DRUMFANFARE DKV OP TV RIJNMOND VLIEGENDE START VOORVERKOOP ISALA THEATER CDA-FRACTIEVOORZITTER ZIET GEEN BELEMMERINGEN VOOR BOUW WONINGEN ZUIDPLASPOIDER Mi nifuwérkérk EUROPA KINDERHULP ZOEKT NOG PLAATS VOOR TWEEËNTWINTIG KANSARME KINDEREN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 mei 2007 pagina 31 Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor het programma 'Dave on Stage' van TV Rijnmond werden op don derdag 10 mei opnames gemaakt van drumfanfare DKV. Die dag had de drumfanfare een optreden bij het binnenhalen van de mini- avondvierdaagse in Spijkenisse. Zo wel tijdens het verzamelen bij het clubgebouw Con Musica als bij de intocht van de mini-avondvierdaag se werden de leden van de drum fanfare uitgebreid gefilmd en geïn terviewd door Dave van der Wal en zijn cameraploeg. Dave liet zichzelf ook niet onbetuigd. Zo is hij te zien als verkeersregelaar, heeft hij eens geprobeerd hoe het is om met de grote trom én met de vlag te lopen. En natuurlijk wilde hij ook wel eens proberen hoe het is om tamboer- maïtre te zijn. Op zondag 20 mei zijn de opnames vanaf 17.19 uur elk uur te zien bij TV Rijnmond. Ondanks de tientallen aanmel dingen van nieuwe gastouders, zoekt Europa Kinderhulp nog voor tweeëntwintig kinderen dringend een vakantieadres in Zuid Holland. De gezinssamenstelling is niet be langrijk. Europa Kinderhulp vraagt iedereen die interesse heeft, te reageren. Gezinnen met of zonder kinderen, opa's en oma's en alleen staanden met of zonder kinderen; iedereen kan een gastouder zijn. Europe Kinderhulp zoekt mensen die liefde en geduld op kunnen brengen om een kind op te van gen. De vakantie staat al bijna voor de deur, als deze adressen niet op korte termijn gevonden worden, heeft dit tot gevolg dat reeds ge selecteerde kinderen in de leeftijd van vijf tot en met twaalf jaar zich misschien voor niets hebben blij gemaakt. Kinderen uit probleem situaties, die geselecteerd zijn door sociale diensten, RIAGG, Leger des Heils en soortgelijke organisaties. als boodschappen doen of een mid dag naar het zwembad is voor hen vaak al een belevenis. Er wordt nog plaats gezocht voor zes Bosnische kinderen, van maandag 30 juli to} en met vrijdag 17 augustus. Engelse kinderen geplaatst Er is ook nog goed nieuws te mei, den, alle Engelse kinderen zijn reeds geplaatst. Nu nog de kinderen uit Duitsland, Frankrijk en Nederland, de orga nisatie zoekt nog plaats voor: vier Duitse kinderen van maandag 16 juli tot en met vrijdag 3 augustus, twee Duitse kinderen van maandag 23 juli tot en met tot en met zater dag 11 augustus, drie Franse kinderen van zondag 1 juli tot en met donderdag 19 julif drie Franse kinderen van woensdag 4 juli tot en met woensdag 25 juli, twee Franse kinderen van zater dag 21 juli tot en met zaterdag ff" augustus en tenslotte twee Neder landse kinderen van maandag 23 juli tot en met vrijdag 10 augustus. Speciaal project Bosnische kinderen Om de drie jaar heeft Europa Kin derhulp een speciaal project. Dit jaar is er gekozen voor kinderen uit Bosnië. De kinderen, variërend in leeftijd van zes tot twaalf jaar, ko men uit de voormalige oorlogsge bieden Srebrenica en Tuzla. Bosnië is na de oorlog in de jaren negen tig nog altijd een land in wederop bouw. Veel Bosnische, Servische en Kroatische kinderen kennen veel armoede; kinderen hebben niet al tijd genoeg te eten en krijgen on derwijs in vervallen schoolgebou wen. Sommige kinderen zien nooit een school, omdat ze van de ouders mee moeten werken en zo moeten zorgen voor gezinsinkomsten. Juist deze kinderen hebben een vakantie zo dringend nodig. Iets normaals Wilt u in 2007 een kind een fijne vakantie bezorgen? Reageer dan zo spoedig mogelijk, dit is de laatste kans, omdat er nog veel geregeld moet worden voor dat ze werkelijk bij u op de stoep staan. Een beetje aandacht en geduld is alles wat wjj. van u vragen. Heeft u gedurende een kleine drie weken een liefde vol plekje over in uw huis? Kunt u een kind laten ervaren dat er lieve volwassenen bestaan die wat voor een ander over hebben? Wilt u hem of haar een onvergetelijke herinne ring bezorgen? Neem dan onmid dellijk contact op met de stichting Europa Kinderhulp. Telefoon: Ben van der Lem 0180- 320379 E-mail: bvanderlem@planet.nl of Internet.www.europakinder- hulp.nl. Regio - Tijdens de open dag van het Abraham Kroesgemaal heeft Theo Edel voor de Lokale Omroep Nieuwerkerk duidelijk gezegd dat hij het niet eens is met de eerdere uitspraken van Tweede Kamerlid Ad Koppe- jan. Laatstgenoemde zei in een interview voor Radio West dat met het oog op de klimaatver andering de bouw van wonin gen in de Zuidplaspolder altijd nog kan worden tegengegaan. Edel snapt niet waarom na ja renlange investeringen in het gebied nu ineens dergelijke fer me uitspraken worden gedaan. De Zuidplaspolder ligt maar 20 centimeter lager dan bijvoor beeld de Alexanderpolder en delen van Capelle aan den IJs sel. Hij vroeg zich hardop af of het Kamerlid de woningen daar soms ook weg wil hebben. CDA- raadslid Wybe Zijlstra was even eens aanwezig en heeft desge vraagd laten weten dat hij groot voorstander is van een integrale ontwikkeling van de Zuidplas polder waarbij woningen, be drijven en glastuinbouw goed op elkaar worden afgestemd zodat bijvoorbeeld warmte en energieoverschotten uit de glas tuinbouw in de woningen benut kunnen worden. Op de vraag of het straks veilig wonen is in de Zuidplaspolder waren Edel en Zijlstra unaniem van mening dat er tal van plaatsen in Ne derland zijn waar het overstro mingsrisico vele malen hoger is. En hoewel in de Zuidplaspolder het laagste punt van Nederland is gelegen, zal het vanwege de stuw bij Krimpen aan den IJssel niet zo zijn dat de hele polder bij een calamiteit vol zal lopen. Wat volgens Edel veel belangrijker is bij de bouw van woningen in de Zuidplaspolder is dat de weg infrastructuur hiervoor wordt verbeterd. De A12 en A20 moe ten dan worden verbreed. Een J onderwerp waar Edel zich in zijn nieuwe functie als Statenlid in de provincie Zuid Holland hard voor zal maken. hebben wij het dan goed, hè? Over de diepere inhoud van hun nieuwe voorstelling houden ze het kort en daar willen ze het bij laten. Maar wel verzekeren ze u dat de diepgang 3D is (dom, dwaas en droog). Vrijdag 18 mei - 20.15 uur Grote Zaal -entree€19,20, pashouders€16,90. Maria de Fatima Zingt Amalia Rodrigues De Portugese fadozangeres Maria de Fatima maakte op 12-jarige leef tijd haar debuut en won op 14-jarige leeftijd de belangrijkste prijs op het gebied van de fado in Portugal. Ze deelde het podium met grootheden als Jorge Fernando, Amalia Rodri gues en Camané. Met haar nieuwe programma laat Maria haar publiek kennismaken met de meest pure en belangrijkste fadozangeres ooit; Amalia Rodri gues. Deze zangeres werd in 1922 geboren en overleed in 1999. Samen met haar fadogroep brengt Maria een programma waarbij de prachti ge liederen gekoppeld worden aan de hoogte- en dieptepunten van het turbulente leven van de legendari sche Amalia Rodrigues. Fado die je raakt tot diep in je ziel Zaterdag 19 mei - 20.15 uur Grote Zaal - entree €18,70, pashouders: 16,40 Voor meer informatie en reserveren: 010 - 4586400 of www.isalatheater. nl. Het Isala Theater is te vinden aan het Stadsplein 5 in Capelle aan den IJssel. Capelle aan den IJssel/Regio - De voorverkoop voor het nieuwe sei zoen is vorige week begonnen. Het Isala Theater krijgt erg positieve reacties over het feit dat mensen hun eigen stoel bij elke voorstelling kunnen uitzoeken. Er zijn ongeveer 2000 kaarten meer verkocht dan vo rig jaar op hetzelfde moment. Het Groot Niet Te Vermijden, Plien Bi- anca. Marc Marie Huijbregts en Pur per 101, met Eric Brey en Jos Brink zijn op dit moment de best verkoch te voorstellingen. Opvallend is vooral de grote aan loop voor de toneelvoorstelling 'Ar senicum en oude kant' met onder anderen Marnix Kappers en Edda Barends. Ook voor de komedie 'Uit gedokterd' met onder anderen Han Romer en Marleen Stoltz is veel be langstelling. Ernesto Marcellino en Wilfried Finkers Wat hebben wij het dan goed hè! Marcellino en zijn kompaan Ernesto treden al bijna twintig jaar met el kaar op. Hun programma's zitten barstensvol leuke woordgrappen en verantwoorde onderbroekenlol. Met de komst van Wilfried Finkers (broer van) is het duo een volwaar dig trio geworden. De drie mannen vertonen om de beurt hun kunsten. In hun streven naar een bijna-leefer- varing laten Ernesto en Marcellino en Wilfried Finkers het landleven over zich heenkomen. En het wordt weer gieren en brullen. Omdat ach teraf alles leuker lijkt zijn ze maar achteraf gaan wonen. Als u hen bezig ziet zult u vaak denken: wat

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31