ón t iCbwsin MOLEN WINDLUST VOLOP IN DE BELANG STELLING TIJDENS NATIONALE MOLENDAG ONDERSCHEIDING VOOR AAD VERDOORN STREEFGETAL VAN 600 MASSAGES GEHAALD Voorzitter Gered Gereedschap neemt afscheid Prachtig resultaat voor Right to play Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 mei 2007 een weergave van de diverse voorpagina's in het verspreidingsgebied Door Jac Spekman "Mijn dank is intens groot. Ik voel me vereerd.' Door Carlo Willemsen Waddinxveen - Wethouder en loco-burgemeester Dorenda Gerts reikte vrijdag 11 mei een Konink lijke Onderscheiding uit aan Aad Verdoorn. De 75-jarige Waddinx- vener dankte de benoeming tot Lid in de Orde van Oranje Nassau aan zijn vele vrijwilligerswerk, on der meer voor de Stichting Gered Gereedschap. Na 25 jaar voorzitter te zijn geweest, draagt Verdoorn het stokje over aan Theo Vink. Tijdens een afscheidsreceptie in de Immanuëlkerk waren alle vrij willigers van Gered Gereedschap Waddinxveen aanwezig om Aad Verdoorn en secretaris Kees Glas beek uit te zwaaien. Het tweetal heeft de plaatselijke werkgroep in de afgelopen 25 jaar opgebouwd en op de kaart gezet. "Nu is het de beurt aan een nieuwe generatie", zegt de voormalig voorzitter. "Het is mooi geweest." De aanwezigheid van Gerts kwam voor Verdoorn als een grote ver rassing. De verbazing werd nog groter toen hij samen met zijn vrouw naar voren werd geroepen en door de wethouder een lintje opgespeld kreeg. "Ik had dit totaal niet verwacht", zo liet hij weten. "Mijn dank is intens groot. Ik voel me vereerd." Aad Verdoorn werd geprezen voor het verbeteren van de le vensomstandigheden van mensen in ontwikkelingslanden. Tevens een grote pluim voor de Stichting Gered Gereedschap, een lande lijke organisatie die gereedschap inzamelt, opknapt en vervolgens op aanvraag doorstuurt naar ont wikkelingslanden. "Namens het college wil ik u bedanken voor de enorme inspanningen", sprak wethouder Gerts. "Want wat zou Waddinxveen zijn zonder Gered Gereedschap. De stichting is inmid dels onderdeel gaan uitmaken van ons dorp." Het vrijwilligerswerk, en vooral het voorzitterschap, loopt als een rode draad door zijn leven. In de jaren zestig was Verdoorn voorzitter van de Stichting Recreatieraad van Kerken in Zuid-Limburg. In 1977 accepteerde hij zo'n zelfde functie voor de Vereniging van Geestelijk Verzorgers in Zorginstellingen. Voor hem aanleiding om een lan delijke vereniging op te richten voor geestelijk verzorgers in be jaardenoorden (VGVB). Tijdens de oprichtingsvergadering in 1980 werd Verdoorn, hoe kan het ook anders, gekozen als voorzitter. Van al zijn vrijwilligerswerk heeft hij genoten. "Het was stuk voor stuk geweldig om te doen." Maar van één in het bijzonder. "Bij Ge red Gereedschap was het plezier het grootst", aldus Verdoorn. "We waren een echte vriendenclub. Met z'n allen hebben we veel be reikt. Hoewel ik de anderen altijd het werk liet doen. Zelf ben ik zo technisch als een paal. Ik was meer de regelkont van het gezelschap. Degene die met al zijn gepraat de rest van het werk hield." Over de toekomst van de stichting maakt Verdoorn zich geen zorgen, "Theo Vink is nog professione ler dan ik. Hij heeft zijn sporen in het bedrijfsleven ruimschoots ver diend. Onder zijn leiding en met God's zegen gaat er de komende jaren nog veel bereikt worden. Met Gered Gereedschap komt het helemaal goed." Nieuwerkerk aan den IJssel - Molen Wind- lust stond afgelopen zaterdag volop in de belangstelling tijdens de Nationale Molendag. Een bijzondere editie dit keer, omdat 2007 is uitgeroepen tot 'het Jaar van de Molens'. Er was heel wat te beleven bij deze, in oude glorie herstelde korenmolen aan het Kortenoord. Na dat Maarten Molenaar, voorzitter van de Stich ting Molen Kortenoord, het officiële startsein had gegeven voor de Molendag volgde er een spetterend optreden van de Showband Hoogvliet. Deze band, waarin cliën ten van ASVZ Zuid-West spelen, trad al twee keer eerder op bij de molen. De vele bezoekers werden zowel in de molen als in het Dagcentrum Korenaer door vrijwilligers rond geleid. In de molen gaven twee toekomstige molenaars, Wout van Aankomend molenaar en molenaar geven uitleg. Tienhoven en Frits Vermaat, tekst en uitleg over het functioneren van de korenmolen. Zij doen op 31 mei in Molen Bonrepas bij Schoon hoven hun eindexamen voor mo- Shantykoor De Walzangers. lenaar. Wanneer zij geslaagd zijn zullen zij ais zelfstandig molenaar op Molen Windlust mogen werken, 's Middags was het afwisselend de beurt aan het shantykoor De Wal zangers en de meidendansgroep Girlz4Dance om de bezoekers te la ten genieten van vrolijke zeemans liedjes en dansdemonstraties. Twee kaasmeisjes waren aanwezig om de Hollandse kaas te promoten. In het Dagcentrum Korenaer konden de belangstellenden koffie of thee drinken met een, in de eigen bak kerij, vervaardigd koekje of cake. Tijdens de molendag kon er een bod gedaan worden op een fraaie foto van de molen met de nieuwe aanlegsteiger, welke gemaakt was door mevrouw A.A. Lingen-Pols uit Ouderkerk aan den IJssel. Aar het eind van de middag bleek dat de heer Siem van Loon en Verbrij Hoogmade BV de hoogste bieders met hetzelfde bedrag waren op deze ingelijste foto. Het bestuur van de molen besloot aan beiden voor hun sponsorbijdrage een inge lijste foto te overhandigen. Door Karin Heeren Zevenhuizen - De hele dag door met een heel team ervaren sport masseurs om het half uur nieuwe cliënten op de tafels die allen te vreden de deur weer uitgingen na een heerlijk ontspannende mas sage. In de Koornmolen in Zeven huizen was het zaterdag een ko men en gaan van mensen, die allen kwamen voor het goede doel: kin deren laten spelen. Initiatiefneem ster Nancy van de Hoek ontving alle klanten en zorgde voor een goede logistiek en samen met een heel team masseurs en andere on dersteuners voor een geslaagde dag. Voor de cliënten was het wel even vreemd bij binnenkomst, in een grote zaal met dertig massageta fels wacht jouw masseur je op, de handdoeken gaan op tafel en de kleding moet, in ieder geval voor een deel, uit. Toch is dat snel goed, de sfeer is ontspannen, alle klanten liggen snel op buik of rug en dan lijkt het voor de klanten al snel als of zij alleen zijn met hun masseur. Een zacht muziekje op de achter grond en al snel worden de eerste knopen gevonden en schieten er spontaan werveltjes terug op de goede plek. Menigeen verzuchtte na de behandeling dat een half uurtje eigenlijk nog te kort was en gingen heerlijk ontspannen weer weg. Voor de masseurs een klein ogenblik van rust want door de an dere deur komt de nieuwe groen al weer binnen. Aan het einde van de dag was duidelijk dat het stree- faantal van 600 massages geheel gehaald is, wat betekent dat 'Right to Play' een cheque ter waarde van zesduizend euro in ontvangst kon nemen. Gróte tevredenheid: 6000 euro voor Right to Play. Even onwennig in een grote zaa

Hart van Holland | 2007 | | pagina 38