VEEL GEZOEM, WEINIG GEPRIK VERTELTHEATER DONDERELF IN 0RI0N AVOND VAN LOFPRIJS EN AANBIDDING "Er was een groene man met maar één oog in het midden van zijn voorhoofd..." nfsselande Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 mei 2007 pagina 27 Door Mariska van Bommel De kaars wordt steeds dikker. bezig? Gregory: "Het gebeurt nog wel eens dat bijen gaan zwermen. In dat geval moet de zwerm door een imker 'geschept' worden." Een zwerm is een deel van het bijenvolk dat uit de bij enkast vertrekt, omdat deze te krap werd. Ze gaan op zoek naar een andere woning en dat kan Wat houdt een imker zoal bezig? ook bijvoorbeeld in een boom in de tuin van iemand zijn. De imker neemt ze mee en er kan met de zwerm een nieuw bijenvolk ge start worden. Of veel bijen zich in het kader van bevrijdingsdag hadden bevrijd uit een te krappe kast en waren gaan zwermen, is niet bekend. Oud Verlaat/Nesselande - Iedere eerste zaterdag van de maand mei houdt de vereniging van bij enhouders uit Rotterdam en om geving, het Ambrosiusgilde, een open dag. Dit jaar viel het op be vrijdingsdag. Tijdens de open dag konden de bijen van dichtbij bekeken wor den. Gelukkig waren er weinig incidenten; slechts één keer werd iemand geprikt. Niet alleen de bijen konden zaterdag bekeken worden, er was nog meer te bele ven tijdens de open dag. Er kon den producten gekocht worden zoals honing, shampoo en kaar sen. Bezoekers konden ook zelf een kaars maken van bijenwas. Hiervoor was een kaarsendompe laar aanwezig, met warme bijen was. Door een lange lont keer op keer in de was te dompelen, ont stond een steeds dikkere kaars van bijenwas. Verder konden be ginnende imkers op de open dag terecht om benodigde materia len te kopen. Ook drachtplanten waren te koop. Dit zijn geschikte Bij-gerelateerde producten. planten voor bijen, die rijk zijn aan stuifmeel of nectar en die vlakbij de bijenkast worden ge plant of gezaaid. Bij het Ambrosiusgilde worden ook cursussen gegeven tot im ker. "De cursus duurt een jaar, en omvat zo'n vijftien lessen en een examen", vertelt leraar bijenteelt Jan Post. Imker zijn is tegenwoor dig geen echt beroep meer, maar meer een hobby. Op de open dag is ook Gregory Schaaij aanwezig, een zeer jonge imker. Hij is nu 16 jaar, maar is al imker sinds zijn dertiende. Hij besteedt zo'n twee tot drie dagen per week aan deze hobby. Wat houdt een imker zoal Nesselande - Bij Cultureel Centrum Orion aan de Wollefoppenweg worden op zondag 13 mei twee verhalen verteld van het Muziek- en verteltheater Donderelf. Die moederdag om 15.00 uur is het sprookjestijd bij Orion. Muziek- en verteltheater Donderelf vertelt deze middag over tovenaars, hek sen en moedige meisjes: 'De Ra- venkoning' en 'Wasselissa en de Baba Jaga'. Muziek- en verteltheater Donderelf Philip van der Zee vertelt als pre historische sjamaan, middeleeuws rondreizend verteller en muzi kant; zo voert hij zijn luisteraars mee naar langvervlogen tijden. Zijn Keltische, Indiaanse, eigen en andere volksverhalen begeleidt en ondersteunt hij met trommels, horens, schelptrompet, mondharp, zang en Vlaamse doedelzak. The- resia speelt vaak harp bij de verha len, inspelend op de sfeerbeelden. De toegang bedraagt €3,-. Voor meer informatie en reserveringen: 010-4204480 of info@ccorion.nl. Nesselande - Nesse United, christenen uit Nesselande die in verbon denheid met christenen uit diverse kerken en gemeenten God willen aanbidden met muziek en lofprijs, organiseert voor zaterdag 12 mei om 20.00 uur in de Knoop, Brede school van Nesselande aan de Robert van't Hoffstraat, 'een avond van Lofprijs en Aanbidding'. Het thema van deze avond is 'United in God'. Vanaf 19.30 uur is er koffie en thee; iedereen is welkom. Het is de bedoeling om deze avond een maal per kwartaal in Nesselande te organiseren. Voor meer informatie: 010-2222676, 010-22223385 of 010-2222833. Zondag 13 mei Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ev. G. v.d Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info® nesseweb.nl 23 juni tot en met zondag 1 juli, vanaf 15.00 uur, rondom Neder lands Architectuur Instituut (NAi). De toegang tot terrein is voor kinde ren gratis, ouders betalen na 16.00 uur 6,-. Voorstellingen zijn 3,- voor kinderen en 4,- voor volwassenen www.deparade.nl Free Gaming "Ga toch naar buiten, blijf niet ach ter die computer zitten." Klinkt je dat bekend in de oren? Neem je ouders dan mee naar FreeGaming. Kom kijken naar bekende en nieuwe videogames op het Schouwburg plein. En speel ze zelf. Probeer de laatste versies van spelcomputers Xbox 360, Playstation 3 en Nintendo Wii. Of maak van jezelf een held in Second Life en World of Warcraft. Via een netwerkopstelling van zo'n 100 computers kunnen beginners en cracks met en tegen elkaar spelen. Zaterdag 25 augustus, Schouwburg plein, www.free-gaming.nl Streetmasters De beste skaters, BMX-rijders, streetdancers van heel Zuid-Holland zie je bij Streetmasters. Mocht het regenen, maakt niet uit, dan gaat het festival toch door in Skateland Rotterdam aan de Piekstraat 45. Voorronde zaterdag 30 juni, finale zaterdag 1 september. Skate Park Blaak, www.streetmasters.nl ZomerZondagen Hier kun je heerlijk dansen met je blote voeten in het gras. Van Co- lumbiaanse cumbia tot Jamaicaanse ska, elke ZomerZondag speelt er een andere zomerse band. Naast muziek zijn er ook theateracts; van grap pig poppentheater tot superlenige acrobaten. Je kunt ook lekker knut selen. Willen je ouders meedoen? Geen probleem, voor volwassenen zijn er aparte workshops. Zondag 8 juli tot en met zondag 5 augustus, Park bij de Euromast, www.zomer- zondagen.nl Veerhavenkidsconcert Droom jij ook van een optreden als Rotterdam - Tijdens de Rot terdamse Zomerfestivals, van mei tot en met septem ber, is er elk weekend iets leuks te doen en vaak nog gratis ook. Strand aan de Maas Een echt strand midden in Rotterdam. Bouw de groot ste zandkastelen, ga schat ten zoeken, spetter mee met de waterspelletjes of bak pannenkoeken. Smeer je goed in en het feest kan beginnen. Woensdag 23 mei - zondag 20 september, Leu- vehoofd, www.strandaan- demaas.nl Ortel Dunya Festival Leef je uit bij Dunya Kids. De band, Kriya Familia geeft een spetterend optreden, geeft ook een spoedcur sus Brazilliaanse ritmes. Eenmaal opgewarmd swing je lekker mee met Okobua uit Suriname en Raiz di Polon uit Kaapverdië. Wie van dans houdt kan genieten van de vrolijke Indiase dansen van Ashakiran, de traditionele Spaanse dansen van Ro salia de Castro, de Afro-Surinaamse dansen van Kinderen uit de Maas stad en de kleurrijke Turkse dan sen van Volksdansgroep Kizilirmak. Na afloop van de optredens zijn er workshops. Kinderkoor Nelson Mandela trakteert op Nederlandse en Portugese liedjes met een vleug je Kaapverdische ritmes. Zondag 27 mei, Park bij de Euromast, vanaf 13.00 uur, www.dunyafestival.nl Camping Rotterdam Camping Rotterdam is de mafste camping die je ooit hebt gezien. Bo vendien hoef je je er nooit te verve len. Er zijn lessen in nieuwe sporten als squinniz maar je kunt ook bas ketballen, voetballen of tennissen. In de kidscaravan zijn allerlei spel letjes te doen en te lenen. Er staat zelfs een hele kinderboerderij mid den op de camping. Al je creativiteit kun je kwijt bij de 'creabea' knutsel- activiteiten. Donderdag 5 tot en met zondag 8 juli, Noordereiland, www. campingrotterdam.nl De Parade Op de Kinderparade kun je poffer tjes bakken, zweven in de zweefmo len, schilderen, swingen in de stille disco en naar een theatervoorstel ling in een van de tenten. Zoals Pop- pentejater de Eeuwig Bloeiende en Heerlijk Geurende Waterlelie van Eefje Wentelteefje, een poppen- show waarbij zelfs je moeder het in haar broek doet. Of Eiland van de Achterbank Generatie, over twee broertjes die in een hele rare wijk zijn komen wonen. Dans en zing mee met De Band Krijgt Kinderen en Kinderband de Lollies. Zaterdag solist in een groot orkest of van uit verkochte stadions voor jouw band? De jonge talenten van het Rotter dams Jeugd Symfonie Orkest zijn de sterren van het Veerhavenkidscon cert. Op een groot podium in de his torische Veerhaven spelen ze onder meer Dance Macabre van Saint Sae- ns. Die muziek is ook te horen in het Spookhuis van de Efteling. Griezelig mooi! Zondag 26 augustus, www. veerhavenconcert.nl Wereldhavendagen Op het Kidsplein op het hoofd van de Wilhelminapier leer je van alles over de haven. Je kunt er lassen of je eigen tandpasta en shampoo ma ken. Joris Lutz leest voor uitzijn boek over de hond Fred, die spannende muzikale avonturen meemaakt in de haven. Vrijdag 7 t/m zondag 9 september, Wilhelminapier, www. wereldhavendagen.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27