KIDSPRAISE BIJ DE RANK HEMELVAARTSDAG BIJ REIGERSBURGH BURENHULPCENTRALE 15 MEI IN WADDINXVEEN VAN START AQUARIUMVOORLICHTING KEES GLASBEEK EN AAD VERDOORN VRIJWILLIGERS VAN HET EERSTE UUR JAR MAAKT PROMO-FILM waddTnxvffn Stichting Gered Gereedschap neemt afscheid van vrijwilligers pagina 16 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 mei 2007 Waddinxveen - Alle kinderen zijn samen met hun familieleden, vrienden en vriendinnen uitgenodigd voor de kidspraise op moederdag. Er worden veel liederen gezongen met als thema 'Met de muziek mee, achter Jezus aan'. Musicalgroep Rejoice werkt mee aan deze kidspraise. Zij hebben onlangs de musical 'De kleine symphonie' opgevoerd. Twee liederen uit deze musical zullen zij ons nogmaals laten horen. Over de liefde van Jezus zingen zij onder andere 'I will follow Him'. Het combo van De Rank zorgt voor de muzikale ondersteuning deze middag. Ds. Pieter van der Ende zal vertellen uit de Bijbel. De kidspraise is zondag 13 mei om 17.00 uur in de Rank in de aula van het Coenecoop College, Dreef 6 in Waddinxveen. Er is oppas voor kinderen tot en met 3 jaar. Waddinxveen - Er staat 17 mei weer een groot evenement gepland op de terreinen van manege Reigers- burgh. Op zowel spring- als dres- suurgebied kunnen de toeschou wers hun paardenhart ophalen. Al vroeg in de ochtend zullen de eerste deelnemers aan de start ver schijnen. Het programma zit stamp vol, van beginnende pony-ruiters op B niveau tot zeer ervaren paar- dencombinaties op Z2 niveau. Ook voor de inwendige mens wordt ge zorgd. ledereen is welkom. Waddinxveen - Mensen die wel eens iets voor hun buren willen doen, een database én een au tomatische telefooncentrale die buren rechtstreeks met elkaar verbindt; dat is de burenhulpcen trale. De burenhulpcentrale is nieuw en wordt dit jaar getest in verschil lende wijken in Nederland. Er wor den pilots voorbereid in Den Haag, Delft, Leiden, Zeist, Nijmegen Em- men en Waddinxveen. Burgers, be wonersorganisaties, gemeenten, woningcorporaties en zorg- en welzijnsinstellingen werken daar in samen om van de burenhulp centrale een succes te maken. De burenhulpcentrale Waddinxveen heeft de primeur en wordt op 15 mei om 17.00 uur geopend door CDA 2e kamerlid Bas Jan van Bo- chove in aanwezigheid van alle betrokkenen, wethouder Dorenda Gerts en directeur René Mascini van Woonpartners. De opening vindt plaats in het Anne Frank Cen trum aan het Jan van Bijnenpad 1 te Waddinxveen. In Waddinxveen heeft woningcor poratie Woonpartners Midden- Holland het initiatief genomen. Samen met de bewonerscommis sie Groenswaard-Flats, de Huur dersbelangenorganisatie (HWZM), wijk- en buurtbeheer Groens- waard, vrijwilligerswerk Waddinx veen, de Seniorenraad, Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, de politie en de gemeente Waddinx veen is in de afgelopen maanden veel voorbereidend werk verricht om de burenhulpcentrale in de wijk Groenswaard 1 en 2 van de grond te krijgen. Met 3,75 miljoen mantelzorgers, 3 tot 4 miljoen vrijwilligers en talloze mensen die in familie, vrienden- of kennissenkring en lichte netwer ken actief zijn behoort Nederland tot de Europese top als het gaat om het functioneren van de sociale infrastructuur. De vaak gehoorde klacht dat mensen tegenwoordig niets meer voor elkaar over heb ben is dan ook feitelijk onjuist. De Burenhulpcentrale maakt con tacten in de buurt op een eigen tijdse manier mogelijk: iemand die burenhulp nodig heeft, belt een telefoonnummer en wordt automatisch doorverbonden met iemand die op dat moment tijd en gelegenheid heeft. Op de website www.burenhulpcentrale.nl vindt u meer informatie. De SEV heeft de evaluatie van de burenhulpcentrale opgenomen in het programma Keer de verloede ring. Het FondsWerken aan Wonen heeft een startsubsidie verstrekt. Waddinxveen - Aquariumvereni ging De Gouwe Vis organiseert voor maandagavond 14 mei om 20.00 uur een voorlichtingsavond 'Aqua- riumhouden' in Gebouw Zonnig Zuid aan de Sint Victorstraat 2. Alle aspecten die leiden tot een mooi, gezond en algenvrij aquarium ko men aan bod. Spreker deze avond is de heer Bretveld die zelf al ruim dertig jaar met deze hobby bezig is. De toegang bedraagt €2,50. Door Karin Heeren Waddinxveen - Met een receptie in de gemeentezaal van de Immanuël- kerk nemen Kees Glasbeek en Aad Verdoorn vrijdag 11 mei afscheid van hun bestuurlijke functies bij Gered Gereedschap. De twee vrij willige bestuurders zijn vanaf het begin betrokken bij de Stichting Gered Gereedschap, waarbij zij continue het gedachtegoed van de werkgroep hebben uitgedragen. Veel projecten zijn mede dankzij hen gerealiseerd waardoor zij een wezenlijke bijdrage hebben kun nen leveren aan het verbeteren van de levensomstandigheden van mensen in ontwikkelingslanden. Begin jaren 80 werden de gedach ten van Kees in beslaggenomen door het feit dat meer dan één mil joen mensen dagelijks moeten zoe ken naar brandstof voor het koken van hun voedsel. Hij bezocht van tijd tot tijd 'Tool' in Amsterdam, waar een documentatiecentrum was met allerlei tekeningen op het gebied van aangepaste technieken voor ontwikkelingslanden. De eer ste dingen die gemaakt werden waren zonneoventjes, houtkachel tjes en de energiefiets. In mei 1981 sloot hij zich aan bij het inmiddels door Laura Dols opgerichte lande lijke Gered Gereedschap. Daardoor kwam er ook in Waddinxveen in 1982 een werkgroep Gered Ge reedschap die al snel een regionale functie kreeg. Kees begon in zijn garages bij zijn huis met het ver zamelen van gereedschappen die ook nog in die ruimte gereviseerd moesten worden. Al snel waren er vele vrijwilligers die in een hele kleine ruimte met elkaar bezig wa ren gereedschappen te reviseren voor ontwikkelingslanden. Kees Glasbeek hield zich praktisch be zig met het reviseren van gereed schappen en tegelijkertijd werd hij ook secretaris van de werkgroep in Waddinxveen. Aad Verdoorn, in het dagelijks leven predikant, kende de familie Glasbeek van de Wereldwinkel, hij kwam bij de werkgroep voor de meer organisa torische kant: "En ook vooral om de boel bij elkaar te houden met oog voor de mensen. Het uitspre ken van irritaties was erg nodig met zoveel mensen in een betrek kelijk kleine ruimte. Dat wilde nog wel eens ruzie worden." Aad Verdoorn heeft gekozen voor een loopbaan in het pastoraat. Na een periode gewerkt te hebben in Hasselt heeft hij geruime tijd als predikant doorgebracht in Heer len. In die periode heeft hij een training bijgewoond aan de VU in Amsterdam waarna hij geriatrisch predikant werd en hiermee raakte hij ook meer en meer geïnteres seerd in de sociale factor. Na Heer len werd hij benoemd in Leiden en stond daar te boek als 'geen gewo ne predikant'. Aad Verdoorn: "We hadden het in die tijd als predikant veel meer over Afrika, het milieu en ontwikkelingssamenwerking dan over de boodschap van Jezus. Het was eigenlijk een beetje een rooie rakker zaak." Verdoorn woonde in Waddinxveen en de sociale doel stellingen van Gered Gereedschap spraken hem dan ook aan: "Het vreemde is dat ik helemaal niet praktisch ben, ik was meer van de fundraising, de woordvoerder en de bemiddelaar." Gered Gereedschap groeide al snel uit de garage van de familie Glas beek. Er kwam een opslagruimte beschikbaar en een lokaal in de Fiets omgebouwd tot waterpomp. voormalig Groen van Prinsteren- school. Toen deze gesloopt werd verhuisde Gered Gereedschap naar de voormalige Kohnstamm-mavo. Mettoenmalig wethouder Van Hol- steijn is druk overleg geweest over de beschikbaarheid van meerdere lokalen en dat heeft er in geresul teerd dat ook het hele fietsenhok verbouwd kon worden voor opslag van materialen. Inmiddels is Gered Gereedschap een organisatie die ook in Waddinxveen vele hoogte punten heeft beleefd. Naast vele verzendingen voor alle plaatsen in Afrika, Zuid-Amerika en later ook Oost Europa was een bijzon der moment voor de werkgroep de feestelijke overdracht van het El Salvadorproject door toenmalig burgemeester Van der Linden aan de consul van El Salvador en het Zimbabwe project dat samen met leerlingen van het Coenecoop Col lege is uitgevoerd. Ook is er veel gerealiseerd voor het Child ren Sure House in Oeganda. Dit alles was mogelijk door de jaren lange inzet van vele vrijwilligers, waaronder Kees Glasbeek en Aad Verdoorn. "Hierbij mag Maarten Saarberg niet ongenoemd blijven, hij was onze specialist. Hij bouwde alles, geen technisch probleem was te zwaar. Onder andere een fiets die water kan pompen." Waddinxveen - Op verschillende plaatsen in Waddinxveen zijn onlangs filmopnames gemaakt. Dit in verband met het promotie filmpje dat de Jeugd Advies Raad laat maken. Met financiering van Pekoenja, een fonds voor jonger eninitiatieven, maakt de JAR een filmpje om de jeugd van Waddinx veen te informeren over de dingen die JAR doet. Zo zijn er opnames gemaakt op de skatebaan waar nieuwe attributen zijn geplaatst, is er een bezoek gebracht aan het Vondelparkje dat mede door het advies van de JAR is aangepast aan de wensen van de bewoners én wordt stilgestaan bij het Zwembad waarover de JAR zich duidelijk en kritisch heeft uitgesproken. Uit een evaluatie over het afgelo pen jaar bleek dat er behoefte was aan een manier om veel jongeren op de hoogte te brengen van de activiteiten van de JAR. Omdat de leden van de JAR zelf bijna alle maal nog op school zitten is het voor hen niet mogelijk om alle scholen en klassen af te lopen om jongeren te informeren. Een film pje over alle activiteiten van de JAR is een waardig alternatief om een goed beeld te geven van wat de JAR is én wat de JAR voor hen zou kunnen betekenen. Naast de serieuzere onderwerpen en reac ties van lokale politici en jongeren op de JAR zal in het filmpje ook aandacht zijn voor de meer ont spannen aangelegenheden. Zo zal de camera van Chinchilla Producti ons, de productiemaatschappij die de JAR begeleidt naar het witte doek, ook meedraaien op verschil lende activiteiten van de JAR. Momenteel is de JAR bezig een ontmoeting te realiseren tussen verschillende jongerenverenigin gen uit Waddinxveen. Deze ont moeting zal geheel in jongeren- stijl plaatsvinden, namelijk in een kroeg, waarbij de jongeren van verschillende clubs en verenigin gen via het speeddate principe met elkaar 'rn contact zullen wor den gebracht. Na de zomervakantie is het filmpje af en zal het worden aangeboden aan de scholen in Waddinxveen en de directe omgeving. Ook zal te gen die tijd een presentatie van de film voor geïnteresseerden worden georganiseerd.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 16