NIEUWE TARIEVEN VOOR AFVALSTOFFENHEFFING RONALD DANNIS LEIDT BIJ ZOMERSCHAAK NIEUWE DIRIGENT VOX JUBILANS EN B0UWLEGES VERKOOP BIJ OPBOD VOOR 'CARE FOR FAMILY' POUTIEK R I wm H K Hans Molenaar is op 25 juni na een slopende ziekte op 77-jarige leeftijd overleden, maar blijft in onze gedachten altijd voortleven. Hany heeft: een yteen verleed/ in een rivier op aarde/ het water geuit er andery danvoorheen de/ ytroowv van/ een/ rivier hmje/ niet tegen het water vindt er adtijd/ een weg- omheen mtyydhéen eeny gevuld/ door yneeww en regen neemt de/ rivier fyijnhieget met %ich/ mee/ om/ hem/ dan glad/ en rond gesleten te/ laten rayten in de/ luwte/ van de/ jee/ Hanyheeft een yteen verlegd in een rivier op aarde/ nu/ weten wij dat héj nooit %ad gijn vergeten hij leverde/ bewijy van g-y>v beytaan omdat door het verleggen van dte/ ene/ yteen de/ ytroom/ nooit meer degelftde/ weg %ad gaan Ons medeleven gaat uit naar zijn vrouw Nan, zijn kinderen en zijn kleinkinderen, die wij alle kracht toe wensen om dit grote verlies te verwerken. Het bestuur van Wijk- en Buurtbeheer Groenswaard waddinxveen KORTE WANDELTOCHT VOOR SENIOREN Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 juli 2007 pagina 19 Waddinxveen - In de 17de editie van het zomerschaaktoernooi wer den op donderdag 28 juni ronde vijf en zes gespeeld. In wijkgebouw Het Zuidhonk waren ongeveer 30 schakers aanwezig, waaronder ook een aantal jeugdschakers. Ronald Dannis pakte dankzij knappe over winningen op Teun van der Linden en Wim van Os de eerste positie op de ranglijst. Meest opvallend was het presteren van WSV jeugdkampioen Eduard Bosch, die in ronde 5 mocht aantre den tegen een van zijn leermees ters Jaap Smit. Het was verrassen derwijs de jeugdkampioen die het punt op mocht strijken. Ook Suraj deed het als jeugdlid prima; Piet de Kraker speelde dan wel met wit maarwerdtoch doorhet jeugdige talent op een nul getrakteerd. Andere uitslagen van partijen wa ren als volgt: Wim van Os won van Jeroen Eygeiaar, Arjan Hennink van Wim Mulder, Van Nieukerke pakte een punt op Van der Heiden, Kees Asscheman verloor van Ab Scheel, Erik Hennink won van Weyermars Hennink. In het eindspel was het de WSV kampioen die beslissend voordeel haalde. Jaap van der Hei den vergaloppeerde zich tegen Van Nieukerke door foutief af te wik kelen. Hij zag daarmee een paard verdwijnen en dat voordeel wist Van Nieukerke te behouden. Een leuke partij tussen Kees Asscheman en Ab Scheel. In een eindspel met bijna gelijk materiaal wist Ab een piondoorbraak te forceren waar na Kees de partij opgaf. Henk van Erk pakte het punt van Gereben en Chris de Kogel en Eduard Philipse deelden als enige koppel het punt in deze vijfde ronde. In de zesde ronde werd er door Ronald Dannis en Wim van Os ge streden om de eerste positie op de ranglijst Dannis trok de ereplaats naar zich toe. Arjan Hennink zette z'n opmars voort door in deze ron de af te rekenen met Teun van der Linden en pakte daarmee de twee de plaats. Barthold Jansen pakte één foutieve zet van Van Nieuker ke resoluut aan en haalde daarmee de partij binnen. De partij tussen Erik Hennink en Jeroen Eygeiaar eindigde in remise. Wim Mulder herstelde zich door een overwin ning op Jan Blok en dat gold ook voor Boudewijn Weyermars, die Arjan Zuurmond verschalkte. Su raj zorgde deze ronde niet voor een verrassing. Tegen Ton Kuiper kwam hij duidelijk tekort. Henk van Erk moest de eer aan Herman Smitskamp laten en Kees Assche man wist in deze ronde wel het felbegeerde punt bij te schrijven. Ronden 7 en 8 staan voor donder dag 5 juli op het programma. Toe schouwers zijn van harte welkom in Het Zuidhonk vanaf 20.00 uur Waddinxveen - Kreater/ S.W.W. organiseert voor maandag 9 juli een wan deltocht voor senioren van ongeveer 6 kilometer. Vooraf opgeven is niet no dig; inschrijven is mogelijk op de dag zelf vanaf 9.30 uur in defoyer van het Anne Frank-activiteitencentrum. Om 10.00 uur vertrekt de groep per auto richting Ter Aar. De wandeling voert langs binnenwegen en de golf baan richting Alphen aan den Rijn. Na de koffiestop loopt de groep langs het Aarkanaal terug. De kosten voor deelname bedragen €2,-. Aan deelnemers die meerijden, wordt een kleine bijdrage gevraagd. De vol gende korte wandeltocht is gepland op 13 augustus. Voor meer informatie: 0182-631932. Waddinxveen - Hoewel de jaarstukken met een positief saldo werden afgesloten, had de raad toch forse kritiek tijdens het behandelen van deze stuk ken. Het college werd verweten dat zij kosten niet goed ramen. In de ogen van de gemeenteraad zijn de bouwleges en afvalstoffenheffing te hoog, om dat deze grote overschotten laten zien. Interne bedrijfsvoering Al enige tijd wordt er gewerkt in de gemeente aan het project Bedrijfsvoering In Control (BIC). Dit moet uiteindelijk resulteren in verbetering van de interne bedrijfsvoering. Dit project loopt echter steeds vertraging op door allerlei omstandigheden. Vanuit de oppositie werd er op aangedrongen om de BIC zo snel mogelijk te implementeren. Wethou der Lont verklaarde dat de BIC bestaat uit 10 the ma's die niet allemaal tegelijk ingevoerd kunnen worden, maar op volgorde worden afgehandeld. Hij vroeg de raad geduld te hebben. "We gaan nu ons best doen om de begroting te verbeteren en dan gaan we daarna met de andere thema's verder. Na de bespreking van de begroting in november zullen we tijdschema's bespreken." Hij vroeg de raad geen harde einddatum te stellen zoals zij vroe gen in een motie. Overschotten Voor de bouwleges is een overschot van 8 ton en ook de afvalstoffen tonen een overschot van ruim 5 ton. De raad nam unaniem een motie aan om de afvalstoffenheffing te verlagen naar een reëel ni veau, en ook de reserve af te romen. "We hoeven geen spaarpot aan te leggen." Het college beloofde te komen met een voorstel. Voor de bouwleges be loofde Lont ook een voorstel voor tariefbepaling. )lie, ver- eel, de lag- sen, nne fier- ïne- iaan oud Ro- Lau- arco nan, Waddinxveen - Met een kinderrommelmarkt en allerlei artikelen die werden verkocht bij opbod was het zaterdag 30 juni gezellig druk op de Passage in Waddinxveen. Elke winkelier van de Passage heeft arti kelen beschikbaar gesteld die door dorpsomroeper Arie Boertjes bij op bod werden verkocht voor een zo'n hoog mogelijk bedrag. De totale op brengst van deze actie is door de Passage winkeliers in de vorm van een cheque ter waarde van 1070 euro overhandigd aan Susanne Hetyey van Care for Family. Lessen volgde hij bij de bekende organist Herman van Vliet, geen familie, die hem ook de liefde voor de met name Franse romantiek bijbracht. Op het Utrechts Conser vatorium studeerde André bij Nico v.d. Hooven, Jan Welmers en Jan Raas, waar hij in 1991 het diploma behaalde. Als dirigent is André, naast Vox Jubilans, verbonden aan het jon gerenkoor Deum Fidentis uit Pols broek, Christelijk Regionaal Koor New Voices uit Polsbroek, Chris telijk Gemengde Zangvereniging Fiducia uit Ede en het Interkerke lijk Koor Nieuwpoort-Langerak uit Nieuwpoort. In zijn woonplaats Polsbroek begeleidt André de we kelijkse eredienst: "Gemeentezang in je eigen kerk begeleiden, blijft een van de mooiste opdrachten", aldus de nieuwe dirigent van Vox Jubilans. ndré van Vliet werd geboren op augustus 1969 in Benschop. Op jarige leeftijd begeleide hij de ^■diensten in zijn woonplaats. Waddinxveen - Na de zomerva kantie zal het koor Vox Jubilans onder leiding komen te staan van nieuwe dirigent André van "liet. André is geen onbekende "oor Vox, omdat hij al heel wat ja- |en het koor op de vleugel bege- eidde bij de kerstconcerten in de joelen in Rotterdam op Tweede kerstdag. Toen bleek dat dirigent 'eter Stolk eind 2006 ernstig ziek ^erd, heeft André spontaan de lei- n9 van het Doelenconcert in Rot- erdam en twee andere concerten op zich genomen. Tijdens de repe- 1 'es ter voorbereiding van deze ooncerten groeide er een band ossen dirigent, bestuur en leden, 'e u'"teindelijk is ontstaan in deze vaste benoeming.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 19