ROTARYCLUB WADDINXVEEN ORGANISEERT REIS VOOR BUITENLANDSE JONGEREN POLITIEBERICHTEN 80-JARIGE ZWEM- EN POLOCLUB DE GOUWE STEUNT DIERENDAL VAN FIGURATIEF NAAR ABSTRACT WADDINXVEEN KOPPELKLAVERJASSEN BINGO IN DE BOOG BRIDGE KROEGENTOCHT SCHILDERWORKSHOPS JAN NEVEN TENTOONSTELLING SCHILDERIJEN EN BEELDEN IN BIBLIOTHEEK VAKANTIEBRADERIE GR0ENSV00RDE Nieuwe cursus bij Kreater KERKDIENSTEN - 8 JULI Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 juli 2007 pagina 16 Waddinxveen - Stichting Wijk- werk de Zuidpias houdt vrij dag 6 juli een koppelklaver- jasavond. ledereen is welkom vanaf 20.00 uur in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. Voor meer informatie: 0182-611171. Waddinxveen-Bij buurtcentrum de Boog wordt vrijdag 6 juli de laatste bingo voor de zomerstop gehouden. De bingo begint om 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. ledereen is welkom aan de C. Huygenslaan 2. De bingo avonden worden hervat op 7 september. Waddinxveen - Bridgeclub Wad dinxveen organiseert voor za terdag 22 september van 10.30 tot 18.00 uur een kroegentocht. Er worden acht ronden van vier spellen topintegraal gespeeld. Meesterpunten kunnen behaald worden volgens de geldende schaal. Vanwege het lustrum ontvangt iedereen een prijs in dien men bij de prijsuitreiking aanwezig is. Het inschrijfgeld bedraagt €40,- per paar inclusief koffie/thee met lustrumgebak en een lunch in de gelegenheid waar op dat moment gespeeld wordt. Voor inschrijven en voor meer informatie: www.bcwad- dinxveen.nl. Waddinxveen- Kunstschilder Jan Neven organiseert voor vrijdag 27 juli van 10.00 tot 13.00 uur een schilderworkshop in zijn atelier aan de Staringlaan. Voor meer informatie en aanmelden: www.janneven.nl, 06-40195244, kunstenaarjan@hotmail.com of in zijn atelier op elke eerste za terdag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur. Waddinxveen - In de plaatselij ke bibliotheek worden van 3 juli tot 7 augustus schilderijen en pastelkrijttekeningen tentoon gesteld van Ria Spelt en Maja Postma. Beiden volgen al meer dere jaren teken- en schilderles bij Kreater. Ria maakt haar schil derijen afwisselend met olie- of acrylverf. Maja werkt uitsluitend met olieverf. De onderwerpen zijn over het algemeen aan de natuur gerelateerd. Het schil derwerk wordt met pastelkrijt tekeningen afgewisseld. In de vitrines zijn beelden van Netty van Jaarsveld te bezichtigen. Waddinxveen - De winkeliers van Groensvoorde organiseren samen met het Christelijk Wad- dinxveens Mannenkoor De Gou- westem voor zaterdag 14 juli een vakantiebraderie voor va kantiegangers en thuisblijvers. Voor de kinderen zijn er onder meer een springkussen, sui kerspinnen en patat. Het Man nenkoor bakt oliebollen; de op brengst hiervan is bestemd voor het koor. Particulieren, verenigingen en/ of bedrijven kunnen een kraam huren voor een bedrag van €25,. Aanmelden kan (tot 9 juli) op 0182-615123. Kinderen kunnen een gratis plekje krijgen om hun oude speelgoed te verkopen. Zij kun nen zich opgeven bij de kinder kledingwinkel op de Groenvoe- der 12. Door Elias van der Plicht Waddinxveen - "Het Nederlandse ontbijt ben ik niet gewend. Het is erg uitgebreid. In mijn eigen land eten we 's ochtends veel minder." De Italiaanse Luca geeft aan waar hij in Nederland het meest aan heeft moeten wennen. Samen met enkele andere buitenlandse jonge ren is hij twee weken in Nederland. Op uitnodiging van de Rotaryclub Waddinxveen maakt de groep deel uit van een uitwisselingsproject. Om de zes jaar financiert de Rota ryclub Waddinxveen een summer- tour voor buitenlandse jongeren. Vanaf 1956 organiseren diverse Rotaryclubs in de wereld dergelij ke reizen. Sindsdien hebben meer dan een miljoen jongeren deelge nomen aan de projecten. Het ach terliggende doel is het creëren van wederzijds begrip tussen de jonge ren, die uit alle windstreken bijeen zijn gebracht. Rotary International verspreidt op scholen en univer siteiten inschrijvingsformulieren. Wie mee wil moet zich aanmelden bij de plaatselijke Rotaryclub. Het enige criterium voor deelname aan de reis is een goede beheersing van de Engelse taal. De groep die naar Waddinxveen is gekomen, bestaat uit een dozijn jongeren uit onder meer Portugal, Slowakije, Dene marken, Italië en Rusland. Een dag nodig om aan Nederland en elkaar te wennen. Twee weken lang reist de groep door Nederland. In de eerste week worden de jongeren begeleid door de Waddinxveense Rotaryclub. De groep logeert bij gastgezinnen en wordt elke dag meegenomen naar een interessante plaats in Nederland. Het thema van de reis is water en cultuur. De jongeren hebben op maandag een bezoek gebracht aan de Amsterdamse Jor- daan en het Anne Frankhuis. Dins dag stonden de Maaslandkering bij Hoek van Holland en het VOC- schip De Delft in Rotterdam op het programma. Woensdag werden het Vredespaleis en de Mesdag be zocht en kreeg de groep een cursus zandsculptuur in Scheveningen. De volgende dag werd gebruikt om te ontspannen bij de Rottemeren en vrijdag gingen de jongeren naar het Maritiem museum in Rotter dam en werd een rondvaart door de haven gemaakt. De heer Gert Breteler is samen met enkele andere Rotaryleden verant woordelijk voor de organisatie van de reis. Hij vertelt dat de jongeren ruim een dag nodig gehad hebben om aan Nederland en aan elkaarte wennen, maar dat ze vervolgens een eenheid vormden en over verschillende thema's met elkaar van gedachten hebben gewisseld. Hierbij bleek dat de Grote Donor show veel heeft losgemaakt. Bijna alle buitenlandse jongeren hebben in hun eigen land iets gehoord of gelezen over het door BNN uitge zonden programma. Ook het Hollandse landschap heeft indruk achtergelaten. Kris- tine uit Slowakije merkt op dat ze thuis omgeven is door bergen, terwijl hier alles egaal is. Het viel de uit Portugal afkomstige Ana op dat vrijwel iedereen hier goed Engels spreekt. Daarnaast bestaan in Nederland veel meer vrijheden. In haar thuisland is dit niet het ge val. Luca sluit zich hierbij aan: "In dit land bestaat volledige persvrij heid. In Italië is dit niet het geval. Daar wordt de informatievoorzie ning meer door de autoriteiten ge controleerd." Tijdens de laatste avond in Wad dinxveen wordt in Kreater afscheid genomen van de begeleiders en de gastouders. Er is tijd voor een hap je en een drankje en op de achter grond klinkt Nederlandstalige mu ziek. De jongeren verblijven nog een week in Oss, waar de plaatse lijke Rotary de organisatie van het project overneemt. WORKSHOP GOSPELZINGEN VOOR KINDEREN Waddinxveen - In de Ontmoe- tingskerk wordt voor kinderen van zes tot 14 jaar een gospelworkshop georganiseerd. Gospelliederen zijn liederen die vroeger gezonden werden door de zwarte mensen die op de plantages werkten. Het is de bedoeling dat de kinderen meezingen tijdens het concert van de volwassenen op 15 september. Kinderen die mee willen doen worden verwacht op 11 en 13 sep tember van 17.45 tot 18.45 uur. Deelname bedraagt €4,-. Info en opgeven: petrablonk@filternet of 0182-649880. Inbraak bedrijven Waddinxveen - In de avond van woensdag 27 of de nacht van don derdag 28 juni is ingebroken bij een kapperszaak aan de Passage. Men was de zaak binnengeko men door een ruit in te gooien. Er werden sieraden en kappers benodigdheden ontvreemd. Bij een garagebedrijf op Coenecoop is donderdag 28 juni omstreeks 2.00 uur ingebroken. Uit het pand werd een geldbedrag gestolen. Hier heeft men een deur openge broken om binnen te komen. Inbraken Waddinxveen - De politie van Waddinxveen heeft aangiftes opgenomen van inbraken. In de nacht van donderdag 28 op vrij dag 29 juni is er ingebroken in het bejaardencentrum aan de Jan van Bijnenpad. Via de achterzijde, zijde fietspad, is er een ruit inge gooid waarna dader(s) binnen zijn gedrongen. Er is uiteindelijk niets uit het centrum weggenomen. Tijdens dezelfde nacht is er inge broken in diverse bouwketens aan de Henegouwerweg. Dader(s) zijn een binnenterrein binnengeko men door het openknippen van een hekwerk. Vervolgens is er in diverse bouwketens ingebroken en is er onder andere gereed schap en 700 meter koperdraad ontvreemd. Mogelijk dat er getui gen zijn van deze twee inbraken; zij worden verzocht contact op te nemen met de politie van Wad dinxveen via 0900-8844. Waddinxveen - Onder het motto 'het hoofd boven water houden' viert Zwem- en Poloclub Van Uden De Gouwe op vrijdag 6 en zaterdag 7 juli haar 80-jarig bestaan. On danks dat het De Gouwe nog steeds lukt zelf de eindjes aan elkaar te knopen zijn er ook verenigingen, zoals bijvoorbeeld kinderboerderij Dierendal, die het steeds moeilijker krijgen. Daarom heeft De Gouwe besloten Dierendal te helpen door een deel van de opbrengst van de diverse activiteiten van het feest te doneren aan de kinderboerderij. Vanaf 13.00 uur zullen er op het parkeerterrein diverse activiteiten zijn, waarbij een bijdrage wordt ge vraagd ten bate van Dierendal. Zo zijn er een levende autowasstraat, een dierenroulette, een caviarace en een springkussen. Voorts kan er een ritje in een zijspan van een Harley gemaakt worden of een ritje op een paard of pony. Naast het bezichtigen van oude brandweer voertuigen kunnen kinderen ook nog op de foto met hun favoriete Dierendal-dier en kunnen ouders koffie en thee drinken op een ter rasje. In het zwembad kan men vanaf 14.00 uur terecht voor een demonstratie vinzwemmen of voor het maken van een proefduik on der begeleiding van professionele duikers. Elke deelname aan een sponsoractiviteit levert een ballon op voor de ballonnenwedstrijd van 16.00 uur. Voor de ballon welke het verst komt is er een prachtige prijs, waarbij de winnaar mogelijk zelf in een ballon de lucht ingaat. Ook is bij diverse activiteiten een polobal te vinden, die gedurende de hele vrijdag en zaterdag met geld wordt gevuld. Aan het eind van het feest kan men raden naar de inhoud van de bal. De winnaar krijgt 20 procent van de inhoud en 80 procent gaat naar Dierendal. Voor meer informatie en voor een overzicht van activiteiten voor le den en oud-leden kan men terecht op www.gouwe.nl. Waddinxveen - Bij Kreater/SWW start beeldend kunstenaar Anto- netta Moerland na de zomerva kantie met een nieuwe cursus 'Van Figuratief naar abstract'. De cursus wordt gegeven op dins dag van 13.00 tot 15.00 uur in het gebouw van Kreater aan de Kerk straat en is bedoeld voor cursisten die al een basis binnen het tekenen en schilderen hebben. De essentie van de cursus is het vertrouwd raken met het materiaal dat het beste bij de cursist past en met dit materiaal uitdrukking geven aan de eigen ideeën; het stimuleren van de fantasie; het experimen teren met diverse materialen en technieken en het vinden van een persoonlijke vrijheid en het eigen handschrift binnen het tekenen en schilderen. Zowel het figuratieve tekenen en schilderen als het ab straheren daarvan zullen worden behandeld. Er worden methoden aangereikt om tot verdieping en abstractie te komen. Vooral het leren kijken en het vormgeven van de eigen idee- en worden gestimuleerd. Onderwerpen die uitgewerkt zul len worden zijn onder andere stil leven, portret, model, landschap en natuur. Materialen waarmee kan worden gewerkt zijn acrylverf, olieverf, aquarel, pastel. Er wordt aandacht besteed aan de volgende onderdelen: compositie, kleur menging, lijnvoering, gelaagdheid binnen het schilderen en transpa rantie. Ook schilderen met struc tuur wordt behandeld. De begeleiding is persoonlijk en gericht op de individuele cursist. Gezamenlijk worden de werkstuk ken aan het eind van de les regel matig besproken waarbij een ieder de gelegenheid heeft positief com mentaar te geven en te ontvangen betreffende eikaars werk. Voor meer informatie en aanmelding: 0182-614422 of www.kreater.nl. Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M. de Boer. Ger. Kerk. 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. H.G. van Vliegen. Wijkge meente Immanuelkerk 9.30 uur ds. M. de Geus. Boskoop Chr. Ger.kerk. 9.30 uur en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Vrij. Pro gem. ds. E. Dunne de Bijll. Ev.Gem Parousia. 10.00 uur Rob Kooy- man. De Stek 9.30 uur dr. R. de Reuver. Zijdekerk 9.30 uur kand. mev. D. Hoekstra-Olthof; 18.30 uur ds. W.P. Ferguson. Dorpskerk 9.30 uur ds. G.C. Vreugdenhil Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds M. Golverdingen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda 0182-322488. Dienst Apotheek Midden Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, s nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu landlocatie: Bleulandweg 10 2803 HH Gouda, (0182) 505050 Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 16