GENERALE VOOR DE ROPARUN WE ZIJN DÓÓR...! INWONER OUD VERLAAT EIST OPLOSSING VOOR BOUWFOUT ZEVENSTER EN LIONS: SYMBIOSE IN DE KEUKENHOF Viswijvenkoor Sootjesvisch naar Korenslag Raad van State - rechtszitting zevenhuizêi^moerkapelle P pagina 8 Hart van Holland: dé krant^ooi^£^uidplas_M^J]l£i^2£Z- sieruien. Een opdracht van Henny, daar hebben de dames wel oren naar. Zevenhuizen - Team ZePaRo heeft op zaterdag 12 mei de laatste test gelopen voordat zij op zaterdag 26 mei vertrekken naar Parijs om deel te nemen aan de uitdaging om vanuit Parijs naar Rotterdam te lo pen voor het goede doel. Voordat het team naar Kruibeke in België vertrok is het team eerst nog uit stekend verzorgd tijdens de mas sagemarathon in de Koornmolen. Door een onbekende gulle gever werden tien massageplaatsen aan geboden voor de lopers, fietsers en andere verzorgers. Team ZePaRo stelde deze geste zeer op prijs en de teamleden die werden gesponsord waren zo enthousiast dat zij de or ganisatie Right to Play tien maal lid maakten van de Club van Duizend, waarbij aan hen ook de loten wer den uitgedeeld die horen bij het lidmaatschap. De loten werden in bijzijn van de teamleden uitgereikt aan de initiatiefneemster van de massagemarathon, Nancy van der Hoek. Na de massagebeurt ging het team op weg naar Kruibeke, waar gestart zou worden voor het lopen naar Bergen op Zoom. Al vrij snel werd duidelijk dat het team nog wat onwennig was wat resulteerde in het feit dat er ver keerd werd gereden door de busjes. Na een snelle reactie van een van de fietsers kwam het team toch weer snel bijeen. Voor een aantal van de lopers was het tevens een test hoe zij er voor stonden. In de komende weken zal het team nog eenmaal gezamenlijk trainen in Zoetermeer waar diverse heuvels aanwezig zijn. Daarna zal het team zich gaan voor bereiden op de monstertocht van uit Parijs naar Rotterdam, waar zij op 28 mei weer aankomen. Zevenhuizen - Het viswijvenkoor is als 16e koor gekozen om deel te nemen aan het tv-programma Ko renslag van Henny Huisman. Het programma gaat donderdag 24 mei van start bij de Evangelische Omroep. Iedere donderdag strij den vier koren om door te gaan naar de halve finale; vier weken lang vallen twee koren af. Daarna volgen twee weken halve finales en tenslotte de finale. Sootjevisch zit bij de laatste 16 koren van de 132 die auditie heb ben gedaan en mag in de vierde uitzending van de kwartfinale op televisie optreden. De dolgelukkige dames van het koor hebben Henny Huisman met open armen ontvangen tijdens hun wekelijkse repetitieavond op donderdag 10 mei. Op de radio maakte Huisman in het programma van Rob Stenders bekend dat de dames door wa ren. Rob Stenders vertelde een fan van het koor te zijn en deed een goed woordje. Huisman zei dat hij 's avonds wel een harinkje zou ko men eten bij de viswijven. Hij kwam, met cameraploeg en fo- Haring happen met Henny Huisman. tografen, de opdracht brengen die uitgevoerd moet gaan worden als de dames op 14 juni op de televisie optreden. Met grote voortvarendheid werd direct begonnen om het lied in te studeren. De eerste resultaten waren nog niet echt geschikt voor uitzending, maar er zijn nog 4 weken om te repeteren en te oefenen. Aan diri gent Willem Blonk de taak om de juiste toonhoogte te doen vinden, om een voor uitzending acceptabel resultaat te krijgen, maar dat gaat, volgens de dames, wel lukken. En de viswijven hapten een harink je met Henny.... Den Haag/Oud Verlaat - De ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle mag niet zomaar een ernstige fout bij de plaatsing van een woning aan de Rottekade in Oud Verlaat door de vingers zien. Dat stelde een buurman maandag tijdens een rechtszitting bij de Raad van State in Den Haag. De woning kwam door een fout bij het bouwen dich ter bij zijn eigen woning te staan. Ook is de voorgevel van het nieuwe huis veel verder naar voren komen te liggen dan het bestemmingsplan toelaat. Daardoor is volgens de buurman zijn uitzicht verpest. Zijn relatie met de buren is eveneens verstoord. Voor de bouw van de nieuwe woning had de gemeente al een afwijking van de regels toe gestaan. Zo mocht de woning 45 centimeter dichter bij het huis van de buurman komen te liggen. Toen het huis eenmaal was gebouwd, bleek dat daar nog 30 centime ter bij was gekomen. De buurman eiste vervolgens een oplossing voor de ontstane illegale situatie. De ge meente moest bij de Raad van State toegeven dat er het een en ander was misgegaan bij het verlenen van de bouwvergunning en het bouwen zelf. Maar volgens een woordvoer der leverde die fout geen groot na deel op voor de buurman. Afbraak van het nieuwe huis zou bovendien een onevenredig zware straf zijn. Daarom werd het nieuwe huis via een ontheffing van het bestem mingsplan alsnog gelegaliseerd. De rechtbank in Den Haag keurde dat vorig jaar goed. Maar de Raad van State gaf de gemeente maan dag alsnog een veeg uit de pan. De woordvoerder van de gemeente kreeg het bij rechter D. Roemers van de Raad zwaar te verduren. Zo zouden er forse procedurefouten zijn gemaakt en was er ook nooit gereageerd op een eerder verzoek van de buurman om een einde te maken aan de illegale bouw. De gemeente houdt bij de Raad van State vaker een pleidooi voor hand having van de regels. Maar in dit geval vond de gemeente het beter om een ontheffing te verlenen. Door de vrij ondoorzichtige proce dure heeft de buurman overigens wel de mogelijkheid gemist om te klagen over het te ver naar voren gebouwde huis. Volgens de Raad van State was daarom dat bezwaar niet meer aan de orde, omdat het daarvoor nu te laat is. De buurman eiste tijdens de rechtszitting geen afbraak van het huis. Wel wil hij dat de Raad van State de gemeente dwingt om een goede oplossing te zoeken en zo mogelijk schade te vergoeden. De Raad doet over zes weken uitspraak. Volop kleur in Keukenhof. middels zou zijn uitgebloeid en er nog maar weinig te zien zou zijn werd al heel snel gelogenstraft. Een zee aan grote paarse sieruien (Allium Giganteum) zorgde vooral in het begin voor de nodige kleur onder een nog steeds grauwe he mel. En toen begon het toch weer te regenen, paraplu's waaiden ka pot, de bewoners werden ondanks de plastic capes een beetje nat, maar de stemming bleef bij ieder een voortreffelijk overeind, vooral nadat het Prins Willem Alexan- derpaviljoen was bereikt. Hier kon men niet alleen weer droog worden, maar ook was zojuist Zevenhuizen - Drie bussen, 55 be woners van zorgcentrum De Ze venster en evenzoveel Lions en vrijwilligers, 110 goed verzorgde lunchpakketten, zo'n 15 graden buitentemperatuur, en een krani ge houding, meer is er niet nodig om zowel de bewoners, als ook de Lions en de vrijwilligers een fan tastische dag te bezorgen. En ondanks de frequente buien en een niet al te hoge temperatuur is vrijdag 11 mei een fantastische dag geworden. Niet alleen door een prima organisatie van De Zeven ster en de Lions Club Zevenhuizen, maar vooral ook door de gewel dige instelling van de Zevensterbe woners. Niemand die het ondanks de regen en kou niet zag zitten. Geen woord werd er over gerept. 'We gaan er het beste van maken', dat was wat er vóór vertrek tijdens de koffie met gebak overal ge dacht werd en ook te horen viel. Het plaats nemen in de bussen verliep dan ook dankzij de met rolstoelliften uitgeruste bussen voorspoedig, ondanks het zo nu en dan druilerig weer. Bij ver trek werd er in de bus vanach ter beregende ramen uitbundig gewuifd naar de achterblijvers. Bij de droge aankomst in De Keu kenhof verliep het al even gladjes. De rolstoelen stonden klaar, de be woners namen plaats, en de Lions en de vrijwilligers maakten zich op voor hun dagtaak: duwen en veel praten met en aandacht geven aan de bewoners. En dat ging ze voor treffelijk af. Dat De Keukenhof in de grootste lelieshow ter wereld geopend, als gevolg waarvan de kijkhersenen nogal behoorlijk veel hebben moeten schakelen. Ook de orchideeënshow in het Beatrixpa- viljoen aangevuld met anthuriums en bromelia's werd vooral door de bewoners zeer gewaardeerd. Dat men met het vorderen der jaren de natuur meer en meer gaat koeste ren werd allengs duidelijk. Na zo'n drie uur vertoeven in De Keuken hof begint het verzadigingsstadi- um bereikt te worden, reden waar om zo rond 15.00 uur de terugreis werd aanvaard, waarbij onderweg nog een behoorlijke hoeveelheid tulpenbossen werd ingekocht. Het dagje uit was met de veilige terug keer in Zevenhuizen echter nog niet ten einde. Vrijwilligers hadden er inmiddels voor gezorgd dat er i een drankje kon worden gedron ken, en vervolgens werd eenieder door De Zevenster op een etentje getrakteerd. De bewoners ontvin gen een bos tulpen, en vervolgens was het tijd voor de dankwoorden, door de directeur van De Zevenster, de heer Ansen, en de president van de Lions Club, Wiebe Bennink. De vraag is alleen wie nu wie moest bedanken want de bewoners za gen met veel plezier terug op een zeer geslaagde dag, terwijl de Li- ons en vrijwilligers terugblikten op een dag met heel veel voldoening- Om de trip naar Lisse kan in ieder geval een grote strik gebonden worden, 'n activiteit die in de toe komst voor herhaling vatbaar is.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 8