wm astssmt. VERTREK FIETSERS SANTIAGO ZONDAG 20 MEI VANAF DE ROERDOMP ZANG, DANS, CABARET EN VOORAL VEEL TALENT FABIEN in INDIA rwjanigiiirü :n-moerkapelle 1 Stars Not Only On Television pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 mei 2007 Fabien Schiereck is in India gaan werken bij NGO (Niet Gouver- mentele Organisatie) Earth Aid India, waar zij Project Manager is van het gehandicaptenproject. Ze heeft een project opgezet voor gehandicapte kinderen in Tamil Nadu, Zuid India. Ze heeft te ma ken met enorme armoede, ziek tes die in Nederland niet voorko men en een cultuurverschil. In 2005 was zij in dit gebied in ver band met de Tsunami. In februari 2006 is zij weer naar India gegaan voor nog onbepaalde tijd. In het Hart van Holland wordt u op de hoogte gehouden van haar ervaringen. DEZE WEEK DEEL 13. Sinds ik een huisje huur in het dorp in plaats van een kamer, ga ik me steeds meer thuis voelen. Een koelkast, fornuisje en servies, ik woon hier nu echt. Moest natuurlijk eerst bij Shakti van alles inkopen. Shakti heeft alles van keukengerei tot schoon maakmiddel en van schoolspullen tot huishoudelijke apparaten. Een soort Blokker dus. Maar je kunt niets zelf pakken. Alles staat in grote bergen opgestald of hangt aan het plafond. Ik raak er altijd van in de war en kom vaak thuis pas tot de conclusie dat ik nog wat vergeten ben. En hij maakt het ook niet gemakkelijk want naar goed Indiaas gebruik helpt hij zes klanten tegelijk. Gek word ik van die man. Ik noem op wat ik zoek en Shakti verdwijnt achter zijn dozen en kratten om vervolgens op te duiken met minimaal twee versies van mijn verzoek; een grote en een kleine, metaal of aardewerk, en ik kies en noem het volgende waarna hij of zijn knecht duiken, klimmen, verdwijnen en weer opduiken. Niet altijd met iets wat ik gevraagd had dus ik moet geduld nebben en goed onthouden wat ik allernaar moet vragen. De toonbank staat vol met mijn nieuwe keuken: tweepits fornuis, koekenpan, spatels, borden, bestek, vergiet, knoflookrasp en een kokosnotenschraper (onmis baar volgens Pip). "Wat heb ik nog niet?", vraag ik Shakti, wat niet zijn naam is maar we noe men hem naar zijn winkel, hij vraagt het op zijn beurt aan een vrouwelijke klant. Heeft ze een rijstkoker? Dat heeft ze niet en een rijstkoker wordt ergens onder een stapel dozen vandaan gehaald. Een rijst koker.... Weet ik hoe dat werkt? Kom ik wel achter, denk ik. De eerste keer dat ik hem gebruik gaat het niet helemaal goed en snap ik niet hoelang het op het gas moet staan en hoe dat klereding weer open moet met hete stoom onder hoge druk. Ik vraag advies aan mijn collega's. Tijdens de lunch leggen ze me uit dat de rijstkoker gaat fluiten. Twee keer laten fluiten dan het gas uit. Dat kan ik. 's Avonds denk ik toch dat het niet is zoals het moet zijn, het fluiten laat erg lang op zich wachten dus sms een collega. Hij stelt me gerust en legt alles nog eens uit via een sms. Uiteindelijk is mijn rijst mislukt. Papperig en kleverig, niks grote droge korrel, de onderste laag is zelfs een grote koek. De volgende dag krijg ik uitleg. "Je had niet gezegd dat je basmatirijst had!" Dan is het maar één fluitje en minder water. Goedkope rijst is Verrassende zusjes... Snoot swingt. Lachen met Leendert. met kaarten en handboeien bleek te zijn kwam de toneelgroep die het dorpshuis goed kent haar visie geven op 'de jeugd van tegenwoor dig', waarbij aangetekend moet worden dat de groep zelf zonder enige twijfel uit deze categorie be staat. Kiss of Dawn had daarna het podium en vervolgens kwamen Paul en Lallas in bijna niets op het toneel. Hierna volgden indrukwek kende optredens van Tribute, Pep ster en Désirée. Dansgroep Total Package sloot af met een opnieuw zeer energieke dans, Hiphopmi, two. Snoot 2007 werd afgeslo ten door nog eenmaal samen het Snootlied te brengen, waarbij nu al uitgekeken wordt naar 13 mei 2008, dan zal namelijk de derde editie van Snoot plaatsvinden. In ieder geval heeft deze editie van 2007 zijn thema waargemaakt: alle sterren zijn gezien en gehoord! twee fluitjes. De rijstkoker is een tijd in de kast blijven staan. In het begin maakte ik vooral gebakken aardappeltjes en pasta omdat ik dat zo miste, maar nu leer ik steeds beter Indiaas te koken en hoewel ik alle kruiden 'naar mijn smaak' toevoeg en dus helemaal fout doe, vind ik het zelf heerlijk! Trots heb ik laatst mijn 'kip 65' uitgedeeld in de straat, ledereen zei dat het lekker was. Vond het zelf ook goed gelukt en Vivec zei met een grote grijns: "Nanu nie kadal kareng." Waarbij hij aan de puntjes van zijn Indiase snor draaide, ledereen moest lachen en langzaam vertaalde ik woord voor woord wat hij zei; "Ik zal van je houden." Ik loop hoofd schuddend terug. Twee fluitjes Vivec; voor goedkope rijst. Meer weten over dit project Kijk op www.earthaidhol- land.nl Donaties zijn van harte welkom op rekening 37.50.32.940 t.a.v. Fabien Schiereck te Amsterdam o.v.v. Project donatie Ami Nadu. Zevenhuizen - In het Hart van Hol land van vorige week werd een ar tikel gepubliceerd over vijf leden van Tourclub Zevenhuizen '80, die zondag 20 mei vertrekken voor een tocht van 2350 kilometer naar Santiago de Composteila. Belangstellenden zijn welkom bij het vertrek, dat om 9.00 uur plaats vindt vanaf eetcafe De Roerdomp aan de Tweemanspolder 12. De wielrenners hebben voor deze gelegenheid een prijsvraag uitge schreven in de hoop dat veel lezers van het Hart van Holland daaraan deelnemen en zo geld bijeen bren gen voor het goede doel. (Kika Kin derfonds, kinderen met kanker) De vragenlijst ziet er als volgt uit: Wie zal de meeste keren de tenten opzetten? Wie zal de meeste keren de boodschappen doen? Wie zal de meeste keren het eten koken? Wie zal de meeste keren afwassen Wie zal de meeste keren koffie of thee zetten bij het ontbijt? Wie zal de meeste keren een lekke band hebben? Wie zal de meeste foto's maken? Wie zal de meeste keren als eerste boven zijn op de bergen (cols) boven de 1000 meter? Wie zal de meeste keren als eerste een kerk of klooster binnen stappen? Achter alle vragen kan een van de voornamen van de deelnemers in gevuld worden, Johan, Bram, Arie, Rien of Arend. Inleveren met twee euro en met vermelding van naam en adres bij Bram van Wensem, Perkstraat 40, 2761 LJ Zevenhui zen, voor 1 juli. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Een veelzijdig pro gramma en echte talenten zorg den zaterdag 12 mei voor een avond vol verrassingen in Theater Swanla tijdens de tweede editie van SNOOT: Stars Not Only On Te levision. Van stevige rock tot rap, van musical tot cabaret. De hele avond werd net als vorig jaar ge presenteerd door Geert van der Burg en Marjan Sijbrandi, dit jaar bijgestaan door jong talent op het gebied van presenteren: Daan Schwalbe en Wivineke Plugge. De Snootband zorgde voor pakkende en meeslepende muzikale onder steuning. De opening van SNOOT was al swingend met het snootlied: "Grijp je kans, laat je hart maar beven. Groei en geef je helemaal Dat was dan ook precies wat al het ta lent dat door de selectie heen was gekomen volop deed in een afge laden theaterzaal van dorpshuis Swanla. Laat je zien en horen was overduidelijk het thema van de avond. Wivineke, naast haar taak als presentatrice werd zij nog twee maal op het podium gezien, zij beet de spits af met een nummer uit de musical 'Elisabeth' en daar mee was de toon voor de avond gezet. Voor de pauze werd Afslag 9, een slagwerkgroep uit Zevenhui zen gehoord, waarna het podium was voor 'Fierce' voor een paar ste vige nummers, onder andere van Led Zeppelin. Leendert Karreman bracht de lach met een leuk stuk cabaret. Dianne imponeerde met een fantastische stem en 'Dance Explosion' deed haar naam eer aan met een bijzonder energiek num mer. SuperSNOOTband begeleidt Dianne. Madeleine en Marissa brachten daarna weer rust met een nummer van Twarres en Pepster rapte voor de pauze ontroerend een ode aan zijn vriendin. Hij kwam na de pau ze nog een keer terug met 'Word play'. Ook na de pauze was het program ma zeer gevarieerd, na de Great Paulini die verzingwekkend handig

Hart van Holland | 2007 | | pagina 10