KONINGINNEDAG BRENGT 2500 EURO OP VOOR ROEMENIË COLLECTE EN MOEDERDAGACTIE NATUURRIT THE SKYMASTERS ZORGAANBOD POLIKLINIEK NIEUWERKERK UITGEBREID MET OOGHEELKUNDE JUMPEN IN DE BIEB ALS EEN NAR OP HET PODIUM P L I T I E BERICHTEN NIFUWÉRKERK Judith Moerman: zangeres en songwriter van Jester of the King mê Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 mei 2007 pagina 29 Nieuwerkerk aan den IJssel - De diverse activiteiten van de Ajutor- groep op Koninginnedag hebben ruim 2500 euro opgebracht. Met dit bedrag heeft de groep al het geld verzameld wat ze minstens nodig hadden voor het Roemeni- eproject. De Ajutorgroep spreekt dan ook van 'een gigantisch groot succes'. De hele dag was in het Oude Dorp een kraampje te vinden waar di verse spullen verkocht werden voor het goede doel. Plantjes, stroop wafels, puzzels, boeken, spelletjes en nog veel meer werden verkocht in het gezellige kraampje van Aju- tor. 's Middags ging in het Ontmoe tingscentrum het Hotel Oranje Boven open. Door het mooie weer was het Hotel dit keer in zijn gehe el buiten te vinden. Op dit Oran je-Terras konden de bezoekers genieten van live saxofoonmuziek en een optreden van Theo Legters. Ook was het mogelijk om een go kje te wagen bij het Rad van Avon tuur, waar een berg prijzen te ver dienen was. Verder waren er voor de kinderen diverse spelletjes te doen, zoals blik gooien, aardappel racen en sjoelen. Het Hotel was de hele middag en avond goed bezocht. Diverse keren moesten er tafels worden bijgezet, omdat er steeds meer bezoekers bijkwamen. Door dit grote bezoe kersaantal is er 2645,25 opgehaald voor het Roemeniëproject. Deze zomer vertrekken 17 jon geren uit de PKN-gemeente in Ni euwerkerk naar Roemenië. Daar gaan zij zich inzetten voor zigeu nerkinderen, door activiteiten te organiseren en helpen om hun huisjes op te knappen. Hoewel het minimumbedrag is gehaald kan de groep nog meer geld gebruiken. Daarom vindt in de week van 7 tot en met 12 mei een collecte in Nieuwerkerk plaats. Verder staat nog een moederdagontbijtjes ac tie gepland. Nieuwerkerk aan den IJssel - Deze zomer vertrekken 17 jongeren uit de PKN-gemeente naar Roemenië. Daar gaan zij zich inzetten voor zi geunerkinderen. Omdat hier veel geld voor nodig is, organiseren ze onder de naam 'Ajutor', wat 'hulp' betekent in het Roemeens, verschillende acties om het beno digde geld op te halen. Daarom wordt er deze week huis-aan-huis gecollecteerd door de jongeren van Ajutor en wordt er voor Moe derdag een ontbijtactie georgani seerd. Voor 5,- kunnen kinderen een ontbijtje bestellen voor hun moeder. Dat wordt vervolgens op Moederdag, zondag 13 mei, tussen 8.00 en 10.00 uur bij de moeder thuisbezorgd. Het is zelfs mogelijk om meerdere ontbijtjes te bestel len. Elk volgende ontbijtje kost 3,-. Voor meer informatie en bestellen: 0180-312332 of moederdagont- bijt2007@live.nl. Voor meer informatie over het pro ject: http://ajutor2007.waarbenjij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Auto mobielclub A.M.C. The Skymasters organiseert voor vrijdag 16 mei in de omgeving van Nieuwerkerk een Natuurrit. Voor belangstellenden die kennis willen maken met een autopuzzelrit is er een Beginners reglement C-klasse). Deelname is voor de eerste keer gratis. Voor afgaand aan de rit wordt er uitleg gegeven omtrent het rijden van een puzzelrit. Voor de A en B-klas- sers geldt het NRF/KNMV 2000 en DRR reglement. Inschrijving vindt plaats in Sport complex Parkzoom (bij zwembad 'Het Polderbad'), aan de lersestraat 15 tussen 19.45 en 20.30 uur. Voor meer informatie: 06-15038814 of www.skymasters.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het zorgaanbod van de Polikliniek Nieuwerkerk wordt vanaf 14 mei uitgebreid met de vakgroep Oogheelkunde. Daarmee komt de polikliniek tegemoet aan een de groeiende vraag in de regio. De vakgroep - bestaande uit vijf oogartsen - zal roulerend, op dins dag- en vrijdagmiddag spreekuur houden. Patiënten kunnen in Nieuwerkerk terecht op verwijzing van de huisarts. Oogartsen houden zich bezig met het vaststellen van serieuze oogproblemen, zo-als staar, oogdrukproblemen, oog standafwijkingen, netvliesafwij kingen en vele andere al dan niet leeftijdgebonden oogaandoe ningen. DeoogartsenvanhetGHZverzorgen jaarlijks duizenden consulten en behandelingen en verrichten vele chirurgische ingrepen. Zoals staaroperaties, ooglidcorrecties, scheelzienoperaties en dergelijke, waarbij gebruik wordt gemaakt van moderne, geavanceerde technieken. De wachttijd voor een afspraak met een oogarts op de Polikliniek Nieuwerkerk is door de start met spreekuren in Nieuwerkerk aanzienlijk verkort. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek waas het donderdag avond 26 april flink warm. Ruim 80 jongeren waren er aan het 'jum- pen', De ene bezoeker wilde de basisbeginselen leren, de andere had thuis extra veel zijn 'skills' geoefend om in de 'jump-compe tition' de beker te winnen. Er was les voor zowel beginners als gevor derden. Leeftijd is niet belangrijk PODIUM Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - De band Jester of the King treedt vandaag, woensdag 9 mei, voor het eerst weer op sinds er een nieuwe gitarist de band is komen versterken. De band maakt akoestische poprock met warme invloeden uit folk en jazz. Met pakkende liedjes en de romige, hese zang van Judith Moerman zet de band een eigen sfeer neer. De band speelt liedjes over liefde en verliefd zijn. Over de ellende en hoop die daarbij komt kijken, maar ook over alle andere dingen die een mens meemaakt. Het zijn liedjes over het leven zelf. De band ontstond in 2000 toen Judith haar vriendin Esther tegen kwam die ze al een aantal jaren niet meer had gezien. Judith: "We kwamen erachter dat we allebei liedjes schreven. Toen dachten we dat het wel leuk zou zijn om een bandje te beginnen." Hun eerste optreden kan ze zich nog goed herinneren. "Dat was in een jongerencentrum 'The Little Cave' in Rotterdam Alexander. Daar werd een wedstrijd gehouden waar we aan meededen. Heel spannend natuurlijk. We waren de enige akoestische band die speelde. Het ging nog niet zo strak, maar het was wel lekker spontaan. En we kregen nog punten van de jury ook. Maar het was vooral leuk om daar voor de eerste keer te staan. Met z'n tweeën in een roke rig hok, met een publiek dat meer van rockmuziek hield dan van de akoestische pop die wij speelden. Het was gewoon een hele grappige ervaring." Verandering De samenstelling van de band is in de loop der tijd veranderd. Vriendin Esther is bij de band weg gegaan. Judith: "Ze vond het muziek maken leuk, maar het optreden niet omdat ze een beetje podi umvrees heeft. We zijn nog goede vriendinnen en ze leeft heel erg mee met de band en de muziek. De mensen die nu in de band zitten hebben elkaar leren kennen via het internet en zijn ook echt voor de muziek bij elkaar gekomen." Via een advertentie op het internet is de band ook aan de nieuwe gita rist gekomen. "Dat heeft nog heel veel tijd gekost", zegt Judith. "We dachten dat we twee of drie reac ties daarop zouden krijgen, maar dat werden er veel meer. Uiteindelijk heeft het twee maanden gekost voordat we eruit waren en we zijn heel blij met hem. Ik vind dat we een heel leuk team hebben. We wer ken goed samen en het loopt gewoon goed." Nar De naam van de band komt uit het verleden. Judith: "Jester staat voor nar. Het is een persoon die in de middeleeuwen koningen en andere mensen aan het denken zette en ze ook aan het lachen maakte. Dat is eigenlijk ook wat wij willen doen met onze mu ziek. Die combinatie vinden we belangrijk. We willen de mensen een mooie avond geven. Maar we willen mensen ook aan het nadenken zetten. Verder laten denken dan hun eigen wereld groot is. ledereen kent wel mensen die cynisch zijn. Die uitstralen dat het geen zin heeft om liefdevol in het leven te staan omdatertoch altijd hongeren ellende blijft bestaan. Met dat laatste ben ik het eens. Je kunt niet alles veranderen aan de wereld. Maar met het eerste ben ik het niet eens. Want ook al verander je iets kleins, je hebt toch iets veranderd. Als je iemand helpt, kan dat voor die persoon heel veel betekenen. Dan is er nog steeds honger in Afrika, maar misschien heeft die ene persoon dan geen honger meer. Ik praat er nu heel idealistisch over, maar het is natuurlijk ook hartstikke leuk om muziek te maken." Glimlach Verschillende radiostations hebben de muziek van de band al laten horen. De band heeft daarnaast live gespeeld bij radio 3FM en bij Tros Muziekcafé. "Dat was heel spannend. We hebben er veel reacties op gehad", vertelt Judith enthousiast. Over haar ambi ties is ze heel duidelijk. "Belangrijkste doel voor ons is dat we de liedjes kunnen maken die we in onze hoofd hebben en dat we er op het podium iets moois van kunnen maken. En laten we eerlijk zijn: dat wil je gewoon met zoveel mogelijk mensen delen. Ik vind het ook heel mooi als bij een optreden alles op zijn plek valt. Als je voelt dat er een klik is met je publiek. Dat er meer is dan alleen de muziek. Daarnaast wil len we mensen blij maken en een stukje hoop ge ven. Ons liedje 'Beautiful when you smile' gaat over het over het publiek voor wie we spelen. We willen daarmee zeggen dat we op het podium staan om iets moois te geven aan het publiek, om ze een fijne avond te geven en ze daardoor te laten glimlachen. Het is eigenlijk een ode aan het publiek." Voor meer informatie: www.jesteroftheking.nl bij jumpen. Het gaat vooral om techniekbeheersing en uithou dingsvermogen. De felbegeerde beker werd gewonnen door twee duo-jumpers, die thuis ook al flink geoefend hadden. De 'Biebnight' werd georganiseerd door Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk in samen werking met de bibliotheek en de Scouting. De volgende Biebnight wordt gehouden in juni. Inbraak door hengelen Nieuwerkerk aan den IJssel - In de nacht van vrijdag 4 mei is er inge broken in een woning aan de Ster remos. Vermoedelijk zijn dader(s) de woning binnengedrongen via de inbrekerstechniek hengelen. Uit de woning zijn onder andere drie tassen weggenomen. De be woners hebben aangifte gedaan van diefstal. Aanhoudingen wegens huiselijk geweld Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft een 37-jarige man aangehouden volgens het proto col huiselijk geweld. Een 31-jarige vrouw uit Nieuwerkerk deed aan gifte nadat zij op dinsdag 1 mei, rond 11.15 uur, door haar man bij de keel was gepakt. De verdachte is ingesloten op bureau. In het kader van het protocol hui selijk geweld kan de politie een verdachte aanhouden zonder dat de vrouw aangifte doet. Het slachtoffer heeft op deze manier bedenktijd alvorens over te gaan tot aangifte. Het politiekorps Hol lands Midden werkt met partners samen om huiselijk geweld aan te pakken en het probleem inzichte lijk te maken. De partners zijn on der andere het Openbaar Ministe rie en hulpverleningsinstanties. Huiselijk geweld blijft echter nog te vaak achter gesloten deuren. De campagne 'Nu is het genoeg' van het Steunpunt Huiselijk ge weld (www.steunpunthuiselijkge- weld.nl) is erop gericht dat slacht offers (sneller) hulp zoeken, zodat het geweld een halt kan worden toegeroepen. Diefstal van bouwterrein De politie heeft een 29 jarige man uit Schiedam aangehouden op verdenking van diefstal van een bouwterrein aan het Stationsplein in Nieuwerkerk aan den IJssel. De politie kreeg op woensdag 2 mei, rond 00.30 uur, de melding via een alerte getuige die het geluid van een slijptol hoorde afkomen van het bouwterrein. Hij zag vervol genstwee mannen over het terrein lopen en belde de politie. De poli tie is ter plaatse gegaan en heeft in de zoektocht naar de twee ver dachten een hond ingezet. Na een korte zoektocht wisten de agen ten de verdachte aan te houden. Hij is ingesloten op het politiebu reau. De eigenaar van het bouw terrein heeft aangifte gedaan van diefstal. Op het bouwterrein zijn containers opengebroken en is gereedschap gestolen. De politie zet het onderzoek naar de tweede verdachte voort. Hengelen en flipperen Hengelen is de deur door de brie venbus heen open krijgen door gebruik te maken van een stuk ijzerdraad. Flipperen is een inbre kerstechniek waarmee de inbreker met een stukje plastic de schoot van het slot terugduwt waardoor de deur openvalt. Beide technie ken zijn niet toepasbaar wanneer de deur op slot gedraaid is middels een sleutel. De politie adviseert dan ook gebruik te maken van het 'nachtslot' als u de woning verlaat, ook al is het voor korte duur. Ook wanneer u 's nachts gaat slapen is het verstandig de deur met de sleutel op slot te draaien.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29