BEZWAREN HEBBEN VOORTGANG ERNSTIG VERTRAAGD OPBRENGST SPONSORLOOP 'T REIGERBOS PROEFLES STREETDANCE IN DE KOORNMOLEN ZOMERAVONDCONCERT DE KLEINE TROMPETTER zevenhUTzen-moerkapelle 1 Stichting 'Dorpsstraat Ons Dorp' opgeheven Aflevering achttien van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel Een en anderhalf pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 juli 2007 Zevenhuizen - Op het Dorpsplein kon afgelopen vrijdag eindelijk ge speeld worden na alle voorgaande afgelastingen in verband met de vele regenval. Vrijdagavond speelde het harmo nie orkest van De Kleine Trompet ter. Helaas kon het concert niet afgemaakt worden, doordat er na ruim drie kwartier spelen weer een flinke regenbui viel. Aanstaande vrijdag is het de beurt aan DKV uit Nieuwerkerk aan den IJssel en Harpe Davids uit Zoetermeer om een concert op het Dorpsplein te verzorgen. Aanvang 19.30 uur. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Met veel enthou siasme is het hele project tot ontwikkeling van de Dorpsstraat in 1998, met ontbijtsessies bij Al- bert Heijn, van start gegaan. Op initiatief van Arno Lamot hebben betrokken ondernemers en pro jectontwikkelaars Arend van der Knaap en Rabo Vastgoed prach tige plannen gepresenteerd. Een heel nieuw centrum met de histo rische Dorpsstraat als belangrijke vaste waarde. Nieuwe panden werden gebouwd in de stijl van de bestaande bouw aan de Dorps straat en er werd een stichting 'Dorpsstraat, Ons Dorp' opgericht. Een gesprek met de heer Van der Knaap over het project wat inmid dels vastgelopen lijkt. Slagvaardigheid Toenmalige bestuurders, oud bur gemeester Westendorp en oud wethouder Zijderhand, namen zitting in het bestuur van de stich ting. Slagkracht ten behoeve van het centrum, dat was de gedachte achter de stichting, echter ook met de wens om slagvaardig te zijn is het hele project stroperig geble ken. Inmiddels is met het verande ren van het politieke klimaat ook de stichting opgeheven. Van der Knaap: "We zijn voortvarend aan de slag gegaan en hebben ook vrij snel met de firma Voorbrood ak koord bereikt over herplaatsing van het bedrijf elders in het dorp zodat er ruimte vrij komt op de Dorpsstraat voor de nieuwe ont wikkelingen. Na het verlenen van de bouwvergunning in 2005 voor de nieuwbouw van Voorbrood, is helaas door een notoire bezwaar maker het hele proces enorm ver traagd. Er is tegemoet gekomen aan heel veel eisen, we zijn door de rechter verschillende keren in het gelijk gesteld en ondanks dat dient er momenteel nog een bo demprocedure. Heel erg jammer, dat is allemaal niet in het belang van de hele gemeenschap. Er wordt wel eens gezegd dat het alleen zou gaan om het belang van de projectontwikkelaars. Natuurlijk hebben we inmiddels een belang, we hebben heel veel tijd en geld geïnvesteerd. Maar het gaat ons in eerste instantie veel meer om het algemene belang voor de gemeen schap van Zevenhuizen." Bestemmingsplan versus structuurvisie Voor de Dorpsstraat is door de gemeenteraad een stedenbouw kundige structuurvisie en een beeldkwaliteitsplan goedgekeurd. Alle nieuwe projecten moeten vol doen aan deze nieuwe plannen van de gemeente. Van der Knaap: "De realiteit is echter dat huidige handelingen zoals het maken van extra parkeerplaatsen door Schui- tema op het oude terrein van Bac gewoon kan omdat het past in het huidige bestemmingsplan. De structuurvisie is nog niet vertaald in een herziening van het bestem mingsplan. Dus is het ook het goed recht van Schuitema/C1000 om niet langer op de verplaatsing van Voorbrood te wachten en nu de benodigde extra parkeerplaatsen te realiseren. Overigens staan zij verder positief tegenover ontwik kelingen in de Dorpsstraat. Met het zicht op de toekomst is inmiddels ook het pand van Ben- ning door de ontwikkelaars aange kocht. Ondanks alle medewerking die ook de Gemeente constant le vert, lijkt het er alleen wel op dat we voorlopig nog niet het einde van de vertraging hebben gezien dus de invulling van de verdere plannen zal het nieuwe centrum nog wel even op zich laten wach ten ben ik bang." Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - De klassen van 't Reigerbos mochten een proefles streetdance volgen in het sport centrum van de Koornmolen in het kader van kennismaken met sporten. Onder begeleiding van leerkrachten en moeders gingen ze per klas naar het sportcentrum, waar een dans ingestudeerd werd, die ze vervolgens mochten opvoeren in de fitnesszaal. "We gaan eerst jumpen", krijgt groep 7 als instructie. "Dan den ken de mensen die aan het fitnes sen zijn dat we een jumpdemon- stratie geven. Als ik dan begin te tellen, ga je klaar staan en dan doen we een streetdance." Jon gens en meiden uit de klas van juf Eva Heerschap doen fanatiek mee aan deze stoere manier van dan sen. Op muziek van de Pussycat Dolls worden verschillende bewe gingen ingestudeerd en samenge voegd tot een dans. Juf en moed ers doen fanatiek mee. Aan het einde van het uur wordt de dans gedemonstreerd voor de sporters in de fitnesszaal. Rik helemaal perplex en moesten ze een traantje wegpinken. De to tale opbrengst bedraagt namelijk €7.770,70. Een geweldige prestatie van de kinderen. Namens de school mocht Sven Heijkoop de cheque overhandigen aan Rik Berends. Alle kinderen wisten nog precies waarvoor zij hun rondjes gelopen hadden: voor een vakantie voor kinderen met kanker. Team Zeparo bedankt alle kinde ren, leerkrachten, hulpouders, vrij willigers van OBS 't Reigerbos, in het bijzonder juf Eva en juf Karin, én alle sponsors voor hun hulp bij het organiseren van de sponsorloop. Zevenhuizen - Openbare basis school 't Reigerbos heeft op woensdag 13 juni een sponsor loop gehouden ten bate van de Roparun. Aan Aafke Hoogma en Rik Berends, leden van team Ze paro, werd de opbrengst bekend gemaakt. Hiervoor stonden acht kinderen klaar met een bordje voor hun buik waarvan de cijfers nog niet te lezen waren. Na een welkomstwoord door Elma Jense mochten Aafke en Rik raden wel ke cijfers er op de bordjes zouden staan. Toen bijna alle cijfers omge draaid waren en uiteindelijk het aantal van de duizenden bekend gemaakt werd waren Aafke en Zittend op een bank in het midden van Zondags Zevenhuizen. Giel en Piet. Het klokhuis is voor de merels. De zakdoek droogt snel. Piet heeft vanmorgen vroeg koeien geholpen met baren. Met respec wordt Kees Heij genoemd. Bijzondere man in de smederij. Opgebaard. Bram houdt hem nog even gezelschap. En hij Bram. Al drieenzestig jaar samen in smeden... Gebroeders in Zevenhuizen. Zij we

Hart van Holland | 2007 | | pagina 10