"LEKKER GEMASSEERD WORDEN VOOR GOED DOEL" PRIJSWINNAARS VROLIJKE PAASPUZZEL I' OüO AVONDVIERDAAGSE OPENSTELLING HISTORISCH CENTRUM ONS VERLEDEN zevenhu!zén:moérkapelle Fysiotherapeute Nancy van der Hoek van Fitfirst organiseert massagemarathon Fit cirsi (Sport) massage Marathon KOM OOK! DIER VERMIST OF GEVONDEN? KERKDIENSTEN - 1 MEI PLANTEN EN BALLONNEN VOOR KENIA KOFFIEBAR MEET-INN ORGANISEERT CONCERT _Hart_vanJHolland: dé krant voor de Zuidpias 25 april 2007pagina 7 paramedische praktijk 12 mei 2007 Lokatie Massage s (30 min) voor her goede doel 30 massagetafels W sportmasseurs deelnemers Per persoon •htloe! High, ToPljy 6000 euro Fitplaza Attracties, dem 'ds markt voor jong en oud Vermist: -kater, cypers-grijs/witte sokken, bij neus, gechipt, band groen flu- oriserend bel penning, Een- drachtsdijk, Zevenhuizen; -dwergkonijn, beige, langharig, staande oren, de Bonk, Zevenhui zen Gevonden: -kater, zwart/wit, dikke bult op lin kerachterpoot, Middelweg, Moer- kapelle; -kater, gecastreerd, cyper - rood, Laag, Boskoop, Boskoop; -kat, wit/rood, Zuidplasweg, Ze venhuizen; -kat, cyper /witte snuit, één wit en één cypers oor, loopt er een aantal weken, leplaan, Waddinxveen; -klein wit konijn met bruine oren, Dijkzicht, Boskoop; Voor informatie en aanmeldingen: Amivedi Nederland: 0184-661509 of www.amivedi.nl. AoLé Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds. L.C. de Borst; 19.00 uur jeugddienst. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. L.J. Geluk. Vrij.Pro. 10.30 uur ds. R.P. van Dijk. Geref. kerk 9.30 uur dra. H.H. Muns. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. R. Boogaard. Herst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. van Kooten; 18.30 uur kand. A.J. Britstra. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek- Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad maatschappelijke dienstverlening, Dorpsstraat 75 (gebouw Vierstroom), tel. 0180-631280. Telefonisch- en in loopspreekuur ma. 9.00-10.00 uur. www.stichtingkwadraad.nl, ww w. i nf o stichting kwadraad. nl. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle (Weide- plantsoen 20) do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis: Nieu- werkerk aan den IJssel, Door tocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691. Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflo catie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttij den, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Spoedeisende hulp voor die ren, Dierenkliniek Zevenhuizen, Nijverheidscentrum 10, 2761 JP Zevenhuizen, tel: 0180-631458. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Nancy van der Hoek van FitFirst, praktijk voor fysio- en Cesartherapie in sport centrum De Koornmolen houdt op 12 mei een sportmassagema rathon. Voor 10 euro kan men zich een half uur laten masseren en de opbrengst komt volledig ten goede van Right to Play, een organisatie die sport- en speel- projecten opzet en begeleid in ontwikkelingslanden. "Ik had al vaker lopen denken wat ik zou kunnen doen voor een goed doel", vertelt Nancy. "We hebben een goedlopende praktijk, maar zijn niet zo vermo gend dat we grote giften kunnen doen." Het idee is spontaan gebo ren: "Ik werd wakker en ik dacht: ik ga een massagemarathon orga niseren. Eerst was het idee klein schalig, met vier tafels, maar toen ik het besprak met een vriendin werd het steeds groter. We zijn gaan kijken hoeveel tafels er in de spinningzaal passen. We hebben geconcludeerd dat er wel dertig tafels in kunnen." Ze wil nu met minimaal 40 masseurs en 30 tafels van 10.00 tot 20.00 uur gaan mas seren. "We kunnen hiermee 6000 euro ophalen, als alle tafels de hele dag bezet zijn." Right to Play De opbrengst van de massage- Zevenhuizen/Moerkapelle - Al weer een aantal maanden geleden heeft een groep jongeren in Moer kapelle en Zevenhuizen stroopwa fels en krakelingen verkocht. De opbrengst van 1.800,- is bestemd voor een project in Kenia, waar 11 jongeren deze zomer naar toe hopen te gaan. Voorts heeft een groep van ongeveer 40 jongeren uit Zevenhuizen, Moerkapelle en Boskoop een strandwandeling ge maakt van Wassenaar en Katwijk en weer terug en daarmee meer dan 1.000,-opgehaald. Wederom een bedrag om trots op te zijn. De derde actie van de jongeren wordt gehouden op Koninginnedag. Be langstellenden zijn van harte wel kom bij de kraam voor het kopen van planten of om mee te doen aan de ballonnenwedstrijd. De bal lon die het verste komt wint een leuke prijs. Zevenhuizen - In het historisch cen trum 'Ons Verleden', Tweemanspol der 15, zal op 28 april om 14.00 uur bij de stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle de tentoonstelling 'Zevenhuizen-Moerkapelle schil dert Zevenhuizen-Moerkapelle' geopend worden. Deze tentoon stelling is georganiseerd in samen werking met de schildersclub onder leiding van Aly Kouwenhoven en de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle. Er zullen met name schil derijen en tekeningen van dorps gezichten en landschappen uit de gemeente (uiteraard inclusief Oud marathon gaat naar een project van Right to Play in Sudan. Deze organisatie is opgericht door top- schaatser Johann Olav Koss en richt zich op kinderen die niet (meer) kunnen spelen: kinderen in vluchtelingenkampen, voorma lig kindsoldaten en zwerfkinde ren. Samen met Unicef Sudan, de Ministeries van Jeugd en Sport, Onderwijs en Gezondheid orga niseert Right To Play trainingen en activiteiten met de focus op het opbouwen van veilige en be schermde gemeenschappen, HIV/ Aids voorlichting en het promo ten van een gezonde leefstijl. Kin deren moeten zorgeloos en regel matig kunnen spelen! Het project draagt ook bij aan het opbouwen van vertrouwen en vredesbesef. "Ik ben nogal reislustig en ga graag naar Afrika. Verder is Right to Play een organisatie die veel af finiteit heeft met sport en bewe gen en wordt ondersteund door Zevenhuizen - Hoe vrolijk was de paaspuzzel? Veel minder vrolijk dan de lezers van het Hart van Holland gewend zijn. Door een nachtelijk storing op de afdeling opmaak was het niet mogelijk de oorspronkelijk bedoelde écht vro lijke puzzels te publiceren en was een noodoplossing geboden. Het resultaat was, zeker voor de puz zelredactie, niet bevredigend: een slecht leesbaarZweeds kruiswoord raadsel, sudoka's die gebitmapped zijn en ook naar de eieren moest ver gezocht worden. Jammer! Ge lukkig gooiden de meeste puzze laars de handdoek niet zomaar in de ring en gingen dapper aan de slag. Het kostte wat zweetdrup pels, er werd flink op los gegokt en getuurd - waarbij ook het ge bruik van een vergrootglas soms Verlaat) te zien zijn. Alle kunstwer ken zijn vervaardigd door inwoners uit onze gemeente. Veel van de ge toonde werken zullen ook te koop zijn. De tentoonstelling zal gedu rende enkele maanden, tijdens de normale openingstijden, te zien zijn in het horecagedeelte van ons museum. Voorts kan men de the matentoonstelling 'Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat uit de brand' bezichtigen, welke ook staat opgesteld in het gedeelte van het museum bij de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. De Ge nealogische werkgroep staat klaar veel topsporters. Het was voor mij duidelijk dat de opbrengst moest gaan naar een project van deze or ganisatie in een land in Afrika.". Deelnemers werven Momenteel heeft Nancy ruim 300 aanmeldingen van mensen die gemasseerd willen worden. Om nog meer deelnemers te wer ven, zal ze de komende tijd ver schillende sportverenigingen be naderen. Ook op Koninginnedag heeft ze een informatiestand, waar men zich kan opgeven voor een massage. Verder heeft ze speciale mappen samenge steld waarmee men zich met een groep van tien personen kan op geven. "De tijd staat dan al vast, daarvoor kan men een voorkeur uitspreken. Dan kan je gezellig met een vriendengroep tegelijk gemasseerd worden." Sportcen trum de Koornmolen stelt voor alle deelnemers een kortingsbon niet geschuwd werd - maar bijna alle inzendingen waren goed. Uit die goede inzendingen hebben wij drie prijswinnaars getrokken: 1e prijs: €50,-: Marjolein Wouter- sen, 's Gravenweg 72, Nieuwerkerk aan den IJssel 2e prijs: €20,-: Marijke Berger, Al- debaran 22, Waddinxveen 3e prijs: €10,-: Mevrouw N. De Beu kelaar, Rozenstraat 69, Zevenhui zen Prijzen kunnen vanaf donderdag 26 april opgehaald worden aan het kantoor van Hart van Holland, Noordelijke Dwarsweg 1a in Ze venhuizen. De puzzelredactie komt op 23 mei met een volgende puzzelpagina, als goedmakertje! om belangstellenden te helpen bij stamboomonderzoek, of om mee gebrachte oude foto's van onze ge meenten te bekijken en eventueel over te nemen. Op de bovenverdie ping is "t Molenverleden' te vin den, het regionale molenmuseum met onder meer de tentoonstel ling over de droogmakerijen rond de Rotte. Bij de Jan C. Lunenburg Stichting kan een tentoonstelling van molenfoto's van de rijke mo lenhistorie van de Alblasserwaard en de Vijf Heerenlanden bezichtigd worden. Info: Johan@bovenmolen nl of 06-53385372. beschikbaar van 40 euro voor een sportabonnement. "Voor alle deelnemers geldt dat zij een half uur voor de afgesproken tijd aan wezig moeten zijn en zelf twee handdoeken meebrengen." Zaterdag 12 mei Op de dag van de massagema rathon is er in de Koornmolen meer te doen. "Er wordt een sportmarktje georganiseerd en de sportschool houdt open dag. Er staat natuurlijk een informa tiestand van Right to Play die de hele dag een presentatie toont op een groot scherm en ik hoop dat er een bekende topsporter aanwezig zal zijn, maar dat is nog niet helemaal duidelijk. Verder zijn er kinderactiviteiten", ver telt de sportmasseuse. "We gaan uit van een grote belangstelling: wie wil er niet lekker gemasseerd worden en tegelijk een goed doel steunen?! Zevenhuizen - Dit jaar wordt de Avondvierdaagse gehouden van maandag 4 juni tot en met vrijdag 8 juni met als thema 'Beesten boel'. Gekozen kan worden voor een route van 5 of 7,5 kilometer. De voorinschrijving vindt plaats op zaterdag 2 juni van 10.00 tot 13.00 uur op het Dorpsplein, waar men tevens een informa tieboekje ontvangt met daarin de routes en de stempelkaart. De kosten voor deelname bedragen tijdens de voorverkoop €2,50. Tijdens de vierdaagse zelf is dit €3,00. Voor puppy's bedragen de kosten €1,50. De start is iedere avond tussen 18.30 en 19.00 uur vanaf het Dorpsplein. Voor meer informatie: www. avondvierdaagsezevenhuizen.nl of via 0180-632883. Zevenhuizen - Koffiebar Meet- In, een groep jongeren van 15 jaar en ouder van de Hervormde Kerk, organiseert voor vrijdag 11 mei om 20.00 uur een concert met Gerald Troost, een gospel zanger uit Veenendaal. Kaarten ad €7,50 zijn te bestellen via kof- fiebar@live.nl, onder vermelding van 'Gerald Troost'. De kaarten kunnen op de avond zelf vanaf 19.00 uur afgehaald worden. Voor meer informatie: www.ger- aldtroost.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 7