ER WERD GEBRIDGED. NIET PAMPEREN MAAR ACTIVEREN 1 ACTIVITEITENPROGRAMMA ZORGCENTRUM CHRYSANTHEMUM AFSLUITING PROJECT MIDDELEEUWEN OP HET COMENIUS COLLEGE NIEUWERKERK" KERKDIENSTEN - 8 JULI BUS IN BRAND Harm Lambertsvoorzitter stichting Ons Huis OPBRENGST COLLECTE MAAG LEVER DARM STICHTING DIER VERMIST OF GEVONDEN? Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 juli 2007 pagina 29 Nieuwerkerk aan den IJssel - In juli organiseert Zorgcentrum Chrysan themum van Stichting Zorgbeheer De Zellingen elke week diverse activiteiten. Het programma voor deze maand ziet er als volgt uit: Patat met een kroket of frikadel Op woensdag 4 juli kan men om 12.00 uur terecht in de eetzaal voor patat met een kroket of frika del, uiteraard mét mayonaise. De prijs bedraagt €4,75. SOOS Op vrijdag 6 en 20 juli wordt vanaf 14.30 uur de week met elkaar af gesloten met spelletjes of gezellig bijpraten onder het genot van een hapje en een drankje. Bloemschikken Donderdag 12 juli kan men om 14.30 uur bloemschikken. De prijs bedraagt €5,-. High Tea Voor dinsdag 17 juli wordt er een High Tea georganiseerd. Voor €3,50 kan men vanaf 14.30 uur thee komen drinken met allerlei lekkernijen. Nasi Op woensdag 18 juli staat er om 12.00 uur nasi op het menu. De prijs bedraagt €4,75. 'Toen en Nu' Adri den Boer van de Historische Vereniging van Nieuwerkerk geeft op vrijdagmiddag 27 juli om 14.30 uur een presentatie over 'Toen en Nu', beelden en verhalen van vroeger. De toegang bedraagt €2,- inclusief koffie/thee. Voor meer informatie en aanmel ding: 0180-333777. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de eerste twee weken van juni zijn de leerlingen van de klassen 1 en 2 van het Comenius College intensief be zig geweest met het project Mid deleeuwen. In deze periode ston den alle vakken in het teken van de Middeleeuwen. Bij het vak Engels zochten de leerlingen uit hoe een kasteel in elkaar zit. Bij Techniek bouwden de leerlingen van klas 1 vervolgens kastelen. Middeleeuw se 'minnendichten' werden ge maakt bij Duits, voor de attributen die horen bij de opvoering van het stuk Romeo en Julia zijn de leerlin gen van klas 2 bij Techniek aan de slag gegaan. Omdat er in die tijd een hoop ridders waren, die zich graag beschermden middels een schild, hebben alle eerste klassers bij Handvaardigheid een schild ge maakt. Ze hebben zich via de com puter verdiept in de soorten, stij len en kleuren en het resultaat is een hele verzameling schitterende schilden geworden. Bij het vak Te kenen werden de minnedichten getekend zoals dat vroeger door de monniken gedaan werd. Bij de gymles gingen de leerlingen terug in de tijd met het Middeleeuwse ringsteken, bij Natuur- en Schei kunde werd geprobeerd goud te maken met behulp van de 'Steen der wijzen en bij Wiskunde boog men zich over de stelling van Py thagoras. Op vrijdagmiddag 6 juli van 13.00 tot 16.00 wordt het project fees telijk afgesloten met een Middel eeuwse marktmiddag. De ouders van alle leerlingen worden uitge nodigd deze marktte bezoeken en presentaties bij te wonen van de diverse onderdelen waar de leer lingen aan gewerkt hebben. Mid deleeuwse herbergiers zijn bereid gevonden de diverse consumpties te verzorgen, die betaald kunnen worden met voor Middeleeuwse florijnen omgewisselde euro's. De markt dient tevens als afsluiting van het schooljaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - De uitslag van de onlangs gehouden bridgedrive van BC IJsselbridge is als volgt: In de A-lijn Uoop en Rens Ranft 68,52; Ton Reijers en Jaap Bot 67,13; 3.Wim en Jos Lensen 64,12; 4.Ri- nus Scheele en Jan de Jong 61,57; 5.Arie van Harten en Jan Klück 61,34; 6.Hannie Kiekens en Carla Arkensteijn 57,87; 7.Noor Valiana- tos en Anet Westera 57,18; 8.Peter en Trees Hoofman 53,7; 9.Koos en Gio Mian 52,31; 10.Jan en Wil van Rheenen 50,69; 11.Nel Vente en Louis van der Wal 47,22; 12.Hieke NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL Ontmoetingscentrum 9.30 uur ds. G.J. Robbemond. Herv. gem. Oude kerk. 9.30 uur kand. J.A. de Kruif; 18.45 uur ds. M.B. van den Akker. Nieuwe kerk. 9.30 uur ds. P J. Krijgsman; 17.00 uur ds. H.C. Marchand. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel; Maandag, dins dag, woensdag en donderdag van 09.00 - 10.00 uur, tel: 0900- 1202150 0182-594710. WWW. stichtingkwadraad.nl info@stich- tingkwadraad.nl Penning en Maarten Boer én Ans Scheider en Joke Hensema 44,68; 14.Hermine Vorstenbosch en Willy van der Sluis 44,21; 15.Wim van der Laar en Anton Vorstenbosch 42,59; 16.Marian Bot en Riet Scheele 40,28; 17.Joop Daniels en Ruud Pel 38,89; 18.Els Tolenaar en Riet Rij kers 37,27; 19.Rini Hanssen en Ina Teeuwen 34,03; 20.Nel Kooijmans en Riet Crone 31,71. In de B-lijn: I.Herbert Berkhuysen en Jaap Zeedijk 66,37; 2.Henny Col- lee en Adri Schotte 59,82; 3.Mary Voorwinde en Mieke Madereel 58,63; 4.Toon en Thea de Kort 57,14; 5.Riet en Aad van der Knaap 56,07; 6.Marianne en Hans Ranft 54,46; 7.Tineke Goedendorp en Bep van Bohemen 54,29; 8.leneke van der Spek en Riet Vilé 53,21; 9.Lia Op- horst en Wennneke van Veldhui zen 52,08; 10.Ina Dekker en Loes Vink 51,79; 11.Clara Oosterwijk en Jan Schneider 46,13; 12.Arie Slager en Jaap den Hollander én Riet Slager en Nelie den Hollander 42,86; 14.Piet van Schaijk en Dini Gijzen 42,56; 15.Ben Clerkx en Riet Overgaag 40.71; 16.Ada Suubach en Tonny Duvalois 35,36; 17.Maria Kool en Gre Hazenbroek 30,71. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie stelt een onderzoek in naar een brand in een busje in de nacht van 29 op 30 juni. De bus stond ge parkeerd aan de achterzijde van een bedrijf op de Kortenoord toen tussen 00.00 en 00.25 uur de brand ontstond. De bus brandde volledig uit. De politie gaat uit van brand stichting en verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844, team Nieuwerkerk aan den IJssel. PODIUM Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Ons Huis en de wooncorporatie Vestia hebben de handen ineen geslagen om het Thuishuis te realiseren. Dit Thuishuis moet ruimte bieden aan vijf alleen staande ouderen die dreigen te vereenzamen. Uitgangspunt is het creëren van een woon- en leefklimaat gericht op het aansluiten bij de be hoefte van de bewoners en op het uitgangspunt van zelfredzaamheid. Voorzitter Harm Lamberts van de Stichting Ons Huis: "De toekomstige be woners moeten onafhankelijk kunnen wonen. Het is niet onze bedoeling om de bewoners te pamperen, maar om ze weer sociaal actief te krij gen." Idee Het idee voor het Thuishuis is afkomstig van Jan Ruyten van de Stichting Thuis in Welzijn. "Tijdens de opening van het Hospice IJsselThuis kwam Jan Ruyten in gesprek met Vestia over het idee voor een Thuishuis. Vestia voelde er wel wat voor om aan dit project deel te nemen en nam vervolgens contact met mij op met de vraag of ik dit project zou willen trekken", vertelt Harm Lamberts. Ook de gemeente Nieuwerkerk reageerde positief op het idee en verleent haar medewerking. "In een gesprek met de huidige wethouder Jan Slagt wer den we gewezen op de locatie achter het huidige kantoor van Vestia aan de Ringvaartlaan. Daar ligt een stukje openbaar groen. De gemeente heeft vervolgens een stedenbouwkundig bureau in de hand genomen om randvoorwaarden voor de bouw van het Thuishuis op te stellen." Eenzaamheid Als ouderen alleen komen te staan doordat hun partner wegvalt en ook in de vrienden- en kennissenkring mensen komen te overlijden, komt het nogal eens voor dat ze vereenzamen. Lamberts: "Uit onderzoek blijkt dat eenzaamheid een probleem is onder ouderen. Ook hier in Nieu werkerk." Als mensen uit hun isolement worden gehaald en geactiveerd worden kan het moment waarop daadwerkelijk behoefte is aan zorg wor den uitgesteld. Het Thuishuis is hierop ingericht. "In het huis kunnen vijf ouderen een plek krijgen. Elke bewoner krijgt een eigen appartement met sanitair en een keukentje. Daarnaast is er een ge meenschappelijke keuken en woonkamer aanwe zig en een ruimte voor vrijwilligers. De bewoners kunnen zelf een beroep doen op de vrijwilligers voor hulp op het sociale vlak." Helpen Twaalf tot zes maanden voordat het Thuishuis klaar is wil de Stichting Ons Huis starten met het werven van vrijwilligers. Harm Lamberts: "In deze gemeente gaat het heel goed met vrijwilli gerswerk. Er is hiervoor veel animo." Alle vrijwil ligers krijgen een opleiding. "Het is de bedoeling dat de vrijwilligers op initiatief van de bewoners helpen", zegt Lamberts. "Bijvoorbeeld in een si tuatie waarbij een bewoner lid wil worden bij een kaartenclub, maar moeite heeft om daar de eer ste keer alleen heen te gaan. Een vrijwilliger kan dan helpen door de eerste keer de bewoner te vergezellen. Het is overigens onze bedoeling dat ook ouderen uit de wijk een beroep kunnen doen op de vrijwilligers van het Thuishuis." Criteria Het zal nog wel even duren eer het Thuishuis is gerealiseerd. "Mijn schatting is dat we met zijn allen blij mogen zijn als het huis er over twee jaar kan staan. Op een goed moment zullen we een voorlichtingsavond gaan houden waarop belang stellenden zich ook kunnen aanmelden. We zul len hier voldoende publiciteit aan geven", zegt Lamberts. "We moeten nog kijken hoe we hierin gaan selecteren. We zullen hiervoor objectieve criteria opstellen. Daarbij denken we onder meer aan een leeftijdsgrens vanaf 55 of 60 jaar, afhan kelijk van hoe groot de belangstelling is. Daar naast mogen mensen niet afhankelijk zijn van professionele hulp en moeten ze alleenstaand zijn. Ook het inkomen is een belangrijk criterium. Het Thuishuis is bedoeld voor mensen met een la ger inkomen die afhankelijk zijn van een huurwo ning en niet in staat zijn om een huis te kopen. De bewoners zullen huur moeten betalen aan Vestia die de eigenaar van het Thuishuis wordt. Vestia ziet dit project overigens als een maatschappe lijke taak en heeft met betrekking tot dit project geen winstoogmerk." Het is afwachten hoe groot de belangstelling zal zijn voor het Thuishuis, maar Lamberts verwacht voldoende belangstel ling. "Het kan zijn dat de belangstelling zo groot is dat het alleen maar op te lossen is door te lo ten. Als er erg veel animo is moeten we wellicht uitbreiden." Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de onlangs gehouden collecte van de Maag Lever Darmstichting is een bedrag van €2.707,28 op- gebacht, €557,— meer dan vorig jaar. De organisatie dankt gevers en collectanten voor hun bijdra ge. Vermist: - Een gecastreerde zwarte kater, witte onderkant en in snoet, zwart rond ogen, roze neus, mager, 18 jaar oud. Dalkruid te Nieuwerkerk a/d IJssel. Gevonden: - Een zwarte-witte poes, zwart op kop, nek, rug, buik en staart. Derde Tochtweg te Nieuwerkerk a/d IJssel. - Een gecastreerde zwarte kater, witte neus en tussen ogen. A 20 afrit Moordrecht. - Een witte poes met cyperse vlek ken, wond op keel, mager. Ko ningin Julianastraat te Nieuwer kerk a/d IJssel. Voor informatie en aanmeldingen: Amivedi Nederland 0184-661509 of www.amivedi.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29