Kinderen rennen voor het goede doel Deelname van teamleden Zeparo aan de marathon van Rotterdam en de io km Team Zeparo bij Ciooo tijdens Koninginnedag! Advertorial pagina 40 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 25 april 2007 Nummer n april 2007 Afgelopen zondag, 15 april 2007 heeft Arthur Schollaart deel genomen aan de marathon van Rotterdam. Zoals bekend is de marathon in opdracht van de organisatie stilgelegd waardoor Arthur, een trainingsperiode van twee jaar, zijn ie marathon niet heeft kunnen volbrengen. Gezien de weersomstandigheden was dit ook een zeer verstandige beslissing. Kort na de start van de Marathon was de start van de 10 kilometer. Hier hebben Peter de Kooter en Rinus van Ruitenburg aan deelgenomen. Zij volbrachten de io kilo meter in respectievelijk 49.27 minuten en 46.37 minuten. Uit Zevenhuizen deed Nanda Rietveld eveneens mee. Zij liep een verdienstelijke 51.51 minuten. Het was voor Nanda de tweede keer dat zij een 10 kilometer liep. Uit informatie is bekend geworden dat Barend den Ouden ook heeft deelgenomen aan de Marathon van Rotterdam. Barend had zich afgelopen vrijdag ingeschre ven voor de marathon. Voor Barend toch nog een knap pe tijd van 4 uur en 2 minuten. Op Koninginnedag zal het team ZePaRo zich weer laten zien. Dit jaar heeft Team ZePaRo samen met de vv Groeneweg de taplocatie bij C1000. Op deze loca tie zullen diverse activiteiten plaatsvinden. Marjanne van Iwaarden zal, als teamlid van team ZePaRo, drukpuntmassages verzorgen waarbij een deel van de inkomsten ten goede zal komen van team ZePaRo. Team ZePaRo hoopt u allen te zien tij dens Koninginnedag. Door Carlo Willemsen Moerkapelle - De Burgemeester Keijzerschool hield don derdag een sponsorloop in samenwerking met Team Zeparo en de Rabobank Zevenhuizen. De kinderen ondersteunden hiermee de Stichting Roparun en het doel waar deze hardlooporganisatie voor staat: het leven van kankerpatiënten veraangenamen. 'Voeg leven toe aan de dagen, waar geen dagen toe te voegen zijn aan het leven'. Dat was afgelopen week het motto op de Burgemeester Keijzerschool. "De kinderen waren zich goed bewust van het doel van deze actie," aldus schooldirecteur Peter de Gruijl. "Ze weten wat deze vreselijke ziekte teweeg kan brengen en waren voor aan vang van de sponsorloop zelfs een beetje gespannen. Ze wilden een goede prestatie neerzetten. Daar keken ze al een tijdje naar uit." En die goede prestaties kwamen er. De Gruijl: "Vanaf de start kon je zien dat iedereen er zin in had. Gedurende een kwartier hebben alle leerlingen laten zien hoe hard ze kunnen lopen. Ze hebben geweldig hun best gedaan. Er zaten goede atleten tussen. Sommigen hebben 24 rond jes gelopen, dat is twintig kilometer per uur. Daarmee lie pen ze in hetzelfde tempo als de atleten tijdens de Marathon van Rotterdam. Voor mij niet verwonderlijk. Moerkapelle is immers een echt sportdorp." De helft van de opbrengst is bestemd voor het goede doel, met de andere helft wordt de komst van een nieuw speeltoestel gefinancierd. "We zijn al een jaar bezig met de renovatie van ons schoolplein," zegt De Gruijl. "De gemeente betaalt het niet, dus moeten we zelf aan ons geld zien te komen. Dat doen we door middel van dit soort acties. Het schoolplein is in principe af. Er moet nog één speeltoestel bijkomen. Welke dat wordt, hangt af van de opbrengst. Die maken we zo snel mogelijk bekend." De leerlingen van de Burgemeester Keijzerschool waren zelf op pad gegaan om zoveel mogelijk sponsors te wer ven. Grote winnaar was de tienjarige Davy Dekker. "Hij is inderdaad enthousiast bezig geweest," onderstreept de directeur. "Hij heeft zich niet alleen op zijn eigen familie gericht, maar is ook langs de huizen gegaan." En dat levert hem veel prestige op in de klas. "Ze hebben elkaar op school flink zitten opjagen. Er werd echt gestre den om wie het meeste geld zou ophalen. Toch is het bij zo'n sponsorloop niet belangrijk wie de beste is. Het belangrijkste is dat iedereen zich inzet voor hetzelfde doel. Met uiteraard het nodige plezier. En dat is gelukt. Met een heerlijk schijnend zonnetje hebben we met z'n allen een geweldige avond gehad."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 40