Kijk maar naar klassiekers als Romeo en Julia. Een schitterend liefdesverhaal met een dramatisch einde. Wanneer een boek goed eindigt is het eigenlijk altijd klef. Bobje Goudsmit is bezig aan het 'staartje' van haar dertiende boek. Van jongsaf aan heeft ze altijd geschreven én gelezen. Voor een schrijver is het belangrijk te weten wat er gebeurt in de wereld. Zo zullen er, nu bekend is geworden dat de schutter op Virginia Tech al een aantal jaren geleden meisjes lastig viel, veel boeken gaan verschijnen in de USA over stalken. Als schrijver kun je niet buiten de werkelijkheid staan. m* m UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoon Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen DAG EN NACHT DIRECTE HULJ> NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Uitvaartverzorging van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Jeaniü Ma;:e - aa Marian v.d. Bogerd Regio - Zoetermeer kent vele ko ren en koorzangers, dat is binnen de gemeentegrenzen algemeen bekend. Een van deze koren is het vrouwen Barbershopkoor The Sweet Lake Harmony Singers. Met een ledenbestand van momenteel 20 leden en de nieuwe enthousi aste dirigente Nancy Meijer streeft het koor gestaag naar een hoger kwalitatief zangniveau. Door de professionele begeleiding is het koor het afgelopen jaar in zang, expressie en ambitie gegroeid en is er ruimte voor nieuwe leden. Nu de voorbereiding op de lande lijke barbershopkorencompetitie in Veldhoven voorbij is, kan het koor weer nieuwe leden begelei den in de zangkunst van het bar- bershopzingen. Vooral vrouwen met een lage stem zijn van harte welkom, maar ook de andere stempartijen kunnen versterking gebruiken. Het koor zou graag met tien nieuwe leden willen groeien. Vind je zingen leuk en ben je een vrouw tussen de 25 en 60 jaar, kom dan vrijblijvend naar een repeti tie kijken en luisteren. Elke dins dagavond repeteert het koor van 20.00 tot 22.15 uur in het woon complex aan de Gondelkade 33 (wijk De Leyens) in Zoetermeer. Barbershop is een vierstemmige zangkunst zonder muzikale be geleiding. Het repertoire bestaat merendeels uit Engelstalige lied jes zoals 'The lion sleeps tonight', 'Monday, Monday' en 'New York'. Naast zang is barbershop ook show. Dit komt tot uiting in de kleding, mimiek, choreografie en de interactie met het publiek. Voor meer informatie: 079- 3514826. Regio - Prorail voert onderhoud uit aan de spoorwegovergang in de Boskoopseweg N207 in Alphen aan den Rijn. Hiervoor is het noodzakelijk de overweg tussen de aansluiting N11 en het kruispunt Gouwesluis voor alle verkeer af te sluiten van 4 mei 21.00 uur tot en met 5 mei 01.00 uur. Deze afsluiting betreft zowel de hoofdrijbaan als de parallelweg Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. 0nnP en het fietspad. Omleidingsroutes voor auto- en ook landbouw- en langzaam verkeer worden met borden aangegeven. He autoverkeer wordt omgeleid over de Goudse Schouw en het langzaam verkeer over het Goudse Rijpad. Voor de laatste informatie over deze werkzaamheden: www. zuid-holland.nl onder verkeer en vervoer/werken in uitvoering. Gouda - De Nederlandse Vereni ging voor Slechthorenden (NWS) organiseert voor donderdag 3 mei van 20.00 tot 22.00 uur in de Ge hoorzaal van de Bleulandlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis, Bleulandweg 10 een voorlich tingsavond over oorsuizen (tinni tus). Dhr. P. van der Ende, vrijwil lig medewerker van de NWS en ervaringsdeskundige vertelt op deze avond wat oorsuizen is, wat de oorzaken kunnen zijn en wat mogelijke behandelwijzen zijn. Verder geeft hij manieren aan om ermee te leren omgaan. Een infor matiestand van de NWS is aanwe zig. Zaal open vanaf 19.30 uur. De toegang is vrij. Voor meer informa tie en aanmelden: 0182-505324 of www.ghz.nl. Bredeweg 118 - Zevenhuizen Hoekeindseweg SO - 2665 KE Bleiswijk

Hart van Holland | 2007 | | pagina 39