HEREN NESSELANDE GRIJPEN NAAST NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP TCN VEROVERT RIANTE KOPPOSITIE SPORT Geen hoofdprijs voor Nesselande OPVULWEDSTRIJD DAMESTEAM BE FAIR 25E BZAV TOERNOOI GROENEWEG IN HALVE FINALE AD GROENE HART CUP VOETBAL 7 TEGEN 7 SPORTWEEK BLANGÉ VERTREKT BIJ NESSELANDE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 mei 2007 pagina 45 Waddinxveen - Het eerste da mesteam van volleybalvereni ging Koophuis Be Fair speelt op zaterdag 12 mei om 16.00 uur in Maarssen een zogenaamde op- vulwedstrijd tegen Cito 1 uit Zeist voor een plek in de Regiodivisie. Het team van trainer/coach Gert Koele kwam dit jaar uit in de pro motieklasse B. Door de laatste wedstrijd van het seizoen tegen OKV uit Harmeien te winnen, wisten de dames het seizoen af te sluiten met een verdiende derde plek. Deze plek geeft recht op het spelen van een wedstrijd om de zogenaamde opvulvolgorde te bepalen. Mocht een team uit een hogere klasse dan Be Fair zich om welke reden dan ook terugtrek ken, dan is de winnaar van deze opvulwedstrijd als eerste gerech tigd om in de regiodivisie te gaan spelen. Moerkapelle - Waar bij veel clubs het bedrijfsvoetbal de laatste ja ren uit beeld is verdwenen, is de Bedrijfszomeravond voetbalcom missie van de vv Moerkapelle er opnieuw in geslaagd een toernooi te organiseren. Het betreft zelfs een jubileum, want deze week zal dit evenement voor de 25e keer van start gaan. De commis sie heeft ervoor gekozen om het deelnemersveld te splitsen in een poule voor prestatiegericht voet bal en één voor recreatief voet bal. In de prestatiepoule treden de volgende bedrijven aan: Bon tenbal Interieur, De Lordd Trans portbedrijf (bekerhouder), Bozo United, Bakkerij Eshuis, Assuran tie Eindhoven en 't Wapen van Moerkapelle. De recreatiepoule wordt gevormd door: Gebroeders Bac, Superboeren Moerkapelle, Sloofenia en Administratiekan toor Vermeer. Deze week wordt gespeeld op maandag 7 en vrijdag 11 mei. De weken daarna wordt op diverse dagen gespeeld. Elke speelweek wordt op vrijdag afge sloten met een evenement, zoals rad van avontuur of kinderdisco. Het toernooi wordt op vrijdag 8 juni afgesloten met de finale en aansluitend een feestavond. De commissie hoopt op een sportief evenement met een grote publie ke belangstelling. Rotterdam - In de alles beslissende wedstrijd om het Nederlands Kam pioenschap lieten de Rotterdam mers het liggen. Na een goede eer ste set kwam de klad erin en wist PZ/Dynamo daar goed gebruik van te maken en door de volgende sets te winnen. Via de setstanden 25-20, 19-25, 23-25 en 12-25 werd Dynamo voor de tiende keer kam pioen. Trainer/coach Peter Blangé begon met de basis, die zaterdag in Apeldoorn deze zevende wedstrijd wist af te dwingen. Spelverdeler Dirk Jan van Gendt, Jairo Hooi, Jan Willem Snippe, Michael Olieman, Kristian van der Wel, Renzo Verschuren en libero Richard Rademaker. Dynamo startte met Tony Krolis weer in de basis. Nesselande begon sterk aan de wedstrijd en wist Dynamo met de service onder druk te zetten. Met de eerste technische time out had Nesselande al vier punten voorsprong opgebouwd. Deze gaven de Rotterdammers niet meer uit handen en met 25-20 werd deze set binnen gehaald. Het 1800 tellende publiek zag in de tweedeseteen kenteringoptreden. Tot 10-11 hielden de ploegen elkaar in evenwicht, daarna wist de Apeldoornse aanval het blok van Nesselande goed te gebruiken en werd er veelvuldig gescoord. Aan Nesslande-zijde was de kracht van de service weg en zag men een team meer tegen zichzelf vechten om weer terug in de wedstrijd te komen. Dynamo echter had de teugels stevig in handen en liet die niet meer los met de laatste aanval van Tony Krolis in deze set werd het 19-25. De derde set verliep op eenzelfde wijze, nu kon Nesselande in de persoon van Jairo Hooi op de servicelijn een 17-22 achterstand naar 20-23 brengen, maar het gat was te groot om Synamo echt te laten wankelen. Met 23-25 werd de derde set een prooi voor Dynamo. In de vierde set zorgden de middenaanvallers van Dynanmo voor het grote verschil. Van 2-2 naar 3-8 werd met Sander Olsthoorn de beslissende klap uitgedeeld en kon Nesselande niet anders doen dan achter de feiten aan te lopen. In deze set wisselde Blangé nog Yannick van Harskamp en Lars Lorsheijd even in het veld, maar ook dat werd niet het keerpunt om in de wedstrijd te komen. Met een zeer verdiende 12-25 setwinst werd Dynamo de kampioen van 2006-2007. het begin niet lekker. Hij had moeite met het spel van tegenstander Fer- non Wibier. In de tweede set kwam Schalkers er beter in. Deze set werd dan ook ruim gewonnen en ook in de derde set kwam hij niet echt meer in de problemen (3-6 6-2 6-2). In de derde single had Chris Berkou- wer eveneens drie sets nodig om zijn tegenstander Juriaan Berendes te verslaan. Vorig jaar trok Berkou- wer in de uitwedstrijd tegen deze tegenstander aan het kortste eind. Nu wist hij zich te revancheren (3-6 6-3 6-1). Berkouwer speelt tot nutoe een sterk seizoen door rustiger en geduldiger zijn kansen af te wach ten. Bij een stand van 6-2, 5-2 leek niets een overwinning voor Sabin Tigu in de weg te staan. Maar de 42- jarige geroutineerde Remko Jansen dacht daar anders over. Hij vocht zich terug en wat eerst een beetje een saaie partij leek, werd een schit terendetitanenstrijd. De sympathiek ogende Jansen overleefde in totaal vier matchpoints, hij had er zelf ook één. Uiteindelijk trok Tigu aan het langste eind (6-2 6-7 7-5). In de daarop volgende dubbels wer den de punten verdeeld. Met de ri ante 5-1 overwinning verovert TCN met 18 punten de koppositie en heeft een voorspong van vier pun ten op ELTV, Venlo en TOS, die geza menlijk de tweede plaats bezetten. Volgende week speelt TCN uit tegen Deurne. Hierna volgen op 20 mei en 3 juni nog twee thuiswedstrijden. De komende weken moet blijken of TCN inderdaad voldoende punten heeft om naar de play-offs in Eind hoven af te reizen. Zevenhuizen - Door een verdien de overwinning op Gouda (za terdag) behaalde Groeneweg de laatste vier van het tournooi om de AD Groene Hart cup. De 3-1 overwinning was een juiste af spiegeling van de krachtsverhou ding. Zoals gebruikelijk speelde Groeneweg, met snelle mensen voorin, op de counter en daar had Gouda geen kaas van gege ten. De kampioen van de zater dag 3e klas had moeite om het spel te maken en pas in het laat ste kwartier kregen de bezoe kers het moeilijk. De eerste helft heeft de zeker spelende doelman Johan Hoogeveen nauwelijks iets te doen gehad en had Groene weg door Menno van Dam ei genlijk al op voorsprong moeten komen. Binnen 10 minuten in de 2e helft leek de wedstrijd beslist. Voor de zoveelste keer klopte van Dam zijn tegenstanders op snel heid, zocht de achterlijn op en legde de bal panklaar neer voor Maurice Eckhardt. Zeer beheerst schoot de aanvallende midden melder de bal binnen. Nauwelijks 5 minuten later ging van Dam achter een verdwaalde bal aan. Twee Goudse verdedigers raakte door hem zo in paniek dat beiden verzuimden in te grijpen waarna van Dam de bal tergend lang zaam binnen schoof. De voor Pas cal Crielaard ingevallen Michael van Yperen kreeg een enorme kans om de wedstrijd definitief op slot te gooien na een uit- stekende kapbeweging schoot hij de bal echter naast. Door het inbrengen van wissels probeerde Gouda trainer Willem Dekker het tij nog te keren. Bij Groeneweg moest de prima spelende Bart Eindhoven zich geblesseerd laten vervangen en dat bracht paniek te weeg in de Zevenhuizense achterhoede. Aanvoerder laat ste man Kevin Zijderhand kwam handen en voeten te kort om de zaak georganiseerd te houden. Tot 10 minuten voor tijd lukte dit ook maar toen viel Gouda' s aansluitingstreffer. Direct daarna redde doelman Hoogeveen schit terend bij een afstandschot en hield zodoende Groeneweg in de wedstrijd. In blessuretijd kreeg 1 Groeneweg nog een cadeautje van de Goudse doelman die pro beerde om van Dam uit te spelen, dit mislukte en de spits maakte het karwei definitief af. Op het moment van uitkomen van deze krant is de halve finale tegen zaterdag 1e klasser Sport- lust uit Woerden al gespeeld en is bekend of Groeneweg de finale tegen de winnaar van Jodan Boys - Moordrecht heeft gehaald. Waddinxveen - Het programma voor de derde ronde van het 7 tegen 7 toernooi bij W.S.E. op vrijdag 11 mei ziet er als volgt uit: 19.00 uur: Deep purple-Saffies; Je moeder-W.S.E.- 6; HIP S.-Wesseling. 20.00 uur: Con Amore-de Gouwenaars; W.S.E.-6- Deep purple. 21.00 uur de Gouwe- naars-W.S.E.-6. Rotterdam - Na afloop van de A kampioenswedstrijd tussen Or- tec Rotterdam.Nesselande en Piet Zoomers/Dynamo, waarbij Nesselande naast de landstitel greep, gaf Peter Blangé aan een ontbinding van zijn contract met Nesselande gevraagd te hebben om zijn taak als bondscoach voor de volle honderd procent te kunnen uitvoeren. Het bestuur van de Stichting Topvolleybal Rotterdam heeft ingestemd met dit f verzoek, daar ook zij inzagen dat zo'n duobaan in een pre-olympisch jaar moeilijk te combineren is. om zijn vorm van vorig jaar terug te vinden, in zijn partij tegen Wim Lemckert was hiervan geen sprake (6-1 6-1). Bij Rick Schalkers liep het in Yoran Verschoor zorgde voor het eerste punt. iMieuwerkerk aan den IJssel - In de wee de thuiswedstrijd van dit sei- oen speelden de heren van De Mik/ :"C Nieuwerkerk tegen ELTV, lands kampioen 2006. Voor aanvang van de wedstrijd stonden beide teams p een gedeelde eerste plaats. Tij dens deze ontmoeting wist TCN met 5-1 van de concurrent te winnen. Vooraf had niemand gerekend op een dergelijk ruime overwinning. ELTV wordt namelijk ook dit jaar ge ien als kanshebber voor het land- ampioenschap. Het team beschikt onder andere over de oud-interna tionals Paul Haarhuis, Hendrik Jan Davids en Fernon Wibier. Was Paul Haarhuis in de voorgaande drie competitiewedstrijden goed voor een maximale score voor zijn team, jdens deze ontmoeting was hij er wegens vakantie niet bij. Dit was zeker een teleurstelling voor het massaal toegestroomde publiek, maar de heren van TCN waren er liet rouwig om. Zij trakteerden de toeschouwers op diverse zeer sterke spannende partijen van hoog ni veau. Het was op veel momenten smullen voor de tennisliefhebbers, die zich als één man achter de thuis ploeg schaarden. Yoran Verschoor zorgde dit keer voor het eerste punt. Had hij in de voorgaande wedstrijden moeite

Hart van Holland | 2007 | | pagina 45