VACAT URE 16DE EEUW HET ENGELSE HOF IN DE BANEN VOOR HET OPRAPEN IN BOSKOOP THAIBOXERS MAKEN BETERE AANPAK VAN DEPRESSIES INDRUK IN KATWIJK boskoop Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 mei 2007 pagina 23 Door Carlo Willemsen Boskoop - Scholieren en studen ten die hevig op zoek zijn naar een vakantiebaantje, deden er goed aan zaterdag een kijkje te nemen in De Tunnel. De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland hield speciaal voor alle werkzoe kenden een 'baantjesbeurs'. Het was voor iedereen die geïnte resseerd is in een leuke zomerjob de uitgelezen mogelijkheid om in contact te komen met bedrijven die op zoek zijn naar jong per soneel. "Maar ook mensen die op zoek zijn naar een vaste baan waren van harte welkom", zegt Stephani Ribecco, jongerenwerker Waddinxveen. "In deze regio zijn er momenteel voldoende vacatu res." Dejeugd kon ertevensterecht voor alle vragen over vakantiewerk, sta geplaatsen, leer- en werktrajecten en vrijwilligerswerk. Op de baan tjesbeurs werd samengewerkt met het Centraal bureau voor Werk en Inkomen (CWI), de Vakbond, Randstad, De Jonge Krijger, lokale uitzendbureaus en het Coenecoop College. Informatie verschaffen is een be langrijk onderdeel van het jeugd- en jongerenwerk. Sommigen heb ben moeite met het vinden van een baan of weten niet goed hoe ze moeten solliciteren. Stephani: "Vooral een goede sollicitatiebrief schrijven is toch vaak een drempel. Veel jongeren hebben daar ont zettend veel moeite mee en haken daardoor af. Doodzonde. Middels een workshop solliciteren hebben wij getracht ze over die drempel heen te helpen." Ook de Politie Hollands-Midden en de Koninklijke Landmacht had den een afgevaardigde gestuurd. "Voor ons was het de eerste keer dat we op een evenement in Bos koop aanwezig waren", aldus wer vingsfunctionaris Wanda de Vre- tes. "We hebben mensen nodig en jongeren tussen de 18 en 25 jaar zijn precies onze doelgroep. Aan Op zoek naar een leuke zomerjob. iedereen die geïnteresseerd was in een baan bij de politie hebben we informatie gegeven. Bijvoorbeeld waar ze aan moeten voldoen als ze bij ons een opleiding willen vol gen." "Voor het imago van de Konink lijke Landmacht is het goed om op zo'n middag eens uitgebreid met jongeren te praten", laat Adju dant Zant weten. "Dit zijn de be langrijke jaren. Ze zitten nu in een fase waarin ze een keuze moeten maken over hun toekomst. Welke richting gaan ze op? Ik heb mijn uiterste best gedaan om ze te enthousiasmeren voor de Land macht." Het evenement stond onder be geleiding van de jongerenwerkers van Boskoop en Waddinxveen. De toegang was vrij en alle gas ten kregen bij binnenkomst een drankje aangeboden. "Dit was de eerste banenbeurs in Boskoop", vertelt Stephani. "Wat mij betreft is deze middag zeker voor herha ling vatbaar." te komen beoordelen of Veldman een middeleeuwse thriller vertelt of een serieuze lezing houdt over kunst, kerk en/of politiek. De le zing vindt plaats in de Driestar Ho geschool aan de Burg. Jamessingel 2 van 19.45 tot 22.00 uur, de teo- gang bedraagt €5,-. Gouda - De Goudse kunsthistoricus Jan Veldman verzorgt vrijdag 18 mei een lezing in de Driestar Ho geschool. De afgelopen jaren stond het En gelse koningshuis volop in de be langstelling. Jubilea, geboortes, huwelijken, scheidingen, vermeen de complotten; er gebeurde ge noeg om wereldwijd de gemoede ren bezig te houden. Aan de hand van een schilderij van Hans Holbein laat Jan Veldman de aanwezigen zien dat het aan het Engelse hof in de 16de eeuw nog wat heftiger toeging, ledereen is welkom om Gouda - De behandeling van depressies en het voorschrijven van antidepressiva kan beter. Dit geldt voor heel Nederland. De betrokken zorgverleners in de regio Midden-Holland zijn een gezamenlijk project gestart om dit te verbeteren. Er is een richt lijn opgesteld om zorgverleners te ondersteunen bij de keuze van behandeling bij mensen met een depressie. Daarnaast is voor iedereen met lichte tot matige depressieve klachten én voor de omgeving de Depressiegids gemaakt. Deze gids geeft een overzicht van het complete aan bod van voorzieningen in de re gio Midden-Holland. In het project 'Antidepressiva tussen de lijnen' werken mede werkers van GGZ Midden-Hol land, Zorgpartners Midden-Hol land, Groene Hart Ziekenhuis, ZOG Midden-Holland en huisart sen, apothekers en eerstelijns psychologen samen. De richtlijn is breed verspreid onder alle zorgverleners in de regio. De De pressiegids wordt verspreid aan de doelgroep via alle betrokken zorgverleners (onder andere via huisartsen en apothekers). +Boskoop - Kamakura Katwijk or ganiseerde afgelopen zaterdag het halfjaarlijkse Thaiboxgala in het Tripodia te Katwijk. Siam Style Thaiboxing uit Boskoop deed al weer voor de derde keer mee aan dit gala, dit keer met Marvin van Leeuwen en Rick de Kruijff. Marvin was hard toe aan een winstpartij. Na enkele ongelukkige verliespar- tijen was hij gebrand om deze keer een goed resultaat neer te zetten. Zijn tegenstander in de N-klasse (Nieuwelingen klasse) partij was Brahim, van de organiserende sportschool Kamakura Katwijk. Marvin wist door goed combina tiewerk de eerste ronde op zijn naam te zetten. De tweede ronde ging naar Brahim, die deze ronde met zijn harde stoten een beslis sing probeerde te forceren. In de beslissende laatste ronde maakte Marvin zijn tegenstander echter duidelijk dat hij niet van plan was om met minder dan een overwin ning genoegen te nemen! Zijn sterke conditie en grote vechtlust werden beloond met een welver diende puntenoverwinning. Voor Rick de Kruijff was dit alweer zijn vijfde partij uitkomend voor Siam Style Thaiboxing. Van de vier N-klasse partijen won Rick er drie overtuigend en eindigde er één on beslist. Na drie winstpartijen in de N-klasse, zou Rick deze avond zijn debuut in de C-klasse gaan maken. Zijn tegenstander was Arno van der Lugt van het bekende Gym In ternational uit Vlaardingen. Beide vechters begonnen de partij rustig en wachtten geduldig hun kansen af. Rick kwam goed door met ster ke bokscombinaties, terwijl Arno dankzij zijn sterke clinch en knie werk Rick nog even in de proble men leek te brengen. Aan het eind van de eerste ronde kwam Rick enkele keren goed door met harde stoten naar het hoofd van Arno die al leek te wankelen. Rick moest echter zelf ook nog een harde stoot nemen en was dus gewaarschuwd. De tweede ronde was net begon nen toen Rick een harde hoek op het hoofd van Arno plaatste en Arno neer ging. Arno kon nog net overeind komen en mocht van de scheidsrechter doorgaan. Rick wist nu dat hij het kon afmaken en deed dit ook door er enkele harde combinaties uit te gooien waarna Arno wederom acht tellen rust van de scheidsrechter kreeg. Hierna stopte de scheidsrechter de partij en riep Rick middels TKO (tech nisch knock out) uit tot winnaar. Een prima debuut in de C-klassen van Rick die dankzij deze overwin ning nog steeds ongeslagen is.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 23