OM DE SPORTIEVE PRESTATIE CULTUUR ONDERWEG (SPORT-)MASSAGEMARATHON: OLYMPIËR MARGRIET MATTHIJSSE IS ERBIJ! T MITCHELL HAAN PLAATST ZICH MET TEAM SWANLA VOOR NK BUITENSPELEN ^ZEVENHUÏZEN-MOÉR^ 2350 kilometer fietsen naar Santiago de Compostella ZONNIGE TRIMLOOP KONINGINNEDAG M0ERKAPELLE ACTIVITEITEN - AC EN DA Zevenhu izen Oud Verlaat., Moerkapelle Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 mei 2007 pagina 9 Vier weken lang op elkaar aangewezen. Zevenhuizen - Het gaat om de sportieve prestatie en natuurlijk ook de gebouwen, de kerken en de geschiedenis van de tocht: vijf mannen van de tourclub uit Zeven huizen gaan ongeveer 2350 kilom eter op de fiets afleggen naar San tiago de Compostella. Vier weken zijn zij onderweg: "Heerlijk, geen krant, geen televisie, helemaal op jezelf aangewezen." In gesprek met initiatiefnemer Johan Regters i en Bram van Wensem. Beide heren I gaan met Arie van Bergen, Rien van de Wel en Arend Eindhoven het avontuur aan. In het gesprek komen al snel de gedetailleerde wegenkaarten op tafel waar de route al helemaal op is uitgezet. De bedevaartroute loopt van Haarlem tot Santiago de Compostella, de route loopt ook precies door Zevenhuizen dus daar wordt door de groep gestart. Zij zijn lid geworden van het Neder lands Genootschap Sint Jacob. De stempelkaart van dit genootschap is een waarborg dat de hele tocht is volbracht. De stempel voor de afstand Haarlem-Zevenhuizen is inmiddels opgehaald, de rest van de 2350 kilometers volgen na 20 mei. Om 9.00 is het vertrek, uit eraard op de fiets met daarachter een aanhangwagentje met daarin de tent, een slaapzak, pannen, gasflesje en allerlei andere beno digdheden om te overleven. De tourclub doet uitgeleide, zij fiet sen het eerste stukje mee, missch ien tot aan Dordrecht. Aangewezen op elkaar De route is gebaseerd op 22 fiets dagen met een afstand tussen de 100 en 120 kilometer per dag. Dat betekent vijf tot zes uur echte fiet- stijd. De mannen hebben zich dan ook goed voorbereid. Toch wordt er nog wel wat aangehikt tegen de Pyreneeen, vooral Rien van de Wel ervaart dit als een probleem gebied: "Een molshoop is eigenlijk al te hoog." De Middeleeuwse be devaartroute is vooral ook een cul turele route. Er kan als lid van het Genootschap Sint Jacob overnacht worden bij kloosters langs de route, maar voornamelijk zal er gekam peerd worden. Bram: "Iemand van ons is vrijgezel, die kan koken dus we zijn gered." Toch vraagt vier weken samen optrekken ook het nodige van iedereen, de deelnem ers zijn erg op elkaar aangewezen in die tijd. Johan: "Sommige zijn nog nooit langer dan een week van huis geweest, dus dat zal ook even wennen zijn." Na vertrek uit Zevenhuizen gaat de tocht door Begie, door Frankrijk waarbij de grote steden worden vermeden, daarfietsen ze omheen. De rit gaat in eerste instantie naar Pamplona waar alle bedevaartgangers zich verzamelen en het einddoel is uit eraard Santiago de Compostella. Zevenhuizen - De door Fit First georganiseerde massagemara thon vindt zaterdag 12 mei plaats. Wordt de magische grens van 600 deelnemers oftewel 6000 euro voor het goede doel Right To Play gehaald? Als het aan Nederlands beroemdste ex-zeilster Margriet Matthijsse ligt wel (tweemaal we reldkampioene en tweemaal olym pisch zilver), zij is er op 12 mei in ieder geval bij. Matthijsse is inmiddels gestopt als actief zeilster. Samen met Falco Zandstra (ex-schaatser) heeft ze Right To Play-projecten bezocht in Oeganda. Een filmverslag van deze reis zal te zien zijn tijdens net massage-evenement. Margriet heeft veel te vertellen over sport en de projecten van Right to Play. Ook zij neemt plaats op één van de massagetafels en zal zij aan het eind van de dag de cheque namens Right To Play in ontvangst nemen, ledereen is er klaar voor; alles is ge regeld: Activiteiten voor kinderen, meer dan 40 masseurs, een open dag van sportcentrum De Koorn- Zevenhuizen - De eerste twaalf deelnemers aan het Nederlands Kampioenschap Buitenspelen (NKB) 2007 hebben zich gekwalificeerd. Team 'Swanla', onder leiding van de 9-jarige Mitchell Haan is één van de gelukkigen. Uit onderzoek blijkt dat kinderen in de afgelopen twee jaar minder zijn gaan buitenspelen. De OMO Buitenspeelbond, die ruim 250.000 leden telt, ontplooit verschillende activiteiten die tot doel hebben kinderen en hun ouderste stimuleren meer (buiten) te spelen. Het NKB is hiervan de grootste happening en vindt dit jaar plaats op zaterdag 23 juni in het Olympisch Stadion in Amsterdam. Dit evenement is een officieel Nederlands kampioenschap en wordt georganiseerd door de OMO Buitenspeelbond, een Goed doel Met tien vragen voor de thuisbli jvers kan iedereen meedoen met een prijsvraag. Deelname kost twee euro en de antwoorden op de vragen moeten voor vertrek ingeleverd worden bij een van de fietsers. De opbrengst van de prijs vraag gaat naar het Kinder-Kanker Fonds en naar een project voor ver standelijk gehandicapte mensen. De vragen zijn: Wie zal de meeste keren de tenten opzetten Wie zal de meeste keren de bood schappen doen? Wie zal de meeste keren het eten koken Wie zal de meeste keren afwas sen? Wie zal de meeste keren koffie of thee zetten bij het ontbijt? Wie zal de meeste keren een lekke band hebben? Wie zal de meeste foto's maken? Wie zal de meeste keren als eerste boven zijn op de bergen (cols) bov en de 1000 meter? Wie zal de meeste keren als eerste een kerk of klooster binnen stap pen? Achter alle vragen kan een van de voornamen van de deelnemers in gevuld worden, Johan, Bram, Arie, Rien of Arend. Inleveren met twee euro en met vermeiing van naam en adres. molen en diverse vrijwilligers om van deze zaterdag een succes te maken, ledereen is uitgenodigd om te komen kijken, spelen, spor ten of gemasseerd te worden. Nog 100 deelnemers kunnen zich mid dels voorinschrijving aanmelden initiatief van sportkoepelorganisatie NOC*NSF en wasmiddelenfabrikant OMO. Crazy Dirty Kinderen uit het hele land konden vanaf eind maart hun zelfverzonnen spel insturen op www.buiten speelbond.nl voor kwalificatie voor het NKB. Deelnemende clubjes worden geselecteerd door de Raad van Vies, de officiële adviesraad van de OMO Buitenspeelbond. De raad let er dit jaar met name op of de zelfverzonnen spellen crazy (gek) zijn en of je er lekker dirty (vuil) van wordt. In totaal zullen vijf buitenspeelclubjes per provincie vertegenwoordigd zijn tijdens het NKB 2007. Alle deelnemende clubjes worden begin juni bekendgemaakt. Buitenspeelclubjes kunnen zich nog tot en met eind mei aanmelden. Moerkapelle-Tafeltennisvereniging TZM hield op Koninginnedag voor de 27e keer haar jaarlijkse trimloop. ledereen, jong en oud, kon zich in schrijven voor diverse afstanden: 2 km, 5 km, 10 km, 15 km of de halve marathon. Het aantal inschrijvingen was beduidend minder dan andere jaren. De vroege meivakantie en concurrerende hardloopwedstrij den in het voorafgaande weekend waren waarschijnlijk de belangrijk ste oorzaken voor die lagere op komst. Desondanks verschenen om 10.00 uur 21 enthousiaste kinderen aan de start voor de 2 km die onder een stralende zon kon worden ge lopen. Davey Jager uit Moerkapelle kwam in een zeer snelle tijd van 9 minuten en 12 seconden als eerste over de finish. Liedewijn Fokkes uit Hoogeveen finishte als eerste meisje in 10.40 minuten. Om 11.30 uur ver schenen 42 lopers aan de start voor de overige afstanden. Het traject (rondjes van 5 km) voerde groten deels door de fraaie landelijke om geving van Moerkapelle en een klein deel door het dorp. Alle deelnemers kwamen ongeschonden over de fi nish en konden daar hun dorst les sen en een medaille in ontvangst nemen. De winnaars: 2 km jongens: Davey Jager 9:12, Johnny Vink 9:14, Arjan enJelmervander Spek 10:12; 2 km meisjes: Liedewijn Fokkes 10:40, Lydia van der Spek 11:28, Sabrina Kraaijeveld 13:32; 5 km: Wietse de Bruin 21:01, Aart Punt 21:22, Cees van Beek 22:36; 10 km: Barend den Ouden 42:24, Han Remmerswaal 46:05, Feikje Breimer 48:37; 15 km: Ko Heij 59:58, Wim Verkleij 1.03:42, A. Dekker 1.12:22; halve marathon: Peter van Kaam 1.30:24, Tjeco Smits 1.32:13, Cor Terlouw 1.46:49. Alle kinderen hebben het recht te spelen. om zich voor 10 euro een half uur te laten masseren, er zijn alleen nog plaatsen beschikbaar tussen 12.30 en 18.30. Voor meer infor matie: www.fitfirst.nl. Voor aan meldingen: 06-46444668 of mail info@fitfirst.nl Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapel- le. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel in dorpshuis Swanla (kijk op www.beestenboelzevenhui- zen.nl) geopend dinsdag in de even weken (groene container) van 9.15 u t/m 11.30 u -12 mei 20.15 u theater Swanla Open podium SNOOT - Avondvierdaagse 4 t/m 8 juni. inschrijven zat. 2 juni De Zevenster Lunch restaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111): 6 juni, 4 juli, 3 okt., 7 nov. AS HO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur 30 juni jonge vogeldag; 8 sept. keuring/dagshow; 5 okt. en 2 nov. contactavonden. Jaar lijkse tentoonstelling 7 en 8 dec. Kaarten: 18 mei; 8 en 22 juni; 6 en 20 juli; 10 en 24 aug. De Zeven Muzen 9 mei jubileumconcert De Zingerij in de Ger. kerk 20.00 uur 30 juni 20.00 u Grote avond 'Avontuur in klank en kleur', geref. Kerk. 22 sept. orgelconcert Ger. kerk Dorpsstr. 106 17 nov. amateur muziekavond Ger. kerk DE VIERKAP Klaverjassen: Woensdagmiddag voor de jeugd:iedere 14 dagen; Schilderen: wo.avond, do.morgen en -avond (info: 010-4554051) - St. Welzijn SOOS, in Dorpshuis Op Moer, van 9.30 tot 11.30 uur. Data: 10 mei. - Seniorenreis 15 mei 2007 - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 9