TWEEDE RONDE INFORMATIE MAATSCHAPPELIJKE OPVANG WILLEM SCHILDERT NESSELANDE ALEXANDER PLANTENEXCURSIE DOOR HEEMTUIN TENELLAPLAS ACTUELE INFORMATIE OPPERVLAKTEWATER OP WWW.ZUID-HOLLAND.NL RECYCLE DESIGN TASSEN NORDIC WALKING VOOR BEGINNERS BENEFIETCONCERT KINDEREN INDIA ^ËSSÊLANDE/REGIO "P OMGAAN MET VERMOEID HEID BIJ KANKER BABYMASSAGE Zwemwaterseizoen gestart ZONDAG 20 MEI pagina 36 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 mei 2007 Nesselande - De deelgemeente Prins Alexander houdt op maan dag 21 mei informatiesessies over maatschappelijke opvang aan de Wollefoppenweg (ten oosten van pand 45). Tussen 18.45 en 22.00 uur kan men in De Knoop aan het Robert van 't Hoffstraat 10 terecht voor tafelbijeenkomsten van ongeveer een half uur. Spe ciaal overige wijkbewoners van Nesselande kunnen zich hiervoor opgeven. Eerder organiseerde de deelgemeente voor direct omwo nenden, al sessies over de opvang van maximaal 12 tot 15 voormalige daklozen. Aan de tafels geven me dewerkers van het Leger des Heils, dagelijks bestuursleden en beleids medewerkers van de deelgemeen te Prins Alexander, informatie. Aanmelding voor informatiesessie op 21 mei Om enig idee te krijgen van de be nodigde logistiek, wil de deelge meente vooraf graag een indicatie krijgen van het aantal geïnteres seerde bewoners. De deelgemeen te wil wachttijden zoveel mogelijk voorkomen en verzoekt bewoners daarom zich tevoren aan te mel den. Aanmelden kan per e-mail of telefonisch bij: l.bouman@prinsa- lexander.rotterdam.nl of 010-286 83 28 tot 21 mei. Wie zich voor 16 mei meldt krijgt voorrang bij de aangegeven voorkeur voor een tijdstip. Bij de aanmelding kan men vermelden: voorkeur voor een tijdstip, naam, emailadres, te lefoonnummer, straat en of (toe komstige) buurt. De deelgemeente probeert zoveel mogelijk rekening te houden met het gewenste tijd stip. Men krijgt daarover vooraf bericht. Waarover wil de deelgemeente de be woners informeren? De relatie van de gemaakte keuze met het Rotterdamse beleid voor de opvang van (voormalige) dak en thuislozen. Specifieke informatie over de doelgroep en de begeleidingsfor mule. De bouwvergunningsprocedure die nog moet starten. Afspraken die de deelgemeente met de directe omwonenden en andere vertegenwoordigers van bewoners in een te starten klank bordgroep gaat maken. In essentie is de gekozen opzet gelijk aan de recente informatie sessies. De deelgemeente was te vreden dat zo kort na het besluit al gesproken kon worden met ruim tweehonderd omwonenden. Snelheid draagt altijd enig risico met zich mee. Zeker als diverse or ganisaties snel afspraken moeten maken en kiezen voor intensieve kleinschalige communicatie, met veel medewerkers. Analoog aan de ontwikkeling van het plan actu aliseert ook de communicatie. Op de website www.prinsalexander. rotterdam.nl staat in de rubriek 'veelgestelde vragen' de actuele informatie. Klankbordgroep in voorbereiding Tijdens de bijeenkomst met omwo nenden kreeg de deelgemeente al flink wat aanmeldingen voor de klankbordgroep. Naarverwachting zal op 31 mei een eerste bijeen komst starten van de Klankbord groep Maatschappelijke Opvang Nesselande. Ook van andere wijkbewoners en Wijkorganisatie Nesselande (Wonio) ontving Prins Alexander berichten van belangstelling. De deelgemeente heeft deze onafhan kelijke wijkorganisatie gevraagd of zij daarover met bewonersver enigingen contact op wil nemen. Wonio heeft toegestemd en gaat inventariseren wie - naast de recht streeks door de deelgemeente ge- inviteerde omwonenden - vanuit andere wijkdelen interesse heeft voor de klankbordgroep. De deel gemeente liet Wonio weten, dat er maximaal 5 a 6 plaatsen voor de overige bewoners in de klankbord groep zijn gereserveerd. Het DB wil zich inspannen om be grip en acceptatie te bereiken, door de communicatie met de be woners van Nesselande gedurende een langere periode intensief te voeren. In de Klankbordgroep wil de deelgemeente met bewoners en instellingen, daarom een set strakke afspraken gaan maken. Nesselande - Kunstenaar Willem Bijl heeft een serie schilderijen vervaardigd met zijn impressies van deelgemeente Prins Alexan der. Deze en andere werken van zijn hand zijn van 20 mei tot en met 2 juli te zien in Cultureel Cen trum Orion aan de Wollefoppen weg 91a. Willem Bijl laat zich inspireren door de rijkdom aan vormen en de varië teit in kleuren die zich voordoen in zijn omgeving. Daarbij signaleert hij het contrast tussen moderne architectuur en menselijke invul ling. De stad met zijn havens is een steeds terugkerend thema, maar ook wandelingen in het mooie landschap van Twente verwerkt hij met acrylverf op doek. Zijn schilde rijen over Prins Alexander kenmer ken zich door bont kleurgebruik, expressieve vormen en bijzondere gezichtspunten - de bruisende stad in optima forma. Geïnteresseerden zijn welkom tij dens de opening op zondag 20 mei. Van 15.00 tot 17.00 uur is er een feestelijke inloop. De overige dagen is overdag bezichtiging mo gelijk op afspraak, vaak ook in de weekends. Voor meer informatie: 010-4204480, info@ccorion.nl of www.ccorion.nl Regio - Het IJsselland Ziekenhuis te jj Capelle aan den IJssel organiseert voor 15 mei een themamiddag over het omgaan met vermoeidheid in relatie tot kanker. Aan het woord komen een internist-oncoloog, een oncologieverpleegkundige en een psycholoog van de Vruchtenburg, centrum voor ondersteuning van mensen en kanker. Ook komt een lotgenote aan het woord en is er uitgebreid gelegenheid om vragen te stellen. Voor meer informatie en voor aanmelden: afdeling Patiën tenvoorlichting, 010-258 5137. Nesselande - CurZusenZo orga niseert voor dinsdag 22 mei een cursus Babymassage in de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat. De cursus, die bestaat uit vijf lessen van 9.30 tot 11.30 uur is bestemd voor ouders met baby's van zes weken tot negen maanden. Naast de massage krijgt men informatie over tiltechnieken, het dragen van de baby op hapto- nomische wijze, darmkrampjes en dergelijke. Info: 010-2518988 of via www.curzusenzo.nl Regio - In het kader van 'de week van de zee' organiseert de Stich ting Het Zuid-Hollands Landschap voor zaterdag 19 mei van 10.00 tot 12.30 uur een plantenexcursie door de heemtuin Tenellaplas, een parel in de Duinen van Oostvoorne met zo'n 375 plantensoorten op drie hectare. Kees Sipkes heeft in 1949 een verwaarloosd stuk grond omgevormd tot een duinpias en een duinlandschap. Na meer dan 50 jaar zorgvuldig beheer is de heemtuin uitgegroeid tot één van de_mooiste natuurtuinen van Ne derland. In de tuin bevindt zich een uitgebreide verzameling duin planten in hun natuurlijke omge ving. De natuurgids begeleidt de gevarieerde wandeling, en wijst op de plantengroei van vochtige duinvalleien, droge zandhellingen, struweel en bos. Bijzondere bloei ende planten in dit jaargetijde zijn de orchideeën. De start is bij het bezoekerscentrum aan de Duin straat 12a te Rockanje. Deelname is gratis. Voor meer informatie en aanmel den: www.zuidhollandslandschap. nl of 010-2722222 (tussen 9.30 en 12.00 uur). Nesselande - In Cultureel Centrum Orion aan de Wollefoppen weg 91a wordt voor woensdag 23 mei om 19.30 uur een benefietconcert georganiseerd ten bate van 'Kin deren in India'. Het Orion Orkest speelt een gevarieerd programma; er zijn Indiase hapjes en drankjes en de verschillende werkplaatsen van Orion hebben speciaal voor deze avond kunstwerken gemaakt met een Indiaas tintje. De opbrengst van deze avond gaat in zijn geheel naar Isai ma(i)yam/Kinderen in In dia, een Stichting, werkzaam in en nabij Pondicherry (Zuid India), die kinderen uit de armste laag van de bevolking de gelegenheid geeft hun muzikale talenten te ontwik kelen. Door het jaar heen is er al tijd wel een medewerker van Orion vrijwillig enkele weken bij de Stich ting Isai Ma(i)yam aan het werk. Voor meer informatie: www.kin- dereninindia.org. De entree voor de avond bedraagt €5,. Voor reser veren: 010-4204480 (dinsdag en donderdag) of info@ccorion.nl. Voor meer informatie: www.cco- rion.nl J'll Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ds. M. de Boer. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkda gen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info© nesseweb.nl Regio - Het zwemseizoen is weer aangebroken. Dit betekent dat de provincie, net als ieder jaar, actuele informatie over de zwem waterkwaliteit verstrekt. De pro vinciale zwemwaterwebsite is in de lucht en de zwemwaterte lefoon bemand. Bij de meer dan 100 officiële zwemlocaties, die regelmatig door de waterkwali teitsbeheerders en de provinci ale inspecteurs worden gecontro leerd, staan herkenbare borden. Er is ook een nieuwe zwemwater folder met algemene informatie en adviezen. Het zwemseizoen duurt van 1 mei tot eind september. Als de water kwaliteit of de aanwezigheid van bijvoorbeeld blauwwieren daar toe aanleiding geeft, neemt de provincie maatregelen. Dat kan een negatief zwemadvies of zelfs een zwemverbod zijn. Geldt voor een zwemlocatie een maatregel, dan staat bij die locatie een ander bord dan het gebruikelijke infor matiebord. Daaronder hangt bo vendien een informatiekastje met een toelichting over de reden van de maatregel. Op verschillende manieren kan in formatie worden verkregen. Via www.zuid-holland.nl biedt de provincie naast actuele informatie ook informatie per zwemlocatie, de kaart met de ruim 100 zwem locaties, algemene informatie en adviezen. Een informatieve film (in het Nederlands) laat zien wat er bij de betrokken instanties gebeurt. Dit jaar valt er ook voor Duits - en Engelstaligen in hun eigen taal informatie te raadplegen. Een e- mail sturen met een vraag over de zwemwaterkwaliteit kan via zwem- water@pzh.nl. Antwoord volgt dan zo spoedig mogelijk. De zwemwa tertelefoon (070 441 75 50) is tus sen 8.30 en 16.30 uur te bellen voor vragen en het melden van gezond heidsklachten. Buiten kantooruren draait een informatiebandje. Zwemwaterfolder 2007 De gratis zwemwaterfolder (in het Nederlands en Duits) ligt onder an dere bij de VVV's, gemeentehuizen en bibliotheken. De zwemwaterfol der is ook verkrijgbaar bij de afde ling Communicatie van de provincie Zuid-Holland, telefoon 070 441 66 22. Nesselande - CurZusenZo organi seert voor woensdag 30 mei in de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 14 een cursus om zelf een tas te maken. Tassen zijn er in alle soorten en maten; tegenwoordig is de tas een modebepalend accessoire gewor den. Termen als 'Retro', 'Vintage' en 'Kitsch' zijn van toepassing op deze cursus waarin in combina tie met diverse stoffen en andere materialen een recycle-design-tas Nesselande - Nordic Walking is een wandelvorm met behulp van po- les (stokken), waarbij 90% van de spieren in ons lichaam actief is. Met de poles zet men zich af waardoor de paslengte vergroot wordt en de billen, buik, rug en armen worden versterkt. Opmerkelijk bij het Nor- die Walking is dat de gevoelswaar de van inspanning lager ligt dan bij stevig wandelen. Nordic Walking is geschikt voor iedereen, ook voor hen met lichamelijke beperkingen, die in de buitenlucht aan de condi tie wil werken.. De lessen worden vanuit de Brede School Nesselande gegeven door een fysiotherapeut die met de diverse gezondheidssi tuaties extra rekening houdt. gemaakt wordt. Niemand heeft zo'n blikvanger en tegelijkertijd levert men een duurzame bijdrage aan een schoon milieu. Tijdens de cursus komen verschillende naai- vaardigheden aan bod; cursisten moeten wel met de naaimachine kunnen werken. De cursus vindt plaats van woensdag 30 mei tot en met 4 juli en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Voor aanmelden: 010 2518988 of via www.curzusenzo. nl. De cursus, die wordt gegeven van uit de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 14, bestaat uit zes lessen op don derdagavond van 20.30 tot 21.45 uur, waarin ongeveer drie kilome ter per les (ongeveer 60 minuten) gewandeld wordt en waarin aan dacht besteed wordt aan looptech niek, afzet, juiste afwisseling tus sen krachtzetten en ontspannen en optimaal gebruik van de poles. De cursus wordt gegeven door Mi- scha Verhaert, fysiotherapeut en IN WA instructeur. De kosten be dragen €74,-.met de Rotterdam pas €48,10. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2518988 of via www.curzusenzo.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 36