DROGE VOETEN HOUDEN IN LAAGGELEGEN LAND REGIONAAL SCHAAKFESTIVAL «0.000 mensen met psoriasis r m JEUGDVOLLEYBALTOERNOOI BRAZILIË- GROEP GOUDA/MOORDRECHT 2007 Nationale Molen- en Gemalendag VERTREK GEMEENTE SECRETARIS MOORDRECHT HENGELSPORTVERENIGING REÜNIE ZAALVOETBAL VERENIGING IJSSELV0GELS DENKT U MEE OVER UW EIGEN WEBSITE VOOR MOORDRECHT? moordrecht" Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 mei 2007 pagina 33 Door Natasha Qualm Moordrecht - Vele geïnteresseer den kwamen zaterdag naar het Gemaal Abraham Kroes. Op deze Nationale Molen- en Gemalendag opende ook het hoogheemraad schap van Schieland en de Krimpe- nerwaard daar haar deuren voor het publiek. Het toegestroomde publiek kon daar met eigen ogen zien wat het hoogheemraadschap doet om de voeten droog te hou den in ons laaggelegen land. Door het hoogheemraadschap wa ren tal van activiteiten georgani seerd voor het publiek. Binnen in het gebouw kregen mensen mid dels rondleidingen en presentaties uitleg over de geschiedenis van het waterschap en over droogmake rijen, sluizen en polders. Daarnaast vertelden enthousiaste medewer kers over de werking van het ge maal. Buiten het gebouw stonden in een tent twee muskusratvan gers. Zij toonden daar hun boot en vertelden de bezoekers over hun werkzaamheden. Er draaide een video waar de noodzaak van muskusrattenbestrijding werd uit gelegd. Het dier zelf was in opge zette vorm te aanschouwen. Langs het water stond een tractor water te pompen. Deze apparaten wor- Rondvaart over de Ringvaart. Leuke, interessante dag bij Gemaal Abraham Kroes. den voor noodbemaling ingezet waarbij per minuut 20 kuub water kan worden verwerkt. Op deze dag mochten de kinderen plaatsnemen in de tractor, waarbij de claxon fa voriet was. Bezoekers werd ook de mogelijk heid geboden om een rondvaart te maken over de Ringvaart wat hen een mooie gelegenheid bood om het landschap eens van een andere kant te bekijken. Op de boot werd uitleg gegeven over het ontstaan van het landschap, op handen zij nde ontwikkelingen en over de na tuur. Ondanks de dreigende lucht waren de paraplu's op de boot niet nodig. Bezoekers konden ook mee doen aan een prijsvraag en alle vertrekkende bezoekers werden getrakteerd op een boerenijsje. De medewerkers van het gemaal had den er een leuke, interessante dag van gemaakt, waarbij jong en oud aan zijn trekken kwam. In het totaal kwamen er ruim 650 bezoekers op de open dag af. Bri gitte Aalders - Moratis, educatief medewerker van het gemaal: "We zijn ontzettend tevreden. We had den zelfs moeite om de mensen om vijf uur naar huis te krijgen. De meeste van hen wilden nog wel langer blijven." De open dag vol doet duidelijk aan een behoefte. "We krijgen regelmatig aanvragen voor excursies. We kunnen deze vraag niet aan. Op een dag als deze kun je veel mensen van informatie voorzien. Onze primaire taak is zorgen dat mensen droge voeten houden. Daarnaast vinden we het belangrijk dat mensen weten wat hier gebeurt en waar hun belas tinggeld naartoe gaat." Moordrecht - In Gebouw 'De Zes- punt' aan de Molenlaan 1a wordt voor zaterdag 19 mei de twaalfde editie van het VINK Top 12 schaak toernooi georganiseerd. Het toer nooi startte in 1996 en kon zich vooral dankzij de sponsor op de schaakkalender handhaven. Er wordt deelgenomen door topscha- kers uit de Zuidplasregio of leden van de vier schaakverenigingen in dit gebied te weten Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel, Wad- dinxveen en Moordrecht. Op dit toernooi geen langdurig denk werk, maar rapidpartijtjes van maximaal een half uur. Voor toe schouwers dus goed te volgen. In de hoofdgroep, de invitatie- groep, spelen de twaalf door de organisatie uitgenodigde deelne mers. Van Moerkapelle zijn dat clubkampioen Dick Bac en Gerard van Ommeren (winnaar 2001). Van Nieuwerkerk clubkampioen Ge rard Nieuwenkamp (winnaar 2005) en de winnaar van de kandidaten- groep 2006 Hans Ranft. Van Wad- dinxveen clubkampioen Erik Hen- nink en Léon Willemen. Voor De IJssel uit Moordrecht spelen meer voudig clubkampioen Jan Even- groen, winnaar van het toernooi in 1998 en 2000, de eveneens in het eerste team spelende René Ordel- man, de rapidschaak kampioen bij De IJssel, en Frank Visser. Eveneens van de partij is titelverdediger Ben Geffen uit Moerkapelle. Hij was eerder winnaar van de top 12 in 1996 en 2002. Uit Nieuwerkerk ten slotte Dick Brus (winnaar 2004) en Marcel Glissenaar (winnaar 2003). Daarnaast is er een kandidaten- groep en een vierkamp voor club viertallen (rating maximaal 1725) waarvoor door elk van de vier ver enigingen deelnemers zijn aange wezen. De jeugd komt aan bod in de jeugd top 12 met twaalf toppers bij de jeugd tot en met 12 jaar van de Zuidplasverenigingen. Nieuw dit jaar is de 'VINK groep'. Familiele den van de sponsor strijden hier om de 'beste Vink'. Wethouder Gravesteijn zal om 10.30 uur het startsein geven voor de invitatie- en kandidatengroep. Om 13.00 uur start de jeugdgroep en vanaf 13.15 uur komen ook de vierkampers en de VINK groep in actie. De prijsuitreiking zal naar verwachting rond 17.00 uur plaats vinden. De toegang is vrij. Gouda - Psoriasis is een met-be smettelijke, chronische huidaan doening, waar meer dan 400.000 mensen in Nederland last van heb ben. Zij hebben last van rode, schil ferende plekken op hun lichaam, die veroorzaakt worden door een overmatige aanmaak van huidcel len. De Psoriasisvereniging kan, door middel van informatie een bijdrage leveren aan de begelei ding van mensen die psoriasis heb- Moordrecht - De Brazilië-groep Gouda/Moordrecht 2007 organi seert voor woensdag 20 juni van 18.30tot21.00uurinsamenwerking met Volleybalvereniging MVC een jeugdvolleybaltoernooi in sport hal De Zuidpias. De organisatie probeert zoveel mogelijk jeugd uit verschillende hoeken van Moordrecht hiervoor warm te krijgen zoals: jeugdclubs van ker ken, de basisscholen, verschillende sportverenigingen en dergelijke. Hetthema is'Kom in beweging voor een straatkind'. De Brazilië-groep krijgt van de Gemeente subsidie voor dit toernooi. De opbrengst is ben. Belangstellenden zijn op woensdag 16 mei van 14.00 tot 16.00 uur in het patiëntenservice bureau op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis (ingang Jan van Beaumantstraat) alwaar iemand van de Psoriasis Vereni ging Nederland aanwezig is voor het verstrekken van informatie. Voor meer informatie: www.pvn- net.nl of de psoriasis infolijn: 070- 3838003. bestemd voor het project voor de straatkinderen van Rio de Janeiro, waarvoor de groep deze zomer drie weken naar Brazilië gaat. Kinderen in de leeftijd van 8 tot 11 jaar spelen in teams van 4 kinderen in het mini-toernooi, dat gespeeld wordt van 18.30 tot 20.00 uur. Jeugd in de leeftijd van 12 tot 16 jaar speelt in teams van zes personen van 19.00 tot 21.00 uur. Er is geen inschrijfgeld, wel staat er deze avond een bus waar men een vrijwillige bijdrage in kan deponeren voor het project. Voor meer informatie een aanmelden: 0182-375503. Moordrecht - Gemeentesecreta ris drs. L. (Lydia) Ouweneel - Bolk heeft per 1 mei de Gemeente Moordrecht verlaten. Zij vervolgt haar loopbaan als consultant en interim-manager. Mevrouw Ouweneel (44 jaar) is hiervoor werkzaam geweest bij Binnenlandse Zaken en Konin krijksrelaties, het kabinet van de Commissaris van de Koningin in de Provincie Zuid-Holland en de gemeente Rotterdam. Moordrecht - Met 22 vissers werd er gevist in de Rotte bij de Molen viergang te Zevenhuizen. Tussen het riet en op de steigers werd vier uur gevist. Door het slechte weer was het vissen met de fee der de beste tactiek en het doel was om grote zware brasems te vangen. Na de wedstrijd kon het merendeel één of meerdere bra sems laten wegen. Veruit de beste was Ron Hofland, op afstand ge volgd door Rene Treuren en Arjan Boon. Uitslag in groep A: I.Ron Hofland 11.350 kilogram; 2.Frans Buurman 3.350; 3.Cees van den Heuvel 3.200. Groep B: 1.Arjan Boon 4.500 kilogram; 2.Jan van der Schee 2.550. Groep C: I.Rene Treuren 6.820 kilogram; 2.Willem van der Laar 2.550; 3.Henk Boer 1.350. Moordrecht - In verband met het 30-jarig bestaan organiseert^ zaalvoetbalvereniging IJsselvo- gels voor zaterdag 9 juni een feest met een reünie. Daarom is de vereniging op zoek naar oud-, leden, die op 9 juni langs willen komen. In de middag is er een voetbaltoernooi in sporthal de Zuidpias waarbij oud-leden van harte welkom zijn. Na het lopend buffet is er 's-avonds een feest in de Zespunt. Oud-leden kunnen zich melden bij Remco Reijm op 06-14029411 of via Remco@zvv- ijsselvogels.nl. Moodrecht/Gouda - Het is pret tig om informatie over wonen* welzijn en zorg in de buurt te' kunnen vinden. In Moordrecht wordt hard gewerkt om naast een gewoon loket ook een buurt- website 'wonen-welzijn-zorg' te bouwen. Deze website biedt plek aan aanbieders om infor matie te geven en burgers kun nen hier informatie opzoeken of vragen. Zo zal er informatie te vinden zijn over de plaatselijke voorzieningen op het gebied van,, wonen, welzijn en zorg. Er is een sociale agenda met activiteiten in de wijk, buurtnieuws en een prikbord waarop inwoners vraag* en aanbod van diensten kunnen uitwisselen. Ook de vraag van de burger krijgt een centrale plek: over bijvoorbeeld tafeltje dekje, huurschulden, formulieren die ingevuld moeten worden, andere woning, et cetera. Het digitale loket heeft als voor lopige naam 'Zorgrotonde' en is een project van Zorgberaad Mid den Holland, die dat samen met Zorgbelang uitvoert. Om deze' website echt Moordrechts te ma ken willen zij de website samen met een groepje actieve burgers invullen en actueel onderhou den. Wilt u hierin meedenken, dan bent u welkom op de informatie bijeenkomst op 24 mei om 19.30 uur bij Zorgbelang aan de Heu vellaan 3 in Gouda. Voor meer informatie of aanmelding: 0182- 512777 of e-mail: info@zorgbe- lang-zhzm.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33