TWEE DIAMANTEN ECHTPAREN IN NIEUWERKERK JUBILEUMUITZENDING ZWAARDVIS BIJ LON-RADIO THE BOUNCERS OP GREPPELPOP ACTIVITEITEN PLEINP0P 2007 TAVERNA BUURTSCHAP VER HITLAND TEGEN WIJZIGING BESTEMMINGSPLAN ZING GOSPEL MEE MET ZANGERES ANGELIQUE VAN IDOLS I MIFDWERKERK Ingezonden: Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 mei 2007 pagina 31 Tijdens de drukke Koningin nedag heeft burgemeester Bonthuis de gelegenheid ge vonden om op visite te gaan bij het echtpaar G. Butter- Langendoen; ook zij vierden hun diamanten huwelijk. Een bloemstuk voor het echtpaar Rijm. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het alternatieve muziek- en infopro- gramma 'Zwaardvis' van de Lokale Omroep Nieuwerkerk aan den IJs sel (LON) viert zaterdag 12 mei een jubileum. Deze avond staat in het teken van de 250e uitzen ding van het programma dat in de zomer van 2002 zijn primeur beleefde. In een extra lange uit zending van 18.00 tot 22.00 uur blikken de makers van nu, samen met de betrokkenen van het eerste uur, terug op 250 keer 'Zwaardvis'. Te beluisteren zijn deze avond on der meer de Utrechtse alternatieve rockband 'Silence is Sexy' die op deze jubileumavond te horen is vanuit Dordrecht, waar de band optreedt op festival Urban Explo rers 2007. 'The Kevin Costners', in de volksmond wordt deze Neder lands/Belgische band ook wel The KC's genoemd, is in 2004 ontstaan als een home-recordingproject. Dit vijftal produceert eigenzinnige gi taarpop met sterke melodieën en soulvolle beats. Diverse publieks- en juryprijzen werden in de wacht gesleept met als hoogtepunt het winnen van de Grote Prijs van Ne derland eind vorig jaar. Momenteel zit de band in de studio in Brussel om hun eerste album op te nemen. 'The Dead Rudolfs', afkomstig uit Katwijk, is de winnaar van de meest recente editie van de Gro te Prijs van Zuid-Holland. Vorige maand won men deze prijs op het Rotterdamse poppodium Water front. De muziek van de The Dead Rudolfs heeft een scherp randje in de vorm van een combinatie van rock en grunge. In 2003 als cover band begonnen heeft het gezel schap anno 2007 een eigen sound ontwikkelt die hoofdzakelijk eigen composities omvat. Tijdens de jubi leumavond speelt de band in Lei den op het LON-pop festival. Tijdens het jubileumprogramma hebben de makers van 'Zwaardvis' een interview met de makers van de website MusicFrom, De jubile umuitzending van 'Zwaardvis' is zaterdag 12 mei te beluisteren via Lonradio 107.3 ether, 102.4 kabel of via www.lonradio.nl. Het pro gramma wordt gemaakt en gepre senteerd door Willem de Waard, Marco Geene, Johan Visschers en Jan Visschers. Nieuwerkerk aan den IJssel - Eind vorig jaar heeft Wethouder Jan Slagt van Nieuwerkerk de buurtbewon ers van het buurtschap Ver-Hitland, waar momenteel dijkwoningen en de werkhaven zijn, door middel van een tweetal buurtbijeenkom sten geïnformeerd over vergaande plannen voor een nieuwbouwwijk van 35 woningen, waaronder een appartementencomplex van 3-4 woonlagen, binnen het buurtsc hap Ver-Hitland. De beoogde nieu wbouwwijk is gepland op de zel lingen Ver-Hitland waar zich thans bedrijfsgebouwen bevinden. Het huidige bestemmingsplan voorziet in woningbouw echter dient voor dit plan aangepast te worden voor ondermeer het aantal woningen en de bouwhoogte omdat het huidige en recente bestemmingsplan slechts ruimte biedt voor maximaal 27 wo ningen met een goothoogte van 6 meter, dus laagbouw. Het buurtsc hap, waaronder een viertal actieve agrarische bedrijven, kan als lan delijk beschouwd worden met lint bebouwing en een grote diversiteit aan woningen. Het buurtschap bestaat uit 50 won ingen en schepen in de werkhaven en kent een actief buurtleven. Het Buurtschap verzet zich hevig tegen het ten onrechte verruimen van het bestemmingsplan omdat bij realiser ing hiervan sprake is van bouwkun dige karaktermoord van het mooie buurtschap. Het buurtschap is niet tegen woningbouw, maar wel in dien hiervoor wordt afgeweken van het huidige bestemmingsplan. Wij hebben de sterke indruk dat Gemeente Nieuwerkerk de plannen van de projectontwikkelaars actief ondersteunt en probeert om deze ten koste van alles door te drukken. Vragen die wij de Gemeente hebben gesteld en uiteindelijk nogmaals hebben voorgelegd ter schriftelijke beantwoording zijn tot op heden niet beantwoord. Vereniging Belang Ver Hitland Tom Reijntjes, voorzitter Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Woensdag 9 mei PCOB themamiddag beelden uit de oude doos Locatie: Chrysantheum, Boslaan 1, aanvang 14.30 Expositie Kirsten Brand Locatie Atelier Gielen t/m 18 mei Expositie Drie dubbeltjes op z'n kant door de Historische vereniging Locatie Bibliotheek gehele maand mei Open middag Oudheidkamer Locatie vs Gravenweg 6 open van 14.00 17.00 Expositie schilderijen van Margreet Hagoort/Schreerder Locatie Raadhuis t/m 25 mei Feestje Joost viert op vrijdag 11 mei zijn verjaardag met een groot feest. Live-optredens van C.B.T. en The Rare. Deur open om 21.00 uur. De toegang is vrij. Capelle aan den IJssel - Derde fi- naliste van Idols 2006 Angelique komtnaarCapelle en geeft een gos pelconcert met gospelkoor Spirit. Belangstellenden kunnen drie re- petitie-avonden meezingen en zich voorberei den op dit gos pelconcert dat plaats vindt op caterdag 23 juni in de Pauluskerk aan de Merellaan. De repetities starten op 22 mei in de Gaarde, Vallei 2. De kosten voor deelname bedragen €24,95. Voor meer informatie en aanmel ding: info@charlesvermeer.nl of 010-44.22.599. Het wordt een gospel meezingpro- ject met zowel rustige als opzwe pende nummers. Het uiteindelijke optreden waar naar toe wordt gewerkt wordt begeleid door een grote live band. Het geheel staat onder leiding van Maarten Wassink (Choir Company, Continental Singers). Leer uw gabber kennen De uitvoering van het project 'Leer uw gabber kennen' vindt plaats op zaterdag 12 mei. Op het Raad huisplein is van alles te beleven: openluchtbingo, foto-expo en ter ras. Deze actie voeren de gabber jongeren van Nieuwerkerk uit in het kader van de landelijke wed strijd 'Let's Hang Around', onder begeleiding van Stichting Jeugd werk Nieuwerkerk. Een wedstrijd onder hangjongeren, waarmee zij de titel 'Hanggroep van het jaar' kunnen verdienen. Bingoprijzen zijn beschikbaar gesteld door di verse winkeliers en Nieuwerkerkse bedrijven. Kom langs, speel een bingospelletje mee en ervaar aan den lijve dat dit de leukste hang jongeren van Nederland zijn! De dag duurt van 12.00 tot 17.00 uur en wordt geopend door wethou der Venrooy. Afterparty Hang Around: gabberen Taverna is zaterdag 12 mei vanaf 21.00 uur geopend voor de After party van 'leer uw gabber kennen'. Na de foto-tentoonstelling op het Raadhuisplein en de bingo is dit het afsluitend feest in Taverna. hardcore-techno. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op roep aan Nieuwerkerk: 'Wordt wakker' en kom allemaal op zater dag 2 juni van 14.00 tot 22.00 uur naar het Raadhuisplein. Acht live bands zullen er optreden, met al lerlei muziekstijlen. Van Blues tot Reggae, van Covers tot Metalcore. Ook aan de kidz wordt; vrijwilli gers van KidzClub staan voor hen klaar. Line-up: 14.00 tot 14.45 One World (Reg gae); 15.00 tot 15.45 The Rare (Al ternatieve Rock); 16.00 tot 16.45 The Great River (Blues); 17.00 tot 17.45 The Ringtones (Covers); 18.00 tot 18.45 Sonic Monster; 19.00 tot 19.45 Keflar (Hard Rock); 20.00 tot 20.45 Deliberate Jeopar- dization (Experi Metal); 21.00 tot 21.45 Detox (Hardcore/Metalco- re). Pleinpop wordt georganiseerd door stichting Vedj. De toegang voor is vrij. Voor meer informatie: www.vedj.info of 06-52576154. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het IJsselpark wordt voor zater dag 23 juni de vierde editie van Greppelpop georganiseerd. Op tredens zijn te verwachten van: Help, Dread Dreadless, Toffe Haan, The Instrofiles, Muziek school Nieuwerkerk met onder andere the Lymstars, Ella Bandita, Sub, Dis, Bradley's Circus, Darling Rooster, Non-Divine, Solid Rocket Boosters, Hidden Sound System, the Loo en als hoofdact The Boun cers met onvervalste ska. Vele mu ziekstijlen komen deze dag aan bod. Kroegavonden Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor muziek en sfeer kunnen jongeren op woensdag 9 en 16 mei terecht in het bruin café. De kroeg is open van 20.30 tot 23.00 uur.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31