releif$ genda BEZOEK ARUBAANSE DELEGATIE AAN NIEUWERKERK LITIE BERICHTEN OUDHEIDKAMER HEMELVAARTSDAG OPEN ROMMELMARKT mm i NIEUWÊRKlRiT Actief integriteitbeleid gemeente directe aanleiding AVONDVIERDAAGSE IN TEKEN VAN ZOMERCARNAVAL HUISDIER VERMIST OF GEVONDEN? KERKDIENSTEN - 20 MEI KLEUR IN HUIS TUIN BIJ WERELDWINKEL Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RG Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag 15 mei Volksdansen Locatie: Chrysantheum Boslaan 1, aanvang 14.30 uur Woensdag 16 mei start verkoop kaarten theaterstuk "Een dubbeltje op z'n kant" Groen sport, Rabobank, Hubo Boele Zaterdag 26, zondag 27 en maandag 28 mei: Pinkst'art Vrijdag 25 mei Skamuziekavond Locatie: Taverna - 21.00 uur Zaterdag 26 mei Open middag Oudheidkamer Locatie vs Gravenweg 6 open van 14.00 17.00 Expositie Kirsten Brand Locatie Atelier Gielen t/m 18 mei Expositie Drie dubbeltjes op z'n kant door Historische Locatie Bibliotheek gehele maand mei Expositie schilderijen van Margreet Hagoort/Schreerder Locatie Raadhuis t/m 25 mei Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 mei 2007 pagina 29 Nieuwerkerk aan den IJssel - Een delegatie van vier personen uit Aruba bezocht dinsdag 8 mei de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. Directe aanleiding vormde het door de gemeente gevoerde integriteitbeleid. De Arubaanse delegatie kwam kijken hoe dit be leid is vormgegeven. De delegatie werd ontvangen door adjunct ge meentesecretaris Wilma Huininga en hoofd van de afdeling Perso neel, Organisatie en Informatie voorziening en tevens interne ver trouwenspersoon Ronilla Snellen. Om 15.00 uur heette burgemees ter A. Bonthuis de delegatie wel kom in de collegekamer van het raadhuis. Onderzoek integriteit ambtenaren De gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel werd voorgedragen door Di recteur Kolthoff van het bureau In tegriteit Nederlandse Gemeenten (http://w ww. bureau integriteit, nl/). Dit bureau voerde in 2005 een Graffiti spuiters aangehouden Nieuwerkerk aan den IJssel - Twee jongens uit Nieuwerkerk aan den IJssel van 14 en 15 jaar zijn dinsdag 8 mei rond 16.20 uur betrapt toen zij in een fietstun- nel aan de Parallelweg Zuid bezig waren met het aanbrengen van graffiti. Een politieagent in zijn vrije tijd uit de regio Rotterdam- Rijnmond zag dat en greep in. De jongens werden overgedragen aan de opgeroepen politie van Nieuwerkerk aan den IJssel. Bei den zijn doorverwezen naar het buro HALT en daarna overgedra gen aan de ouders. De gemeente is in kennis gesteld. digitaal onderzoek uit naar de in tegriteit van de ambtenaren. Nieu werkerk was daarmee de tweede gemeente in Nederland die dit on derzoek heeft laten plaatsvinden. De heer Kolthoff was eveneens bij de ontvangst van de Arubaanse delegatie aanwezig. Actief integriteitbeleid De gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel voert een actief beleid op het gebied van integriteit. Zo vindt er bij indiensttreding van personeel standaard een controle plaats van nevenfuncties en wordt de eed of gelofte afgelegd. Bij gevoe lige functies wordt een eventueel strafblad gecheckt. Ook zijn er ge dragsregels voor het privégebruik van internet, telefoon en e-mail. Momenteel loopt er een traject waarbij de gedragscode wordt ver nieuwd aan de eisen van deze tijd. Alle medewerkers mogen hier over meedenken, zodat het een code voor en door medewerkers wordt. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is op Hemelvaarts dag, donderdag 17 mei, open van 14.00 tot 17.00 uur. Nieuw opgesteld is een roskarnmolen, via een Ver-Hitlandse familie af komstig van een Ouderkerkse boerderij en recent weer voor het eerst door een paardje bewo gen! Op de stalzolder is een wis selexpositie van een selectie uit recent verworven bijbelse platen die de Hervormde zondagsschool Johannes in 1931 aanschafte. Ondanks de Nederlandse onder schriften zijn de platen afkomstig van Thomas Nelson Sons Ltd, een uit 1798 daterende Schotse protestants-christelijke drukker en uitgever. De Oudheidkamer is te vinden op 's-Gravenweg 8 in de monumentale boerderij 'Nooit Gedacht', nabij de Capelse grens. De toegang is vrij. Buiten de open middagen zijn groeps bezoeken mogelijk; voor meer informatie:0180-312228 of www. nieuwerkerk.net/hvn. Nieuwerkerk aan den IJssel - De traditionele Nieuwerkerk- se Avondvierdaagse wordt dit jaar voor de 27e keer gehou den. Van maandag 4 tot en met donderdag 7 juni zullen hon derden kinderen en volwas senen tijdens deze vierdaagse kunnen genieten van mooie routes, die door de prachtige natuur rond Nieuwerkerk zijn uitgezet. De jongste jeugd legt dagelijks een parcours af van vijf kilometer, terwijl de wat oudere jeugd en de vol wassenen iedere dag tien kilo meter kunnen lopen. Inschrijving De inschrijving gaat dinsdag t 29 mei van start. Leden van vv Nieuwerkerk bezoeken in die week alle Nieuwerkerkse basisscholen. Op vrijdag 8 juni van 18.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 9 juni van 10.00 tot 14.00 uur kan ook worden ingeschreven bij de stand in winkelcentrum Reigerhof. Het inschrijfgeld bedraagt €3,50. Inschrijven kan ook op maan dag 7 juni om 18.00 uur bij de start van de Avondvierdaagse. Het inschrijfgeld bedraagt dan €4. Intocht De feestelijke intocht op don derdagavond 7 juni staat in het teken van 'Zomercarnaval'. Brassband New Youth Gene- ration uit Rotterdam-Zuid zal met Caribische brassbeats de wandelaars in de juiste stem ming brengen. Ook de Nieu- werkerkse drumfanfare DKV en de KVT Harmonie uit Moor drecht zullen hun steentje bij dragen. Voor meer informatie: 0180-314192. Vermist: - Schildpadpoes, witte voet jes, bef, één rood en één zwart oor, schuw, 8 jaar oud. Ereprijsveld, Nieuwerkerk. - Lapjespoes, één zwarte voor poot, één rode voorpoot, één helft van de kin rood, andere helft zwart, 4 mnd. oud. Kon. Julianastraat, Nieuwerkerk. Gecastreerde zwarte kater met een witte bef en een wit snor retje, gechipt, volwassen. West Buurtstraat, Moordrecht. Gevonden: - Gele kanarie met grauw-zwart. Zwanendaal Nieuwerkerk. Rode kater, witte buik en voor poten. A 20, Nieuwerkerk. Cyper-grijze poes, geen wit, A 20 Nieuwerkerk. Voor informatie en aanmeldin gen: Amivedi Nederland: 0184- 561509 of www.amivedi.nl Nieuwerkerk aan den IJssel Herv. gem. 11.00 uur evangelisa tiesamenkomst. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de wijk Dorrestein organiseert de Her vormde Gemeente voor zaterdag 19 mei de jaarlijkse Rommelmarkt georganiseerd. In de ruim 70 kra men worden allerlei spullen aan de man gebracht, van tupperware tot vogelkooi, van kinderspeel goed tot keukentafel, van perk- plant tot streekroman. Ook zijn er verschillende kramen met allerlei elektra, boeken, curiosa, gereed schap, huishoudelijke artikelen en kleding. In de week vóór de Rom melmarkt worden de spullen op gehaald door heel Nieuwerkerk en vervolgens uitgesorteerd door de vele vrijwilligers die er voor zorgen dat deze Rommelmarkt al vele ja ren een succes is. Extra aandacht wordt gevraagd voor de verkoop van de opgeknapte fietsen, de vei ling van antieke en waardevollle spullen (start om 14.00 uur) en het vernieuwde prijzenrad. Voor de inwendige mens is er een kraam met patat, oliebollen, koffie, fris drank en andere lekkernijen. De opbrengst wordt besteed aan een vijftiental goede doelen. De Rom melmarkt duurt van 9.30 uur tot 16.00 uur. Met de zomer in zicht brengt We reldwinkel Nieuwerkerk aan den IJssel het zomerse thema 'Kleur in huis tuin'. Allerlei kleurrijke pro ducten, zoals de handgeweven hangstoelen, hangmatten uit Zuid- India en de grote handbeschilderde bloempot uit Mexico zijn nieuw in de Wereldwinkel. Dat geldt ook voor de schalen en siervazen van biscuitkeramiek van het familie bedrijf Sang Arun uit Thailand, dat 'zonneschijn' betekent. Zon neschijn brengt de opbrengst hen zeker, want die komt ten goede van de makers. In de provincie Tamil Nadu in Zuid-lndia zorgt wever/producent Elango dagelijks ervoor dat de hangmatten stuk voor stuk sterk, kwalitatief goed en aantrekkelijk zijn. De nieuwe trend van deze zo mer, in heldere paarse, fel oranje of knalrode kleuren. Vanuit de fa milietraditie opgestart en mede dankzij hulp van importeur De Eve naar hebben nu 50 medewerkers een inkomen. De marge die Elango ontvangt, wordt gebruikt om het bedrijf te laten groeien en de kans armen in de omgeving financieel te ondersteunen. De biscuitkeramiek komt van fa miliebedrijf Sang Arun, wat "zon neschijn" betekent, gevestigd in Lampang in Noord Thailand. Biscuit is de naam voor ongeglazuurd ge bakken keramiek, vazen en scha len, met een zachte natureltint. Het fijne, kantachtige reliëf ontstaat door eerst het motief in klei te te kenen. Sang Arun valt binnen de Thaise keramieksector op door de goede arbeidsomstandigheden en secundaire arbeidsvoorwaarden. Behoorlijke salarissen, elk jaar een gratis gezondheidscheck en een crèche voor de kinderen. Sang Arun draagt zorg voor het milieu en de fabriek is ruim en licht van opzet. Van de werknemers is 85% vrouw, waaronder verschillende mana gers. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 7a en is op- gend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur, zaterdag tot 16.00 uur.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29