'HET HART IS EEN MIRACLE' TIJDENS DANCE HEART AWARD AUTOCROSS OP HEMELVAARTSDAG ZEVENHlïiZËNMVÏOERKAPELLE Klas 8b van 't Reigerbos treed op in Goudsche Schouwburg ETALAGEWEDSTRIJD KONINGINNEDAG Lij KRAAM WERELDWINKEL OP KONINGINNEDAG Moerkapelle ACTIVITEITEN-AGENDA Zevenhuizen Oud Verlaat Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 april 2007pagina 9 Door Karin Heeren Zevenhuizen - De spanning in klas 8b was donderdagmiddag 19 april goed te voelen. Hoewel de les van meester Gerard Dongelmans nog gewoon even af gemaakt moet worden zijn de meeste leerlingen inmiddels onrustig. Om half twaalf begint de gymles en dan wordt er voor de laatste keer geoefend op hun speciale dance. In de middag geen les, alle leerlingen worden geschmickt, de jongens met harten op de wangen en de meiden met glitters op de ogen, en na school tijd is het zover: optreden op een echt podium, dansen op het num mer Miracle, een wonder, want het hart is een wonder. Daar zijn de leerlingen het wel over eens. Klas 8b van basisschool 't Reiger- bos doet mee aan de voorrondes de Heart Dance Award, diezelfde donderdag 19 april, in de Goud sche Schouwburg. De Nederlandse Hartstichting organiseerde voor de achtste keer het grote, nationale dansevenement voor de groepen zeven en acht van het basisonder wijs. De Heart Dance Award 2007 bestaat uit tien regionale voor ronden, 25 april vindt de halve fi nale plaats in 't Spant in Bussum. De klas van meester Gerard is niet door de voorronde gekomen, maar dat mocht ook in Gouda de pret niet drukken. Alle leerlingen heb ben met veel plezier meegedaan. Hun klas was donderdag als laatste aan de beurt, zij waren dus in de gelegenheid om alle andere dan- Hart gaat sneller kloppen door beweging en inspanning sen goed te bekijken. Veel geoefend Hoewel ze in de auto nog wat ze- nuwwachtig waren, ging de uit voering van de dans heel goed, er werd goed samengewerkt en het zag er prachtig uit. Er was dan van tevoren ook hard geoefend door klas 8b en ook daarbij was de samenwerking al erg goed. Een leerling heeft de klas opgegeven, voorwaarde was echter wel dat ze allemaal mee moesten doen. Een aantal leerlingen had er wat min der zin in, toch hebben ook zij zich heel goed ingezet om er een succes van te maken. Emma, een leerling met danservaring, heeft de passen bedacht en met z'n allen hebben ze hard gewerkt om er een spet terend optreden van te maken. Gezonde levenstijl De leerlingen van 8b hebben als voorbereiding op het meedoen aan de Heart Dance Award een 'paspoort' moeten invullen. Vra gen over levenstijl: wat is goed voor je en wat zeker niet. In de gymzaal willen de leerlingen daar graag antwoord op geven: roken, patat eten en veel stress is allemaal niet zo best voor het hart, in de dans wordt de ongezonde levens stijl ook goed uitgebeeld: aan het begin hebben de leerlingen zwar te shirts aan. Daarna gaan ze doen aan lichaamsbeweging en worden ze 'goed': de zwarte shirts gaan demonstratief uit en daaronder vandaan komen witte shirts met glitterharten. Want het hart is een wonder. Tijdens het dansen gaat het in ieder geval sneller kloppen, niet alleen van de spanning van het optreden, ook van de lichaamsbe weging. Zevenhuizen - Omdat het bijna Koninginnedag is, heeft het Oranjecomité voor deze week een etalagewedstrijd georganiseerd voor de kinderen uit Zevenhuizen. Van woensdag 25 tot en met zaterdag 28 april kunnen de kinderen proberen zoveel mogelijk letters te vinden in de etalages van de winkels in Zevenhuizen. De wedstrijdformulieren zijn woensdag uitgedeeld op de basisscholen of zijn op te halen bij de speelgoedwinkel. De formulieren moeten uiterlijk zaterdag 28 april weer worden ingeleverd bij Toys2Play in de Dorpsstraat. De uitreiking van de prijsjes vindt plaats op Koninginnedag in de kraam van het Oranjecomité. Zevenhuizen- Het thema van Ko ninginnedag dit jaar is 'Prinsheer lijk'. De Wereldwinkel Z-M voegt daaraan toe: 'én eerlijk!'. In de kraam van de Wereldwinkel, die staat naast de apotheek, staan allerlei producten die ingekocht zijn volgens de voorwaarden voor eerlijke handel. Belangstellenden kunnen terecht onder andere te recht voor origami-manden en schalen uit Vietnam, boodschap penmanden, sjaals, 'bling-bling' riemen en toilettasjes. Voor de kinderen is er een grab belton en groot en klein kan mee doen met envelop-trekken. Natuurlijk zijn er ook nieuwe pro ducten uit de Fair Trade folder te verkrijgen zoals een schommel stoel, gemaakt van eerlijke katoen (zonder gebruik van schadelijke mest- en verfstoffen) uit Guate mala. De stoel, eigenlijk een zitje, kan worden opgehangen aan een balk of een boomtak. Voorts zijn er 'voertuigen' uit Madagaskar, gemaakt van afvalblikjes: fiets jes, auto's en vliegtuigjes. Leuk voor verzamelaars. Ook zijn er nieuwe sieraden op de kraam en leuke moederdagcadeautjes. De Aromakoffie en de Ethiopiëkof- fie zijn in de aanbieding, zolang de voorraad strekt. De winkel in de Dorpsstraat 202D is die dag ge sloten, maar van woensdag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur, vrijdag tot 17 uur. Zevenhuizen - Voor Hemelvaarts dag, donderdag 17 mei, wordt weer de traditionele autocross georganiseerd. De autocross in Zevenhuizen is een begrip in Zuid- Holland. De organisatie heeft we derom grootse plannen. De ACTD, de crossvereniging die de cross in goede banen leidt, heeft aange kondigd een razendsnelle baan aan te leggen. De organisatie re kent op 200 rijders in de vele ver schillende klassen. De organisatie verwacht dit jaar veel regiorijders uit Zevenhuizen, Waddinxveen, Nieuwerkerk, Ble- iswijk en Berkel. Vanwege het grote aantal verwachte deelne mers begint de cross om 11.00 uur. De cross zal tot ongeveer 17.00 uur duren. Leden van de ACTD (Auto Cross Team Dordrecht) moeten zich op 17 mei vóór 9.00 uur inschrijven in de jurybus op het crossterrein. Gas- trijders (niet-leden van de ACTD kunnen zich op woensdag 16 mei van 19.00 tot 20.30 uur op het crossterrein aan de Bierhoogtweg te Zevenhuizen inschrijven en de auto technisch laten keuren. De auto's mogen echter niet op het terrein blijven overnachten. Gastri- jders kunen dus niet op donderdag inschrijven. De organisatie wijst erop dat auto's technisch in orde moeten zijn. Te vens is er door de KNAF opgelegd, dat iedere coureur alleen mag ri jden met een goedgekeurde helm. Voor de organisatie staat uiteraard veiligheid voor bestuurder en pub liek zeer hoog in het vaandel. Info ook via internet www.actd.nl Het evenement wordt georgani seerd door muziekvereniging De Kleine Trompetter, (www.deklei- netrompetter.nl) De vereniging financiert met de opbrengst van de cross de opleidingen van de jeugd, aanschaf en onderhoud van instrumenten, de aanschaf van bladmuziek etc. Het draaiend en financieel gezond houden van een muziekvereniging is een dure aangelegenheid. DE VIERKAP Klaverjassen: Woensdagmiddag voor de jeugd:iedere 14 dagen; Schilderen: wo.avond, do.morgen en -avond (info: 010-4554051) -St. Welzijn SOOS, in Dorpshuis Op Moer, van 9.30 tot 11.30 uur. Data: 10 mei. - Seniorenreis 15 mei 2007 - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. - zaterdag 14 april 15.15 u dorpshuis Op Moer grote Jazzshow door Jazztar Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapel- le. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - Koffieochtenden Hervormd Centrum9.30-11.00 uur - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel in dorpshuis Swanla (kijk op www.beestenboelzevenhui- zen.nl) geopend dinsdag in de even weken (groene container) van 9.15 u t/m 11.30 u - Koninginnedag 30 april van 9.00 tot 17.00 u. Het Oranje Comité heeft voor deze dag het thema 'Zevenhuizen Prinsheerlijk'. - vrijdag 4 mei 19.00 u Herv. kerk oecumenische dienst ter nagedachtenis slachtoffers van oorlog en geweld aansluitend op herdenking bij Gemeentehuis) - Avondvierdaagse 4 t/m 8 juni. inschrijven zat. 2 juni De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloopelke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00uur. Avond restaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111): 2 mei, 6 juni, 4 juli, 3 okt., 7 nov. ANBO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Ze venhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdag avond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur 30 juni jonge vogeidag; 8 sept. keuring/dagshow; 5 okt. en 2 nov. contactavonden. Jaar lijkse tentoonstelling 7 en 8 dec. Kaarten: 18 mei; 8 en 22 juni; 6 en 20 juli; 10 en 24aug. De Zeven Muzen 9 mei jubileumconcert De Zingerij in de Ger. kerk 20.00 uur 30 juni 20.00 u Grote avond 'Avontuur in klank en kleur', geref. Kerk.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 9