GELEGENHEID OM ACTIEF MEE TE DENKEN de H^aij £j?Van derWende advocaten ZUIDPLAS Situatie 2020 Deelgebieden Thuis in de regio. Inloopbijeenkomsten startnotitie MER Projecten Het onderzoek Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 15 mei 2007 pagina 3 Westelijke: Randweg [Veilingweg] j Zuidelijke! j Randweg I J N456 omgelegd [verbreding N219 s Doortrekking KI Nessefanddijn HalteRingvaartdorp j omlegging! N219 WAOOlN X VEEN BÜiSWl.'k Halte Gouweknoop ROTTERDAM NIEUWERKERK a/d IJSSEl Glastuinbouwbedrijvenlandschap CZZD Verstedelijking Zuidpias West j Restveen en Waterparel I Gouweknoop Provincie Zuid-Holland Cartografie FD M9642 draonkwn 82 2908 ME Capelle a/d Ussel telefoon 0Kt2204400 fox 01 (t2204499 Situatie infrastructuur 2020 ken alternatief van de Veilingweg aan de zuidzijde van de A12, waar de Molenviergang is. Hij wilde zelf lid worden van de commissie MER, echter alleen niet-belanghebben- den zijn toegestaan in de commis sie. Wel maakte hij zich sterk voor de noordelijke variant van de Vei lingweg. De procedure Het onderzoek naar de milieuef fecten zal enige maanden in beslag nemen. De commissie doet daarna advies. Het MER zal daarna onder deel zijn rondom de besluitvorming van de herzieningen van de betref fende bestemmingsplannen. Hier over is opnieuw gelegenheid voor inspraak tijdens de formele ter vi sielegging. Door Karin Heeren Zevenhuizen - De provincie Zuid- Holland heeft verschillende inloop avonden georganiseerd om een toelichting te geven op de plannen die er zijn met betrekking tot de in frastructuur in de Zuidplaspolder en directe omgeving. De inloopavond was in het kader van de formele in spraak op de startnotitie Milieuef fectrapport (MER). Dinsdag 8 mei was de treurt aan de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieu- werkerk aan den Ussel in Dorpshuis Swanla. Andere inloopavonden Na de gemeenten Lansingerland, Nieuwerkerk aan den Ussel en Ze venhuizen-Moerkapelle worden de inwoners van Waddinxveen en Moordrecht ook nog in de gelegen heid gesteld vooraf invloed uit te oefenen op het onderzoek. De provincie heeft nog twee in loopavonden over de startnotitie MER. Tijdens deze avonden kunnen bezoekers de startnotitie inzien, vragen stellen aan deskundigen en een schriftelijke reactie indienen. Alle avonden beginnen om 19.30 uur en eindigen om 21.30 uur. Op iedere avond wordt om 20.00 uur een presentatie gegeven over de startnotitie. In Moordrecht kan men terecht bij Restaurant de Pleisterplaats op 14 mei en in Waddinxveen in Zalen centrum 't Trefpunt op 22 mei. De startnotitie ligt ter inzage op de gemeentehuizen en is ook in te zien op het provinciehuis in Den Haag. Inwoners kunnen hun inspraakre actie geven. Op de website van de provincie Zuid-Holland (www.zuid- holland.nl, onder het thema Ver keer en Vervoer, Wegverkeer) is de startnotitie over de MER regionale infrastructuur Zuidpias te downloa den. Na een welkomstwoord en inlei ding van Jan Eikema, projectleider communicatie voor de ontwikke ling RZG Zuidpias, heeft Douwe Sik- kema, projectleider bij de provincie Zuid-Holland een toelichting gege ven op de plannen die onderzocht zullen worden voor het MER en dan met name welke effecten de nieuwe infrastuctuur in de polder zal hebben voor het milieu. De MER procedure heeft alleen betrekking op regionale wegen en raillijnen die in de eerste fase van het Intergemeentelijk Structuur Plan (ISP) zullen worden aangelegd in de periode van 2010 tot 2020. De onzekerheid die er bestaat over de fase van 2020 tot 2030 met betrek king tot aantal en dichtheid van de woningen is de reden waarom alleen voor deze eerste fase is ge kozen. Concreet gaat het om de volgende projecten: Het verleggen en verdubbelen van de N219 bij Nieuwerkerk aan den Ussel. •Het verdubbelen van de N219 bij de kern Zevenhuizen. Het verleggen van de N456 van aansluiting Moordrecht tot zuid punt Triangel Het aanleggen van de Veilingweg N456-west vanaf zuidpunt Trian gel tot N209. ■Aanleg van de Parkway, gedeel telijk ten behoeve van ontsluiting van de Eendragtspolder. Het verlengen van de Nesselijn en aanleg van de eindhalte Ring vaartdorp. ■De opening van halte Gouwe knoop. De overige OV-voorzieningen ten behoeve van de verstedelijking van de Gouweknoop. Het realiseren van een vijftal fiets paden. Voor de eerste vier genoemde pun ten is het verplicht een MER uit te voeren en deze zullen dan ook onderwerp van onderzoek zijn. In het ISP is de N456-oost opgenomen voor de periode van 2020-2030, en dus geen onderdeel van het onder zoek. Deze weg zou bestaan uit een doortrekking van de Zuidelijke Randweg in oostelijke richting over of onder de Gouwe ten noorden van de A12 en uiteindelijk aan sluiten op de A12 ter hoogte van Gouda. Tezamen met de Zuidelijke Randweg en de Veilingweg, die bei de wel gepland zijn voor de periode 2010-2020, ontstaat daarmee een parallel structuur langs de A12. Met het Rijk vindt momenteel overleg plaats over deze parallel structuur, mogelijk resulteert dat overleg in een eerdere aanlegdatum van de N456-oost waarmee deze formeel tot nog onderwerp van deze milieu effectrapportage moet worden. Het milieuonderzoek zal enkele maanden in beslag nemen. Het con ceptrapport ligt daarna ter inzage. Het milieurapport wordt vervol gens gebruikt bij het opstellen van de bestemmingsplannen voor de Zuidpias. Naast de toets op milieu effecten zal de planstudie zich ook richten op de uitwerking van prin cipes en uitgangspunten zoals die voor de polder als geheel zijn vast gelegd in het ISP. Er zal onderzoek gedaan worden naar geluid en tril lingen, waarbij specifiek wordt ge keken naar het verkeerslawaai. De luchtkwaliteit wordt getoetst, de externe veiligheid, de effecten op het polderlandschap worden geke ken, de gevolgen voor de natuur, de effecten op waterhuishouding en waterkeringen. Ook zal worden onderzocht wat de effecten van de aanleg van de infrastructuur zal zijn op bodemkwaliteit en grondwater. Tot slot zal het effect op de cultuur historie worden onderzocht. Molenviergang Tijdens de inloopavond in Dorps huis Swanla kwam een aantal vra gen van inwoners aan de orde: er werden voorkeuren uitgesproken voor alternatieven en er werd ook kritisch aangekeken tegen de pro cedure. Een van de aanwezigen vroeg zich hardop af of de gemeen teraden die straks de bestemmings plannen moeten herzien wel vol doende verstand van zaken hebben. De aanwezige wethouders Siem de Jong van Zevenhuizen-Moerkapelle en Siem van Loon van Nieuwerkerk aan den Ussel waren van mening dat er voldoende kennis in huis is en waar dat niet het geval is, is er mogelijkheid tot het inzetten van experts die aan de respectievelijke raden advies kunnen geven. De heer Lamot was aanwezig na mens de Molenvrienden en maakte zich kwaad over een te onderzoe-

Hart van Holland | 2007 | | pagina 3