de POPULIER mm r— O OIO 421 65 OO Veertig jaar autocross op Hemelvaartsdag WWW.DEPOPULIER.COM L'Ui'UUilL Jaarmarkten - concours Hippique - auto motorcross - tracktor pulling - etc. Evenementenverzorging Vader en zoon Van der Hoeven al jaren lang actief op de cross te Zevenhuizen Tijdens de autocross, waken wij over uw eigendommen. P.v.K. Security DOGS EEIU AUTOWRAK? BEL DAIM: 'Vader, moeder en kinderen, met koelbox langs de lijn' Voor de verzorging van grote en kleine evenementen Moet u bij Firma W. Bovekerk zijn. SB-.Fa. W. Bovekerk Partyservice Verhuur Firma W. Bovekerk Tel. 0183 - 351 559 Fax 0183 - 352 852 E-mail: info@bovekerk.nl Mercatorweg 63 C - 6827 DB Arnhem Tel: 026-370 81 03 www.pvk-dogs.nl - info@pvk-dogs.nl ERKEND AUTODEMONTAGE BEDRIJF iii stiba> A RN NIKKELSTRAAT 97 - 3067 GR ROTTERDAM pagina 32 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 16 mei 2007 AUTOCROSS ZEVENHUIZEN I v®* Marcel de Roode (links) en Kees Portengen. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - De autocross wordt al ruim veertig jaar in Zevenhuizen georganiseerd en dat is in de hele regio bekend. Vroeger werden er door de 'plakploegen' overal post ers opgehangen, tot op de Cools- ingel toe. Er zijn zelfs leden van de Kleine Trompetter opgepakt, omdat zij in hun enthousiasme de ramen van de V&D dichtplak- ten. Tegenwoordig mag er alleen nog 'geplakt' worden binnen de gemeente, met vergunning, maar de faam van de cross is zo groot binnen de crosswereld dat blijk baar de vele posters in de regio niet meer nodig zijn. Van kermis tot autocross In de jaren '60 startte De Kleine Trompetter met het organiseren van een kermis en fancyfair met muziek. Later werd daarbij een brommercross georganiseerd, die zo goed aansloeg dat ze het jaar daarna autocross vereniging EZACO hebben gevraagd een echte autocross te organiseren en dat is een traditie geworden die nu al ruim veertig jaar bestaat. De cross wordt nu georganiseerd door ACTD en de locatie van de cross is nogal eens veranderd: het is begon nen achter hotel Vos, maar later onder meer gehouden aan de Mid delweg en het Zuideinde. Sinds on geveer vijftien jaar is de Bierhoogt- weg de vaste locatie van de cross. Wat al die jaren niet veranderd is, is de dag: Hemelvaartsdag. Kink in de kabel Hoewel alle voorbereidingen in volle gang zijn, is nog niet zeker of de autocross dit jaar doorgaat. Alle ver gunningen zijn binnen en het weer lijkt in tegenstelling tot de afgelopen twee jaar ook geen spelbreker te worden. Maar een van de bewoners van de Bierhoogtweg heeft bezwaar aangetekend tegen de cross. Die per soon is van mening dat de autocross in strijd is met het bestemmingsplan, dat er te veel schade wordt toege bracht aan het wegdek door het vele verkeer en dat er te veel C02 uitstoot ontstaat. De rechter zal woensdag een uitspraak doen en pas dan is duidelijk of de cross door mag gaan. "We zullen zo snel mogelijk op de website aangeven of alles doorgaat", aldus de organisatie. "Maar de in schrijving is altijd pas op woensdaga vond, dus wat dat betreft verandert er niets." Commissie Jaarlijks wordt er een 'autocross-com missie' in het leven geroepen. Een aantal leden van De Kleine Trompet ter zorgt dat alles op tijd geregeld is. Dit jaar bestaat de commissie uit Cees Portengen en Marcel de Roode. "Aan het begin van het jaar begin nen we met de eerste voorbereidin gen", vertelt Cees Portengen. "Aller eerst moeten we weten of het stuk land weer beschikbaar is. Dit jaar kregen we pas vrij laat toestemming van de eigenaar om het weer te ge bruiken. Ook moeten vergunningen worden aangevraagd." Er is inmid dels een goed draaiboek beschikbaar dat afgewerkt kan worden en ook de medewerking van verschillende bed rijven is een traditie geworden. "We krijgen jaarlijks medewerking van de brandweer.de politie, de EHBO-vereni- ging van Zevenhuizen, bewakers met honden en een bedrijf dat het terrein aanlegt, greppels graaft, palen slaat en later het land weer glad maakt, ploegt en inzaait", vult Marcel aan. Daarnaast worden de leden van de vereniging zoveel mogelijk ingezet bij de verkoop van kaarten en drank en als parkeerwacht. "En dan vrijdag: de grote opruimdag!" aldus Cees. Sfeertje "De autocross in Zevenhuizen is geliefd onder de crossers", vertelt Portengen. "Vanwege het vele pub liek en de kwaliteit van de baan hebben we een goede naam in de crosswereld." Er zijn de laatste jaren zo'n honderdveertig deelnemers. "We hebben een aantal jaren terug de tijden verruimd in verband met het grote aantal deelnemers", zegt Marcel. "Eerst was het van 13.00 tot 17.00 uur, nu van 11.00 tot 17.00." Er komt publiek uit de hele regio af op het evenement. "Het is een dagje uit voor het hele gezin: vader, moeder en kinderen, met een grote koelbox, samen een dagje langs de lijn. Ook is het een kwestie van zien en gezien worden voor een deel van het publiek: Het is een apart sfeertje, maar wel leuk!" Zevenhuizen - Al sinds jaren zijn va der en zoon Van der Hoeven van de partij op de cross op Hemelvaarts dag. Gerrit van der Hoeven stond voor het eerst in 1966 aan de start van de inmiddels legendarische cross van Zevenhuizen. Omdat er heel veel inschrijvingen waren die dag, moest Gerrit lang aandringen bij Arie van den Berg, de toenmalig voorzitter van de EZHACO (Eerste Zuid-Hollandse Autocross Organisa tie), om toch mee te mogen rijden. Dat lukte hem onder de voorwaarde dat hij niet de fl. 125,- startgeld zou ontvangen. Zo gezegd zo gedaan en Gerrit stond dus aan de start. Bij de eerste manche kwam Gerrit als eerste over de finish met zijn Ford Fairline, die voorzien was van een Thunderbird-motor. In de halve fi nale werd hij tweede en in de finale behaalde hij de vijfde plaats. In de afvalrace werd hij wederom eerste. Na drie jaar kwam er een periode van rust, maar in 1987 en in 1988 deed Gerrit mee in de veteranenk- lasse bij de EZHACO. Sinds 1993 wordt de cross geor ganiseerd door de ACTD (Autocross Team Dordrecht). Dat was het mo ment waarop vader en zoon allebei deel gingen nemen aan dit jaarlijks terugkerende evenement. Het jaar 2000 was het jaar waarin Gerrit zijn helm aan de wilgen heeft ge hangen. Het was nu aan zijn zoon Mark van der Hoeven om de traditie binnen de familie voort te zetten. Mark zetten zijn eerste stappen op het crossterrein in 1993 en deed mee in de standaard regio klasse met een VW Golf type 1. In de daarop volgende jaren reed hij mee in verschillende klassen, namelijk de standaard, de rodeo en de stockcar F1 klasse waar hij tot op heden nog steeds in mee strijdt. Er zijn al verschillende stockcars bereden, maar in de winter van 2005 op 2006 is de huidige auto aangekocht in Engeland. Bij Au- todemontagebedrijf De Populier te Rotterdam, het bedrijf van Gerrit en Mark, zijn heel wat uurtjes gesto ken in het opbouwen en aanpassen van de nieuwe aanwinst. Onder de naam Stockcar F1 Team The Joker rijden zij zes tot zeven cros sen per jaar. De naam van het team is afkomstig van Gerrit die vroeger onder deze naam al deelnam aan de cross en is overgenomen door Mark. Voor meer informatie: www. stockcarthejoker.nl. m i i JL-.T 0E R0PUUEF. Auto nrcyalre Nmtfrimna

Hart van Holland | 2007 | | pagina 32