1 GEMEENTE WADDINXVEEN KIEST VOORZIENINGEN OP REIS MET DE GOUWEBIOEM SLECHTE WEER GEEN SPELBREKER OP ROMMELMARKT ZUID-HOLLAND LAAT ZICH HOREN! PROEFLES QI GONG BIJ REUMA OP DE BRES VOOR GELIJKE KANSEN II WADDÏNXVËÉnT OPPOSITIE WADDINXVEEN EENS OVER STRATEGIE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 mei 2007 pagina 21 Waddinxveen - Het gemeente bestuur staat op het punt een aantal belangrijke strategische beleidskeuzes te maken. Deze keuzes bepalen voor ongeveer de komende dertig jaar het voorzieningenniveau in de ge meente. Het betreft grootscha lige voorzieningen die een grote maatschappelijke betekenis heb ben voor inwoners. De strategi sche keuzes hebben betrekking op nieuwbouw van de brand weerkazerne, een Sociaal Cul tureel Centrum, het zwembad, het Centraal Voetbalpark en de voorzieningen in Triangel. Naast de maatschappelijke bete kenis van bepaalde voorzienin gen, wegen ook de kosten van een alternatief, bestaand beleid en de schaalvergroting mee. Zo dra het college van burgemees ter en wethouders weet hoe zij de voorzieningen er uit wil laten zien, legt zij haar voorstel voor aan de gemeenteraad. Begin juni organiseert de gemeente een informatiebijeenkomst voor inwoners. De raad beslist op 27 en 28 juni, het college voert ver volgens het raadsbesluit uit. Het gemeentebestuur vindt het belangrijk eenduidig over de strategische keuzes naar buiten te treden. Omdat er ook sprake is van aanbestedingen blijven sommige gegevens geheim. De gemeenteraad besloot daarom eind april om alle stukken die horen bij de strategische keuzes op dit moment geheim te hou den. Ingezonden: De oppositiepartijen in Wad dinxveen (VVD, WeWa en D66) zijn het eens over hun reactie op de strategische beleidskeuzes, die het college van B&W hebben voorgesteld. De drie partijen vragen zich bovendien af of de keuzes beperkt blijven tot deze vier voorgestelde projecten. De keuzes - die volgens het col lege inhoudelijk geheim moeten blijven - gaan over de bouw van een nieuw schoolgebouw in de nieuwe woonwijk Triangel en om de zogenoemde twee-kilo- metergrens voor scholenbouw in Triangel niet in te voeren. Voorts over het Centraal Voetbalpark aan de Plasweg, de toekomst van zwembad De Sniep en de eventuele nieuwbouw van een brandweerkazerne. Volgens de oppositie heeft het college onvoldoende duidelijk kunnen maken, waarom voor deze onderwerpen geheimhou ding wordt opgelegd. "Het gaat om onderwerpen, die heel veel geld kosten", zegt Ro bert Visscher van de VVD. "Om goede en verantwoorde keuzes te kunnen maken, moeten we een budgettair kader op hoofd lijnen hebben. We mogen ja zeggen tegen iets, waarvan we nog niet alle financiële conse quenties kunnen overzien. Wij zijn best bereid het college het voordeel van de twijfel te geven, maar niet op deze manier." "Wij kunnen ons heel goed voor stellen dat bepaalde informatie (zoals aanbestedingsprocedures en personele aangelegenheden) tijdelijk geheim moet blijven als dit de onderhandelingspositie van de gemeente Waddinxveen negatief beïnvloedt", zeggen Stefan Peters (WeWa) en Yvonne van Went (D66). "Maar er wordt ook geheimhouding opgelegd op gegevens die via bijvoorbeeld het kadaster openbaar verkrijg baar zijn. En wat is er nou ge heim aan of er in Triangel twee gymnastieklokalen komen of een sportzaal? Dat wil er bij ons niet in." De oppositiepartijen zullen in de aanstaande commissieverga deringen niet meer, maar wel relevante informatie vragen, zodat de gemeenteraad verant woorde keuzes kan maken voor de burgers van Waddinxveen. "Jammer dat we vanwege ge heimhouding geen specialisten van buiten de fractie om advies kunnen vragen", zegt Visscher. "Dat zet ons bij voorbaat op een achterstand." Ingezonden door de heer Frans Bos (WeWa) Waddinxveen - De jaarlijkse reis van De Gouwebloem vond woens dag 9 mei plaats. Deze stichting zet zich in voor chronisch zieken en gehandicapten in de gemeen te Waddinxveen en werkt zon der enige subsidie. Ook wordt er geen contributie gevraagd aan de ingeschreven deelnemers. Er hadden zich voor deze jubile umreis 103 deelnemers en mede werkers aangemeld. Tussen 8.30 en 9.00 uur was het inschepen op de boot van Avifauna aan de Loswal in Waddinxveen. Het was deze keer een bijzondere reis, want de naam De Gouwebloem bestaat in 2007 dertig jaar. Deel nemers en medewerkers werden op deze reis extra verwend. Tij dens de tocht die richting Braas- semermeer en de Wijde AA ging werd er op koffie met gebak ge trakteerd en een drankje mocht zeker niet ontbreken. Om twaalf uur meerde de boot aan bij Vo gelpark Avifauna en konden de deelnemers en medewerkers zich begeven naar het parkrestaurant. Daar werd gezamenlijk van een diner genoten. Rond de klok van twee uur kon men het park in om te genieten van de zon, de vogels en de prachtige omgeving. Half- vier was het weer verzamelen bij de hoofdingang om in te schepen. Op schema vertrok de boot, om volgens planning om vijf uur in Waddinxveen aan te meren. Door een storing aan de spoorbrug in Alphen werd het een uurtje later. Dat mocht de pret niet drukken want er was volop koffie en drin ken aan boord. WADDINXVEEN - De opbrengst van de Rommelmarkt van de Gereformeerde Kerk heeft nau welijks geleden onder de weers omstandigheden van afgelopen zaterdag. De vele vrijwilligers die vrijdagavond en zaterdagochtend het evenemententerrein aan de Dreef hadden ingericht, onder vonden aanzienlijk meer hinder. De opbrengst bedroeg aan het einde van de middag €28.066,-. Een fors bedrag, maar toch nog €2.000,- dan het jaar ervoor. Van de opbrengst worden vijf goede doelen financieel gesteund. Niet alleen het matige weer speel de de organisatie parten, ook de concurrentie was groot. Boskoop en ook de hervormde wijkge- meente De Rank hielden dezelfde dag een rommelmarkt. Aan de verkoopcijfers is duidelijk te merken dat de vraag naar arti kelen op de Rommelmarkt aan het veranderen is. Zo werd anders dan vorige jaren veel meer etenswaar verkocht. De vraag naar huishou delijke artikelen neemt toe, maar de belangstelling voor tweede hands kleding loopt terug. Mede dank zij een aantal spontane gif ten werd toch een prachtig eind resultaat bereikt. Na aftrek van de gemaakte kosten gaat het geld naar Care for Family en Stichting Reanimatie in Wad dinxveen, naar Kinderhulp Roe menië uit Moerkapelle, naar een kindertehuis in Uganda en naar een kinderziekenhuis in Zuid-Afri- ka. 2007 is het Europees Jaar van Ge lijke Kansen voor ledereen. Geen onderscheid meer en ruim baan voor diversiteit. Dat is de ideale situatie, maar hoe zit het in de praktijk? Hoewel we in Nederland op de goede weg zijn, komt onderscheid tussen personen nog te vaak voor. Een allochtone jongere die vanwe ge zijn afkomst een baan misloopt; een ervaren medewerkster die op grond van haar leeftijd niet voor een promotie in aanmerking komt. Onderscheid en discriminatie op grond van onder meer godsdienst en levensovertuiging, ras, geslacht, seksuele gerichtheid, handicap of chronische ziekte en leeftijd zijn bij de wet verboden. Denkt u dat u op één van deze gronden ongelijk be handeld bent, aarzel dan niet om de Commissie Gelijke Behandeling of de Anti Discriminatie Bureaus te raadplegen. Kijk op: www.szw. nl; www.agentschapszw.nl; www. cgb.nl. of www.lvadb.nl. Gouda - Mevrouw Suzan Schaapman zal op woensdag 16 mei een avond geven over qi gong bij reuma. Qi gong is een oosterse ma nier om je lijf zowel in- als ontspanning te bieden. Door specifieke bewegingspatronen en ademhalingstechnieken brengt Qi Gong li chaam en geest in evenwicht. Dit heeft een positieve werking op de gezondheid, zowel preventief als curatief. Daarom is Qi gong ook heel geschikt voor mensen reuma. De oefeningen zijn voor iedereen aan te passen. De avond is voor alle geïnteresseerden toegankelijk en wordt georganiseerd door de Reumapatientenvereniging Gouda e.o. in Huize Bloemendaal aan de Livingstonelaan. Aanvang 19.30 uur. Voor meer informatie: 0182-523980. Rotterdam/Regio-Op het Schouw burgplein in Rotterdam verheffen op 26 mei om 15.00 en om 17.00 uur honderden bewoners van Zuid-Holland met het Poverty Re quiem hun stem tegen armoede! ledereen kan meedoen aan dit statement voor het bestrijden van armoede. Het Poverty Requiem, dat het lijden, de wanhoop, de woede, de humor en de hoop van mensen in armoede vertolkt, is in Kenia gestart. Het wordt in 2007 op meerdere plaatsen ter wereld, met lokale mensen uitgevoerd. Nu dus in Rotterdam, als onderdeel van Operadagen Rotterdam. ledereen kan mee doen Het Poverty Requiem is geschre ven door componist Peter Massian en Sylvia Borren (directeur Oxfam Novib). ledereen kan deelnemen, ongeacht ervaring, leeftijd, af komst of geslacht. Alle partijen zijn voorgezongen, dus noten kun nen lezen is niet noodzakelijk. Op 19 mei repeteert het gelegen heidskoor het Poverty Requiem van 13.00 tot 18.00 uur in de Doe len in Rotterdam. Op 26 mei is de grote dag: dan zingt het hele Schouwburgplein met één stem te gen armoede. Voor meer informa tie en aanmelding: www.poverty- requiem.org 19 mei - 13.00 tot 18.00 uur - repe titie in de Doelen, Rotterdam 26 mei - 15.00 én 17.00 uur - uit voering Poverty Requiem op het Schouwburgplein, Rotterdam (foto: Daniel Maissan)

Hart van Holland | 2007 | | pagina 21